• Advertisement

Адресна регистрация

Мястото за Вашите безплатни обяви

Адресна регистрация

Мнениеот rumenkolov » 20 Април 2016, 09:40:27

Здравейте!Работя в холандска транспортна фирма с полски договор.Искам да променя това и да мина на холандски,но за целта ще са ми нужни ред неща,а доколкото разбирам от форума трябва да започна с регистрацията.Молбата ми към вас е за съдействие относно регистрацията.Бих заплатил на желаещ да ме регистрира на адрес.Аз съм международен шофьор и няма да ползвам жилището просто ми трябва документът за да мога да предвижа животът си напред.....и така....Ще съм благодарен на отзовалите се !!!
rumenkolov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Адресна регистрация

Мнениеот boyko123 » 20 Април 2016, 12:30:08

Здравей и добре дошъл в Заедно!
Първо, едно важно уточнение - за да започнеш работа в Холандия не е задължително да имаш адресна регистрация. Необходим ти е т.нар BSN (burger service nummer, нещо като ЕГН). Можеш да го получиш и без постоянен адрес в Холандия, ако се регистрираш като "не-резидент". С BSN и документ за самоличност можеш да сключиш трудов договор. Тук е писано повече за тази регистрация. Формално регистрацията е за до 4 месеца, но BSN остава е валиден и след това.

По отношение на адресна регистрация "под наем", мисля че няма да е толкова лесно. Много общини са се притеснили от аферата със социални помощи от българи преди 2 години и правят проверки на адреса където си регистиран. Ако не те намерят няколко пъти може да не ти дадат или да ти спрат регистрацията, а и основния обитател на жилището може да отнесе глоба. Но ако някой се навие, да пише :).

Според мен най-важното в случая е какво мисли работодателя ти и дали е готов да ти предложи холандски договор. Без него всичките сметки са без кръчмаря...
Успех!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 743 пъти
Благодарено: 682 пъти

Мнениеот bknf » 20 Април 2016, 21:57:40

Работя в холандска транспортна фирма с полски договор. Искам да променя това и да мина на холандски

Не знам какви са точно детайлите и разликите в полския и холандския трудов договор. Но може би е нещо като с корабите. Регистрират го там, където ще е по-изгодно. В твоя случай, за работодателя. За да намериш такъв работодател, който да ти предложи съответния холандски договор - намери ги всичките кои са (фирми които имат тирове) - и се свържи там, с който трябва. Сигурно няма да стане веднага.

Или говори с тая фирма, където си - и им предложи, да работиш за тях c такъв договор. Ако имаш под ръка няколко други фирми, където също би могъл да отидеш - то тогава ще имаш по-добра позиция, за да ги убедиш..
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 335 пъти

Мнениеот rumenkolov » 21 Април 2016, 09:23:31

Благодаря!!!
rumenkolov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rumenkolov » 21 Април 2016, 09:36:52

Относно разликата...
Масова практика е фирмите,да се регистрират в страни,в който плащат по-малко(за да оцеляват в конкурентна среда свалят цената на услугата,която предлагат,за сметка на разходите по персонала).Това са осигоровки,данъци и заплати.В конкретния случай,губещ е единствено служителя.Заплатата ми е 420е бруто,осталото получавам като командировка,която не се облага.Другата съществена разлика,е условия на труд и права на служителя.
rumenkolov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 21 Април 2016, 09:56:57

А колко часа е работното време на ден- на седмица- на месец? Проблема не е (както аз го виждам), в холандския договор - а че искат да плащат много малко. Трябва да се разбере, какви са тарифите за професионален шофьор в NL и PN. Едно е да се плаща 20 хиляди (1.700 х 12), или 5 хиляди (400 х 12).
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 335 пъти

Мнениеот rumenkolov » 26 Април 2016, 19:40:31

Разликата е единствено в заплащането,осигоровките и условията на труд.Часовете при шофьорите са строго фиксирани регламент561.Като изключим момента,че повечето работодатели карат служителите да ги нарушават,или се опитват да ги принуждават те сами да го правят като им дават непосилни за изпълнение задачи за определения период от време.
rumenkolov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mariyal » 19 Юни 2016, 00:01:37

Имам следното питане: мой близък има изкаран временен бсн номер преди повече от година / няма адрес в Холандия и никога не е имал/. Сега започна работа на трудов договор в Хол за 1 година . Автоматично възстановява ли се бсн номера, трябва ли да има адресна регистрация, трябва ли да си плаща задължително здравна застраховка? Благодаря!
mariyal
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

Назад към Търся/Предлагам