• Advertisement

Български вкусотии в Германия

Кой каза "Наздраве"? :-)

Български вкусотии в Германия

Мнениеот dresdenessen » 30 Септември 2017, 23:40:04

"Доволнa съм от обслужването на сайта www.bulgaria-store.com Стоките, които си поръчах, дойдоха в обявения предварително срок и нищо не липсваше. Целта на поръчката ми беше, моя приятел, които е немец да опита българска храна. Поръчах българското саламурено сирене, лютeницата, кьопулуто, суджуци и вкусният български кашкавал. Сега приятеля ми е впечатлен от лютеницата и сиренето, а аз от стриктноста и бързината на на обслужване на този български магазин. Трябва ли да живеем непременно в Германия, за да работим прецизно като германците?!"
dresdenessen
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Български вкусотии в Германия

Мнениеот rikiking » 1 Октомври 2017, 07:19:26

dresdenessen написа: Поръчах българското саламурено сирене, лютeницата, кьопулуто, суджуци и вкусният български кашкавал.

За сиренето по-съм съгласен, че все още се намира по някоя свястна тенекия , но за суджуците и кашкавала... ???
Та от кой производител са тез хубавини ??? :-k

dresdenessen написа:Трябва ли да живеем непременно в Германия, за да работим прецизно като германците?!"

Кучето тича подир кокала , колежке ... и скача според тоягата :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 194 пъти
Благодарено: 331 пъти

Мнениеот koleva-simona » 2 Октомври 2017, 14:11:22

Аз също ги използвам т.е. Bulgaria-store. Стоките им ка най-най-най- високо качество! Акж някой твърди, че няма хубово българско сирене, то е защото си щупово таково ог 4 лв килото или пък гръцка фета от Rewe.
Все пак аз държа да знам какво си слагам в усата.
koleva-simona
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ysmivka » 2 Октомври 2017, 14:57:09

[quote=" http://www.bulgaria-store.com [/quote]
Андре Токев ми пресича желанието да пълня джоба на немците за “български стоки“. На плота му не се ли мъдри един Хамон на стойка?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 351 пъти

Мнениеот zlateto » 2 Октомври 2017, 15:16:50

ysmivka написа:На плота му не се ли мъдри един Хамон на стойка?

Das ist ein luftgetrockneter Schinken aus dem bulgarischen Balkangebirge, in der Region Elena, wo das Klima die richtige Reifung beeinflusst und nach einem traditionellen Rezept seit Jahrhunderten von Jahren vorbereitet wird. :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 1124 пъти

Мнениеот ysmivka » 2 Октомври 2017, 18:05:55

zlateto написа:
ysmivka написа:На плота му не се ли мъдри един Хамон на стойка?

Das ist ein luftgetrockneter Schinken aus dem bulgarischen Balkangebirge, in der Region Elena, wo das Klima die richtige Reifung beeinflusst und nach einem traditionellen Rezept seit Jahrhunderten von Jahren vorbereitet wird. :mrgreen:

Нима? Филе Елена е без кост.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 351 пъти

Мнениеот zlateto » 2 Октомври 2017, 18:20:07

Преди да стане филе Елена е било Еленски бут :mrgreen: А и просто цитирах wortwörtlich MasterChef-a ;-)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот koleva-simona » 4 Октомври 2017, 12:11:54

Трябва да знаем повечеза нашата традиционна храна.
В България има храни, вина и чайове, за които повечеот половината свят може да мечтае! Ядем китайска, мексиканска, турска, италианска и арабска храна навсякъде. Защо не и българска? Евала на идеята!
koleva-simona
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 4 Октомври 2017, 12:44:34

koleva-simona написа:Трябва да знаем повечеза нашата традиционна храна.
В България има храни, вина и чайове, за които повечеот половината свят може да мечтае! Ядем китайска, мексиканска, турска, италианска и арабска храна навсякъде. Защо не и българска? Евала на идеята!

Защото ако ми посочиш дори само една луканка или суджук , който се произвежда масово в момента в България от качествено месо , а не от смлени кокали,кожа,копита,соя и изкуствени пълнители и да е с вкус и мирис, които дори само да наподобяват автентичния, ще ти пратя бутилка отлежала местна американска ракия от Тенеси.

Да не говорим за пресните колбаси като кремвирши,камчии,македонски,хамбургски, както и народни,ненародни и незнам какви си кебапчета и кюфтета,които май съдържат всичко останало освен грам свинско или телешко. Или може би си заслужава да си хапнем от "телешкия салам" от пилешко месо ,какъвто беше излязъл на пазара в България преди няколко години ? :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 4 Октомври 2017, 12:46:16

koleva-simona написа:Трябва да знаем повечеза нашата традиционна храна.

Разбира се, затова и сайта е само в немска версия. Видеото, в което се разказва за нашата традиционна храна и то е на немски. =D>

Евала на потребителите, които се регистрираха само, за да направят реклама на въпросното store. :-&

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
rikiking
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 4 Октомври 2017, 12:54:13

zlateto написа:
Евала на потребителите, които се регистрираха само, за да направят реклама на въпросното store. :-&

Хъ - хъ - хъ и аз точно това си мислех , като ги видях тез нови-новенички Убави колежки, как го хвалят сторето, та чак до небето превъзнасят.

Како Златьо Bе, ми то даже и ракия нЕма да се предлага у пустото му сторе ? Те кво си мислят , че ние У странство кат нЕма народни кЕбапе - трева пасем. :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 4 Октомври 2017, 16:51:31

rikiking написа:Како Златьо Bе ...

Въййй :mrgreen:

И боза няма :laughing6:
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zaednoDE » 6 Октомври 2017, 15:24:30

Здравейте,
намерих поста тук защото исках да знам какво се говори за Bulgaria Store oт други поръчали като мен и като гледам дискусията ми става ясно.
За щастие и аз изпробвах услугата на http://www.bulgaria-store.com и съм доволен. Имат моите любими лютеници и много як мед.
Получих и хубава рецепта вътре в кашончето както и ваучер за отстъпка за следваща покупка. Даже самият кашон са го измислили много добре изолиран. Личи си, че много усилия са вложили за да се получи този добър резултат.

zlateto, rikiking и а вие какъв принос имате към Българското освен да ](*,) плювате по труда на хората?
Проверете си реално информацията!! Стига това плюене без причина.
Или хванете свършете няква работа и вие за тая държава или поне не :^o пречете на хората да се развиват!!

Онлайн сайтът си е супер и пак ще си поръчам защото наистина са подбрали качествени производители, които за 10 години в Германия не съм видял никъде@ =D>
Прикачени файлове
Кашон BulBox
zaednoDE
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 6 Октомври 2017, 15:46:21

zaednoDE написа:
zlateto, rikiking и а вие какъв принос имате към Българското освен да ](*,) плювате по труда на хората?
Проверете си реално информацията!! Стига това плюене без причина.
Или хванете свършете няква работа и вие за тая държава или поне не :^o пречете на хората да се развиват!!

Въх, уби мЪ с тая нова регистрация ! :plasma:
Че и даже Кака си Злата нИ пожали,безмилостна си значи...:chain:
Ти колко мейла имаш бе, че да си вадиш по няколко акаунта на ден ? Ама ха #-o

Аз реално информацията много добре даже съм си проверил,констатирал и установил - рАкия и боза СЕ НЕ предлага в туй сторе !!! Що така ? Айде обясни ми сега ?

Що се отнася до развитието - ти сама най-много си пречиш, но ще го разбереш в средносрочна перспектива. :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 6 Октомври 2017, 15:51:32

Рики, не ме наричай така бре, моля те ... малко по-мило Злате, Злати хахахаха все пак си ми батко :)

Кутията с дървото ли пристига :mrgreen:

P.S. За 13 години ЗАЕДНОООООО сме се нагледали на десетки скрити реклами. И с 10 нови ника да се регистрирате все тая.
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Здраве