• Advertisement

Германия срещу Англия

Добре дошъл във форумите за Европейски съюз.Тук можеш да зададеш всички въпроси, които те вълнуват.

Германия срещу Англия

Мнениеот setfan » 11 Юни 2014, 23:47:31

Предимстава се базират единствено на мои наблюдения. Който има други такива, моля да сподели.

Предимстава на Германия:

- По-близо до България. За много хора това има значение.
- Храната е по-добра. По-близка до нашата.
- Хиляда и повече вида бира, от вскусна по-вкусна.
- Времето е по-добро. Има топло лято и снеговита зима, като в България.
- Има планини!!!! Място където да отдъхне ччовек от забързания градски живот.
- На континента е. Има много съседни държави където може да се отиде на разходка.
- Движението е като нашето.
- Има участъци на Аутобана на които няма огранияения (за смелчаците).
- Немците ни уважават и ни приемат като равни.
-Езика е труден, но по-лесен за произнасяне спрямо английския. Това означава, че за много по-кратко време можеш да напълно да заблудиш местен с говора си. В Англия това може никога да не се случи.

Изображение

Предимстава на Англия:
- Зимата рядко има сняг. Много хора не харсват сняг. /аз не съм от тях/
- Лятото е хладно. По къщите няма климатици. Няма нужда от тях.
-Колите втора ръка са по-евтини. Поради липсата на сняг, имат значително по-малко ръжда.
- На повечето места се плаща седмично - всеки петък. Заплаща се извънредния труд. Има 1 месец платена годишна отпуска която се плаща ако човек не я използва. Но при това хладно и дъждовно време всички ходят на почивка някъде в чужбина!
- Англия е добра изходна точка за Австралия, САЩ, Канада, Япония най-вече. Общо взето за всички англоговорящи старани.
- Майката на футбола. /аз не съм фен/
- Английският чай (чай с мляко). Пил съм го къде ли не, но в Англия е най-вкусен.

Изображение
Последна промяна setfan на 12 Юни 2014, 00:05:19, променена общо 3 пъти
"When the last tree is cut, the last river poisoned, and the last fish dead, we will discover that we can't eat money..." greenpeace

Потребители благодарили на автора setfan за мнението:
estira
Рейтинг: 4%

Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 10 пъти

Re: Германия срещу Англия

Мнениеот setfan » 11 Юни 2014, 23:48:19

Има и недостатъци, за тях по-нататък.
"When the last tree is cut, the last river poisoned, and the last fish dead, we will discover that we can't eat money..." greenpeace
Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот max » 12 Юни 2014, 08:16:38

Хубава тема :thumbleft:
Това, което си казал за климата в Германия важи само за южната и източната част на страната. Моят опит от Германия е само от северната част Бремен-Хамбург и мога да кажа, че тук лятото е също хладно, а зимата безснежна. Има изключения като лятото на 2010, което беше много горещо и беше като българско лято. Но останалите 4 лета бяха много зле. Две от зимите също бяха с хубав и доста сняг 2010 и 2011, но 2009, 2012, 2013 и 2014 си бяха безснежни ако не броим десетина снежни дни, което е нищо. Но като цяло дори в Северна Германия климатът е по-добре, отколкото в Англия-вали по-малко и от време на време се промъкват по няколко по-топли дни преди бързо да захладнее отново.
За произношението не съм много съгласен, пак си личи, че не си немец. Усеща се акцентът на родния ти език. Ако слушаш испанец или италианец да ти говори на немски дори без грешки имаш усещането, че слушаш испански или италиански език. Руснаците също говорят немски с руски акцент, а аз с български. Ако не си се родил там или не си учил в немска гимназия от ученик трудна работа да не разберат, че не си германец, въпреки че произношението е общо взето просто, това R веднага те издава.

Потребители благодарили на автора max за мнението:
setfan

max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот setfan » 9 Август 2014, 15:17:42

Видях,че някой е пуснал обяви за квартири в Лондон и се сетих,че винаги съм искал да пусна такава тема. Смятах да я пусна в BG Help, но защо не и тук. Та къде според вас е по-добре в Германия или в Англия? Лично за мен преди 2013 Англия на 100 процента беше топ дестинацията. Сега обаче от 1 година съм в Берлин и някак не чувствам такова силно влечение към острова. Ако някой е живял и в двете държави би било добре да каже плюсове и минуси?

Включвам се с отговор по този въпрос, след като прекарах още няколко месеца в краслтвото откакто пуснах тази тема.

За мен лично изборът беше лесен. Немският ми език не е никак добър въпреки, че се опитвам да уча в свободното време. На острова имах опит в работата по времето на студентските бригади. От този период имам и здравно осигурителен номер (national insurance number). По тази смекта с течение на времето ми се натрупа солидна сума, което си е плюс.
В Германия живях 3 месеца като студент. От този ми период имам регистрация в кметството като пребиваващ. Не знам дали си пазя някакъв документ от тази регистрация.

Аз лично и в двете страни имам познати, но на никой не бих се обадил за да му кажа "Търси ми работа и квартира". И поради тази причнина Англия беше по-лесно достижима дестинация. Но като чета тук как се намират квартири в Германия, Англия пак си остава по-лесния вариант.

С течение на времето забалязвам тенденцията, че Англия е по-мръсна страна. По отношение на екологията и рециклирането Германия е доста по-напред.

Почти всичко в Германия е по-близко до българското, за това повечето хора би следвало да се начоават на там.
Англия е по-малка страна но в моите очи предлага по-големи възможности. Заради езика най-вече който според мен се наложи като световен.

