• Advertisement

Мнения за работата като куриер на месечна заплата

Мястото за Вашите безплатни обяви

Мнения за работата като куриер на месечна заплата

Мнениеот Velina_Zlateva » 21 Юли 2017, 12:10:36

Здравейте, има обяви за работа като куриер на месечна заплата, 1800 Е, а 1500 Е чисто, в Берлин.
Фирмата е дъщерна на Хермес, с техни коли.
Това е първо мое кандидатстване за работа. Имам къде да живея.
Смятам да кандидатствам за позицията, защото имам хуманитарна специалност, няма работа по нея в Германия.
А уменията ми в шофирането на лек автомобил, са отлични, т.е. само някаква такава работа мога да започна, поне в началото. Немският ми е на добро ниво, надявам се да го донауча бързо.
Споделям ви всичко това, защото виждам от темите и постовете, че тук са само разумни и готови да помагат хора.
Ще се радвам, ако ми помогнете и на мен. [-o<
Обещавам, че, ако се реализира плануваното от мен, да съм сред най-активните в споделянето на опитност за всички, които имат нужда от това!
Поздрави! :flower:
Velina_Zlateva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Мнения за работата като куриер на месечна заплата

Мнениеот olga » 21 Юли 2017, 12:57:15

Има тема за Хермес и дъщерните й.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Velina_Zlateva » 21 Юли 2017, 13:17:29

Благодаря Ви, Олга, но не я намирам тази тема.
Отзивите, които открих са от 2014-2015 година.
Но все пак, ако има по-актуална информация и ако знаете къде е, моля, пуснете линк :)
Поздрави!
Velina_Zlateva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот higgsboson » 21 Юли 2017, 13:30:55

работа като куриер на месечна заплата, 1800 Е, а 1500 Е чисто, в Берлин.

Ъм, имай предвид, че бруто 1800€ не отговаря на нето 1500€. Само в случай, че си омъжена И мъжът ти взима много малка заплата (примерно 450 евро на месец чисто или социални помощи) ще ти остават малко над 1400€ нето. Ако споменатото условие не важи, ти остават под 1300€ от тези 1800€. Можеш да си ги смяташ тук.

първо мое кандидатстване за работа... помогнете и на мен

Нямам личен опит в сферата, но понеже това е масова професия изискваща минимална квалификация, няма как да е добре платена и ненатоварваща. Но също не бих чакал прекалено да ми налее някой от вън смелост. :) Колкото и да са лоши условията, никой няма да те изяде. Освен това напускането е безболезнена и бърза процедура (нещо като 1 седмица, през изпитателния срок). А колкото време издържиш, все ще ти платят.

Потребители благодарили на автора higgsboson за мнението:
Velina_Zlateva
Рейтинг: 4%

higgsboson
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Velina_Zlateva » 21 Юли 2017, 13:43:17

Благодаря ти, higgsboson :)
Смелост... да, необходима е и то много, насъбрала съм я, щом съм решила да тръгна.
Но се обърнах към пишещите тук най-вече за информация на база опитност, случки, важни обстоятелства, на които трябва да се обърне внимание и т.н. И даже не става въпрос само за да е полезна за мен, а и за други.
Сигурна съм има и много хора, които четат, без да пишат, в търсене на подобни полезни споделяния :).
Ето например изчисляването на заплащането е такова инфо! Благодаря!
Аз не съм семейна и сега се сещам да питам - някакви, хаха, ергенски данъци, плащат ли се в любимата ни държава :D
Velina_Zlateva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот leonard32 » 27 Юли 2017, 16:30:33

има има, плаща се още със започването на работа, всеки месец. Но самия данък се формира от това колко пари получаваш. Мисля че така беше, да ме поправи някой ако бъркам :)
Аватар
leonard32
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 29 Юли 2017, 09:30:15

Преди 3 седмици, ми идва един пакет на ,,Хермес,,...

Куриерът не може да ми напише името в уреда, като му го диктувам на немски....

Питам го: - Да Ви го спелувам на български...?

Веднага следва: - Оооо, ми така кажи бе човек, кво мъ мъчиш... Ииииися, дай ми работа, да ми намерим нeщo... тук не се издържа, много работа 12 часа, никакъв социален живот... Ми, ти кво рЪботиш? Дай ти запиша телефона...?! И т.н.

Мисля си: От де се взе пък и ти, нагъл чалгар...!

Отпратих го бързо, момчето с доброто възпитание и жажда за спокоен живот в Берлин... [-(

p.s. За новите в Германия- Точно от този род нашенци, трябва да се пазите най-много тук! Казвам Ви го от личен опит....
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот ivo75 » 29 Юли 2017, 09:58:14

Митака ФУ написа:...

Отпратих го бързо, момчето с доброто възпитание и жажда за спокоен живот в Берлин... [-(

p.s. За новите в Германия- Точно от този род нашенци, трябва да се пазите най-много тук! Казвам Ви го от личен опит....

Собствено как, бодър металяга или свеж рапАр? Или без Вагнер geht's nichts?
Има ли значение, ако можеш/искаш да помогнеш? "Различните" не заслужават да са тук, така ли?
Амчи, КОЙ ще го върши тоз високоплатен джоб? Размисли на текст, keine Fragen....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 182 пъти

Мнениеот rikiking » 30 Юли 2017, 10:43:20

ivo75 написа:

Без Вагнер може и да става, но без Виенската филхармония определено не. :mrgreen:
Пред тях дори и кралските особи стават на крака. Приятно гледане.

Що се отнася кой да върши работата - двата милиона на Мути нЕма ли да почват да влачат вече пакетите или още ще ги даруваме богато , че да се излежават , раплождат и множат по - ефективно ?

We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 4 Август 2017, 12:23:34

ivo75 написа:
Митака ФУ написа:...

Има ли значение, ако можеш/искаш да помогнеш? "Различните" не заслужават да са тук, така ли?
Амчи, КОЙ ще го върши тоз високоплатен джоб? Размисли на текст, keine Fragen....

Чалга-поколението: начинът им на мислене и разсъждение, невъзпитани, нахални, покварени, непрочели и 10 книги в живота си, знаещи всичко, с големи претенции ... Всеки българин в чужбина е длъжен да им помогне... Е, как да искаш да помагаш??
(Преди дни си имах работа с още един такъв - шофьор на ,,Ивкони" ....От къде ги намират такива прости и нахалнонагли селяндури? Но, това е друга тема...)

Имам над 10 доставчика тук, от които 4 ,,ауслендера,, и не очаквам всички да имат докторска титла, и 140 IQ - и всички ми са много симпатични, и се разбираме добре.. Но, този нашЪнец, направо ме накара да се срамувам и негодувам вътрешно от неприрязън!
Имаме една хубава поговорка за ,, .... на каквото си постелиш...." ........... ](*,) [-X

приятен ден на всички работещи в тази сфера( и неслушащи ч....га ;-) и небоготворящи Суджукпаша от Банкя)

p.s. моля, не ме обвинявайте в омраза към нашите сънародници

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението (общо 2):
vlnovia
Рейтинг: 8%

Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот vito » 23 Октомври 2017, 11:43:21

Не се занимавайте с това. Текучеството е огромно и измамните фирми разчитат на това, че не знаете как да се опревите в Германия.Особено в Direktmarketing GmbH чисто българска фирма и работа = не плащат, не спазват договора ти, налагат ти глоби без никакво право, никакъв изпитателния срок от втората седмица си на максимум пакети, работиш по 12 часа, но се отчита по сканиращо устройство 6 7 часа работа и... Хората са излъгани и напускат масово по 15 20 човека...
vito
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dzh-1 » 10 Декември 2017, 22:13:29

започнахте ли работа в "хермес"?ако сте - нещата вече са ви ясни,ако още не сте - прочетете внимателно поста на vito...
все пак - и там работят хора!
бруто-нето калкулаторът,постнат от higgsboson ви дава представа какво ще бъде чистото възнаграждение...
"ергенски данък" има,но е косвен - самотно живеещи без деца се облагат по Steuerklasse1 - за данъчните класове вижте http://steuerklassen.biz/
p.s.
в хермес и прл има и други дейности,не само куриерска - приемане на пратки,сортиране по направления и пр...дали е по-леко,или по-добре платено не мога да кажа...
dzh-1
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Търся работа