• Advertisement

Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Мнениеот Митака ФУ » 8 Септември 2017, 10:18:01

ivo75 написа:От чисто юридически казус се преминава към изграждане на социално-психопатологичен портрет на авторката...
с нейно дейно участие...Дано поне за нея има някакъв смисъл.

Да колега, прав си...! Но, тук установихме, че жената наистина има нужда да се замисли по-надълбока за някои неща от своя живот. Като съм убеден, че ако го направи, всичко ще тръгне положително за нея и семейството й.

Колегата Д-р. Рики, също е прав за стреса и т.н Но, аз си мисля, че ако не беше тази случка, щеше да бъде пак нещо от този род, което да развали идилията й.... Не съм ли прав?!
Нека някой юрист да й помогне със съвет, как да процедира по нататък и дали има смисъл- не само морален и финансов, а й за духовното спокойствие, което е нужно в бременноста?

Успех на всички ви :-({|=

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 40 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот bknf » 8 Септември 2017, 10:55:59

rikiking написа: Тук вече се изказа ... Нямало убити. Но има материални щети - на първо четене разбитата брава.
И на са дали документ, точно защото ако се заяде може да им предяви претенции за разликата в стойността на висококачествената повредена брава и сложената след това обикновена заключалка от пожарната.

Ще ви разкажа по тоя повод и една друга случка. Има едни такива - Rauchmelder. Задължително се слагат във всяко жилище. Един път, петък вечерта (22:30), минавайки по улицата на един немски град - гледам един камон на Feuerwehr-a. Снимките са примерни, за по-голяма нагледност ;-)

На жилищната сграда, до третия етаж са вдигнали една стълба, и се мъчат да влязат през прозореца. Не става. Буркана се върти, светлините са запалени, народа се суети насам- натам. Питам един - кво става - не казва. Тайна. Питам един друг, явно съсед. Разказа, че той ги бил викнал, щото в съседното жилище се задействала автоматично тая "аларма". Защо и как - неизвестно. Дим и пушек - няма. Дойде и 1 полицейска кола. Питам полицаите - не е ли по-добре, да се обадят в някой дежурен Schlüsseldienst, да пратят някой - да влязат спокойно през вратата? Не, не можело. Нямало време, пък и разходите щели да бъдат пак толкова. Освен това тия от Feuerweh-a имали опит в такива неща. През това време дойде още един камион, донесoха специална бормашина. С нея разпробиха и свалиха прозореца. Щяло да струва над 1.200 евро, цялата тая операция. C 10 човека от Фойервера и 2-ма полицая. Да ги снимам - също било забранено. Щяло да повлияе на работата-)

А живеещите там хора, били някъде на почивка. Нямало как да дойдат, за да си влязат в жилището. Та така..
Това се казва - Gefahrenabwehr (отстраняване на опасността) - по немски ;-)
Прикачени файлове
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 199 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот schachmatter » 8 Септември 2017, 11:30:12

Хаха, случая ме развлича от няколко дена и бурно хилейки се в офиса, си правя за себе си следните изводи:

1. Уви, човек трябва да приеме някои неща без да ги подлага на съмнение - минимум, за да запази емоционалния си баланс и да не влиза в ненужни разходи, екцесивно консумиране и потребление.
2. Всеки извървява пътя до зрялостта си, но особенно дълъг е този при поколението на прехода, към които съм и аз
3. Много важна е партньорката ти да е психически устойчива и се радвам, че при мене е точно така до момента.
ci vi spacen, para bellum

Потребители благодарили на автора schachmatter за мнението:
bknf

schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 84 пъти
Благодарено: 42 пъти

Мнениеот zlateto » 8 Септември 2017, 12:05:22

bknf написа: Снимките са примерни, за по-голяма нагледност ;-)

Ей това е нагледност :mrgreen: :

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 126 пъти
Благодарено: 1116 пъти

Мнениеот ivo75 » 8 Септември 2017, 16:25:57

schachmatter написа:Хаха, случая ме развлича от няколко дена и бурно хилейки се в офиса, си правя за себе си следните изводи:

1. Уви, човек трябва да приеме някои неща без да ги подлага на съмнение - минимум, за да запази емоционалния си баланс и да не влиза в ненужни разходи, екцесивно консумиране и потребление.
2. Всеки извървява пътя до зрялостта си, но особенно дълъг е този при поколението на прехода, към които съм и аз
3. Много важна е партньорката ти да е психически устойчива и се радвам, че при мене е точно така до момента.