Огормна част от българските дипломи не важат на острова (И с право!). Някъде бях прочел "анличаните признават само тяхното образование, тяхната валута и тяхната кралица"

Аз лично бих заживял тряйно в тази държава, която ми предлага възможност да се реализирам като специалист. Ще разкрия, че в момента имам планове да се насоча към немските фирми на острова, тъйкато забелявам, че на повечето места имат изискване за немски език. Англичаните този език не го харесват (което е + за мен :mrgreen: )

Ако ме споходи късмет ще пиша със сигурност!!! :bigsmurf:
Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот asenbg » 10 Август 2014, 05:29:07

- Немците ни уважават и ни приемат като равни.
-Езика е труден, но по-лесен за произнасяне спрямо английския. Това означава, че за много по-кратко време можеш да напълно да заблудиш местен с говора си. В Англия това може никога да не се случи.

Тотално грешни #-o

Реализация и шанс по-добри на острова особено за чужденци. В Германия хората и тяхната история още носят тежест..
Пример - децата на чужденците са чужденци и въпреки родени и учили тук голяма част имат акцент и си държат тяхната култура.. За Англия сам забелязал че може да видиш иракчанин, негър или индиец и говори перфектно с британски местен акцент езика. По добре приемат чужденците отколко Германците
asenbg

Мнениеот bumbaiko » 29 Юли 2015, 18:19:54

Колите втора ръка са по-евтини. Поради липсата на сняг, имат значително по-малко ръжда.
:-k
Хм,по-евтини са,защото реално и употребата им е ограничена-Англия и Ирландия.А соленият океански въздух и мъгли на двата острова ,,изяждат"доста по-бързо англииските автомобили.

Потребители благодарили на автора bumbaiko за мнението:
max

bumbaiko
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 1
Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот onufriy » 30 Юли 2015, 09:17:07

Разлики, които забелязвах в комадировки:
1. В немската фирма, непознати, срещащи се по коридора,се поздравяват, в Англия - не.
2. В Англия изчакват докат сервират яденото на всички, в Германия почват да плюскат, в момента, в който чинията е пред тях.
3. Духането на носа, така че да те чуят в съседното село също не е разпространено в Англия.
4. В кръговите в Англия масово има по две ленти, подава се десен мигач ако не взимаш следващия изход и ляв ако излизаш. В немските кръгови се движи само по една колона и се подава мигач само на излизане.
onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 130 пъти
Благодарено: 219 пъти

Мнениеот max » 31 Юли 2015, 07:39:23

Това не е вярно. Точно в Германия се чака докато сервират на всички, докато в Абсуедистан България започват да мляскат от веднага...!
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот onufriy » 31 Юли 2015, 08:24:44

max написа:Това не е вярно. Точно в Германия се чака докато сервират на всички, докато в Абсуедистан България започват да мляскат от веднага...!

Оооооооо, Компетенцийо, пак ли се появи да се изсереш на метеното? Я докато си тука да ни обясниш как няма разлики между функционалното и обектно ориентираното програмиране, кат' си фанáл спатиите на едното, ги можеш всичките...
onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 130 пъти
Благодарено: 219 пъти

Мнениеот max » 31 Юли 2015, 18:25:55

Ми не просто те хванах в гнусна инсинуация и лъжа и те опровергах. :mrgreen:
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот seli » 10 Август 2015, 16:23:12

Ако бях на сегашният си акъл едно време, бих предпочел за миграция Германия, а не Швеция. Така и така и в двата варианта бе начало от нулата - език, професия, реализация. Времето е отвратително, разстоянията големи. От Стокхолм имам 800 км само до датската граница, което обезсмисля всяко желание да поразгледаш за нещо ново с автомобил извън Швеция през нормалният уикенд. Със самолет... с врeщящите деца и непознатият градски транспорт, не, благодаря! =;
Казват, че никога не било късно да започнеш отначало, но аз лично се чувствам вече изцеден и нямам сили за още една авантюра :-k . Да не говорим за кредитите които изплащаме, жената и децата се чувстват уютно тук.
Само аз още не свикнах да хапвам кюфтета с мармалад. :-s
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот max » 10 Август 2015, 19:42:20

Ела да видиш тва лято колко е "отвратителен" климатът в Германия. От жега ще измрем, всеки ден 35 градуса, че и повече. И суша-всичко е изгоряло. Все едно българско лято.
Е тук в Хамбург не е чак толкова жега, колкото в Централна и Южна Германия, ама 30 градуса нещо прекалено редовно взе да става.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Svetul4o » 27 Август 2016, 16:49:21

По препоръка на boyko123 от тази http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?f=66&t=21915 тема реших да добавя нещичко. Работата ми последната година се състои в контакт до голяма степен с англичани и германци измежду доста други националности. Бил съм в Германия и в Англия макар и не толкоз за дълго. Впечатлението ми е че англичаните са много по отпуснати и отворени като хора. Винаги може да се пошегуваш с тях. Германците до голяма степен все едно имат топка бодлива тел в задника, сериозни, даже смръщени. Ако трябва да комуникирам с някой, то с англичанин винаги ми е приятно. Вярно, има и доста лицемерие, ама това съм го виждал при всяка националност.

Ако трябва да си избирам кой език ще слушам до края на живота си то бих избрал английски със същия акцент. Приятен и за слушане и за говорене. Не е шега, че момите по холивудските филми залитат по мъже с такъв акцент. Немският от друга страна си е груб език. Може да звучи приятно, но е по-скоро изключение от правилото.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 52 пъти

Назад към Европейски съюз