• Advertisement

Нови в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Нови в Германия

Мнениеот Tinna » 1 Януари 2018, 20:02:48

Здравейте, тъй като скоро с моя приятел смятаме да се преместим да живеем и работим при роднина в Германия искам да попитам кои са първите най - важни неща, които трябва да направим? Искам и да се запишем на курс за езика, но не знам какви документи са ни необходими.
Tinna
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Re: Нови в Германия

Мнениеот amatama » 1 Януари 2018, 21:39:30

най важното което требва да знаете че от вътрешната страна на DE има надпис : "Надежда всяка тука оставете!" и това напълно сериозно ! :mrgreen: учете английски мястото е Австралия- балгодарности приемам под всякаква форма ! :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 38 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот rikiking » 2 Януари 2018, 09:23:46

amatama написа:най важното което требва да знаете че от вътрешната страна на DE има надпис : "Надежда всяка тука оставете!" и това напълно сериозно ! :mrgreen: учете английски мястото е Австралия- балгодарности приемам под всякаква форма ! :mrgreen:

Прав е amatama. Каква ли тегоба и разочарование очаква новодошлите от Източна Европа, които пристигат разчитайки с честна работа да просперират по студените саксонско - прусашки земи и да бъдат справедливо възнаградени за непосилния си труд ? Жизненият стандарт на самите потомци на Бисмарк и Крал Вилхелм пада ежегодно, та какво остава за пристигналите събратя от Източна Европа ? :-k

Грижовна е померанската майчица за поганци и арапи, но е мащеха за белолики българи, румънци и украинци... :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 422 пъти

Мнениеот itzo » 2 Януари 2018, 09:31:14

Баси, вие двамцата, дето единият все се хвали, че не плаща данъци на тъпите германци, а другият цоца социални и хапе ръката, дето го храни, наистина ли нямате с какво друго да си играете? :mrgreen:
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 195 пъти

Мнениеот rikiking » 2 Януари 2018, 10:42:54

itzo написа:Баси, вие двамцата, дето единият все се хвали, че не плаща данъци на тъпите германци, а другият цоца социални и хапе ръката, дето го храни, наистина ли нямате с какво друго да си играете? :mrgreen:

Да, именно затова се изнесох от много години и не работя вече в Германия. В резултат доходите ми веднага се увеличиха чувствително . :mrgreen:

Истината е САЩ, Австралия и доста страни от "Третия свят".Европа в момента е жалко подобие на славното си минало и както гледам, още ще задълбава към дъното. Англичаните пак се усетиха навреме...
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Tinna » 2 Януари 2018, 11:18:39

Добре, разбирам че и в Германия положението не е много розово, но сигурно няма да е като тук. Работиш за 400 лв. и образование ти искат. Затова писах ако някой може да ми даде съвет, кое е най - важното което първо трябва да направим.
Tinna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 2 Януари 2018, 11:58:00

Tinna написа:Добре, разбирам че и в Германия положението не е много розово, но сигурно няма да е като тук. Работиш за 400 лв. и образование ти искат. Затова писах ако някой може да ми даде съвет, кое е най - важното което първо трябва да направим.

Да бе , ясно ми е ... Просто и тия са много дразнещи, особено когато се постараят да бъдат такива. :mrgreen:

Първо трябва да се мелднете - тоест да имате адрес и да се регистрирате на него в Bürgeramt-a.
Без адрес, където да получавате кореспонденцията си, нищо не можете да направите. Мейли не се признават.
Само писма на хартия, в плик и по пощата.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 2 Януари 2018, 12:35:12

Затова писах ако някой може да ми даде съвет, кое е най - важното което първо трябва да направим.

Да си вземете с вас един немско-български речник (и обратно). Може по интернет да разбереш, каква професия, дейност ви влече - да се информираш за евентуалните работодатели. Кой какви хора търси - какви обяви има. Евентуално, може да се запишете някъде - в някой Universität/ Fachhochschule. За целта трябва да се провери, какви документи се искат. Иначе като няма план - по обстановката ;-).
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 249 пъти
Благодарено: 391 пъти

Мнениеот lchan » 2 Януари 2018, 12:55:04

1. Надявам се имате подсигурена квартира - да се регистрирате на адрес бързо.
2. Банкова сметка
3. Учете немски в интерграционните курсове

Лично аз така направих. Успех!
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Tinna » 2 Януари 2018, 12:59:23

lchan написа:1. Надявам се имате подсигурена квартира - да се регистрирате на адрес бързо.
2. Банкова сметка
3. Учете немски в интерграционните курсове

Лично аз така направих. Успех!

Преди 3 год. отидохме за малко и тогава си направихме адресни регистрации, но не знам дали са валидни още.
Tinna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 2 Януари 2018, 13:03:36

Нова година – стари форумни правила! :flower:

1. Преди да отворим нова тема преглеждаме наличните. За 14 години ЗАЕДНО е писано и брисано. Правим си труда да прочетем от до. Нов потребител не е оправдание.

2. С помощта на търсачката селектираме информацията.

3. Ако няма какво конкретно да кажем по темата, не спамим.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 132 пъти
Благодарено: 1155 пъти

Мнениеот bknf » 2 Януари 2018, 14:37:38

Преди 3 год. отидохме за малко и тогава си направихме адресни регистрации, но не знам дали са валидни още.

Адресната регистрация означава, че живеете на тоя адрес. Ако нямате достъп към дадения адрес - значи не са валидни.

Работиш за 400 лв., и образование ти искат.
Затова писах ако някой може да ми даде съвет, кое е най - важното което първо трябва да направим.

В Германия не искат образование - само от "бежанците" ;-).
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 249 пъти
Благодарено: 391 пъти

Мнениеот Tinna » 12 Март 2018, 15:55:13

Здравейте, може ли някой да ми каже дали има интеграционни курсове по немски в района на Wetzlar
Tinna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 12 Март 2018, 16:05:28

Попълвате код, град, улица, номер, на колко километра от вас и излизат всички места, които предлагат интеграционни курсове:

:arrow: http://www.bamf.de/SiteGlobals/Function ... nn=1368284
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
TinnaМитака ФУ
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 132 пъти
Благодарено: 1155 пъти

Назад към Новобранец