Има нещо, което въпреки желанието ми(напъвам се, че чак ме е страх да не се изпусна) не мога да проумея,
защо не оставите жената да си....оправдава никнейма?

Нещо, което за един или повечето е странно/неПравилно, не означава за всички. Освен всичко, в това си състояние,
жената, като всяка една друга, има промени в хормоналния си (дис)баланс. И ако поради социално-културни различия
на база родословно дърво не може да се разтовари в един разговор с мъжа си, що просто не я оставите да освободи
напрежението...без препоръки и оценки?

Питам се на глас, вместо на ум, ей тъй реторично.....
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 141 пъти

Мнениеот bknf » 8 Септември 2017, 17:42:36

ivo75 написа:.. жената.. промени в хормоналния дис/баланс..

Аз тия работи, хич не ги разбирам. Но мога да си представя нещо друго. Ако там през нощта са влезли не мъж и жена от полицията, а от криминалния контингент. С маски на лицето, със шперц и с по една арматура в ръка - прониквайки незаконно през вратата в жилището. По тъмно.
Няма да обяснявам, какво биха могли да направят. Е тогава, какво ще е положението?
И полицията в такъв един случай, нещо лошо ли ще е - или обратното?
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 199 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот rikiking » 10 Септември 2017, 18:36:33

bknf написа:
ivo75 написа:.. жената.. промени в хормоналния дис/баланс..

Аз тия работи, хич не ги разбирам. Но мога да си представя нещо друго. Ако там през нощта са влезли не мъж и жена от полицията, а от криминалния контингент. С маски на лицето, със шперц и с по една арматура в ръка - прониквайки незаконно през вратата в жилището. По тъмно.
Няма да обяснявам, какво биха могли да направят. Е тогава, какво ще е положението?
И полицията в такъв един случай, нещо лошо ли ще е - или обратното?

Демек да се радва, че я е сполетяло по-малкото зло ли ? :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 168 пъти
Благодарено: 288 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 11 Септември 2017, 22:52:11

ох темата накъде е кривнала. ще ме уморите :mrgreen: . значи засега получих следните съвети. Действително полицията е действала дискриминиращо и неправилно спрямо мен, което не е мое мнение а мнение и на адвоката, с който говорихме и на майката и брата на мъжа ми. Това, което ми препоръчаха като най-подходящо е да опишем всичко в документ, за да го имаме за справка, и при повторен подобен случай, вече да предприемем действие с адвокат. Но, като цяло не е правомерно подобно поведение от полицията.

Това, че можели да влезнат двама души крадци мен не ме плаши. Аз, както казах, не си заключвам вратата отваря се без проблеми и никога не съм се страхувала от нищо в Германия. Влезнаха ми не двама души, а доста повече, като даже не знам точна бройка, но според съседа отдолу заедно с пожарната са били към 8 човека.

Естествено и с мъжа си "разтоварвам". Самият той не смята, че е правилно да има подобна дискриминация и самият той смята, че има дискриминация. Друг е въпросът, че той комуникира много по-спокойно от мен, защото е друг тип темперамент, и това също помага в такива ситуации, така, че и от моето поведение си зависи.

Потребители благодарили на автора бонджорно'принчипеса за мнението:
Митака ФУ

бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 91 пъти
Благодарено: 68 пъти

Мнениеот onufriy » 13 Септември 2017, 16:28:58

Слушай, булка, знам че е фрустриращо и унизително, ама съвет за пет пари от мене: с полицай и военен патрул не се спори, с административна машина още по-малко.
onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 130 пъти
Благодарено: 219 пъти

Мнениеот amatama » 13 Септември 2017, 17:08:25

още един съвет: заключвай си вратата! тая германия не е оная Германия ! ;-)
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 31 пъти
Благодарено: 24 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 08:15:01

