• Advertisement

Внимание - немските зъболекари

Кой каза "Наздраве"? :-)

Внимание - немските зъболекари

Мнениеот Mr.Bombastic » 23 Април 2004, 23:38:33

... сa опасни, поне по моя скромен опит. Преди близо седмица стъпах в една много лъсната и екстравагантна практика. За съжаление и пломбата която ми врътнаха се оказа доста екстравагантна. Така някъде поне с милиметър и нещо по висока от нормално, та сега не мога да си затварям устата като хората. Сега усещам как хората ще ми се смеят, но проблемът е сериозен и ще трябва да ходя отново този път да ми поизпилят пломбата. 8O Дано да не я изпилят много и да трябва пак да се прави - че по лошо от параграф 22 няма :wink:
Последна промяна Mr.Bombastic на 18 Август 2005, 17:47:06, променена общо 1 път
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 427 пъти
Благодарено: 298 пъти

Мнениеот citizen » 24 Април 2004, 02:58:56

te pa ne sa li te nakarali da q probvash? reklamaciqqqqqq :lol:
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Orange » 24 Април 2004, 20:24:41

ami vchera puk na moeto drugarche ,koeto otide na zubolekar da mu vadjat zuba ,mu izvadiha vmesto edin-dva:)tuj che vnimavajte,nemcite ne mogat i da smjatat!!!!!Ne razlichavat edno ot dve,losha rabota,eeeej:)
Аватар
Orange
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kimy » 25 Април 2004, 11:59:55

И за зъболекарите тук, както и за техните благословени колеги в останалите медицински жанрове, всъщност навсякъде по света, включително и в България, важи Законът за инициацията: никога без специални препоръки!!!!!!!!!! От мноооооооого доверено /препатило/ лице!

Прави ми впечатление, че тук хората се обслужват "отраслово" - примерно служителите в някаква фирма или учреждение солидарно си споделят докторите, явно формулата "еди-кой-си ваш пациент ме насочи", предполага и ти да "насочиш" някой друг.......

Естествено, не мога да се хвана за някаква статистика, но май наистина специалистите-чужденци са малко повече за вярване - за това говори не само фактът, че са прекалено много, но и че самите немци ги посещават без предубеждения! Все пак интересно е, нали, че цял един Musiktheater в Gelsenkirchen чинно се лекува при една и съща зъболекарка-полякиня - и честно казано, мога да потвърдя справедливостта на този избор! Също така, цял един сръбски квартал се води на отчет при една българска докторица в качеството й на личен лекар, предполагам, не само поради факта, че е завършила акупунктура в Белград...... Така че: дебел червен кръст върху случайния избор!!!!!!!!! Иначе се задейства не Параграф 22, ами "Ако импресионистите........ бяха зъболекари"....... Само дето не е смешно!!!!
Аватар
kimy
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Mr.Bombastic » 29 Април 2004, 18:45:25

Dneska razbrah, che edna koronka - metalo keramika - shte mi struwa mejdu 350 i 400 euro, taka che maj shte ia prawia v BG. Vinagi pitajte kolko shte vi struwa, za da ne prawite kato mene da se obajdate dopulnitelno (sled kato me podsetiha priateli).
:roll:
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 427 пъти
Благодарено: 298 пъти

Мнениеот Bulgaro » 20 Януари 2005, 17:41:05

:evil:
az bqh na pri edna zybolekarka ,koqto mi kaza,4e trqbva das mi s enapravqt 10 plombi 8O
Ta otidoh az na edin drug (syrbin),koito mi kaza,4e imam 2 zyba za plombirane,e,kajete tova kakvo e ????
Ist doch nicht zu fassen!!!
taq pyrvata i tq ne be6e germanka,ot Sloveniq e mai,pyrvo,4e kato mi gleda6e zybite be6e bez rykavici i miri6e6e na cigari,ujas
a pri pyrvata zabolekarka /germanka/ tq mi napravi plomba i se bqhme ugovorili,4e 6te e amalganova,za da ne pla6tam...sled 3 meseca polu4avam pismo da i preveda 35 evro..
:evil:
otidoh i popitah ,samo sestrata mi vidq dosieto i se okaza,4e uj bila izpolzvala ne znam si kakvo i slojila malko bqla plomba...bla bla..
a az i obqsnqvam,4e lekarkata ni6to ne spomena,tq otide da q pita,a onaq daje ne izleze da govori s men,6toto bila zaeta jenicata,...
i sestrata izliza i mi kazva kak estestveno togava mi bila kazala,koeto ne e vqrno,pylni izamnici!!!!!!!!!!prevedoh i typite pari,no pove4e nqma da stypq pri taq ...
Аватар
Bulgaro
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот petar » 22 Февруари 2005, 21:17:16

Аз бих препоръчал на всички, които имат проблеми със зъбите и не искат да си ходят в България (по една или друга причина), но искат да имат хубави и здрави зъбки, да сключат т.н. допълнителна застраховка. (Zusatzversicherung).
Моята здравна каса (ТК) предлага за 10€ (до 20 год.) или 16€ (21-27 год.) изгодна допълнителна застраховка. Така се поемат разходи до 80% за пломби (Inlines), мостоев, коронки, изкуствени зъби. Тъй като това е цялостна застраховка, се предлагат и допълнителни екстри- лекуване от Шефа на отделението (Chefarzt), в стая с две легла, застраховка за очила и тн.
Който пък не иска да плаща, безплатен съвет от мен. Всяка година имате право на 1 до 2 безплатни прегледа при зъболекар (това зависи от вашата каса) изисквайте книжка, в която да отбележат, че сте прегледани. За 5 последователни години клиентите на Techniker Krankenkasse (TK) получават до 60% от цената на коронки, мостове и изкуствени зъби, вместо 40%, а ако докажете, че в последните 10 години сте ходили редовно на Checkup test до 65%.

Аз лично съм в Кьолн, преди месец ми се наложи да ходя на зъболекар, препоръчаха ми един,който е доста е добър, но е скъп. Но едва ли някой в България, ще ви снима зъбите с фото-камера,рентгенова снимка inklusive, даже и ще пита, каква музика искам да слушам.

Потребители благодарили на автора petar за мнението:
kejoloboko
Рейтинг: 4%

Аватар
petar
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Nemskite zybolekari

Мнениеот bknf » 2 Март 2005, 22:10:38

Mdaaa, takiva sa si, kato njama koj da gi kontrolira ...

Az bih preporychal na vsichki, ako mogat - idete na unitata, ako
ima podobno neschto, a ne na zybolekari iz gradovete i selata !
az bjah 2 pyti na edna takava, Universitätskrankenhaus, kydeto prepodavat na bydeschtite zybolekari - ostanah mnogo dovolen !

Inache pri vsichki ostanali 95 % ne sa za predpochitane...

BK

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
kejoloboko

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 273 пъти
Благодарено: 406 пъти

Мнениеот Jein » 10 Март 2005, 11:11:03

Az poseshtavam edin dosta skap zabolekarski kabinet vav Wiesbaden,no sam dovolna.Za izvazdane na nervite na edin zab platih 860 evro.Rabotjat sas specialen aparat s mikrokamera po kojato se sledi cjalata prozedura. Po tozi nachin zabolekarjat izvazda ne samo nervite,no i vsichki bakterii ot zaba.Taka zabat ostava bjal za postojanno. Skapo no praktichno! Inache za tukashnite zabolekari mnenieto mi e sashto kato za nashite. Navsjakade ima kadarni i nekadarni!Shto se otnasja za cenite-drug standart- drugi ceni!
Последна промяна Jein на 19 Май 2005, 12:08:59, променена общо 1 път
Аватар
Jein
Тукашен
Тукашен

Мнениеот estira » 10 Март 2005, 17:43:56

А я кажете някои добър в Мünchen, ама без българката на Rosenheimerplatz ако може...
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот keta » 18 Май 2005, 17:03:56

Идеи за цени на Zahnspange?! Danke!
Последна промяна keta на 2 Декември 2005, 18:45:03, променена общо 1 път
Аватар
keta
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Pate » 18 Май 2005, 21:51:54

:o Kato pi6ete koreni na zab, moje bi imate predvid nervi, ili.....?????
Tova sa dve razli4ni ne6ta i ako sa izvadeni korenite, to kakav zab togava be hora? No pri izvadeni nervi vse o6te toi si stoi nemil-nedrag v ustata. :lol: :lol: :lol:

Потребители благодарили на автора Pate за мнението:
MilenaSlavena

Аватар
Pate
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот keta » 19 Май 2005, 07:50:58

Не, съвсем нямам предвид нерви. Тук имат една скъпа инвазивна методика, която правят с местен анестетик, така че пациента да е в съзнание и да няма болка, разбира се под постоянен рентгенов контрол.Прилага се при доста резистентни микроорг. и когато в БГ биха ти предложили изваждане, струва около 800-900еуро,но си запазваш за известен период зъба, попитайте вашия зъболекар и той ще ви го обясни по-подробно, най-вече ще дискутирате цената, защото това са екстри. Успех!
Аватар
keta
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Jein » 19 Май 2005, 12:16:40

Преди 8 г. в БГ извадих нервите на един от кътниците ми и зъбът си е още в устата ми и досега нямам проблеми. По въпроса за корените:на мъжът ми оперативно през венеца му изрязаха единият корен на кътник, но нямам представа колко дълго ще остане зъбът в устата му. :wink:
Аватар
Jein
Тукашен
Тукашен

Мнениеот el_dentista » 18 Септември 2005, 19:45:15

Здравеите всички,

Работил съм като стоматолог в БГ, а в момента работя тук. Мога да ви кажа, че колеги които правят грешки, и такива които работят много добре има както в БГ така и тук. Човк трябва да знае, че тук по закон на протетичната работа (корони, мостове, протези и т.н.) се дава мин. 2 г гаранция. Ако през това време нещто се случи с конструкцията имате право да се да поръчате да се направи експертиза.
При всички положения много от ортопедичната работа е все още по-евтина в БГ. По-специфични неща обаче като циркониеви корони не могат обаче да бъдат направени там. Гаранцията за качеството на моделнолятите конструкции в БГ е също много ниска. Това се отнася и за имплантатите поставени там. Тук имплантологията има стабилна традиция и резултатите се контролират много стриктно. Разликата в цените на имплататите тук и в БГ също не е голяма.
Това което си струва да се направи тук са също кореновото лечение (в много случаи се поема от касата или се доплаща по около 50 евро на канал). В БГ все още на много места се използват материали, които са одавна недопустими. Контролът на кореновото лечение в Германия също е задължителен.
Немската здравна каса (що се отнася до GKV) поема обтурациите (пломбите) от амалгама. За фотополимер се доплаща според броят на засегнатите повърхности, но цената не е значително по/висока от тази в БГ.
Ако става дума за най-обикновена металокерамика съветът ми е - направете си я в БГ, действително ще излезе много по-евтино.

За повече въпроси по отношение на стоматологията тук и в БГ може да ми пишете на E-Mail: viktor.bochev@gmx.de надявам се да мога да отговоря и да съм от помощ

Д-р. Бочев

Потребители благодарили на автора el_dentista за мнението (общо 2):
MilenaSlavenakejoloboko
Рейтинг: 8%

Аватар
el_dentista
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Следваща

Назад към Здраве