• Advertisement

Добре дошли - с хляб и сол

Всички потребители трябва задължително да се запознаят с текстовете публикувани в този форум. Тук са регламентирани правата и задълженията на всеки един от вас.

Re: Добре дошли - с хляб и сол

Мнениеот fey » 28 Септември 2016, 21:28:27

Здравейте, казвам се Мария и живея от 14 год. в Белгия на немската граница т.е. почти в Германия. Сайтът ми беше познат и го харесвам, но едва сега реших да се присъединя, тъй като спадам по- скоро към групата на читателите отколкото на писателите. Имам 2 деца на 8 и 11 години и ме интересува как други българи в подобна ситуация се справят с това да научат децата си да обичат България и българският език.
fey
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот boyko123 » 1 Октомври 2016, 20:04:49

Добре дошла и на теб и на цялото семейство! На това място май доста езици ще им се съберат на децата да учат, ама ще ги научат :). На техните години става... Успех и споделяйте опит отвреме-навреме.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 746 пъти
Благодарено: 682 пъти

Мнениеот keli93 » 25 Октомври 2016, 10:27:09

Здравейте,
Казвам се Клаудия на 23 г.и от 2 месеца съм с приятеля си в Плицхаузен(близо до Ройтлинген).Не знам немски и всичко за мен е ново и непознато.Все още не работя и за сега търся работа подходяща за мен ,имайки предвид ,че немския ми не е на лице.Предстои ми да запиша интеграционен курс и се надявам нещата да потръгнат .Ще се радвам ако се запознаем с приятни хора в района .
keli93
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот drebosyk » 27 Ноември 2016, 19:12:05

Здравейте,
Казвам се Иванка на 30 години съм, живея в Германия от 3 години със съпругът си.Завършила съм химия в СУ ''Св. Климент Охридски''- бакалвър, владея английски, френски и от скоро немски. Работя в момента като Datenerfasserin (не знам как е на български, може би база данни администратор...). Обичам: България, да слушам хубава музика, да гледам филми, да чета книги и да пътувам.Това е от мен :)
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 64 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот Mirenceto » 5 Декември 2016, 14:31:55

здравейте!Аз съм Мирослава!От два месеца живея в Линген Емс!ще се радвам тук да намеря много приятели,както от града в който живея,така и от цялата страна!
Mirenceto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Jasm » 13 Декември 2016, 21:05:58

Здравейте - Добър вечер на всички!
Аз съм си от милата България,все още живея тук,регистрирах се,за да се запозная с условията на живот и труд в страните от Европейския съюз и след това евентуално да си избера маршрута и за съжаление да отпраша от родната си страна.
Jasm
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tanita21 » 10 Януари 2017, 13:27:28

Здравейте,
всъщност изобщо не разбрах какъв е този сайт, докато се регистрирвах и докато не попаднах в този форум, по случайност, без да искам влязох тук. Аз не съм в Чужбина, живея си в България, предимно във Варна, но често пътувам до Плевен и Търново, защото съм студентка. За първа година изучавам Психология.
В момента тук, във Варна е доста снежно и студено. Морето Ви праща поздрави. Все още не съм разгледала сайта и форумите, но се надявам да намеря нови приятели, въпреки че не живея в чуждите страни.
tanita21
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 3

Мнениеот butnik » 21 Януари 2017, 15:38:15

Здравейте!Казвам се Христо Бутников.Случайно попаднах на сайта,търсейки информация за Берлин,тъй като ми предстои заминаване.На 54 години съм,семеен.От град Пловдив съм,занимавам се в момента със строителство.
butnik
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Be_yourself93 » 4 Февруари 2017, 17:02:40

Здравейте на всички Дами и Господа с уважение - Д.Харизанов.Тук разбирам че всеки трябва да се представи,но аз не съм от тези които ще се разкриват пред голямата общност за което се извинявам.Разбира се тези които искат да знаят повече за мен с удоволствие ще им пиша на л.с. но не и тук :)
Be_yourself93
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Cvetan Wetzler » 10 Май 2017, 22:29:50

Здравейте,
аз се казвам Цветан и съм родом от София. Прекарах детството си в България. От 18 години живея в Германия. В началото на тази година отворих адвокатска кантора в Щутгард. В момента съм много зает с новият ми бизнес, но когато имам време спортувам и се занимавам с моите хобита. Играя Warhammer, Magic, Risiko и шах. От време на време ходя с „татко за риба“. За съжаление не познавам много българи в Германия. Надявам се тук да се запозная с интересни санародници.
Изображение
за контакт: http://www.advokat-wetzler.de
Аватар
Cvetan Wetzler
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот kalitu » 14 Юни 2017, 17:53:40

Здравейте! Казвам се Калина на 32 от София. Завършила съм Икономика и се развивам в сферата на счетоводството. Попаднах на този прекрасен форум съвсем случайно докато търсих статии за фейсбук и влиянието му над хората. Ще се радвам да се запозная с всички вас. :flower: :flower: :flower:
kalitu
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tanichkaa » 21 Юни 2017, 15:04:57

Здравейте , казвам се Таня на 32 год. съм родом от Пловдив . Среднист по образование , завършила съм професионална гимназия по селско стопанство и механизация . От март месец живея в гр.Ашафенбург . Работя като социална асистентка на една баба . Самотна съм , няма с кой една приказка да разменя . Ще се радвам да се запознаем , ако има желаещи. Приятен ден
Tanichkaa
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Първа спирка за всеки потребител