Хора драмата продължава, и аз вече сериозно се притеснявам. То си е за адвокат ситуацията. Полицията е подала доклад в югендамт, но естествено, аз не знам за това. Без предупреждение (което явно е нормалната практика) идва югендамта в нас, за да огледа условията. Поговорихме си, това, което ме смути е, че ми поискаха мутърпаса, който аз показах, но не ми беше особено приятно. Поговорихме си, отново нищо конкретно не казаха и си тръгнаха. Аз съм абсолютно изрядна с всички изследвания и всичко, но продължавам да се притеснявам. Попитаха ме къде смятам да раждам, казах, че още не съм решила, но по-вероятно е в България и тн. Тези служби биха ли казали нещо, ако не им допада ситуацията? Изобщо има ли начин да разбера какво става? Не съм получила нищо писмено. Попитах ги какви са изискванията в Германия за отговорен родител, за да им намекна д ами кажат къде е проблема. Казаха ми, че нямало такива, била свободна държава и сякакви такива. Разпитах ги за педиатри ваксини и тн за бебчо,неща, които си ги знам, де, но все пак за допълнително информация.

В нас си беше чисто (бяхме чистили предния ден с мъжа ми). Не знам за какво биха могли да се заядат, но честно казано изкризвам. В дома няма абсолютно никакви забранени или легални дроги, не е мръсно, домът е голям по немските стандарти ...бих казала, че говорих спокойно и възпитано с тях, тъй като и те бяха много възпитани с мен....Виждам проблем, че съм сама, а мъжът ми е в Норвегия и, че нямаме много покупки за бебето, освен количка, защото все пак ще се ражда в България. Мисля си да кажа на мъжа си да вземе отпуска и да идва, да ходи да се обяснява с полиции, югендамтове и всички. Това би ли помогнало? Друг е вариантът просто да седи при мен от тук нататък до заминаването ни в България за да не се тревожа, не е приятно за неговата работа, но иначе не знам.

Биха ли ми казали от югендамта, ако не им харесва нещо? Или си пишат в мълчание берихтите и толкова? Има ли право адвокат да изиска доклада? ](*,) ](*,)
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 08:17:11

](*,)
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 17 Септември 2017, 08:46:44

бонджорно'принчипеса написа:Биха ли ми казали от югендамта, ако не им харесва нещо? Или си пишат в мълчание берихтите и толкова? Има ли право адвокат да изиска доклада? ](*,) ](*,)

Не няма да ти кажат ... дори ако смятат да предприемат нещо, съвсем ще си мълчат като риби, ще мигат на парцали, ще си пишат берихтите и ще те треснат когато най-малко очакваш.

Упълномощен от тебе адвокат може да изисква всичко което касае тебе и интересите ти и в случая е крайно наложително да насъскаш някой отракан рехтсанвалт /естестено подплътено с подходящия хонорар/, да провери какво ти кроят. Иначе тия нахалници от разните му амтове щом са те захапали и са почнали да те наобикалят - чакай най-малкото писма, опити за вмешателство в семейния ти живот и прочие неприятности. На тях това им работата и ще я свършат по най-добрия за тях/не за тебе/начин.

Ако бях на твое място, да съм се абмелднал вече от адреса и в момента щях да ги пиша тия работи от България. ;-)
Освен това е добре да им се каже, че детето ще се ражда в България, ще е български поданик и няма да има нищо общо с Бундесрепубликата. Пък като се роди - води го където щеш,въпросът е да се откачиш от службите в момента и да ти затворят файла с преписката. И най-сигурното е,да не си им в ръцете на тяхна територия все пак. Иначе най-малкото ще те наобикалят постоянно, ще те следят ,ще събират информация, а ако решат може и да се задействат накрая и най-малко тебе ще питат какво искаш и защо го искаш.
Последна промяна rikiking на 17 Септември 2017, 09:08:04, променена общо 1 път
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 168 пъти
Благодарено: 288 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 09:01:59

добре де те какво могат да ми направят докато се е родило детето? могат ли да ме задържат тук до раждането или нещо такова? вижда ми се супер абсрдно? все пак кои точно изисквания нарушавам, кои закони? имам дом, имам здравна, имам всичко, което се изисква от един родител. не е мръсно, не е опасно.следена съм от лекари, кооперирала съм, пускам всички в дома си. Да, забравила съм включена чешма, ок. Но от там нататък?
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 17 Септември 2017, 09:02:53, променена общо 1 път
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 17 Септември 2017, 09:02:35

Това вече спокойно може да е продължение на 1984. Сега остава само да не ти разрешат да отлетиш за БГ, и
Пулицър- ът ти е в кърпа вързан. Прекалено едностранно и спестовно от към факти изложение, ако е и коректно
всеки треторазреден адвокат би ги побъркал....
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 141 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи