• Advertisement

Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Мнениеот bknf » 6 Септември 2017, 18:15:23

кога могат да предположат, че "някой е зле"?
Даже и не става дума да се предполага - че някой може да е зле. А става дума за опасности от общ характер, засягащи "обществото".

Ще се обърна към такъв адвокат, да видим
А те там, полицаите - биха ли те, или нещо такова?

ама те не могат да влезнат така да търсят нещо без съдебна заповед?
Е нали ти дадох горе 2 линка - ти
1) прочете ли, какво пише там, и
2) разбра ли му значението, на написаното-))

Един път и при мен влизаха, от Крипо. И ме и разпитваха - дали съм видял нещо при един обир на един полицейски участък ;-) . А aз не можах да им помогна, за съжаление. Така че - нищо не може да ме учуди-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 201 пъти
Благодарено: 361 пъти

Мнениеот amatama » 6 Септември 2017, 18:29:44

просто не се занимавай,забрави...никoй никъде не е излязъл на глава с "полöицията"
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 36 пъти
Благодарено: 28 пъти

Мнениеот rikiking » 6 Септември 2017, 20:08:05

бонджорно'принчипеса написа:При какви обстоятелства има право полиция и пожарна да влизат в къщата на човек? При мен се случи да влезнат посред нощ заради протекла тръба в съседа отдолу, като са звънели все пак хората много дълго, но не съм ги чула. Разбиха ми бравата, при отключена врата. Цялото преживяване беше много неприятно, защото ми искаха документи разпитваха ме и тн. и искам да знам в какви ситуации е позволено на полицията да влиза в къщата ми. Също така разглеждаха мои вещи, като не са ровили вътре в шкафове, поне не съм ги видяла, те бяха сто човека, но ми разглеждаха витамините за бременност и разни вещи, които са ми по полички, рафтчета и тн. Наистина ли е легално всичко това? Сега в друг форум ми казаха, че полицията имала право да влезне даже и ако имаш препълнена пощенска кутия, с оправданието, че се "притесняват за теб". Никога през живота ми не ми е влизала полиция вкъщи, още съм травмирана, защото се държаха и доста арогантно и неприятно за мен. Не знаех, че полицията има такива огромни правомощия в Германия, чак по къщите да ходи да разпитва разглежда и тн, уж заради потекла вода в 2 am. Те си тръгнаха накрая, но се чудя как да се предпазя вбъдеще от такива посещения...

Принципно в Германия куките имат почти пълното право да влизат къде си искат и как си искат , обаче ...

Дадоха ли ти писмен документ след като приключиха ? Ти поиска ли им ?

Всъщност имало ли е обиск, по чие нареждане или просто някакъв немски полицай е решил да се прави на Супермен и да спасява живеещия по-долу потомък на Бисмарк, да не се удави в две капки вода ?

Ако не са ти дали или са отказали, въпреки че си поискала да ти издадат писмен документ относно естеството на полицейската операция проведена в жилището ти , можеш да го изискаш пак с писмце до полицията.

Отделно можеш даже пуснеш една жалбичка директно до съда, задето са ти пипали и ровили във вещите без твое съгласие ,обидно поведение и т.н. но затова най-добре наеми наказателен адвокат да я подкове и напише като хората и да ги подведе под отговорност от твое име като частно лице.

Ако има шансове да докаже, че са действали самоволно или при превишаване на правомощията, както би могло да се окаже в твоя случай, може и пари да изкараш от цялата работа. Естествено ще се призовават и свидетели - съседи, съквартиранти и т.н.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 317 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 6 Септември 2017, 20:46:39

ок кое се води за обиск? не ми дадоха никакъв документ, само за разбитата брава, която смениха с някаква стандартна брава, но това е от пожарната. Аз естествено, че не съм искала никакъв документ, тъй като не знаех, че ми се полага такъв... съседът отдолу ги е извикал заради водата в неговия апартамент.

Обиск не е имало да ровят баш навсякъде, но обикаляха из апартамента, погледнаха във всички стаи, разглеждаха ми нещата, анпример витамините/калция ми и изобщо разглеждаха какво къде има, но не са отваряли шкафчета. Аз обиск го свързвам с това да гледат навсякъде под легла, в дюшеци, такива неща. Тоест в този смисъл на думата обиск не е имало. нещата бяха свързани с наводнението отдолу, но си минаха на обичайния модус операнди "я да видим тук легално ли е всичко". Нещо като стандартния преглед при лекар, мери ти кръвно, пуска кръв и урина. И тук я дай аусвайс, каква си що си, дай да видим какво имаш тук и там, какво работиш, кога си се нанесла. тоест неща, които нямат много общо с наводнение...

по принцип може ли да са ме обвинили в нещо и аз да не съм разбрала? биха ли ми връчили нещо на място ако ме обвиняват за нещо и биха ли го казали експлицитно? Макар, че то полицията не обвинява, а прокуратурата...Тръгнаха си ни лук яли ни лук мирисали ...
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот bknf » 6 Септември 2017, 22:34:56

Ми нещо им се е сторило подозрително. А занимава ли ти се, да ходиш там в участъка и да поразпиташ - защо и какво ?-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 7 Септември 2017, 06:23:48

бонджорно'принчипеса написа:
Обиск не е имало да ровят баш навсякъде, но обикаляха из апартамента, погледнаха във всички стаи, разглеждаха ми нещата, анпример витамините/калция ми и изобщо разглеждаха какво къде има, но не са отваряли шкафчета. Аз обиск го свързвам с това да гледат навсякъде под легла, в дюшеци, такива неща. Тоест в този смисъл на думата обиск не е имало. нещата бяха свързани с наводнението отдолу, но си минаха на обичайния модус операнди "я да видим тук легално ли е всичко". .............Тръгнаха си ни лук яли ни лук мирисали ...

Значи е вторият вариант - влезли са заедно с пожарната да спасяват съседа ти, да го не удавиш случайно. :mrgreen:
И термина частен дом не е съвсем точен в случая , защото дори и да е твое жилището , ако е в многофамилна жилищна сграда, още в кауффертрага са оказани редица клаузи за дулдунг - например в много сгради хаузмайстера трябва да има ключ с който може да отваря всички жилища /как е в твоя случай , ако имат ключ може да съдиш хаузфервалтунга, че не са отворили ? /

Полицаите имат право да ти искат документите ,имат право и да влязат по такъв повод и да разбият вратата, но нямат право да ти ровят във вещите и в къщата без нареждане за обиск или ако не им разрешиш. Точно там са си превишили правата, но разчитат на това , което и става в повечето случаи , че почти всеки си затрайва и така ...

Отделно обаче , ако ти се занимава с адвокати, това превишаване на правата трябва да се докаже най - малкото със свидетелски показания. Така че ти си решаваш дали да действаш или си пиеш студената водичка и сменяш стандартната брава от пожарната с по-джиджава за твоя сметка.

P.S. Абе, нали олд скуул боса беше адвокатин и той и брат му ? Няма ли най-малкото да вземе отношение по въпроса ? :mrgreen:
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот gencho » 7 Септември 2017, 09:29:19

При нас като има такива аварии се обаждаш на спешен телефон който е 24 часов и до 1 час идва сервизна група, а не на полиция и пожарна. Този съсед защо не е позвънил първо на вас. Да не излезе накрая нещо друго.

Потребители благодарили на автора gencho за мнението:
novia

gencho
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 7 Септември 2017, 10:30:37

Ами не знам дали той не е звънял, подозорам, че и той е звънял, просто аз не съм чула (аз бях заспала с лаптоп и слушалки а и апартаментът ми представлява съединени два стандартни апартамента от сградата, тоест дори и будна без слушалки от спалнята не винаги чувам звънеца, чува се ясно в първите помещения --кухня хол. Сега обаче сега ще го сменям с нещо, което звъни на пожар).

Те няма ли да ми пратят протокол по пощата за случилото се? Аз със сигурност ще отида при адвокат, но преди понеделник нямам възможност да се занимавам с това. Егати трилъра.

