• Advertisement

Изисквания за получаване на Холандско гражданство

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Изисквания за получаване на Холандско гражданство

Мнениеот s6ef4enko » 16 Март 2017, 21:49:48

Здравейте,

Вече 5 години живея и уча в Холандия. Завърших университет и си търся работа. Искам да разбера какви са предимствата да взема гражданство.

Интересува ме какви са изискванията за получаване на гражданство? Какви документи се изискват, как и къде се подават, какво ниво на езика се изисква (какъв сертификат)? Има ли такси и каква е стойността?

Всякаква информация ще ми бъде полезна.

Благодаря предварително!
s6ef4enko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Изисквания за получаване на Холандско гражданство

Мнениеот rikiking » 17 Март 2017, 20:17:33

Жениш се за расова холандка и яка ти гърбина. :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 183 пъти
Благодарено: 314 пъти

Мнениеот bknf » 18 Март 2017, 12:24:22

Вече 5 години живея и уча в Холандия. Завърших университет и си търся работа.

А може ли да попитам, каква специалност и в кой град?

Искам да разбера какви са предимствата да взема гражданство. Интересува ме какви са изискванията за получаване на гражданство. Какви документи се изискват, как и къде се подават, какво ниво на езика се изисква (какъв сертификат). Има ли такси и каква е стойността

Пак въпрос от мен. Предполагам, че вече знаеш добре холандски. Коя е тая институция, която решава - за получаване на ново гражданство от досега чужденци? Какви закони има по тоя въпрос- и какво пише там на холандски?
Последна промяна bknf на 18 Март 2017, 12:28:08, променена общо 1 път
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 201 пъти
Благодарено: 361 пъти

Мнениеот zlateto » 18 Март 2017, 12:28:03

Административно производство за придобиване/ възстановяване на гражданство

Холандия

Молбата се подава лично в общината по местоживеене. Приетото заявление в общината се изпраща на Службата по имиграция и гражданство към Министерството на правосъдието, която от своя страна изпраща молбата до Кралицата заедно с оформено становище. Кралицата подписва одобрените молби, след което се издават документи за гражданство на лицето. Процедурата е до 3 месеца. Ако Службата по имиграция и гражданство отхвърли молбата, лицето има право да подаде молба за преразглеждане на уведомлението за отказ. Процедурата за приемане на гражданство може да отнеме от 6 да 12 месеца. В Холандия са предвидени следните облекчения: за лица, пребиваващи на територията на Холандия за период от 10 години, са необходимо 2 години за придобиването на холандско гражданство; за лица без гражданство или сключили брак с лице от холандски произход, достатъчен период за придобиването на гражданство е 3 години; лице, което разполага с достатъчни познания в областта на език, политическа система и общество, и по същото това време вече е интегрирано в обществото (по общ административен ред на Кралството, лицето придобива гражданство - влиза в сила 4 седмици след публикуването в „Държавен вестник” и след незабавното уведомяване на двете камари на НС за публикацията); лице, което законно пребивава на територията на Холандия, Холандските Атили или Аруба за период от не по-малко от 5 години и непосредствено подава заявление за гражданство.

http://www.parliament.bg/students/index ... ays&id=268
Последна промяна zlateto на 18 Март 2017, 12:34:27, променена общо 1 път
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 1120 пъти

Мнениеот bknf » 18 Март 2017, 12:29:01

Злате, въпроса се отнася не за български - а на холандски.

Ето тука видях например един хубав текст
Er zijn verschillende manieren om de Nederlandse nationaliteit te krijgen. Dat gebeurt automatisch als bij de geboorte 1 van uw ouders Nederlander is. Of als uw Nederlandse vader u heeft erkend. Bent u geen Nederlander, maar heeft u hier wel een verblijfsvergunning? Dan kunt u de Nederlandse nationaliteit aanvragen.

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpe ... ionaliteit
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 201 пъти
Благодарено: 361 пъти

Мнениеот s6ef4enko » 23 Март 2017, 12:09:07

bknf написа:
Вече 5 години живея и уча в Холандия. Завърших университет и си търся работа.

А може ли да попитам, каква специалност и в кой град?

Искам да разбера какви са предимствата да взема гражданство. Интересува ме какви са изискванията за получаване на гражданство. Какви документи се изискват, как и къде се подават, какво ниво на езика се изисква (какъв сертификат). Има ли такси и каква е стойността

Пак въпрос от мен. Предполагам, че вече знаеш добре холандски. Коя е тая институция, която решава - за получаване на ново гражданство от досега чужденци? Какви закони има по тоя въпрос- и какво пише там на холандски?

Благодаря за отговорите!

Живея в Айндховен и завърших електронно инженерство. Не знам Холандски още. Учих изцяло на Английски и нямах възможността да науча езика. Сега след като завърших, ще имам време и бих започнал да го уча.
s6ef4enko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Общ форум