• Advertisement

Здравни осигуровки

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Здравни осигуровки

Мнениеот ysmivka » 15 Май 2012, 21:42:29

Не си досаден. просто си нов. Кой каквото знае, ще отговори.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 346 пъти

Мнениеот bknf » 15 Май 2012, 21:55:09

Ами така като гледам, застраховаш се държавно, сключваш брак с жената и те са семейно застраховани.
Друго по-оптимално решение от това засега не виждам,)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 192 пъти
Благодарено: 354 пъти

Мнениеот Makler » 16 Ноември 2012, 18:15:40

ysmivka написа:Мога да отговоря само на втория въпрос, като се осигуриш в държавна каса, семейството ти също ще бъде осигурено.
За частна застраховка трябва да имаш доход 4,237,50 , и семейството няма да е осигурено. Ако има някакви варианти Маклер ще ги знае.
http://www.krankenkassen.de/gesetzliche ... sen-liste/

Тази граница е валидан само за назначениете по трудов договор, за самонаети няма ограничение коло печелят на месец
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 102 пъти

Мнениеот ysmivka » 17 Ноември 2012, 13:03:26

Makler написа:Тази граница е валидан само за назначениете по трудов договор, за самонаети няма ограничение коло печелят на месец

Добре, а как се гарантира, че тези хора няма да изпаднат в ситуация, при която няма да могат да си платят определено лечение. Не е ли това идеята на тази граница?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 346 пъти

Мнениеот Makler » 17 Ноември 2012, 20:24:54

Хората на трудов договор трябва поне една година да печелят над тази граница за да могат да сменят здравната си застраховка - от държавна в частна, като при това положение те не плащат цялата вноска сами, а разходите се поделят между тях и работодателя. Тази граница няма нищо общо с това какво поема дадена застраховка като услуги и какво не и не се отнася до това какво лечение се поема и на каква цена. С нея се прави само разлика между тези които печелят добре и могат да си позволят частна застраховка и тези които не печелят достатъчно и не могат да си я позволят.
За самонаетите нещата стоят по друг начин, независимо какви доходи имат, според SGB V те имат право директно да се застраховат частно.
Колкото за това какво се случва, ако някой не си плаща застраховката..ами същото като например, ако някой не си плаща наема.
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 102 пъти

Мнениеот lisa Boni » 16 Юни 2017, 17:37:50

Здравейте!
Предстои ми временно пребиваване в Германия - може би около 6 месеца до 1 година. Имам адресна регистрация, но съм в процес на търсене на работа. Мога ли да си направя здравна застраховка за този период и каква ? Мога ли да си открия банкова сметка и да си плащам здравните вноски, които да ми покрият медицинско обслужване и лечение в случай на нужда за този период?
lisa Boni
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот rikiking » 16 Юни 2017, 22:42:25

lisa Boni написа:Здравейте!
Предстои ми временно пребиваване в Германия - може би около 6 месеца до 1 година. Имам адресна регистрация, но съм в процес на търсене на работа. Мога ли да си направя здравна застраховка за този период и каква ? Мога ли да си открия банкова сметка и да си плащам здравните вноски, които да ми покрият медицинско обслужване и лечение в случай жда за този период?

Без банкова сметка си за никъде.Но не вкарвай големи суми по немска сметка , ако не искаш проблеми с финанцамта.
Щом имаш адресна регистрация, си длъжна да се осигуриш здравно. Обаче зависи как и къде :mrgreen:

И не забравяй да си платиш и таксите за ARD-то и ZDF-a - след мелдване трябва да им плащаш в общи линии защото дишаш въздух и си жива ,не че някой го интересува дали имаш телевизор и ги гледаш или не...
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 153 пъти
Благодарено: 271 пъти

Предишна

Назад към Здраве