• Advertisement

Лечение в чужбина

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Лечение в чужбина

Мнениеот tatyana.sevova » 12 Юли 2014, 08:37:47

Здравейте,
аз самата съм лекар и честно казано мисля, че тази иници атива е доста добра. Ако мога на някой да бъда полезна, бих го направила с удоволствие. Как точно става записването в тази организация?

Потребители благодарили на автора tatyana.sevova за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

tatyana.sevova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот robis » 22 Декември 2014, 13:16:06

Здравейте на всички!
Съжалявам, ако поста ми не е в подходящата тема, но се регистрирах в този сайт с едничката надежда за помощ от всички вас, които работите и живеете в чужбина...
Проблема ми е здравословен.
Предстоят ми ортопедични операции, поради несрастване, скъсяване и деформации след тежка полифрактура на бедрената кост в следствие от падане. Случаят ми е сложен, рядко срещан и в България не получих нужното компетентно мнение... Трябва да намеря точния хирург, с богат опит, професионализъм, чиято специалност са тежки фрактури и реостиосинтези, но това се оказва непосилна задача...
Търся алтернативи в чужбина. Молбата ми към вас е, ако случайно имате някаква информация от ваш близък, познат, който е претърпял ортопедична операция в Германия или някъде в чужбина и е останал доволен, да ми оставите някакви координати...
Предварително ви благодаря и ще съм безкрайно щастлива, ако някой се отзове на молбата ми.
Всичко добро и до скоро!

Благодарено: 0 пъти
robis
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот veni-b » 28 Декември 2014, 17:54:22

Здравей robis,минала съм по този път преди години със сина ми, знам колко трудно и скъпо е всичко... Ако имате познат в Германия при когото може да отсядате, проверете първо в университетските клиники в близост до мястото , влизате в сайта на клиниката и търсите отделението , там обикновено са изброени като " schwerpunkt "- тоест тясно специализирани в определената област операции и изследвания. После по мейл пишете писмо до съответния лекар, молите за час за частен преглед / или се обажда познатия ви по телефона и моли за частен преглед / . Ако по време на прегледа лекаря установи че това не му е в компетенцията сам ще ви насочи към кого да се обърнете. Ако пък прецени че може да ви помогне ще ви обясни подробно какво и как става и ще трябва да си уговорите дата за операция. Това е , отнема месеци , доста пари и нерви , успех!
Последна промяна veni-b на 28 Декември 2014, 18:20:40, променена общо 1 път
veni-b
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот veni-b » 28 Декември 2014, 18:15:55

veni-b
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот Littledevil » 12 Януари 2015, 17:52:31

Здравейте на всички!

1. Желаещите да се пръсединят към доброволческата мрежа на "Лечение без граници", моля, нека пишат на фейсбук страницата - https://www.facebook.com/lekuvamse и някой от организаторите ще се свърже с Вас. Аз самата от скоро съм доброволец.

2. Относно ортопедичните клиники, в едно малко градче близо до Нюрнберг се намира специализирана ортопедична болница. Там работи лекар българин, който беше предоставил координати във фейсбук групата на българите в Нюрнберг, в случай, че хора, които не говорят немски език, имат нужда от насоки.

http://www.krankenhaus-rummelsberg.de/home.html
01731757998 Dr. М. Dimitrov, KH Rummelsberg - Sana Kliniken, Schwarzenbruck. Намира се до Feucht, na 15 km от центъра на Нюрнберг. Ето и фейсбук профил на човека: https://www.facebook.com/doc.misho.1?fref=ufi

Може би robis е добра идея да се консултира с Д-р Димитров, най-малкото защото той ще знае къде в Германия какви точно операции се правят.

Поздрави!

Потребители благодарили на автора Littledevil за мнението:
paolami99

Аватар
Littledevil
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 42 пъти

Мнениеот ida@abv.bg » 14 Май 2017, 15:54:06

Здравейте
Намерих тази тема случайно в точно най-подходящият момент.
Предстой да направим туморна операция на лимфните възли на съпругата ми.
Операцията ще е в края на месец май в Лайпциг.
С много усилия успяхме да осигурим нужната сума но сега главният проблем е човек владеещ немски.
Писах на лечение без граници и очаквам отговор от тях но доколкото разбирам от инфото им нямат представител в Лайпциг.
Моля ако някой живее в Лайпциг или има познат там с български език да ми изпрати адрес или друг начин за връзка на ida@abv.bg
Предварително благодаря ако някой прочете това съобщение и ми отговори.
Илия Арабаджиев
ida@abv.bg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот Mony60 » 14 Май 2017, 18:13:21

Здравейте,
потърсете във Фейсбук дали има група на българи, живущи в Лайпциг.
Попитайте в конкретната клиника дали има медицински персонал( лекари, сестри) българи. Често пъти клиниките имат списък на персонал, владеещ чужди езици (обикновенно матерен), които превеждат на пациенти като се наложи. Аз много пъти съм превеждала на сънародници, не владеещи немски и случайно попаднали в болницата, където работя.

Littledevil написа:б) ако преводачът е здравен работник, може много по-лесно да разбере какво предстои на конкретния пациент, може по-лесно да го обясни и преведе. Съответно, може и да задава по-смислени въпроси на лекарите, които ще се занимават с пациента. Ако просто приятел/познат/непознат се ангажира да превежда, много информация се губи. Едно, че доста пациенти нямат богата здравна/медицинска култура и второ, че "просто преводачи" също нямат такава. Т.е. възниква проблем с терминологията. Пациентите може и да не се сетят за нещо важно да питат, но медицинските лица ще се сетят, ще питат и ще получат отговор.

Много точно казано!!! Какъв да е преводач е по-добре отколкото никакъв, но ако намерите здравен работник да ви превежда би било идеално. Желая ви успех! :thumbleft:

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението (общо 2):
noviaida@abv.bg
Рейтинг: 8%

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 139 пъти
Благодарено: 169 пъти

Мнениеот ida@abv.bg » 14 Май 2017, 19:23:48

От един месец вече търсим нещо подходящо (човек владеещ български и немски) но не успяваме да намерим.
Операцията ще е в Университетската клиника в Лайпциг отделението по гинекология.
Първо там попитаме за служител с български но уви. Следя и групата в фейсбук но там хората са от цяла Германия и не намирам нещо подходящо.
Престоя в болницата ще е в рамките на 10 дни като 1 и 2 ще ми трябва специализиран (медицински) превод .
За този период имам човек който ще ни помогне но за след това ще ни трябва за превод само най-общи изрази.
ida@abv.bg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот m.dasheva » 17 Май 2017, 18:45:16

ida@abv.bg написа:Здравейте
Намерих тази тема случайно в точно най-подходящият момент.
Предстой да направим туморна операция на лимфните възли на съпругата ми.
Операцията ще е в края на месец май в Лайпциг.
С много усилия успяхме да осигурим нужната сума но сега главният проблем е човек владеещ немски.
Писах на лечение без граници и очаквам отговор от тях но доколкото разбирам от инфото им нямат представител в Лайпциг.
Моля ако някой живее в Лайпциг или има познат там с български език да ми изпрати адрес или друг начин за връзка на ida@abv.bg
Предварително благодаря ако някой прочете това съобщение и ми отговори.
Илия Арабаджиев

Попитай тук, дали могат да те насочат към някой български пенсионер с медицинско образование и с повече време или друг доброволец евентуално! Успех!
Deutsch-Bulgarische Gesellschaft Leipzig e. V.

Потребители благодарили на автора m.dasheva за мнението:
ida@abv.bg

m.dasheva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот rikiking » 17 Май 2017, 20:46:29

m.dasheva написа:Попитай тук, дали могат да те насочат към някой български пенсионер с медицинско образование и с повече време или друг доброволец евентуално! Успех!
Deutsch-Bulgarische Gesellschaft Leipzig e. V.

Това дойч-б. гезелшафт нещо като NGO ли представлява? :-k
Дали имат съответната регистрация за този вид доброволческа дейност.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 289 пъти

Предишна

Назад към Здраве