• Advertisement

Здравно обслужване

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Здравно обслужване

Мнениеот ydddet » 10 Август 2014, 08:11:49

Не става дума за Шуслеровите соли - тях ги видях, че ги има - даже са с до 50% по-евтини от в България ха-ха-ха - щото сме много богати. Ужасена бях като го установих и това е още една капка, която допълни чашата и ме накара да хвана пътя.
На въпроса - става дума за Цинабсин, Инфлуцид и Тонзилотрен - тройната комбинация за ефективна спешна намеса, като си с малки деца. Е имах някакви резерви, като дойдох, но се налижи на втората седмица да ги начена, а тук не ги намирам. Както и да е ща намеря начин да си поръчам немските хапчета да ми ги донесат от Бг в ДЕ ;). Другото с хроничните болести и постоянните лекарства ми е по-голям Х. Но нека дойдат и ще го канализираме и него. Хубав ден! И бъдете здрави!
ydddet
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Gabinova » 10 Август 2014, 12:18:08

Тонзилотрен в Германия се казва : Tonsiotren H.
Купувам го и го ползвам. Другите вероятно също ги има с някоя буква разлика. Вземете си кутийките и ги занесете в някоя хом. аптека и питайте. Ако в момента нещо не е налично, го доставят на другия ден. Сега погледнах в интернет. Цинабсин се казва Cinnabsin. Има го. Както и Инфлуцид.
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот Stojan » 10 Август 2014, 17:12:37

yddet, питай за всеки случай касата дали поема разноските по хомеопатичните средства. Не всички ги поемат. TKK, която препоръчах, ги поема. Само трябва да отидеш на лекар, практикуващ хомеопатия. TKK има договор с Deutscher Zentralverein homöopathischer Ärzte (DZVhÄ).
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 258 пъти

Мнениеот mimipopova » 27 Януари 2016, 10:04:14

Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук, но не открих друга подходяща тема. Имам питаме относно здравните каси? На мъжът ми му предстои започване на работа в Германия и трябва да изберем здравна каса? Какво ще кажете за Нanseatische krankenkasse- НЕК? Има ли тук нейни клиенти, доволни ли сте? Препоръчайте ми нещо? P.S. Akо има подобна тема, моля да ме насочите.! Благодаря!
mimipopova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот daisymm2 » 27 Януари 2016, 10:11:27

mimipopova написа:Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук, но не открих друга подходяща тема. Имам питаме относно здравните каси? На мъжът ми му предстои започване на работа в Германия и трябва да изберем здравна каса? Какво ще кажете за Нanseatische krankenkasse- НЕК? Има ли тук нейни клиенти, доволни ли сте? Препоръчайте ми нещо? P.S. Akо има подобна тема, моля да ме насочите.! Благодаря!

какво да избера (BKK, ТК или друго) (без коментар :-" )

Потребители благодарили на автора daisymm2 за мнението:
mimipopova
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот sunnyangel » 16 Март 2016, 15:35:42

Здравейте!Май въпросът ми не е за тук,но ще се радвам на съдействие...Аз съм в майчинство в БГ (имам още половин година до края),но от 2 седмици сме в Германия с детето,тъй като съпругът ми работи и се осигурява тук от половин година.Ние с детето сме в към неговата здравна застраховка в ДАК,вписани сме на неговия адрес,но въпросът ми е дали съм в нарушение,тъй като не съм си прекратила майчинството,респективно и здравните осигуровки в България и не съм напуснала работа ...Не сме подавали документи за Kindergeld тук все още. :-k
sunnyangel
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот Артемис » 5 Юли 2018, 19:57:57

Имам пак един въпрос . :)
И двамата с мъжът ми се осигуряваме към АОК. В момента посещаваме една репродуктивна клиника и съм наясно ,че поемат 50% от разходите . Но как седи въпросът ,ако направим инвитро в бг ,какво ще поемат пак само 50% или би могло и цялата сума ,ако е по ниска (например на стойността на която покриват тук)?
Изобщо как се процедира?Трябва да им се представи план за лечение или директно със фактурите?Предполагам ,че и при зъболечение ще е нещо такова и ако някой е минавал по този път ще се радвам да сподели.
Посетих и АОК ,но нищо не разбрах ,дамата ми каза да си донеса плана от тукашната клиника и ще видят дали ще го приемат и колко ще покрият....останалото за бг не го разбрах ,надявах се да попадна с някой да се разберем на английски но уви....Иска ми се да знам повече за следващото посещение и всички съвети ще са ми от полза.
Артемис
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Предишна

Назад към Здраве