• Advertisement

Живот в Холандия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Живот в Холандия

Мнениеот RoxT » 23 Ноември 2018, 09:07:56

Здравейте, съфорумници! Тъй като Великобритания се омита от ЕС реших, че май няма да стане да тръгна към нея, тъй като имат прекалено много несигурности относно емигрантите там, особено тези, които сега заминават. Реших да се поинтересувам за Холандия, има много плюсове, но има някои неща, които ми направиха впечатление. 1-вото е, че трудно се намирало квартира, където и да си в Холандия ? Също така, нормално ли е за едностайка да се плащат суми за наем от порядъка на 950-1200 евро ? Ако е така предполагам, че голяма част от българите там живеят по 3-4 човека, което не е вариант поне за мен. В началото не очаквам да отида и да съм сам на квартира, но след някакво време мисля, да взема и приятелката ми и да сме си 2-мата. :thumbleft: Ще се радвам да ме "светнете" по темата с тези квартири. ](*,)

п.с: Кой град е добър за живот и развитие според вас? :thumbup:
RoxT
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Re: Живот в Холандия

Мнениеот schachmatter » 23 Ноември 2018, 11:14:08

В студентски град у София не си ли зивял? Там сте приятелка до приятелка :mrgreen: :)
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 155 пъти
Благодарено: 57 пъти

Мнениеот RoxT » 23 Ноември 2018, 11:40:21

schachmatter написа:В студентски град у София не си ли зивял? Там сте приятелка до приятелка :mrgreen: :)

1-во не знам защо говориш за мен в ж.р?! 2-ро живял съм У София под Студентски град У Витоша и не знам това какво значение има. Ако можеш да бъдеш полезен в тази тема, ще съм ти благодарен, ако не - здраве да е :)
RoxT
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот onufriy » 23 Ноември 2018, 11:48:36

Ей тука една тема за старт в Холандия. За квартири в различните градове има теми в подсекциия новобранец на темите за Холандия.

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
RoxT
Рейтинг: 4%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 271 пъти

Мнениеот schachmatter » 23 Ноември 2018, 12:21:51

RoxT написа:
schachmatter написа:В студентски град у София не си ли зивял? Там сте приятелка до приятелка :mrgreen: :)

1-во не знам защо говориш за мен в ж.р?! 2-ро живял съм У София под Студентски град У Витоша и не знам това какво значение има. Ако можеш да бъдеш полезен в тази тема, ще съм ти благодарен, ако не - здраве да е :)

:) приеми го като благодарност, че отвори темата...имам една идея за развитие в Холандия, за това ще я сталквам.
Ноу хард филийнгс, просто съм си такъв ...и веднага те разпознах като м.р, :mrgreen:
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 155 пъти
Благодарено: 57 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 26 Ноември 2018, 11:13:17

schachmatter: вече имаш 3 предупреждения за офтопик, при още едно ще последва бан.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 439 пъти
Благодарено: 298 пъти

Мнениеот juventus » 28 Ноември 2018, 23:53:40

Казвал съм го, и пак ще го кажа, Холандия не е лъжица за всяка уста.Тука летвата е много високо вдигната, за това и тука има най-малко българи, от цяла Европа.За постоянно пребиващите де, не транзитни гастарбайтери.Бих препоръчал на автора да се насочи към друга дестинация.Освен че трудно се намира квартира,трудно се намира и прелично платена работа,без холандски.Иначе вчера говорих с една позната,която живее в стая в студенстско общежитие и плаща 700 евро наем.Вярно ,че общежитието изглежада като три звезди хотел,ама тя мие чинии в един ресторант, по 40 часа на седмица,тоест до като габяса, и си докарвва от там по 850, тоест блъска за лудо...
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 16 пъти

Назад към Новобранец