<

• Advertisement

платихте ли си GEZ (Rundfunkbeitrag)?

Изгодни тарифи и много съвети

Re: платихте ли си GEZ (Rundfunkbeitrag)?

Мнениеот bknf » 25 Април 2017, 16:09:22

Само за миналата година ARD и ZDF са усвоили принудително събираната от населението сума от 8.3 МИЛИАРДА ЕВРО

Тоест, на ден те са събирали по 22 милиона и 740 хиляди евро. А на час, по 947 хиляди и 489 евро.

Много хубав бизнес модел ;-) Обаче никой не знае, къде и за какво са отишли тия пари?
За едни шарени картинки, за които хората на другия ден вече са забравили -)
Обаче резултатите се виждат. Всички немски жители - са добре информирани.-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 247 пъти
Благодарено: 389 пъти

Мнениеот rikiking » 25 Април 2017, 18:56:01

schachmatter написа:Аз си мислех, че Rundfunkbeitrag също обхваща и това, че ползваш интернет, в къщи и по телефона. Дори това, че имаш кола с радио подразбиране е основание да ти изискват такъв Beitrag...

Рики можеш ли да публикуваш текста на писмото ти към GEZ или ако не искаш да ми пратиш на лични? :mrgreen:

Моето писмо не го пазя,пуснах го миналото лято, но има доста сайтове,в които има подобни и то издържани текстове.Не е нужно да ги преписваш дословно със всичките му включени примери.

Например тук

http://www.akademie.de/wissen/gez-rundf ... -vorbehalt

и тук

https://rundfunkbeitragsklage.de/vorbehaltszahlung/
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 422 пъти

Мнениеот ivo75 » 25 Април 2017, 19:23:15

rikiking написа:
ivo75 написа:Същата история, като със солидарния данък....Някога, някъде.

Може и прав да се окажеш накрая,......

Освен това солидарният данък е все пак данък...

..... CSU.

По вероятно е да се окажа прав. Нямам нищо против да отпаднат таксите, дано, ама надали. На който му се занимава и има време може да опитва.

Солидарният данък, трябваше да е вноска за подпомагане на Новите територии, ограничена във времето. И както се очаква и въпреки някои съдебни решения, солидарният данък бе удължен. Дет се вика временното най-лесно се продължава.

Колкото до die Freiherren, най-добрият von :bigsmurf: und zu Guttenberg...На тях може да се разчита. След като прокараха винетките, защо да не отменят и GEZ таксата.
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 169 пъти

Мнениеот bknf » 25 Април 2017, 19:52:28

Rики, там са скритите пари на Меркел и колегите-)
Много ясно, че не може да се похарчат всичкоте тия пари - за телевизия. 5% отиват по план - останалите 95%, кой знае.
Ама няма ученици, като в Москва - да протестират в Берлин против корупцията. Там няма корупция - има милиарди, насилно взети - за телевизия-)
Или можеха да построят х-на брой жилища. За новодошлите..-))
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 247 пъти
Благодарено: 389 пъти

Мнениеот schachmatter » 17 Септември 2017, 19:49:55

rikiking написа:.

Понеже се разбирам много с адвокатката ми и обичаме да си лафим по всякакви наболели теми, ми даде миналата година следния безплатен съвет - веднага да пусна писмо с обратна разписка до байтрагссервиза на ARD,в което изрично упоменавам ,че плащанията които извършвам са задължителни по закон, но не съм съгласен с тях и не пораждат никакви правни основания в полза на получателя на плащанията /тоест правя Zahlung unter Vorbehalt/. Също така ми е известно ,че законът е оспорван, даден е на конституционен съд и има още към стотина и повече дела на различно ниво в различни съдилища. При евентуално излизане на съдебно решение и създаване на прецедент, при който Rundfunkbeitrag-a или размерът му бъде отменен от който и да е съд ,със същото писмо ги уведомявам че незабавно ще изискам обратно всички платени суми плюс съответните лихви. :mrgreen:

Съветвам всеки да го направи и да им пусне уведомление за Zahlung unter Vorbehalt, защото това ви дава основание да си искате парите обратно дори за години назад, докато ако не сте ги уведомили, ще излязат с номера че след като сте платили сте били съгласни и няма да ви върнат нищо, дори и да има излязло съдебно решение срещу тях в някой съд...

Риксън, а те как реагираха, на това твое писмо? Не знаех, че можеш на 6 месеца да плащаш GEZ. Мене ми ги цъкат всеки месец от сметката. Някакви мангебюрета не искат ли да им се плаща?
schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 108 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот rikiking » 19 Септември 2017, 16:03:15

schachmatter написа:Риксън, а те как реагираха, на това твое писмо? Не знаех, че можеш на 6 месеца да плащаш GEZ. Мене ми ги цъкат всеки месец от сметката. Някакви мангебюрета не искат ли да им се плаща?

За какво мангебюрета . Аз си им плащам като поп , но от електронно банкиране и в основанията за превода добавям ZAHLUNG UNTER VORBEHALT. Като им пратих писмото , те ми пратиха обратно някаква глупост ,че не приемали Vorbehaltszahlung щото това били öffentliche Angaben, обаче на практика и юридически приеха плащането, понеже не ми върнаха парите. :mrgreen:

Ти си направил грешката, че си им подписал и пратил SEPA Lastschriftmandat и затова ти цъкат парите директно от сметката. В твоя случай правилните стъпки биха били да им пратиш писмото за ZAHLUNG UNTER VORBEHALT и да си оттеглиш SEPA Lastschriftmandat-а. След това пак трябва да им превеждаш сумата , но в основанията ти писах какво да добавяш.

Много хора,фирми и организации ги съдят и може пък един ден да успеем да възстановим част от финансовата щета, която търпим. А дори и да не стане, поне им показваме колко ги харесваме и дали искаме да плащаме за кухата пропаганда и безмозъчни предавания , с които ни заливат по цял ден от екрана. В крайна сметка усилено се говори, което е и позицията на CSU, че може да прекратят поне излъчването на едната от програмите, барабар с топлите местенца на половината артистични хрантутници от ARD и ZDF, пък да ги видим тогава как ще се доказват в условията на реална конкурентна среда. Никъде в немските закони не е казано, че трябва да има две държавни телевизии на издръжка при данъкоплатците.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
Митака ФУ
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Митака ФУ » 5 Март 2018, 02:01:01

Един пример за това, колко свободни сме в Демокрацията тук... :mrgreen: [-X Човека влезе в затвора, само защото си защитаваше сам правата! Не всичко, което блести е злато! Който не иска да си плаща за пропагандната програма, бива обявяван автоматично за Reichsbürger, унд аб инс кнаст! ](*,)

Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот rikiking » 5 Март 2018, 06:22:29

Като се абмелднах наскоро от Германия, най-голям кеф от всичко ми достави пращането на уведомлението до ARD/ZDF, че повече преводи от моя страна няма и няма да има ... :mrgreen:

https://gez-boykott.de/
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 4 Май 2018, 07:38:17

Rund fünf Jahre nach dem ersten Abgleich bekommt der Beitragsservice von ARD und ZDF ab dem 7. Mai frische Daten von den Einwohnermeldeämtern ...

... und möge die Jagd beginnen :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 131 пъти
Благодарено: 1154 пъти

Предишна

Назад към Тел. разговори/Интернет/Онлайн Телевизия/Радио