• Advertisement

Старт в Холандия ?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Старт в Холандия ?

Мнениеот boyko123 » 8 Юни 2018, 23:07:10

Така, обещах да пиша тук едно по-общо мнение.

Според мен цялата работа е доста рискована. В добрия случай ще работиш много за малко пари, но ще получиш "входна точка" в Холандия. В лошия случай ще те изстискат като парцал и ще те изхвърлят (или ще се махнеш сам) и може да се окаже, че даже им дължиш пари.

Ето малко сметки.
Добрата страна. 50 часа работна седмица, на писмата -> 600 евро. На месец - 2500 евро (приблизително). Общо работни разходи (без храна и квартира) - 800-900 евро, сметни ги от офертата :). Остават 1600-1700. Минимална заплата в Холандия - около 1600. Т.е. ще си беден холандец, но може да се живее. Ако и квартирата е прилична - например ваканционна къщичка с 3 семейства вътре, кухня, баня и тоалетна - може да се каже, че си с късмет :).

Лошата страна. Първия месец първо 2 седмици обучение, после те хвърлят на колетите (на парче), нормите високи, движението ужасно, я изкараш 1000 евро, я не, общо разходи 1600 (вкл. квартирата), а трябва и да ядеш и вече си вътре с 1000 евро. Ще ти ги дадат назаем с удоволствие, разбира се, и ще им ги връщаш на месечни вноски. Оттам нататък си им тотално в ръцете. Решаваш да работиш почти непрекъснато, а те ако са достатъчно гадни ще те оставят да "изплуваш" почти до повърността, ама не съвсем... И така докато ти писне и избягаш, или тръгнеш да се оплакваш и те ти кажат "нямаме нужда повече от теб".

Виждал съм примери и от двата вида, както и от по средата. Проблемът е, че няма как да знаеш предварително, освен ако не познаваш някой работил точно с тази фирма. Ако се окажеш веднъж "в капана" трудно се излиза - съгласил си се на всичко доброволно, а и става дума за междуфирмени отношения, тъй че не важат и правилата за защита на работниците.

Един бърз преглед в търговския регистър показа, че фирмата е регистрирана през 2010, първо в Zaandam, после в Amsterdam, собственикът е холандец, а другите упълномощени лица са 3-ма сърби. Регистрацията изглежда ОК, най-малкото поне не са фантом :-)

В крайна сметка вие ще си решавате, и каквото и да решите - успех!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 684 пъти

Мнениеот juventus » 9 Юни 2018, 03:21:40

На мен обявата ми изглежда от типа: ,,Търсим балами, а те никога не свършват...,, Колко удобно са пропуснали да напишат, че въпросния договор едногодишен ще е на базата на ,,0 часов договор,, и те могат да ти набият по всяко време шута и да ти променят работните часове.И ти си длъжен да им седиш диванчипрас на разположение,може и да напуснеш разбира се.Нормите по тия фирми са от 150 на горе пратки на час трява да разхвърляш.Тоест около 2,5 пратки на минута.Смятай за какъв юруш иде реч за да вместиш в 8 часовото работно време.Може естественои да отделяш и по 3 минути на пратка, но смятай кога ще ти свърши работния ден, а ще ти бъдат заплатени само тези 8 часа.Тия фирми са такъв ташак, те поемат част от работата на Postnl. Но явно баламите в Холандия свършиха и са се принудили да разшират периметъра.
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 15 пъти

Мнениеот Venci92 » 9 Юни 2018, 10:26:12

Ясно. В понеделник имам среща с единият от тези сърби. Работата не ме плаши, в наша майка България работя от 7 до 19.30, като не включвам тринадесетте километра до работа в едната посока, а парите няма да ви ги казвам защото ще се смеете доста . Просто искаме един по нормален живот и ако тази работа е добра като за начало няма да се замислим много.
Този сърбин ми каза, че имало 50 български работници в тази фирма и че главната счетоводителка била също българка.
Благодаря ви за изчерпателните отговори и мнения. Живот и здраве ако се решим да дойдем ще драсна как стоят наистина нещата. Успех на всички и живи и здрави.
Venci92
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот juventus » 9 Юни 2018, 14:53:22

Абе щом са замесени предимно българи и сърби ясно...балкански мач на неутрален терен,а резултата от тия мачове е винаги един и същ.Там всеки изкарва 2-3 до 6 месеца максимум, зависи точно, кога ще му писне да се бъхти като негър в Алабама само колкото да преживява,без да има време да изпие една бира в града като бял човек..И че дефакто не се различава много от това да работиш в България за 600-700лв.Само,че по-добре дявола който познаваш, от колкото дявола който не познаваш.Каквото и да стане пиши, със сигурност ще бъде полезно на други хора.

Успех!
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 15 пъти

Предишна

Назад към Новобранец