• Advertisement

Частни клиники в Германия

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Частни клиники в Германия

Мнениеот ivo75 » 2 Декември 2016, 15:40:31

ysmivka написа:Да, предполагам всеки може да си го позволи. Ценообразуването в частните клиники е до голяма степен въпрос на договорка.
Частно осигурен - privatversichert, частен пациент - плаща в брой. Кой ти профил как е бъгнат изобщо не ме вълнува, аз моя успявам да си го съхраня.

Кратко и ясно. И просто. Gesetzlichversicherte не навсякъде добре дошли, често часове от седмици, до месеци по-късно. Privatversicherte навсякъде добре дошли, обслужване с предимство. А ако си готов сам да си плащаш, където и когато искаш.
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот bknf » 3 Декември 2016, 11:55:00

А някой от вас бил ли е в "частна клиника" - или като "приват пациент" - в Германия? Аз не съм бил, така че и не мога да разкажа от личен опит-)
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 345 пъти

Мнениеот ScheissMannn » 3 Декември 2016, 12:26:29

bknf , аз направих малък опит и го споделих ;-) Не го пожелавам на никой и да не стига до такъв вид услуга .
Аз съм само един "Приятел на Мъдростта"
Аватар
ScheissMannn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот ljuba » 4 Декември 2016, 10:35:36

Като приват пациент получаваш много бързо термин, сметката после ти я изпращат на теб, а ти на касата си. Сметиките са двойно и тройно завишени от лекарите, които работят и с държавно застраховани. В частните болници си има ценоразпис и там в общи линии си знаеш за кое колко ще платиш предварително.
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот bknf » 4 Декември 2016, 12:17:37

ljuba написа:Сметките са двойно и тройно завишени от лекарите, които работят и с държавно застраховани

Тоест, ако някой ден в Германия дойде нов парламент, което реши да я промени тая система (както стана преди години в България), и всичко стане "приват" - по законите на пазара - то тогава лекарите ще получават 2-3 пъти повече, а хората ще плащат 2-3 пъти повече.

Не знам как е в САЩ, но там май е нещо сходно.
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 345 пъти

Мнениеот rikiking » 4 Декември 2016, 20:40:04

bknf написа:А някой от вас бил ли е в "частна клиника" - или като "приват пациент" - в Германия? Аз не съм бил, така че и не мога да разкажа от личен опит-)

Бил съм в Хелиос,където ме стовари Флайнг доктора след лек инцидент в Африка преди няколко години. Видях че olga работи там, дали пък не съм се радвал точно на нейните компетентни и всеотдайни грижи? :mrgreen:

В Берлинския Хелиос има клиника за платено лечение на чуждестранни пациенти,където се плаща само в брой или по банков път,имат си даже търговски отдел,ценоразпис, ако искаш и примерна оферта могат да ти изготвят преди да си постъпил. Пациентите са настанени в самостоятелни просторни стаи със собствена баня, като стаите и общите части са по - добре обзаведени от тези на другите етажи в болницата,клиниката е с ограничен достъп отвън, обстановка подобна на петзвезден хотел, постоянно имаш на разположение безалкохолен бар,шведска маса с плодове, предоставен е бизнес център,много добро отношение от средния персонал, докторите - само немци, во главе с Професора говорят още поне английски и френски , а някои и руски и испански. За две седмици престой мога да кажа само добри неща.
Хелиос като цяло са оборудвани отлично с последната дума на медицинската техника. Когато слизах за изследвания на кръв, скенер итн. не чаках като приват, иначе по пейките имаше бая народ.
Дружеството за което работех се изръси накрая с доста привлекателна петцифрена сума, за удоволствието да подпирам леглото две седмици и да ми правят предимно рутинни изследвания, без да се налагат почти никакви специални манипулации.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 124 пъти
Благодарено: 233 пъти

Мнениеот itzo » 4 Декември 2016, 22:23:49

ScheissMannn написа:...Извинявам се че пиша от този профил стария пак се бъгна нещо , не иска да ме пуска .

В тоя форум друг някой освен мен само с един профил има ли? :mrgreen:

Да не съм офф, влизал съм в болница с Private Krankenversicherung. Светкавично обслужване, само дето са склонни да ти направят куп излишни изследвания, само защото застраховката ги покрива. :)
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 125 пъти

Предишна

Назад към Здраве