Неее, рикинг, родителите му и двама братя са адвокати, той е загубен теоретичен физик (а аз съм триж по-затрита). Ще говорим с родителите му, но честно казано, аз предпочитам да ги държа настрана и да си говоря с мой си адвокат. По принцип той не би попитал за мнение без да го помоля и разреша, а аз не харесвам супер много родителите му, или по-скоро отношението им към мен. Засега това, което разбрах от мъжа ми, но са негови догатки, а не на родата му, е, че полицията щом се уверила, че аз съм добре и животът ми не е застрашен, е трябвало да си тръгне. Тяхната визита беше малко под час по мои изчисления, защото мъжът ми беше на телефона да слуша над 30 минути (аз му звъннах, за да говори с тях, и после той остана на линия, за да чуе ако нещо стане ), а аз като му звъннах, вече бях изнервена, отказвах да им говоря без мъжа ми и ситуацията беше ескалирала.

ох, как да е. търся грешките и в себе си, опитвам се да съм и ясно да личи, че съм почтен и съвестен гражданин, но нямам доверие на тази държава и това е.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 7 Септември 2017, 11:02:26

Между другото, това пак ме кара да мразя мъжа си, защото дефакто аз цял живот ще съм втора ръка гражданин в тази тъпа държава и си го изкарвам на него. Просто той никога няма да изпита това, което преживявам аз като унижения и кофти отношение от институции вече колко години и изобщо не може да вдене какво е. Омръзна ми, наистина. Знам какво им е на братята от гетата в щатите. Цялата система внушава на мъжа ми, че е нещо повече от мен, и наистина нямам никакво намерение да съм тук с бебе. Мъжът ми идва с мен в България поне докато не ми се уталожи параноята.

Няма да си и не си "втора ръка" гражданка в "тая държава" - но просто има неща, които .. са такива, каквито са.
В случая може и ти да си реагирала не както трябва - не както е "нормално"- за тия полицаи, които са били там.

Ако искаш да плащаш и на адвокат - да доказва нещо (което ще е Aussage gegen Aussage - твоето мнение срещу тяхното)..
И освен това - няма телесни повреди (твои), няма реално - нищо случило се. Mи - плащай му. Той ще ти вземе парите, и ще те убеди, че ще направи нещо. И че и още пари ще иска, за още нещо.

A ако се разведеш с мъжа ти - щото явно той е виновен, че на тебе така ти се струва - по-леко ли ще ти стане? Новия мъж по-добър ли ще е? Или тогава и "държавата" ще си промени отношението към теб?
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 7 Септември 2017, 11:16:41

никой не говори за развод. Просто разбери, че на всяка крачка с мен се държат по-различно отколкото с него. Това е самата истина. Да, не съм реагирала нормално за тези полицаи, и в някакъв момент наистина се държах вече заядливо, но и аз не съм от желязо и яхнах метлата. Да, нищо не е станало, наистина, но бях много изненадана, че е възможно така да влезнат.

Ми нали за терористите постоянно се обясняват, че са под наблюдение, но не могат да им влизат по домовете да ги проверят, имат права и тн. Ми виж как могат... :cheers:

Това бяха млади хора, но доста огромнички, а аз не съм от ниските и абе никак не е приятно. Толкова пъти са ми крали колела (4 откраднати), как пък веднъж полицията не хвана някой велокрадец да ми върне някое колело, щом така си влизат. Вече ще очаквам много повече от тях, щом са с такива огромни правомощия.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Митака ФУ » 7 Септември 2017, 11:46:13

бонджорно'принчипеса написа:никой не говори за развод. Просто разбери, че на всяка крачка с мен се държат по-различно отколкото с него. Това е самата истина. Да, не съм реагирала нормално за тези полицаи, и в някакъв момент наистина се държах вече заядливо, но и аз не съм от желязо и яхнах метлата. Да, нищо не е станало, наистина, но бях много изненадана, че е възможно така да влезнат.

Ми нали за терористите постоянно се обясняват, че са под наблюдение, но не могат да им влизат по домовете да ги проверят, имат права и тн. Ми виж как могат... :cheers:

Това бяха млади хора, но доста огромнички, а аз не съм от ниските и абе никак не е приятно. Толкова пъти са ми крали колела (4 откраднати), как пък веднъж полицията не хвана някой велокрадец да ми върне някое колело, щом така си влизат. Вече ще очаквам много повече от тях, щом са с такива огромни правомощия.

