• Advertisement

Документи за сключване на брак в Германия

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Документи за сватбари;)

Мнениеот juramann » 15 Април 2011, 22:38:12

Щом ми е позволено, с удоволствие бих го споделил, защото мисля, че може да е в полза не само на тези, които искат да се бракуват, но и на всички останали.

Стефан Стефанов от Дортмунд
Bissenkamp 9
44135 Dortmund
0179-7767970
http://www.uebersetzung-bulgarisch.de

Потребители благодарили на автора juramann за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
juramann
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот genata_83 » 16 Април 2011, 00:49:58

Удостоверение за семейно положение, необходимо за сключване на граждански брак на български гражданин с чужденец в чужбина. .. Тука е ключа от бараката. Само ,че аз се жена за българска гражданка.! Иначе благодаря за итговора. Добре ,че в България всичко става с пари и познат ( за добро или лошо ) .Сега остава само да ги преведем и легализираме . и пак в стандесамта.. па да видим.
genata_83
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот daisy » 16 Април 2011, 22:57:03

Не се притеснявай! В общината в България ще ти издадат правилния документ. Едва ли сте първите с такъв казус. Аз моите си ги превеждах в София и станаха готови за един ден.

Успех!

P.S. Като се ожените, не забравяй да си поискаш брачно свидетелство, но им кажи, че ти трябва с апостил. Те ще го пратят, където е нужно и ще си го получиш по пощата. В България следва превод и регистриране на брака в районния обреден дом.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот genata_83 » 17 Април 2011, 01:38:26

Да ама в София в общината два пъти ми изкарват докомент в който пише само , че не съм женен. Щом се женя за Булгарска гражданка не трябвало да пише за кого се женя.Обеди л съм се , че в БГ бирокращината няма граници. ](*,)
genata_83
Тукашен
Тукашен

Мнениеот daisy » 17 Април 2011, 21:42:24

За коя община става въпрос? Утре мога да питам позната, която се жени за българин в Люксембург и мисля, че и те го искат това чудо. Ще я питам какво са й издали от България. Искаш ли?
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот genata_83 » 18 Април 2011, 02:29:06

Значи ,формуляра за женитба с чужденец е един а за брак с Бг гражданин е друг. В този с чужденец пише за кого ше се жениш (омъжваш) а в другия не. Днес ще ми кажят дали ще стане или не. Иначе ставa въпрос за община Възраждане.
genata_83
Тукашен
Тукашен

Мнениеот daisy » 18 Април 2011, 21:14:26

Добре. Ако все още ти трябва, кажи ми, за да питам (най-добре ми пиши лс).
Хехе, родена съм в тази община и баща ми й е бил кмет преди мнооого години. Всеки път, като ми трябва акт за раждане, веднага ме разконспирират лелките. :mrgreen:
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Документи за сключване на брак в Германия

Мнениеот Kitty07 » 1 Април 2012, 14:57:26

Здравейте,
аз имам няколко въпроса относно документите за сключване на брак в Германия.:)

Моят приятел(германец) ходи вече в Standesamt и там му казаха,че на мен(аз живея в България) ми трябва следното:
-Personalausweis
-Aktueller Auszug aus dem Geburtenregister/Gerburtsurkunde aus dem Ausland
-Aufenthalts- und Meldebescheinigung zum Heiraten(Ledigkeitsbescheinigung)
-Ehefähigkeitszeugnis
И така на мене не ми е ясно от къде да получа последните 2?
Къде трябва да отида,за да ги получа?
И как въобще се казват на български?
Ние искаме да сключиме брак в Германия.
И за колко време документите ще бъдат готови?
И какво точно трябва да направя след като ги получа?
Ако някой има опит в това и ми помогне,ще съм му много благодарна. :thumbleft:
Благодаря ви прeдварително :flower:
Kitty07
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Re: Документи за сключване на брак в Германия

Мнениеот daisy » 1 Април 2012, 22:05:52

Кити, тук има информация:

viewtopic.php?f=32&t=6870&p=113343&hilit=%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA#p113343

Ако след като я изчетеш, още не ти е ясно, питай! И щастлив брачен живот!
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itos » 16 Април 2012, 22:16:30

Здравей от това което знам аз и сам направил за мен са следните документи
1 Акт за раждане копие от кметството където си живяла в България няма да стане с нотариално заверено копие на това което има6 в къщи няма да му сложат Апостилен печат
2 Отиваш ГРАО в града в които си родена в Пловдив ГРАО се намира в сградата на Филохармонията до ДНА и до Тримонциум там искаш да ти издадат документ (удостоверение за семейно положение,необходимо за сключване на граждански брак на български гражданин с чужденец в чужбина
3 Валиден международен паспорт
Тава са нещата които аз съм направил които ми искаха на мен аз също те се женя за германка и като проверявахме документите това ни поискаха преди да дойда ги направих,няма нужда да се прибираш до България за да ги правиш направи само едно пълномощно на някой твой роднина и му го изпрати,но се приготви да чакаш около месец защото като вземеш документите от съответните служби следва превод около 2/3дни след което трябва да ги изпратите в София за да им сложат апостилен печат по евтино излиза с фирма за преводи и легализации може6 да правиш и пазарлък ако превеждаш и някакви други документи на мен за 9 документа ми взеха около 500лв
това е с което мога да помогна аз по твоя въпрос.
itos
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itos » 16 Април 2012, 22:27:08

А аз искам да попитам някой знае ли колко време проверяват документите и колко време след подписването на гражданския брак идва брачното свидетелство с апостилния печат за озаконяване на брака в България? Благодаря за отговорите предварително
itos
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itos » 12 Юни 2012, 14:25:10

Здравейте понеже никой не ми отговори на въпроса,след като съм изминал пътя поне да напиша какво се случва след като подготвят хората всичките документи за брак с чужденец.Първо отивате и си запазвате ден и час в кметството където сте решили да се жените носете си всичките документи и бъдете двамата младоженци за да могат да ви проверят документите и чак тогава ще ви кажат,че можете да се ожените.Документите т.е. брачното свидетелство ще получите веднага след подписването на същия ден и ще трябва да си поискате още едно копие което ще трябва да преведете и да изпратите да му се сложи апостилен печат след което ще може да си легализирате брака и в България.и хепи енд на всички мъки и разправии с бюрокрацията до тук.
itos
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itos » 12 Юни 2012, 14:53:05

Искам да Ви кажа продължението на проблема с разрешителното за работа след като сключите брака.
Модератора да ме извини със сигурност на тази публикация мястото не и е тук но това е поредицата от главоболия през коят минах аз.
След като имате вече брачно свидетелство и адресната регистрация си правите копие на международния паспорт и копие на адресната регистрация на вашия съпруг или съпруга и се обаждате в ''ZAV''-Zentrale Rufnummer 0228 713 2000
Zentrale Auslands-und Fachvermittlung (ZAV)
Team 324
Dahlmannstrasse 23
47169 Duisburg
където обяснявате че вече сте сключили брак, те ви изпращат една бланка която трябва да попълните и заедно с копираните документи да им върнете обратно след което чакате между 4 и 6 седмици да ви дойде обратно отговора с разрешителното за работа(това е дефакто първата бланка която вие сте попълнили и сте изпратили с копираните документи)това е дефакто документа Arbeitsgenemigung-eu с който можете да работите законно на всякаква работа.Пожелавам успех на всички и ако модератора прецени да премести коментара някъде другаде и да го модерира така че да свърши работа и на други хора
itos
Нов потребител
Нов потребител

сключване на брак в Германия

Мнениеот silveto 11 » 11 Септември 2012, 19:36:59

здравейте бих искала да ми помогнете.от близо 2 месеца сам в германия и искам да склъча брак тук с гръцки гражданя.от гръцкото посолство ни казаха че това трябва да стане в немско кметсто.когато звъннах в бг посолството ми отговориха че незнаят какви докъменти са ми необходими.моля ви ако някои може да ми помогне да ми пише понеже въпроса е малко спешен тъй като сам бременна и сам без осигъривки в германия и ни излиза мако скапа с лекарите.благодаря предварително на вски нови приятели които се надявам че ще намеря тук.

red: vel...
silveto 11
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот julito » 19 Септември 2012, 14:58:13

здравейте имам въпрос някой да е сключвал граждански брак в общината в аугсбург и да знае какви документи са нужни освен: 1 Паспорт или лична карта. 2 акт за раждане преведен на немски език. 3 удостоверение че нямаме сключен брак.
дали има други документи колко някъде ще ни струва сключването на брак. благодаря ви предварително и се извинявам ако някъде я има темата
julito
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи