• Advertisement

Частни клиники в Германия

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Частни клиники в Германия

Мнениеот ivo75 » 2 Декември 2016, 15:40:31

ysmivka написа:Да, предполагам всеки може да си го позволи. Ценообразуването в частните клиники е до голяма степен въпрос на договорка.
Частно осигурен - privatversichert, частен пациент - плаща в брой. Кой ти профил как е бъгнат изобщо не ме вълнува, аз моя успявам да си го съхраня.

Кратко и ясно. И просто. Gesetzlichversicherte не навсякъде добре дошли, често часове от седмици, до месеци по-късно. Privatversicherte навсякъде добре дошли, обслужване с предимство. А ако си готов сам да си плащаш, където и когато искаш.
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 146 пъти

Мнениеот bknf » 3 Декември 2016, 11:55:00

А някой от вас бил ли е в "частна клиника" - или като "приват пациент" - в Германия? Аз не съм бил, така че и не мога да разкажа от личен опит-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 201 пъти
Благодарено: 361 пъти

Мнениеот ScheissMannn » 3 Декември 2016, 12:26:29

bknf , аз направих малък опит и го споделих ;-) Не го пожелавам на никой и да не стига до такъв вид услуга .
Аз съм само един "Приятел на Мъдростта"
Аватар
ScheissMannn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот ljuba » 4 Декември 2016, 10:35:36

Като приват пациент получаваш много бързо термин, сметката после ти я изпращат на теб, а ти на касата си. Сметиките са двойно и тройно завишени от лекарите, които работят и с държавно застраховани. В частните болници си има ценоразпис и там в общи линии си знаеш за кое колко ще платиш предварително.
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот bknf » 4 Декември 2016, 12:17:37

ljuba написа:Сметките са двойно и тройно завишени от лекарите, които работят и с държавно застраховани

Тоест, ако някой ден в Германия дойде нов парламент, което реши да я промени тая система (както стана преди години в България), и всичко стане "приват" - по законите на пазара - то тогава лекарите ще получават 2-3 пъти повече, а хората ще плащат 2-3 пъти повече.

Не знам как е в САЩ, но там май е нещо сходно.
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 201 пъти
Благодарено: 361 пъти

Мнениеот rikiking » 4 Декември 2016, 20:40:04

bknf написа:А някой от вас бил ли е в "частна клиника" - или като "приват пациент" - в Германия? Аз не съм бил, така че и не мога да разкажа от личен опит-)

Бил съм в Хелиос,където ме стовари Флайнг доктора след лек инцидент в Африка преди няколко години. Видях че olga работи там, дали пък не съм се радвал точно на нейните компетентни и всеотдайни грижи? :mrgreen:

В Берлинския Хелиос има клиника за платено лечение на чуждестранни пациенти,където се плаща само в брой или по банков път,имат си даже търговски отдел,ценоразпис, ако искаш и примерна оферта могат да ти изготвят преди да си постъпил. Пациентите са настанени в самостоятелни просторни стаи със собствена баня, като стаите и общите части са по - добре обзаведени от тези на другите етажи в болницата,клиниката е с ограничен достъп отвън, обстановка подобна на петзвезден хотел, постоянно имаш на разположение безалкохолен бар,шведска маса с плодове, предоставен е бизнес център,много добро отношение от средния персонал, докторите - само немци, во главе с Професора говорят още поне английски и френски , а някои и руски и испански. За две седмици престой мога да кажа само добри неща.
Хелиос като цяло са оборудвани отлично с последната дума на медицинската техника. Когато слизах за изследвания на кръв, скенер итн. не чаках като приват, иначе по пейките имаше бая народ.
Дружеството за което работех се изръси накрая с доста привлекателна петцифрена сума, за удоволствието да подпирам леглото две седмици и да ми правят предимно рутинни изследвания, без да се налагат почти никакви специални манипулации.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 181 пъти
Благодарено: 314 пъти

Мнениеот itzo » 4 Декември 2016, 22:23:49

ScheissMannn написа:...Извинявам се че пиша от този профил стария пак се бъгна нещо , не иска да ме пуска .

В тоя форум друг някой освен мен само с един профил има ли? :mrgreen:

Да не съм офф, влизал съм в болница с Private Krankenversicherung. Светкавично обслужване, само дето са склонни да ти направят куп излишни изследвания, само защото застраховката ги покрива. :)
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 162 пъти

Предишна

Назад към Здраве