Явно, тук имаме психически проблем, от колкото социален... С такива вътрешни настроения, човек сам предизвиква околните да реагират по този начин на неговите сигнали. Разбирам, по време на бременността, човек е пълен с хормони, но това не е обяснение за изкривената картина на реалноста!
Хубаво ще е за Вас с бебето, вбъдеще, да сте по уровновесена и позитивно настроена! - Горкият баща, какво е виновен за това къде се е родил...?!
Не е хубаво, това което е станало, но светът не свършва с това... А, идва и едно малко невинно същество на този свят-ето там, трябва да се концентрирате!!! ;)

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението:
schachmatter

Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 28 пъти

Мнениеот bknf » 7 Септември 2017, 12:30:35

Просто разбери, че на всяка крачка с мен се държат по-различно отколкото с него. Това е самата истина. Да, не съм реагирала нормално за тези полицаи, и в някакъв момент наистина се държах вече заядливо, но и аз не съм от желязо и яхнах метлата. Да, нищо не е станало, наистина, но бях много изненадана, че е възможно така да влезнат.

Даже и не мога да си представя, че си предложила на полицаите - кафе или капучино. А аз - щях да им предложа.
Човек никога не знае, дали няма да ги срещне пак - в друга ситуация. Тогава ти ще очакваш нещо от тях - да ти помогнат.

С такава "логика" - то и към зъболекаря ще се отнесеш така, и към някой лекар - а в крайна сметка има една поговорка - "каквото повикаш, такова и ще се обади". Тя се отнася точно за такива случаи. Немските полицаи - са свестни хора. Иди по света, и ще го разбереш това-)

Що се отнася до мъжа ти.. то явно и той е свестен.. и много търпелив.-) Някои други, едва ли биха били такива.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
Митака ФУ

bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bknf » 7 Септември 2017, 12:45:08

А това, че искаш да си изкарваш нещо на мъжа ти, без той да има никаква вина.. Познай, аз ако бях на негово място - как щях да реагирам ;-) И също означава, че ти не можеш да си контролираш - емоциите.

Не са дали никакъв "документ", защото не е имало - необходимост. Нямало е убити, ранени и т.н. Всичкото е било в рамките на така наречения Gefahrenabwehr. Ако вашта къща е била някъде в полето, без никакви съседи и с 2 метрова ограда - то е и нямало да дойде никой - без да им се обадиш.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
onufriy

bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 8 Септември 2017, 06:54:19

bknf написа:Не са дали никакъв "документ", защото не е имало - необходимост. Нямало е убити, ранени и т.н. Всичкото е било в рамките на така наречения Gefahrenabwehr.

Тук вече се изказа ... Нямало убити. Но има материални щети - на първо четене разбитата брава.
И на са дали документ, точно защото ако се заяде може да им предяви претенции за разликата в стойността на висококачествената повредена брава и сложената след това обикновена заключалка от пожарната. :mrgreen:

Ами стреса който е преживяла една бременна жена , която спейки спокойно в уюта на своя дом, в полунощ се събужда от трясъка на разбитата си врата и вижда в жилището си нахлули огромни непознати мъже в униформа, които са се надвесили над възглавницата и я осветяват с фенерче в очите ??? Ами ако някой доктор вземе да потвърди диагнозата на заболяване , придобито в следствие на този стрес ???

бонджорно'принчипеса написа: По принцип той не би попитал за мнение без да го помоля и разреша, а аз не харесвам супер много родителите му, или по-скоро отношението им към мен.

Щастливка ;-) Да ти се беше паднал някой като мене ,тогава щеше да видиш питане ли , разрешение ли ... ;-) Явно е кротък и възпитан човекът. Би следвало много да държиш на него , защото са почти на изчезване.

Що се отнася до родителите му - след като си му стъпила на врата , го натисни директно да отсвири дъртите померански вампири и да ги вижда не повече от един път на две години и то единствено при одобрение от твоя страна. :laughing6:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 8 Септември 2017, 08:23:04

От чисто юридически казус се преминава към изграждане на социално-психопатологичен портрет на авторката...
с нейно дейно участие...Дано поне за нея има някакъв смисъл.
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 146 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи