• Advertisement

Добре дошли - с хляб и сол

Всички потребители трябва задължително да се запознаят с текстовете публикувани в този форум. Тук са регламентирани правата и задълженията на всеки един от вас.

Re: Добре дошли - с хляб и сол

Мнениеот fey » 28 Септември 2016, 21:28:27

Здравейте, казвам се Мария и живея от 14 год. в Белгия на немската граница т.е. почти в Германия. Сайтът ми беше познат и го харесвам, но едва сега реших да се присъединя, тъй като спадам по- скоро към групата на читателите отколкото на писателите. Имам 2 деца на 8 и 11 години и ме интересува как други българи в подобна ситуация се справят с това да научат децата си да обичат България и българският език.
fey
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот boyko123 » 1 Октомври 2016, 20:04:49

Добре дошла и на теб и на цялото семейство! На това място май доста езици ще им се съберат на децата да учат, ама ще ги научат :). На техните години става... Успех и споделяйте опит отвреме-навреме.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Модератор
Модератор

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 731 пъти
Благодарено: 679 пъти

Мнениеот keli93 » 25 Октомври 2016, 10:27:09

Здравейте,
Казвам се Клаудия на 23 г.и от 2 месеца съм с приятеля си в Плицхаузен(близо до Ройтлинген).Не знам немски и всичко за мен е ново и непознато.Все още не работя и за сега търся работа подходяща за мен ,имайки предвид ,че немския ми не е на лице.Предстои ми да запиша интеграционен курс и се надявам нещата да потръгнат .Ще се радвам ако се запознаем с приятни хора в района .
keli93
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот drebosyk » 27 Ноември 2016, 19:12:05

Здравейте,
Казвам се Иванка на 30 години съм, живея в Германия от 3 години със съпругът си.Завършила съм химия в СУ ''Св. Климент Охридски''- бакалвър, владея английски, френски и от скоро немски. Работя в момента като Datenerfasserin (не знам как е на български, може би база данни администратор...). Обичам: България, да слушам хубава музика, да гледам филми, да чета книги и да пътувам.Това е от мен :)
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 54 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот Mirenceto » 5 Декември 2016, 14:31:55

здравейте!Аз съм Мирослава!От два месеца живея в Линген Емс!ще се радвам тук да намеря много приятели,както от града в който живея,така и от цялата страна!
Mirenceto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Jasm » 13 Декември 2016, 21:05:58

Здравейте - Добър вечер на всички!
Аз съм си от милата България,все още живея тук,регистрирах се,за да се запозная с условията на живот и труд в страните от Европейския съюз и след това евентуално да си избера маршрута и за съжаление да отпраша от родната си страна.
Jasm
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tanita21 » 10 Януари 2017, 13:27:28

Здравейте,
всъщност изобщо не разбрах какъв е този сайт, докато се регистрирвах и докато не попаднах в този форум, по случайност, без да искам влязох тук. Аз не съм в Чужбина, живея си в България, предимно във Варна, но често пътувам до Плевен и Търново, защото съм студентка. За първа година изучавам Психология.
В момента тук, във Варна е доста снежно и студено. Морето Ви праща поздрави. Все още не съм разгледала сайта и форумите, но се надявам да намеря нови приятели, въпреки че не живея в чуждите страни.
tanita21
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 3

Мнениеот butnik » 21 Януари 2017, 15:38:15

Здравейте!Казвам се Христо Бутников.Случайно попаднах на сайта,търсейки информация за Берлин,тъй като ми предстои заминаване.На 54 години съм,семеен.От град Пловдив съм,занимавам се в момента със строителство.
butnik
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Първа спирка за всеки потребител