• Advertisement

как мога да.... отворя магазинче.....

Форумът, който касае всеки!

как мога да.... отворя магазинче.....

Мнениеот Digital » 7 Юли 2007, 21:25:57

Здравейте, искам да Ви попитам как мога да направя следното нещо в Германия.

(Дано само да не съм сбъркал раздела)

Значи, имам една идея от много време и много бих искал да си я осаществя.
Та в какво се састои тя.... Искам да си взема под наем един магазин в Германия, и да си продавам наша продукция! Само, че имам един много голям проблем... какви са изискванията и пътеките за да ми разрешат да направя там магазин??? какво трябва да притежавам или да покрия за да имам разрешението на това нещо?

Дано има някой запознат с това и да ми помогне, ще съм мн. благодарен на всеки включил се в темата ми. :)
Аватар
Digital
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: как мога да.... отворя магазинче.....

Мнениеот iv_ski » 8 Юли 2007, 10:40:45

Digital написа:какво трябва да притежавам или да покрия за да имам разрешението на това нещо?

100.000,- евро
iv_ski
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 8 Юли 2007, 10:51:37

iv_ski написа:
Digital написа:какво трябва да притежавам или да покрия за да имам разрешението на това нещо?

100.000,- евро

Това осреднена стойност за всички бизнеси ли е? :lol:

До питащия: Кажи каква продукция ще продаваш? Подразбира ли се, че си вече в Германия, знаеш езика и т.н.?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 5
Публикации в блог: 3
Благодарил: 190 пъти
Благодарено: 187 пъти

Мнениеот velingrad » 8 Юли 2007, 11:48:16

Ако бъркам, или съм забравил нещо, моля да бъда коригиран. Като начало:

- език
- разрешително за работа/пребиваване
- и/или регистриране на фирма (Gewerbeschein)
- пари за наем (магазинче)
- пари за наем (квартира)
- пари за стока (зареждане)
- разрешително от "пожарникарите"
- разрешително от Gesundheitsamt: Gesundheitszeugnis: Lehrgang für Hygiene
- Steuerberater
- пари
- пари за транспорт (кола, количка, бусче)
- пак пари
следва..........................
отговарямсамонаотговорниотговорилиичатпатнадруги
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Администратор
Администратор

Снимки: 392
Публикации в блог: 27
Благодарил: 538 пъти
Благодарено: 691 пъти

Мнениеот Digital » 8 Юли 2007, 21:35:13

Перфекен немски писменно и говоримо, сега съм в БГ, но пътувам често и може да се каже, че съм и в двете държави!

Пари имам, но не са 100 000 евро, а (15 000) ..... кола имам и най - вече желанието :)

Стоката е младежка конфекция всичко свързано с облеклото без обувки и маратонки.
(Предимно спортни и ежедневни облекла)

Можете ли още малко инфо и дали мога с моите възможности да направя нещо??
Аватар
Digital
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот popwill » 10 Юли 2007, 23:43:55

Digital написа:Перфекен немски писменно и говоримо, сега съм в БГ, но пътувам често и може да се каже, че съм и в двете държави!

Пари имам, но не са 100 000 евро, а (15 000) ..... кола имам и най - вече желанието :)

Стоката е младежка конфекция всичко свързано с облеклото без обувки и маратонки.
(Предимно спортни и ежедневни облекла)

Можете ли още малко инфо и дали мога с моите възможности да направя нещо??

Би трябвало да може - ти си прецени колко ще ти е наема, + начални инвестиции+разходи за живеене...и всичко споменато до сега...Ако не стига - кредит...

Не може да се каже просто ей така - става, не става...

Иначе като Selbstaendig s Gewerbeschein би трябвало вече да няма проблеми и без Arbeitserlaubnis от 01.01?
Стига да имаш достатъчно средства?
Аватар
popwill
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 75 пъти

Мнениеот margo_2 » 12 Юли 2007, 08:15:57

А,ако е здравно осигурен в БГ ,дали ще му е валидна тук? А,ще може ли да си прави щетоводството в БГ? Това са му две големи пера,които не са за подценяване.....Желая му на нашият сънародник късмет и успех в сбъдването на мечтата му! Дайте да му помогнем с пълна информация ,аз започвам да търся!
Аватар
margo_2
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Digital » 12 Юли 2007, 09:06:04

Благодаря за помоща. :)

Искам да Ви попитам, с Българска фирма дали става или ще трябва да се отваря немска?

Така и не знам какви документи ще са нужни за получаване на разрещително за да мога да се занимавам с тази дейност, какво трябва да имам и какво трябва да представя и къде? Някой може ли да помогне?
Аватар
Digital
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 12 Юли 2007, 09:38:17

Digital написа:Благодаря за помоща. :)

Искам да Ви попитам, с Българска фирма дали става или ще трябва да се отваря немска?

Така и не знам какви документи ще са нужни за получаване на разрещително за да мога да се занимавам с тази дейност, какво трябва да имам и какво трябва да представя и къде? Някой може ли да помогне?

Става!
Тъй като си добре с немския, ти трябва следното ако вече имаш БГ фирма, за да отвориш и Niederlassung в Германия:
- Handelsregisterauszug
- Gründungsurkunde на двата езика
- Bankunterlagen / Bilanzen
- Unbedenklichkeitserklärung от БГ
- Eintragung ins Handelsregister
- Нотариална заверка
и виж тук:
http://www.gesetze-im-internet.de/hgb/__13.html
http://www.gesetze-im-internet.de/hgb/__13b.html
http://www.gesetze-im-internet.de/hgb/__13g.html

п.п. Не твърдя, че съм изчерпателен с това.
Поправки от можещи и знаещи са желани.
отговарямсамонаотговорниотговорилиичатпатнадруги
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Администратор
Администратор

Снимки: 392
Публикации в блог: 27
Благодарил: 538 пъти
Благодарено: 691 пъти

Мнениеот perekli » 12 Юли 2007, 09:44:37

за счетоводството сам сигурен в следното: данъците в EU се плащат по местонахождение на фирмата
с БГ регистрация на фирма става ( ET,EOOD, OOD), ще ти трябва обаче БГ Булстат (intarnazionalnia, ne vatreschnia), за да могат да те контролират дали в едната страна не източвасч ДДС (MWSt, Umsatzsteuer) за сметка на другата
за германия важи: до 17500 € годичен оборот не се изисква квалифицирано двойно счетоводство или одити
имаш и тригодишен данъчен гратисен период

обаче не знам дали си взел предвид следното: гаранцията на дрехите тук е минимум 6 месеца, на обувките също.
досега не съм видял истински конкурентна БГ стока (може и да има)
ако имаш стока и знаеш немски, по-добре си потърси прекупвачи наедро и печели от количествата.

сигурен ли, че си наясно каква маса задължения ще ти се струпат, просто няма да ти стигне времето да си навсякъде, дребния бизнес с дрехи в Германия няма шанс. тук пазарите отдавна са разпределени, а клиентите са възпитани (асозиирани) и купуват по съвсем друг начин отколкото човек неживял поне 10 години тука и с перфектен немски може да си представи

например жената не е решаващ критерии дали ще ти се купи или не
Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот margo_2 » 12 Юли 2007, 14:54:06

Даа,Велинград ме е изпреварил с линковете,аз открих същите,но няма значение,мисля,че предложението на перекли за пласиране на едро също е решение и то много добро!
Аватар
margo_2
Нов потребител
Нов потребител

по въпроса за магазин4ето

Мнениеот monnika » 20 Юли 2008, 21:53:36

здравей, моя позната отвори кафене . работи сама зацтото не може да си позволи да плацта на сервитьор. и хубаво си помисли ,има ли там където си българи които цте купуват,идеята ти ина4е не е лоца ама самоосигуряваж да имаж в предвит ,здравната каса, и какво ли оцте не вси4ко трябва сам да си плажтаж. и то не е малко. по вапроса за перфектният немски, мога да ти кажа 4е не е нужен.но все пак трябва да можеж да пижеж и 4етеж. да не мислите 4е турците,италианците,гърците и т.н. които имат фирми или магазини знаят перфект,ако имаж достатъ4но пари можеж да рискуваж ,но обмисли хуваво.ако магазина е близо до дортмунд цте доида да ти направя малко оборот.късмет.извинете за правописа но е от клуб
Аватар
monnika
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот dj » 13 Август 2008, 09:39:20

Поздравления за находчивостта - УСПЕХ !
Аватар
dj
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот slavkovrr » 19 Април 2011, 11:59:56

Здравейте, темата е пусната много отдавно, НО да не се повтарям и аз да попитам: Осъществи ли се замисълът на идеята за отварянето на магазинчето.И аз искам да направя такова нещо, но сега сме 2011г. и незнам какви са условията сега?Как е търговията в момента в DE, има ли и усеща ли се криза?Вярно е ,че въпроса е много общ, тъй като има отрасли в която ще се усеща , в други, не.
Другото което прочетох тук е, че малки магазини за дрехи нямат успех, по-добре нещо като складове за на едро #-o Има ли такив,а и къде мога да намеря информация за тях.Идеята ми е да развия дейност в Аахен или около него.
slavkovrr
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот bzm » 13 Юни 2012, 00:12:57

slavkovrr написа:Здравейте, темата е пусната много отдавно, НО да не се повтарям и аз да попитам: Осъществи ли се замисълът на идеята за отварянето на магазинчето.И аз искам да направя такова нещо, но сега сме 2011г. и незнам какви са условията сега?Как е търговията в момента в DE, има ли и усеща ли се криза?Вярно е ,че въпроса е много общ, тъй като има отрасли в която ще се усеща , в други, не.
Другото което прочетох тук е, че малки магазини за дрехи нямат успех, по-добре нещо като складове за на едро #-o Има ли такив,а и къде мога да намеря информация за тях.Идеята ми е да развия дейност в Аахен или около него.

Здравейте!Виждам,че темата сте я зарязали от отдавна,но пък мен точно това ме интересува.В Бг за последните 18 месеца затворих 3 магазина,и вървя "успешно" към фалит,та искам да се пробвам в Германия,но ме интересува,след 1.01.12 какви са промените,можем ли свободно да си отворим магазин за промишлени стоки-сувенири и детски играчки,книжарски стоки.Какво разрешително ни трябва и регистрация в общината трябва ли ни?Касовия апарат задължителен ли е.Регистрирани сме по ДДС в бг.Фирмата от Бг важи ли .Разрешение за работа трябва ли ни или има някакви особености за самонаети,тъи като смятаме да си го работим сами с жена ми.Какво ви е мнението,има ли такива магазини в градовете където сте,тъй като им гледам из сайтовете,стоките им са много дървени.В буквалния и преносния смисъл.Имат ли магазини като нашите за 1 лев?Би ли имало успех?Имам и 3 малки деца,който смятам да "влача",че няма на кого да ги оставя.Мога да събера 80-90 хлд евро,ако си продам къщата тук и се изнеса тотално от страната.Тук нещата така или иначе няма да се оправят през следващите 50-100 години :(
[color=#8000BF][/color]Aз съм само цвят лилав,люлякът,люлякът..[color=#800080][/color]
bzm
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 10 пъти

Следваща

• Advertisement

Назад към Работа, данъци и осигуровки