• Advertisement

Внимание - немските зъболекари

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Внимание - немските зъболекари

Мнениеот daisymm » 29 Октомври 2014, 10:59:34

nikolayudov написа:...като зъболекар,работещ вече 1година в Германия прочетох темата,видях доста различни мнения и реших да кажа нещо краткичко по въпроса...

Здравейте nikolayudov,

ако имате желание, вашите данни за контакт могат да бъдат добавени в статията Лекари с български език в Германия. Просто ги поставете като коментар под статията.

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 580 пъти

Мнениеот lakersbg » 8 Декември 2014, 15:09:09

Здравейте,
Има ли някой отзиви от някой от зъболекарите във Франкфурт/Оффенбах? Др. Барашка или Др. Кънчева? Мисля че ще ми се наложи да ги посетя в скоро време.. Благодаря предварително!
lakersbg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот katerinas » 5 Октомври 2015, 14:37:32

Zahnarztpraxis Alexander Weißheim und Georg Liehr
Straße:
Bühlstr. 1
Land:
Baden-Württemberg
Telefon:
07762/9860
Fax:
07762/51529

Преди почти две години трябваше да отида на стоматолог,защото имах абсцес.Три дена преди това се бях върнала от почивка в България,през която се наложи да отида на зъболекар.Изкараха ми зъб,но явно така калпаво са си свършили работата,че съм развила абсцес.Два дни карах на обезболяващи с надеждата да ми мине,и когато отидох на лекар се оказа,че съм за операция.Беше набрало,и едва говорех...
Бившата ми работодателка ме заведе при горепосочените лекари(с мен работи д-р Liehr).Човека ме прегледа,обясни ми какво ми е(да не говорим,че дори ползва преводача в телефона си за да ми обясни максимално точно),на следващия ден ме оперира,и после ходих само на контролни прегледи.Изключително съм доволна от въпросния лекар,и до колкото си спомням получих сметка от около 50 евро.
katerinas
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 4
Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот дейзи » 5 Декември 2017, 19:16:35

Здравейте, има ли някой във форума, който се осигурява в Германия с ЕЗОК и си е правил в немска клиника кореново лечение на зъб?

Интересуват ме 2 неща: Каква част от разходите се поемат от българската каса?
Как се процедира с плащането - дали клиниката праща сметката на НЗОК и НЗОК ми казва какво да доплатя или аз плащам и се разправям после с НЗОК?

Благодаря предварително и поздрави от Хановер!
дейзи
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот amatama » 5 Декември 2017, 19:33:14

мога да ти дам една рецепта за лекуване на възпъленя на венеца и корените- сваряваш смрадлика прецеждаш я и я сипваш в едно шише-да речем 300 мл,сваряваш лайка същото количество и я сипваш в едно шише 300 мл,правиш си в едно шише пак 300 мл разтвор на Сода Бикарбонат(keisernatron) 20%,с тия 3 шишета редуваш жабурене в устата денем и нощем когато се събуждаш в продължение на седмица-ако не помогне тогава търси лекар ! тази проста рецепта е спасила много зъби,коронки и мостове !!! :)
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 38 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот itzo » 5 Декември 2017, 19:36:01

дейзи написа:Здравейте, има ли някой във форума, който се осигурява в Германия с ЕЗОК и си е правил в немска клиника кореново лечение на зъб? ...

Повечето немски зъболекари, виждайки нашенска ЕЗОК те отсвирват за всичко освен аварийно вадене на зъб. Освен ако не си платиш и след това с фактурата сам да се оправяш с НЗОК. А оправянето с тях е дълга и тъпа история с непредсказуем изход.
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 196 пъти

Мнениеот ivo75 » 5 Декември 2017, 19:45:01

дейзи написа:Здравейте, има ли някой във форума, който се осигурява в Германия с ЕЗОК и си е правил в немска клиника кореново лечение на зъб?

Интересуват ме 2 неща: Каква част от разходите се поемат от българската каса?
Как се процедира с плащането - дали клиниката праща сметката на НЗОК и НЗОК ми казва какво да доплатя или аз плащам и се разправям после с НЗОК?

Благодаря предварително и поздрави от Хановер!

Здрасти Дейзи, ЕЗОК не е ли картата на здравната каса в БГ за у Европата? А сега ще ти отговоря нетрадиционно с питане, какво поема НЗОК у БГ, що то се отнася до зъболечение? Ако знаеш, значи знаеш и отговора и за Германия, и за ЕС. Обичам въпросите, които съдържат и отговорите в себе си.
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 172 пъти

Мнениеот bknf » 5 Декември 2017, 20:35:00

ivo75 написа:ЕЗОК не е ли картата на здравната каса в БГ за у Европата? А сега ще ти отговоря нетрадиционно с питане, какво поема НЗОК у БГ, що то се отнася до зъболечение? Ако знаеш, значи знаеш и отговора и за Германия, и за ЕС. Обичам въпросите, които съдържат и отговорите в себе си.

И аз ще допълня, какво поема немската здравна каса, ако човек има немска здравна застраховка:
1) зависи кой зъб е (има си специална номерация)
2) какво трябва да се прави,
3) в зависимост от зъболекаря..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 249 пъти
Благодарено: 391 пъти

Мнениеот rikiking » 5 Декември 2017, 20:47:07

Eдин джелатин на север щеше да ме умори,като отидох по спешност преди две години. Наряза ми венеца, после възпали и корена от прекомерно дълбоко чистене на канала. Беше с някакво чешко име. Даже мислех да го съдя.

Голяма част от немските квалифицирани зъболекари отдавна са в Швейцария.

Относно застраховката - наду се ,че му предлагам холандска експатска застраховка от световноизвестна водеща компания в застрахователния бизнес, покриваща цял свят и що съм ги бил ползвал вместо дойче гезетцлихе или привате кранкенферзихерунг ? Естествено, за да не се разправям и да му обяснявам,че не съм и не искам да съм немец и не работя в Дойчланд, му платих кеш и застрахователят ми възстанови парите.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 422 пъти

Мнениеот amatama » 6 Декември 2017, 19:27:10

мечтата на всеки немски специалист е да научи английски и да замине в Aмерика ;-)
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 38 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот Mony60 » 6 Декември 2017, 21:02:40

amatama написа:мечтата на всеки немски специалист е да научи английски и да замине в Aмерика ;-)

Откъде пък реши??? Освен това немските специалисти са с доста добър английски!
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 183 пъти

Мнениеот rikiking » 6 Декември 2017, 23:01:16

Mony60 написа:
amatama написа:мечтата на всеки немски специалист е да научи английски и да замине в Aмерика ;-)

Откъде пък реши??? Освен това немските специалисти са с доста добър английски!

За зъбарите на много места вече не бъди толкова сигурна. По - скоро са с добър полски, чешки и румънски. :mrgreen:
Много от немските дърти светила - стоматолози не щат и да прекрачат на север от Базел.По много причини. ;-)
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 7 Декември 2017, 00:06:24

То темата вече се изроди :mrgreen: , та докладвам и аз. Немските зъболекари сигурно правят добра кариера в швейцарско, но мога да споделя, че също така са направили много стабилна мрежа по границата от немска страна. Съчетават швейцарските клиенти с немския(евтин) персонал. Един познат даже се върна от швейцарско с обяснението, че всичките пари на света не могат да му платят скуката и самотата(в дълбоката провинция). Ако някой познава швейцарците също е забелязал, колко са отворени и дружелюбни :mrgreen: . Ако немците са лицемери по една или друга причина, на швейцарците даже не им налага...
А по повод качеството, срещу пари получаваш и в немско качество(понякога), но както в целия здравен сектор, зъболечението е първо бизнес и после лечение. Ако мога да ти извадя зъб, който преценя, че не ти трябва, що да не го направя?....
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 172 пъти

Мнениеот rikiking » 7 Декември 2017, 07:46:23

ivo75 написа:То темата вече се изроди :mrgreen: , та докладвам и аз. Немските зъболекари сигурно правят добра кариера в швейцарско, но мога да споделя, че също така са направили много стабилна мрежа по границата от немска страна.

Абсолютно вярно.В Льорах и Фрайбург помещения за офиси под наем не останаха от зъбарски и лекарски кабинети... :mrgreen:

ivo75 написа:...Ако мога да ти извадя зъб, който преценя, че не ти трябва, що да не го направя?....

Абе то ваденето е тънкана, не им е толкова интересно. По - скоро налитат на излишни коренови манипулации, щото там вече се заформят дебели сметки понякога. :mrgreen:

Имам впечатление, че точно с някои от източноевропейските зъболекари се пресели и куцо и кьораво и сакато в Германия, наотвориха си частни практики и работят всичко накуп. Занимават се и с това което могат да го правят и с това което не могат, само пари да падат. Почти съм сигурен , че моят чешки джелатин не беше нито терапевт, нито хирург и не беше много на ти като цяло с терапевтичните манипулации.Жена му играеше и мед.сестра и администраторка и рецепционистка. Най - вероятно беше специализирал ортодонтия и протези, защото остави пълен дистрой по зъбите ми след спешната си терапевтична интервенция, докато иначе няколко немски баби в чакалнята доволно потракваха с новите си ченета, които им беше сложил и разправяха колко били доволни и обменяха опит как се мажат протезите с крем "Корега" ...
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Mony60 » 7 Декември 2017, 16:35:11

Немските зъболекари са по-богати и по-алчни от лекарите!
От вадене на зъб полза нямат, както и от лекуване каналите на зъба. Преди години ( 1993 г.) моя тогавашен зъболекар ме изпрати при един австрийски хирургичен зъболекар, който ми почисти каналите и ми оперира един зъб и си свърши работата перфектно. Като разказвам въодушевено след това на моя зъболекар колко време е отделил за каналите, той се обърна и ми каза: „Аз не мога да се занимавам половин час с Вашия зъб, защото касата ми плаща само 8 марки за това, а аз имам трима души персонал!“
Аха, викам си , натам вее вятъра!
След това започна да ми упражнява невероятен натиск да сложи коронка на въпросния зъб, за да не се разруши. По принцип има право, но си прави сметката, че от коронка падат добри парички. Казвам му, че искам да изчакам някой друг месец, за да съм сигурна, че мястото е оздравяло. Той си знае неговата! Аз си зная моята и му казвам:„Ами ако се наложи след месец-два да бъде изваден? Тези 700 марки, които ще Ви броя за коронката за моя сметка ли си остават?“
Така кръстосахме шпагите и пътищата ни се разделиха. :mrgreen:
Сега много от зъболекарите предлагат имплантати. И там голяма пара пада!
Рики, из нашата околия има доста зъболекари, но за чужденци ( чехи, поляци и т.н.) не съм чувала. Явно виреят из големите градове, където анонимността е гарантирана. Из селските райони, в какъвто живея аз т.нар. Mundpropaganda функционира перфектно ;-) Знае се кой, какво, къде и преди да се решиш да отидеш при някого, просто питаш добър ли е и хората ти казват истината. С времето се насъбирва и собствен опит.

ПС: Бай бабо мечка да не ни среща! O:)
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 183 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве