• Advertisement

Внимание - немските зъболекари

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Внимание - немските зъболекари

Мнениеот amatama » 7 Декември 2017, 19:44:39

ако опреш до немски специалист в която и да е сфера на битието по добре си свърши сам работата,единственното им хубаво нещо е само спешната помощ от тук на там е жива трагикомедия ! :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 38 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 7 Декември 2017, 22:21:33

Повечето немски зъболекари са добри специалисти, но 2 пъти попадах на пълни профани.

Първият път бе преди 28 години в Корнвестхайм, отдох да ми извадят един мъдрец. Зъболекарката ми сложи упойка и без да изчака да задейства почна да го вади. Беше през лятото, изпотих се като прасе от болката, а тя ми се присмива, че мъжете не можели да търпят слаби болки. Едва когато стъпих долу на улицата ми изтръпна горната устна и разбрах какво е сбъркала.

Вторият път преди 2 години отивам на зъболекар с немска фамилия, той като ми прочете името започна директно на български, следвал бил в България. Имах два малки кариеса отпред и след като си свърши работата ми оснанаха грапави места. Нищо, си помислих, сигурно е сложил лекарство и е цементирал местата. На другият път го помолих първо да ми сложи белите пломби отпред, било готово още първият път. Естествено храната изглади местата за няколко месеца, но моята зъболекарка в България ми шлайфа новите пломби с два вида пасти, и постоянно опипва място за да се увери, че е перфектно. Естествено повече не стъпих при "българското" заболекарче! :mrgreen:

Та в Германия тоже има проблемни зъболекари, както е в и в България.
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот lusi1212 » 3 Януари 2018, 15:19:00

Здравейте.
Търся зъболекар и дерматолог с български език в района на Groß Gerau ,Frankfurt,Wiesbaden ,Mainz ,Darmstadt.
С редовни документи съм,имам здравни осигуровки в Германия.
Предварително благодаря за полезната информация.
lusi1212
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот lchan » 6 Януари 2018, 12:47:25

Здравейте, търся български или сръбски зъболекар в Мюнхен и околията. И горе-долу колко е страшно като цена на услугите? Знам, че е много скъпо.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 6 Януари 2018, 13:42:08

На частно предполагам? Иначе по каса се поемат доста неща без протези, импланти и подобни.

Потребители благодарили на автора Mr.Bombastic за мнението:
lchan
Рейтинг: 4%

Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 423 пъти
Благодарено: 298 пъти

Мнениеот Lanti » 6 Януари 2018, 16:58:55

Ако имаш застраховка пломба не е чак толкова скъпо-зависи от размера, вадене на зъб е без доплащане, при лечение на пулпит, за да се направи като хората се доплаща, но поне първоначално пррмахване на болките ще направят.
Аватар
Lanti
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот lchan » 6 Януари 2018, 18:16:05

Mr.Bombastic, Lanti,
да на частно. Доколкото ми обясни баща ми - да, например пломба не е толкова скъпо, но т.нар. "естетическа" дентална услуга е скъпа. Например, аз имам един зъб, който ми е отчупен в долната част след сбиване и искам да ми го оправят, което знам, че ще е много скъпо и един друг вътрешен имам, който след като 2 пъти ми поставиха пломба в БГ тя два пъти се изкърти ли, какво стана и сега зее дупка и венец. Ей такива неща искам да си оправям...сигурно 2-3к. ще излезе, не смея и да питам още. А, например дерматолозите, пак ли скубят яко? Те също спадат в графа "естетика".
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 6 Януари 2018, 18:36:39

Няма да те лъжа, скъпо ще е. Защо не погледнеш в Гугъл. Съфорумците може да ти напишат термините на немски.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 423 пъти
Благодарено: 298 пъти

Мнениеот Lanti » 6 Януари 2018, 20:05:56

Щом ще почваш работа скоро - така пишеше май в една тема, защо не изчакаш тези няколко седмици? Ако са седмици...а не 3 месеца. Защото ако си застрахован и доплащаш е едно, а ако плащаш изцяло сам друго..т.е. може да доплатиш 500-1000 евро вместо няколко хиляди. Както казваш как изглежда единият зъб не е сигурно може ли да се поправи.

Потребители благодарили на автора Lanti за мнението:
lchan

Аватар
Lanti
Тукашен
Тукашен

Мнениеот zlateto » 6 Януари 2018, 20:27:49

lchan написа:Здравейте, търся български или сръбски зъболекар в Мюнхен и околията.

По принцип лекарите ги събираме ей тук: Заеднопедия :arrow: Лекари с български език в Германия ;-)

Д-р Вероника Митева

Zahnarztpraxis Arz & Hrushka
Implerstrasse 82
81371 München
Tel.: +49 89 721 337 7

Д-р Ани Ташев

Hedwig-Dransfeld-Allee 10
80637 München
Tel.: +49 89 157 642 7
Tel.: +49 89 157 641 9
Tel.: +49 89 157 345 4

P.S. Като ми остане време ще ги добавя в списъка за Бавария :flower:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
lchan

Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1159 пъти

Мнениеот lchan » 7 Януари 2018, 01:23:22

Да, ще изчакам разбира се. Благодаря за съветите и информацията. Освен това аз имам бая за правене и съм подготвен като цяло, че ще е скъпо. Ще отделя 100 евро първоначално (?) за преглед само да видят какво е положението и ориентировъчно да кажат кое-колко. Но от много хора чувам и преди да видя тази тема, че най-добре българи и сърби да търся по тоя въпрос.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivo75 » 7 Януари 2018, 01:57:58

lchan написа:Да, ще изчакам разбира се. Благодаря за съветите и информацията. Освен това аз имам бая за правене и съм подготвен като цяло, че ще е скъпо. Ще отделя 100 евро първоначално (?) за преглед само да видят какво е положението и ориентировъчно да кажат кое-колко. Но от много хора чувам и преди да видя тази тема, че най-добре българи и сърби да търся по тоя въпрос.

Ако не си здравно осигурен в Германия, няма никакъв смисъл да си правиш зъбите в Германия. След като си в Мюнхен, с кола или със самолет си бързо в София. И пак ще ти е по евтино, щом имаш бая за правене. За толкова години съм бил при много зъболекари, националността никога не е била от значение. Те са си търговци в пълния смисъл на тази дума, единственото изключение, ако зъболекарят ти е познат/приятел. И, когато почнеш работа, си прецени възможностите и ако можеш да си го позволиш сключи допълнителна частна застраховка за зъболечение. Сумата е от порядъка на 15-20€ на месец, но с нея можеш да постигнеш до 90% възвращаемост. Признават и лечение в България и възстановят разходите.
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 172 пъти

Мнениеот Lanti » 7 Януари 2018, 02:06:56

ivo75,lchan, допълнителните застраховки са хубаво нещо, но ако ги сключиш след като си бил тука на преглед и се знае, че ти трябват 3 моста и не знам си какво още, което бива документирано по принцип от зъболекаря какво е установено и какво ти е препоръчал, тогава застраховките не поемат....поне това, което е вече установено и наложително. За по-късни периоди ще поемат. Сложно е малко.

lchan - ако имаш застраховка самият преглед се поема от касата.
Аватар
Lanti
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ivo75 » 7 Януари 2018, 02:11:15

Lanti написа:ivo75,lchan, допълнителните застраховки са хубаво нещо, но ако ги сключиш след като си бил тука на преглед и се знае, че ти трябват 3 моста и не знам си какво още, което бива документирано по принцип от зъболекаря какво е установено и какво ти е препоръчал, тогава застраховките не поемат....поне това, което е вече установено и наложително. За по-късни периоди ще поемат. Сложно е малко.

lchan - ако имаш застраховка самият преглед се поема от касата.

Затова написах, да си направи сметката , да ли да сключва. Тези 15€ на месец, ти спестяват хиляди в бъдещето. Така или иначе, първите две или три години застрахователя поема до определена сума, но след това, поне при моята не са ми правили проблеми.
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 172 пъти

Мнениеот Lanti » 7 Януари 2018, 02:21:03

Ограниченията в сумата, която допълнителните застраховки поема са различни според тарифите, застрахователя...Но излиза, че застраховката трябва да се сключи сега, преди преглед. Само че обикновено човек не знае какво точно му трябва - дали да вземе тарифа с мостове и импланти и коренови лечения и всичко друго възможно, или стига и по-малка тарифа.

Защото откакто му кажат на lchan че напр. има зъб за коронка или зъб за вадене и трябва после мост на негово място или имплант, допълнителната застраховка, ако е направена след прегледа, няма да покрива точно този конкретен проблем.
Застраховките често преди да плащат искат бланки с медицинската история от зъболекаря. Зъболекарят дава тази информация на трети страни като застрахователни компании естествено само след като пациентът го е освободил от лекарската тайна...или дава бланката на самия пациент, той да се разправя със застрахователната компания. И в тези бланки например има въпроси като на коя дата е препоръчано за първи път дадено лечение.
Аватар
Lanti
Тукашен
Тукашен

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве