• Advertisement

Внимание - немските зъболекари

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Внимание - немските зъболекари

Мнениеот amatama » 7 Декември 2017, 19:44:39

ако опреш до немски специалист в която и да е сфера на битието по добре си свърши сам работата,единственното им хубаво нещо е само спешната помощ от тук на там е жива трагикомедия ! :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 38 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 7 Декември 2017, 22:21:33

Повечето немски зъболекари са добри специалисти, но 2 пъти попадах на пълни профани.

Първият път бе преди 28 години в Корнвестхайм, отдох да ми извадят един мъдрец. Зъболекарката ми сложи упойка и без да изчака да задейства почна да го вади. Беше през лятото, изпотих се като прасе от болката, а тя ми се присмива, че мъжете не можели да търпят слаби болки. Едва когато стъпих долу на улицата ми изтръпна горната устна и разбрах какво е сбъркала.

Вторият път преди 2 години отивам на зъболекар с немска фамилия, той като ми прочете името започна директно на български, следвал бил в България. Имах два малки кариеса отпред и след като си свърши работата ми оснанаха грапави места. Нищо, си помислих, сигурно е сложил лекарство и е цементирал местата. На другият път го помолих първо да ми сложи белите пломби отпред, било готово още първият път. Естествено храната изглади местата за няколко месеца, но моята зъболекарка в България ми шлайфа новите пломби с два вида пасти, и постоянно опипва място за да се увери, че е перфектно. Естествено повече не стъпих при "българското" заболекарче! :mrgreen:

Та в Германия тоже има проблемни зъболекари, както е в и в България.
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот lusi1212 » 3 Януари 2018, 15:19:00

Здравейте.
Търся зъболекар и дерматолог с български език в района на Groß Gerau ,Frankfurt,Wiesbaden ,Mainz ,Darmstadt.
С редовни документи съм,имам здравни осигуровки в Германия.
Предварително благодаря за полезната информация.
lusi1212
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот lchan » 6 Януари 2018, 12:47:25

Здравейте, търся български или сръбски зъболекар в Мюнхен и околията. И горе-долу колко е страшно като цена на услугите? Знам, че е много скъпо.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 6 Януари 2018, 13:42:08

На частно предполагам? Иначе по каса се поемат доста неща без протези, импланти и подобни.

Потребители благодарили на автора Mr.Bombastic за мнението:
lchan
Рейтинг: 4%

Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 399 пъти
Благодарено: 297 пъти

Мнениеот Lanti » 6 Януари 2018, 16:58:55

Ако имаш застраховка пломба не е чак толкова скъпо-зависи от размера, вадене на зъб е без доплащане, при лечение на пулпит, за да се направи като хората се доплаща, но поне първоначално пррмахване на болките ще направят.
Аватар
Lanti
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 12 пъти

Мнениеот lchan » 6 Януари 2018, 18:16:05

Mr.Bombastic, Lanti,
да на частно. Доколкото ми обясни баща ми - да, например пломба не е толкова скъпо, но т.нар. "естетическа" дентална услуга е скъпа. Например, аз имам един зъб, който ми е отчупен в долната част след сбиване и искам да ми го оправят, което знам, че ще е много скъпо и един друг вътрешен имам, който след като 2 пъти ми поставиха пломба в БГ тя два пъти се изкърти ли, какво стана и сега зее дупка и венец. Ей такива неща искам да си оправям...сигурно 2-3к. ще излезе, не смея и да питам още. А, например дерматолозите, пак ли скубят яко? Те също спадат в графа "естетика".
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 6 Януари 2018, 18:36:39

Няма да те лъжа, скъпо ще е. Защо не погледнеш в Гугъл. Съфорумците може да ти напишат термините на немски.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 399 пъти
Благодарено: 297 пъти

Мнениеот Lanti » 6 Януари 2018, 20:05:56

Щом ще почваш работа скоро - така пишеше май в една тема, защо не изчакаш тези няколко седмици? Ако са седмици...а не 3 месеца. Защото ако си застрахован и доплащаш е едно, а ако плащаш изцяло сам друго..т.е. може да доплатиш 500-1000 евро вместо няколко хиляди. Както казваш как изглежда единият зъб не е сигурно може ли да се поправи.

Потребители благодарили на автора Lanti за мнението:
lchan

Аватар
Lanti
Тукашен
Тукашен

Мнениеот zlateto » 6 Януари 2018, 20:27:49

lchan написа:Здравейте, търся български или сръбски зъболекар в Мюнхен и околията.

По принцип лекарите ги събираме ей тук: Заеднопедия :arrow: Лекари с български език в Германия ;-)

Д-р Вероника Митева

Zahnarztpraxis Arz & Hrushka
Implerstrasse 82
81371 München
Tel.: +49 89 721 337 7

Д-р Ани Ташев

Hedwig-Dransfeld-Allee 10
80637 München
Tel.: +49 89 157 642 7
Tel.: +49 89 157 641 9
Tel.: +49 89 157 345 4

P.S. Като ми остане време ще ги добавя в списъка за Бавария :flower:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
lchan

Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 131 пъти
Благодарено: 1140 пъти

Мнениеот lchan » 7 Януари 2018, 01:23:22

Да, ще изчакам разбира се. Благодаря за съветите и информацията. Освен това аз имам бая за правене и съм подготвен като цяло, че ще е скъпо. Ще отделя 100 евро първоначално (?) за преглед само да видят какво е положението и ориентировъчно да кажат кое-колко. Но от много хора чувам и преди да видя тази тема, че най-добре българи и сърби да търся по тоя въпрос.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivo75 » 7 Януари 2018, 01:57:58

lchan написа:Да, ще изчакам разбира се. Благодаря за съветите и информацията. Освен това аз имам бая за правене и съм подготвен като цяло, че ще е скъпо. Ще отделя 100 евро първоначално (?) за преглед само да видят какво е положението и ориентировъчно да кажат кое-колко. Но от много хора чувам и преди да видя тази тема, че най-добре българи и сърби да търся по тоя въпрос.

Ако не си здравно осигурен в Германия, няма никакъв смисъл да си правиш зъбите в Германия. След като си в Мюнхен, с кола или със самолет си бързо в София. И пак ще ти е по евтино, щом имаш бая за правене. За толкова години съм бил при много зъболекари, националността никога не е била от значение. Те са си търговци в пълния смисъл на тази дума, единственото изключение, ако зъболекарят ти е познат/приятел. И, когато почнеш работа, си прецени възможностите и ако можеш да си го позволиш сключи допълнителна частна застраховка за зъболечение. Сумата е от порядъка на 15-20€ на месец, но с нея можеш да постигнеш до 90% възвращаемост. Признават и лечение в България и възстановят разходите.
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 167 пъти

Мнениеот Lanti » 7 Януари 2018, 02:06:56

ivo75,lchan, допълнителните застраховки са хубаво нещо, но ако ги сключиш след като си бил тука на преглед и се знае, че ти трябват 3 моста и не знам си какво още, което бива документирано по принцип от зъболекаря какво е установено и какво ти е препоръчал, тогава застраховките не поемат....поне това, което е вече установено и наложително. За по-късни периоди ще поемат. Сложно е малко.

lchan - ако имаш застраховка самият преглед се поема от касата.
Аватар
Lanti
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ivo75 » 7 Януари 2018, 02:11:15

Lanti написа:ivo75,lchan, допълнителните застраховки са хубаво нещо, но ако ги сключиш след като си бил тука на преглед и се знае, че ти трябват 3 моста и не знам си какво още, което бива документирано по принцип от зъболекаря какво е установено и какво ти е препоръчал, тогава застраховките не поемат....поне това, което е вече установено и наложително. За по-късни периоди ще поемат. Сложно е малко.

lchan - ако имаш застраховка самият преглед се поема от касата.

Затова написах, да си направи сметката , да ли да сключва. Тези 15€ на месец, ти спестяват хиляди в бъдещето. Така или иначе, първите две или три години застрахователя поема до определена сума, но след това, поне при моята не са ми правили проблеми.
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 167 пъти

Мнениеот Lanti » 7 Януари 2018, 02:21:03

Ограниченията в сумата, която допълнителните застраховки поема са различни според тарифите, застрахователя...Но излиза, че застраховката трябва да се сключи сега, преди преглед. Само че обикновено човек не знае какво точно му трябва - дали да вземе тарифа с мостове и импланти и коренови лечения и всичко друго възможно, или стига и по-малка тарифа.

Защото откакто му кажат на lchan че напр. има зъб за коронка или зъб за вадене и трябва после мост на негово място или имплант, допълнителната застраховка, ако е направена след прегледа, няма да покрива точно този конкретен проблем.
Застраховките често преди да плащат искат бланки с медицинската история от зъболекаря. Зъболекарят дава тази информация на трети страни като застрахователни компании естествено само след като пациентът го е освободил от лекарската тайна...или дава бланката на самия пациент, той да се разправя със застрахователната компания. И в тези бланки например има въпроси като на коя дата е препоръчано за първи път дадено лечение.
Аватар
Lanti
Тукашен
Тукашен

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве