• Advertisement

Спомени за 10.11.1989 г. и анализ на 25 години преход

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: Спомени за 10.11.1989г. и анализ на 20 години преход

Мнениеот blag009 » 16 Януари 2012, 23:53:43

vl написа:
Franken написа:Ами като чета написаното от кИБИК бЛАЖЕ (не бих искал и да го чуя как говори...) ми става сравнително ясно защо дереджето в България е на такова ниво

Да, колега прав сте за съжаление.

Е, щом не Ви интересува мнението на един бачкатор, КВО ОЧАКВАШ ДРАГИ ?
Да ме залъгвате с ченгета ментета ... За мен като баща на три деца, като МАРОДЕНСТВАН и сега от димукратите и т.н. и т.н. щом няма КРЪВ, другото с времето ШЪ стане.
Бог забавя, не забравя ! На 62 г. съм и СЕГА когато отида където съм работил, хората ме посрещат с добри чувства.
За мен показател за моята нравственост и морал е, че успях на времето да събера двете тъщи, бившата и настоящата и ДВЕТЕ да ме хвалят колко съм готин и т.н. Стоял съм твърдо зад десетте божи заповеди и божието слово "Нищо чувешко в умерени граници не ми е чуждо".
За това, когато чета разни измишльотени на СЕГАШНАТА интелектуална мисЪл, която ако не е бил ченге, е дете на хайлайф, просто уморено се обръщам на страни и ЧИТА по-диагонала.
От социализма съм придобил безпогрешното чувство да долавям ФАЛША, измишльотината и гъзарията.
От така нареченият ДЕСЕТИ, съм се безпокоел само в ЕДНО, да не стане "хорото" ... кървавото ...
Колкото до примерите със Сърбия, Гърция, Унгария и т.н., всяко нещо с времето.
Кибик Блаже
blag009
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот blag009 » 17 Януари 2012, 10:04:36

За мен лично "десети" отговаряше на поговорката "Пременил се Илия пак в тия".То не беше перестройка, то не беше снишаване и т.н, време повече от една петилетка. Цялата далавера от десети беше да окнеш, че цара е гол. Ама имаше една тънкост, че окането по-рано искаше да е в точният момент и място, не на две ракии.
Лошото започна през зимата, когато СЪМ се редил в 4 ч. сутринта за едно кисело мляко. Печалбата беше, че по-късно бях най, ама най поздравяваният мъж в Х.Димитър. Дори жената ме попита ква е тая работа. Обясних и, че макар супера да е на 30 метра ходех с колата и НА смени до 7ч 30 мин. по за 4-5 мин по 6-7 души "отвръщахме" от времето, а опашките бяха към 30-40 души и обърни внимание, бях ПОЧТИ единственият/ с кола/ който ЦЯЛАТА зима "киснеше" за кисело мляко и както си бях бърборко, си беше шоу и типичен български хумор за "другарите". Хей такива ми работи гуспода и другари.
Пръкна се "Подкрепа", отидох да вида има ли секция за "Инвалиди" иии повече не ми стъпи кракът там. Първо, гледках по стълбите една мадама посреща Чулев и му ока "Познато маце, гарантирам за него и т.н." Влезнах по-късно в кабинета на Чулев/Тренчев го нямаше/, вътре същите мадами си пиеха уискито и си лафеха. Обясних им за какво съм тук и като започнаха едни умни физиономии и тъпи въпроси ... , разгеле пратиха ме при една женичка и като се започнаха още по-тъпите въпроси от рода трябва да сте минимум 4-5 инвалида и тримбили-мимбели .... въздъхнах и повече крак не ми стъпи в К/онстантин/Т/ренчев/"Подкрепа", и ние четем .
За Пешо Танкиста, гледах репортажа по телевизията , чух репликата, не се изненадах от дебелоочието на другаря, изненадах се,че стана нещо като контрапреврат!
За сега толкова. Скучно е, тривиално е няма пъстри багри, но е по-чувешки. Шъ си окна по-натам.
кИБИК бЛАЖЕ :-k
blag009
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Franken » 17 Януари 2012, 14:14:27

Нямам нищо напротив да прочета ТВОЕТО интелектуално ЧЕТИВО за прехода...

Ами, Блаже, да започна тогава. Оказва се, че сме почти връстници и докато ти си бачкал по парното и отоплението и ти е било гот при комунягите, аз не можех да ги трая. И доста преди да настъпи т. нар. промяна се махнах от социалистическа България. Малко след 10 ноември в градът, където живеех, имаше доста българи и се организила едно дружество за подпомагане на опозицията в България, без още да знаем кой е в тази опозиция. Събирахме пари, материали, хартия, факсове, пишещи машини и какво ли не. И с течение на времето се оказа, че голяма част от така наречените "емигранти" са техни хора, като всеки от тях си е имал някаква задача, която при дадени условия е трябвало да си я изпълни. Примери мога да дам колкото искате.

С течение на времето, наблюдавайки събитията отстрани стигнах до извода, че те (комунягите) са знаели, че няма да управляват вечно и са се готвели за този момент. Просто да им свалиш шапка! И всичко, което ставаше в България, наблюдавано отстрани ми приличаше на едно театро, в което всеки си имаше определената роля. И ако някой се появеше извън сценария, това също беше предвидено - или му се вадеше досие, или се удавяше, или претърпяваше някаква злополука - като в края на краищата изчезваше от хоризонта.

Още тогава казвах, че трябва да минат поне 20 години, за да потръгнат нещата, през което време всички, които са расли и живели при социалистическите условия (като мене и Блаже) да не са вече на този свят и да дойдат нови, млади и умни хора, които да поемат нещата в ръцете си. Но като гледам и чета из форумите, имам чувството, че комунягите и за това са се подготвили...

Само един пример: в градчето, където живея (намира се някъде из Бавария) комунягите през 1998 г. на изборите са спечелили 0,0% на местните избори, през 2002 година - 0,6%, а през 2006 - 4,7%. През тези години градчето се напълни с руснаци с немски имена и за мен това е единствената причина за промяната на споменатите проценти. Дано да не съм прав!

Потребители благодарили на автора Franken за мнението (общо 2):
KOMEHTATOPKAvessy72
Рейтинг: 8%

Franken
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 104 пъти

Мнениеот vl » 17 Януари 2012, 16:07:59

Вижте това, аз направо онемях като попаднах на него миналата година! Написах Аахен в Гугъл и се появи този линк. Впечатляващо, нали? Каква ли мисия имат тези другари в Германия? Някога изнасяха революция, а сега? Какви специалисти са, какво работят?

http://www.bspbg.de/contacts.html

Иначе положението във форумите е от отчайващо по-отчайващо. Навсякъде демагогия, дезинформация и слугинаж на МАФИЯТА. Но и в медиите е същото. Такова блато не съм сънувал.

Даже, когато във форумите такива индивиди са разобличени в лъжа чрез показване на факти, пак продължават да се държат извънредно нагло вместо да се скрият в някой ъгъл. Партията им ги е научила на такова поведение-липса на срам и безгранична наглост.
Но малко криво са си направили сметката. Някои от нас нито се притесняват, нито се объркват от такава наглост и арогантност. Само сме учудени и въпреки това сме в състояние да им отговорим подобаващо.

Потребители благодарили на автора vl за мнението:
vessy72
Рейтинг: 4%

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 361 пъти
Благодарено: 162 пъти

Мнениеот blag009 » 17 Януари 2012, 17:18:04

Franken написа:Нямам нищо напротив да прочета ТВОЕТО интелектуално ЧЕТИВО за прехода...

Ами, Блаже, да започна тогава. Оказва се, че сме почти връстници и докато ти си бачкал по парното и отоплението и ти е [b]било гот[/b] при комунягите, аз не можех да ги трая ...

Драги Franken, за да не ми прилича ТВОЯТА изповед "а ла партизански спомени", искам да изясня едно, израза " ... ] и ти е било готпри комунягите," ???
Ако така мислиш за нас, които ВЪПРЕКИ всичко продължаваме да живееме тук, то въпроса е "било ли е ГОТ и на твоето семейство останало в България"?
Но нататък, взехме да правиме първите структури на СДС, по разбираеми причини се насочих към партията на Дертлиев. Сладкодумен старец, говореше верни неща, е когато взе са по изхвърля, подхвърлих репликата "Обущарю, гледай обувките"! Дискусии бол, особено след разцеплението останах в СДС с вождо Иван Куртев. През Жан Виденовата зима напуснах и Куртев с репликата " и КВО пак ли шъ си носиме първата СРИЧКА отзад" ? Бях изумен, как дори и авантата от няколко сергиии на пазара в Х.Димитър водеше до една озлобеност. То бяха откровени пазърлъци за кметски места, при Фил Кенеди министерски кресла, посланически и т.н. Напуснах и клуба на инвалида, заради мародерството на няколко кила захар и зехтин т.е. помощите за които говориш.Плява, плява ... но като се гледах внимателно се успокоявах, над 90 % от хората бяха като мен, не се подадохме на измекярството . Както окаше и Вапцаров "Потихме се и под езика".
За сега ставам, щерката ме гонка от компито.
Кибик Блаже
blag009
Тукашен
Тукашен

Мнениеот CHBG » 18 Януари 2012, 12:11:47

blag009 написа:
... "било ли е ГОТ и на твоето семейство останало в България"?
Но нататък, взехме да правиме първите структури на СДС, по разбираеми причини се насочих към партията на Дертлиев. Сладкодумен старец, говореше верни неща, е когато взе са по изхвърля, подхвърлих репликата "Обущарю, гледай обувките"! Дискусии бол, особено след разцеплението останах в СДС с вождо Иван Куртев. През Жан Виденовата зима напуснах и Куртев с репликата " и КВО пак ли шъ си носиме първата СРИЧКА отзад" ? Бях изумен, как дори и авантата от няколко сергиии на пазара в Х.Димитър водеше до една озлобеност. То бяха откровени пазърлъци за кметски места, при Фил Кенеди министерски кресла, посланически и т.н. Напуснах и клуба на инвалида, заради мародерството на няколко кила захар и зехтин т.е. помощите за които говориш.Плява, плява ... но като се гледах внимателно се успокоявах, над 90 % от хората бяха като мен, не се подадохме на измекярството . Както окаше и Вапцаров "Потихме се и под езика".
За сега ставам, щерката ме гонка от компито.
Кибик Блаже

Ех, blag009, хайде да не подхващаме стари теми. Нито аз ще те убедя в това, че не си герой, след като си останал да живееш в България въпреки всичко. Нито ти ще ми убедиш, че аз съм просто един измекяр (беглец, предател и прочие, наричай ме както искаш) и нищо повече. Това противоречие ще съществува докато са живи поколенията, към които принадлежим ти и аз. И в това е посланието на Franken, което явно не си разбрал и което твоите собствени думи го потвърждават: "... трябва да минат поне 20 години, за да потръгнат нещата, през което време всички, които са расли и живели при социалистическите условия (като мене и Блаже) да не са вече на този свят и да дойдат нови, млади и умни хора, които да поемат нещата в ръцете си. Но като гледам и чета из форумите, имам чувството, че комунягите и за това са се подготвили..."

Аз имам едно много тревожно предчувствие, което дано да се окаже погрешно след 40-50 години. И знаеш ли кое е то? Това е чувството, че проведените от комунистите т.нар. чистки и огромните емигрантски потоци през годините на прехода са довели до необратимо влошаване на генетичния фонд на българската нация, която вече нe е в състояние да роди интелигенция, способна да поеме държавното управление и да осъществи необходимите реформи.

Потребители благодарили на автора CHBG за мнението (общо 3):
vessy72brommavelingrad
Рейтинг: 13%

Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот blag009 » 19 Януари 2012, 16:32:28

Има една поговорка драги CHBG , "Де го чукаш, де се пука"!!!
За измикярството, къде видя в постинга, че Ви наричам измикяри. Реагирах на израза :
-"докато ти си бачкал по парното и отоплението и ти е било гот при комунягите, аз не можех да ги трая..."
Чел съм една теория за "Ловците и земеделците". И да не са били комунягите Franken, пак е щял да духне.
Прочети внимателно постинга и виж ЯСНО кво съм казал:
-"Плява, плява ... но като се гледах внимателно се успокоявах, над 90 % от хората бяха като мен, не се подадохме на измекярството ."
- Ако мислиш, че 90 % са духнали от България проблема е твой! За твое сведения от групичката на соц.демократите към СДС в "Подуене" имаше един кмет на Подуене, министър при Фил.Кенеди, посланик в Дания и тем подобни по-дребни службички.
За това измикярство говоря. Да са живи и здрави , да си отгледат внуците, но съм сигурен, че при една равносметка, ШЪ видят капаните.
Колкото до "ченгета", след случката с Петър Берон, на едно събрание си казах мнението, че предпочитам МОИТЕ внуци да разнищван кое какво за ДС. В противен случай ШЪ потънем до шия в ла..на. Дори имаше една песен:-
- "Осем милиона мишлета, взаимно се прават на ченгета,
а котараците пият си кафето и подхвърлят досиета и т.н."
Колкото до:
-"...че проведените от комунистите т.нар. чистки и огромните емигрантски потоци през годините на прехода са довели до необратимо влошаване на генетичния фонд на българската нация,..."
-Тук си в тотална грешка. Проследи историята БЪЛГАРСКА и виж колко империи са потънали и ние сме си все тук!
Гарантирам ти CHBG, че като НАРОД сме оцелявали не от ОВЧЕДУШИЕ! Виж сега , това че генетичният фонд на ... светО е взела да дава фира си прав и ЗАТОВА падна жилезната завеса! :cheers:
На кратко, предпочетох да си гледам децата и работата вместо да се "абим"?
Все пак за мое успокоение, ВЪПРЕКИ врътките на властоимащите, НАРОДА не позволи на тия измикяри повече от един път да са на власт! По-добре да ме излъжат един път, отколкото да се случи сръбският вариант. Лека по-лека нещата се нормализират.
Стига да не Ви отегчавам, за да Ви покажа че не спим, ще пусна мои писма от 2007 г. до сега, писани до бат Бойко, като кмет, неформален и формален лидер на ПП"ГЕРБ" и Премиер на Републиката.
Това, че нямам отговор от него е показателно. Знаеш, че най-изразителният и точен отговор е МЪЛЧАНИЕТО.
Кибик Блаже
blag009
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad » 19 Януари 2012, 22:18:50

Изображение
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Franken » 20 Януари 2012, 19:47:05

VL, погледнах сайта и кожата ми настръхна - до къде я докарахме...

Спомням си много добре началото на 1990 година, когато комунягите се бяха изпокрили в миши дупки, защото очакваха, че ще им се случи същото, което те направиха на нормалните хора през 1944-45 година, че и по-нататък. Но ние (като казвам "ние" имам предвид всички, които бленуваха за демокрацията и падането на комунизъма) казахме: не, ние сме демократи (не демУкрати, Блаже) и няма да ги бесим или горим живи. И те видяха, че нищо няма да им се случи и започнаха да се показват от скривалищата си. По-нататъшната история е ясна, просто моментът беше пропуснат и няма как да върнем времето назад.

Но същото нещо наблюдавам и в днешната Германия. Докато до 1990 година при проведените избори в Западна Германия комунистическата партия минаваше под графата "и други", днес те са в Бундестага. Че и дават акъл отгоре на това, вижте Гизи и останалите кретени! Вместо да бъдат забранени, както на времето беше забранена нацистката партия. И не случайно в последно време неонацистките вандалщини започват от бившото ГДР и аз (лично) съм твърдо убеден, че в основата на всичко стоят комунягите. Просто комунистическите идеи в момента са не съвсем популярни и те ръчкат на други места. Ако мислим, че комунягите са се отказали от мечтите си да властват - много се лъжем, те просто изчакват подходящият момент, когато отново ще вземат властта. А като я вземат - знаем вече какво става след това....

Блаже, махнах се от България през 1985-та, когато те все още изглеждаха да властват вечно. С всичките рискове вече да не видя близките си, които останаха там. Ако някой ми беше подшушнал, че само след пет години ще се случат някои неща - нямаше да мръдна от България, даже и да знаех какво щеше да се получи през изминалите 20 години (май вече са 22). Като дойдох в Германия се заклех да не членувам в никакви организации (бях вече се начленувал!), но като се създаде дружеството, за което по-горе споменах, казах си - е, не може да останеш вън от това! И много скоро поредното разочарование дойде. Както вече споменах, много от емигрантите, на които на времето завиждахме и им се радвахме, че са се отървали от комунизъма, се оказаха техни хора.

Явно това е била заложената тенденция. Винаги давам пример с някогашното ГДР - тези от нас, които живеят в Германия виждат много добре разликата. Въпреки, че в източната част се наливат безкрайно много пари. Когато стана обединението (1990), в Западната част на Германия въведоха данък, наречен "солидарност" - за срок от две години!!! Днес сме вече 2012 година и все още го плащаме. А в България кой да налива пари - дори и тези, които ни се дават, не се знае къде отиват.

И CHBG е безкрайно прав, Блаже, че всичките тези погроми върху интелектуалната прослойка в България - като започнеш още от турското време и стигнеш до комунистическото, са увредили генетично българската нация - фактът, че избраха ББ с преобладаващо мнозинство е едно от доказателствата за това, а не начинът, по който пишеш.

ПП. Трябваше да погледна в речника и установих, че "измекяр" значи "слуга" - това ли имаше предвид, Блаже?

Потребители благодарили на автора Franken за мнението:
KOMEHTATOPKA

Franken
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот blag009 » 21 Януари 2012, 17:17:19

Драги Franken,нещо се разминаваме ... , не забравяй все пак съм огняр не писател.
В живота никога не СЪМ се надценявал. Изповядвам правилото "Ако има будали, предпочитам да съм будалата"!
Казваш, че си мой набор? Е, наборе след като мама и тате ГИ нема, младото от кого ШЪ черпи пример, КОЙТО никога няма да следва??? Защо, ни окат че сме МЪДРИ, защото няма МЪРДАНЕ от трапо! Имаше един стих от Ралин "„Безглаголно стихотворение“", който завършваше така:
- "И няма тъй нататък"!
Дискусия в която квалификациите са повече от аргументите е без мислена.
Един прост пример. След като Костов стана премиер, ВСЕКИ ден след новините в разстояние на 15-20 мин., ... в разстояние на ЧЕТИРИ год. Явор Дачков като НЯКОЕ падре ми гУвореше, колко е трудно да се бори Костов с ченгетата и кво е тУва демУкрация.Тва е драги Franken, неоКОМУНИЗЪМ!
Писна ми ... по-ранно ме плашеха с гнилият капитализЪЪЪм, сега с вехтият комунизъм.
Макар, че съм врачанлия, се прекланям пред философията на ШОПО ! Гениален е, и най-важното точен до безобразие.
Дори и да вземеш лафа МУ :
-Я не сакам да съм добре, сакам Геле да е зле ... , не ти трябва билия, корана и т.н. да четеш!
И наистина, САМО комунягите окат КОЛКООО е льош Вуте!?
Обикновеният шоп, ШЪ попита ама кой е Геле, та душичката Вуте се жертва?
Сега за емигрантите, още през 1990 г. след случката с Берон, попитах за протокола:
-Аджеба, как стана така, че ДВАМАТА най-известни дисиденти на Запада, се оказаха хора на ДС? Ако не се лъжа дори се гУвореше за Марков, че е полковник. Кагато мен ме питаха за СЪЩОТО отговарях:
-Комунист не подлежи на еволюция, нормалният човек ДА ! Ако приемем че Господ е безгрешен, то ни е сме ГРЕШНИ, дори и заради ЯБЪЛКАТА на Адама! Знаеш, Господ прощава, болшевика трепе.
Това са драги тънките разлики. Мислиш ли, че службите на Англия и Франция не са били наясно кой е Г. Марков и кой е Вл. Костов?
Затова реагирам остро, когато ме карат да се чуствам ВИНОВЕН, заради ТУЙ, че на щиковете на Красная Армичка, една шайка убийци и мародери бесеха и колеха 45 г.?
Ти казваш :
-"Ако някой ми беше подшушнал, че само след пет години ще се случат някои неща - нямаше да мръдна от България,..."
Драги без да се обиждаш, ама това "Ако" е разликата м/у "ловеца" и "земеделеца"?
От теб се иска едно "Да научиш герменецо, янкито, инглижчето, ла франсето как се пишат там "Щ"Ш"Ч"Ц"Ю"Ъ" и т.н.
Не да ми пише "магаре" , а да изговаря "кон"!!!
Но ако искаш драги Franken, за не мислиш че "от Сън Дълбок се Събуди", мога да ти пусна писанията ми до бат Бойко. Член съм на ГЕРБ и ми е смешно когато се гувори - като започнеш още от турското време и стигнеш до комунистическото, са увредили генетично българската нация"- фактът, че избраха ББ с преобладаващо мнозинство е едно от доказателствата за това, а не начинът, по който пишеш."
Интересно ми е кой вариант предпочиташ, тоя на Сърбия или нашия. Как мислиш, МОЖЕ ли същите думи да препишеш на французите за Соркжзи, на италианците за Берлускони, на немците за Меркел.
За мен избора на бат Бойко е право на българите и не виждам с какво е по-лош от тоя на ТРОЙНАТА коалиция, на Костов, Царчето и т.н.
Има все пак една ТЪНКОСТ, това е правителство на МАЛЦИНСТВОТО и каквото направи бат Бойко САМ го е направил. Спомняш си как БСП, се отричаше от ДПС, ама ние помним кой беше манатоносителя на Серегейчо ? Хей такива ми ти работи драги.
Сетих се, ако не ме лъже паметта, предишното правителство на Меркел, беше в коалиция със социалистите, но това не попречи МНОГО, на Меркел да си провежда политиката или нещо бъркам.
Знам, че америчко нарича бат Бойко кучи син, но е НАШ КУЧИ СИН.
Живот и здраве от утре почвам с моите жалейцичи, прошения и т.н.
Кибик Блаже
blag009
Тукашен
Тукашен

Мнениеот blag009 » 28 Януари 2012, 07:51:07

Драги Franken, бях шокиран когато на 23.01.12г. исках да започна с моите митарства относно "Спомени за 10.11.1989г. и анализ на 20 години преход" и видях следният надпис:
"Информация
Вие не можете да отговаряте в този форум
Важно :
Коментарите във форумите изразяват личното мнение на потребителите и не отразяват вижданията на хората поддържащи сайта.
Нямаме въздействие върху съдъжанието на външни страници, чиито връзки присъстват в сайта и не носим отговорност за него.
Копирането на текстове от форума е разрешено само ако с цитата се упомене източника и се постави връзка към съответната тема във форума."

Прегледах, какво съм писал и до колкото си спомням условията, никъде не съм сгазил лука. Но, модератора реже ... само дето ми е смешна цензурата. Признавам, бях леко бесен на едно ченге Данаилов, КОЙТО описва ужаса на неговите родители, познати и т.н....НООО станал човек и после ... ченге. Наборе как виждаш, 45 г. да живееш със злоба, страх и т.н. НЕЩО не се връзва ...
Затова направо докогато не са ме отреза ли пак:
вх.№968 /16.08.11 До Премиера на Република България
г-н Бойко Методиев Борисов

ЖАЛЕЙЧИЦА
от Благовест Горанов Илиев имащ се за честен и достоен Гражданин на Европейско Развиваща се България

Г-н Премиер, искам Вие и Вашата администрация да не МАРОДЕРСТВАТЕ по честа и достойнството на стотиците ХИЛЯДИ души според " ЗАКОН ЗА ИНТЕГРАЦИЯ НА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ"!
Не съм съм си намерил достойнствовота и честа на някоя бензиностанция, та Вие и Вашата администрация да я обругавате както в ПМС № 125 ОТ 10 МАЙ 2011 Г.
Като Гражданин на Европейско Развиваща се България, се обърнах към хората за КОИТО съм агитирал и гласувал , но резултат никакъв/виж приложенията/.
Искам да Ви припомня г-н Премиер, на два въпроса които Ви зададох при учредяване на сдружение "ГЕРБ" през 2006 г. в София :
-Каква партия ще правите, професионална или политическа?
-Какво ще правите с българската бюрокрация?

Бъдете здрав.

гр.София с подпис:..............................
15.08.2010 г. /Благовест Илиев тел.0894242410
кв.Х.Димитър бл.193 вх.Б ап. 17 /
ПП.Извинявай за грозната дума, но е ... вярна! Моята заплаха е по силна от разни "флашки" ... имаш моето безразличие след местните избори. За последно, ШЪ агитирам за Вас."

Дал съм си коментара за "материала" в Чикаго, за пресконференцията пред фондация " Конрад Аденауер" и т.н. Но явно искате да ни виждате като хленчесто и потиснато същество... НЕМА как да се получи наборе.
Това е ... ако не ме изтрият, ШЪ си окна моите СПОМЕНИ и АНАЛИЗИ на прехода.
Кибик Блаже
blag009
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Franken » 28 Януари 2012, 21:06:01

ОК, Кибик Блаже, ако искаш - пиши ми на лични, макар че не не би ми било най-голямото удоволствие да контактувам с хора, пишещи по този начин - било то огняри ли предпочитащи да са будалите.

От всичко твое написано до тук (макар и мъчно за разчитане) единствено разбирам, че си фен на ББ. Окей, това си е твой проблем и няма защо да ни занимаваш всички с това. Темата е как се развиват събитията след 1998 година и какво е нашето отношение към тях. Това, което ми прави впечатление, е че по всичките форуми Костов бива плют най-безмилостно и това за мен е достатъчен признак, че той им е настъпил оная работа. Не трябва да забравяме в какво положение беше България по онова време - почти пред закриване, и как се развиха нещата след като той застана начело на правителството. И защо комунягите вкараха в действие най-силният си (май и последен) коз - Кобургготски. Явно Костов так им е бръкнал където не трябва, че единствената възможност да го свалят, след като той (и правителството около него) изправиха България на крака. Как са купили Кобурга, как са го обработили да отиде на тяхна страна - това си остава тяхна тайна. Къде беше бившото височество през 1990-та или през 1996-та година, когато в страната вреше и кипеше - той си стоеше в слънчева Испания и не му дремеше какво става в БГ. И когато нещата през 2001 бяха тръгнали нагоре - той изведнъж се появи и обеща валеж на злато от небето. Видяхме добре какво стана при неговото управление, видяхме и след това какво стана и на края се появи небесното светило ББ- бивш пожарникар, бившо ченге и пазител на тодор живков (съзнателно му пиша имената с малки букви!!!). Какво да искаме повече? А че ти си му фен - това си е твой личен проблем и като гледам как пишеш и как разсъждаваш - явно той ти пасва на мисленето и интелекта.

Но все пак като човек погледне новата ни история - след освобождението от турците насам - нещата не са били много по-различни. С изключение на ония десетина години, когато Борис III е видял, че с тия кретени страната не може да се управлява и е суспендирал Конституцията. И това са май най-добрите години на България!! Явно нещата опират до характера на населението, а това че някои от нас имат различно мнение - това не променя обстановката.

Така че - дерзай с бат Бойко и бъди щастлив. Аз съм вече щастлив, че не живя там!
Franken
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Lee » 29 Януари 2012, 10:07:03

Не е за вярване... Не съм влизал в този Форум поне 3 години, но днес реших да го сторя, и какво да видя? Тук - ни лук ял, ни лук мирисал - продължава да се разпищолва симпатягата Кибик Блаже, за когото наивно смятах, че след всеобщия присмех над хаотичните му мнения навремето ще си е подвил опашката и дори - особено след откровено безобразното управление на любимата му Партия - дори по човешки ще се е разкаял.

Голям наивник съм, наистина, язък ми за житейския опит. Такива плевели не се изкореняват. Те са вечни.

И понеже нямам никакво, ама никакво намерение да подхващам какъвто и да било нов разговор с въпросното лице, ще се задоволя да му припомня част от онова, което му бях казал в темата "Как бихме гласували на изборите през 2009 г.?", предвид очевидно непреходната му актуалност.

А иначе Franken е повече от точен.

-----
@Кибик Блаже,

Аз бях този, който най-добронамерено те помоли:

- да поуспокоиш топката,
- да подредиш мислите си,
- да намалиш броя на удивителните,
- да зарежеш тоя ужким-диалект --

и то не по някаква друга причина, а за да те разбират хората по-добре.

Вместо това ти предпочете:

- да се биеш в гърдите, че си бил „отчувал“ три деца (похвално, но не си единственият),
- да се позоваваш на възрастта си (не само, че и тук не си уникат, но забравяш, че човек никога не е късно да стане за резил)
- да налагаш с понятно само на теб остроумие пристрастията си към любимата си партия.

Спри се малко, бе човек, наистина не си в първа младост, ще те тресне някой инфаркт! Всички грешим, но само ти до такава степен си се опиянил от непогрешимостта си, че не приемаш ничие друго мнение. Толерантността обаче, дори при сериозни разминавания във възгледите, е основна предпоставка за нормален разговор. Не се докачай, но при нагласа като твоята оставам с чувството, че не искаш такъв и си си самодостатъчен.

Слава Богу, нито можеш, нито се налага да ме агитираш. Защото моя глас например НИКОГА не би получил.

Думите ти са направо покъртителни: от тях лъха на хаос и истерия, че и на гьонсуратлък, като от шкембе чорба на чесън. Не е ли време да престанеш да смяташ останалите участници във Форума за олигофрени?

Впрочем, самият ти си ми интересен с това, че за пръв път контактувам (то пък един контакт...) с човек, който под някаква форма пряко участва в изборите като функционер на ГЕРБ. Бих се стреснал обаче (все пак имам роднини и приятели в България), ако наистина си „представителна извадка“ от политическата сила, която с такова смайващо вдъхновение възхваляваш? Това ли са ви възможностите? Нима не сте наясно, че ГЕРБ дължи процентите си на желанието на доста хора в България, а и в чужбина – уви, очаквах да са повече, говореше се май за абсолютно мнозинство, ама дано да са се имали предвид българските избори – да накажат „тройната коалиция“ за нейните безобразия в последните четири години, а не на някакво запомнящо се присъствие на Борисов и антуража му, особено след явния му провал като софийски кмет?

Всъщност, прогнилите телеса на българската нация и държава съвсем логично са отлична среда за червеите. Това, че са мазни и отвратителни, не ги лишава от еволюционното им право на хранене и размножаване.

На този фон генералът-пожарникар придобива швейковски комичен, а оттам – и донякъде симпатичен образ.

Кибик Блаже, що за „кибик“ си всъщност? Кибиците (да речем при игра на карти) обикновено са зяпачи, които избягват да се обаждат, за да не изядат някой бой от зяпаните. А ти каканижеш ли, каканижеш... Яд ме е, че толкова много приказки не могат да бъдат вкарани някак си в газо- или електропреносната мрежа: тогава поне няколко крушки щяха да светнат. А така – никаква файда няма.

-----

А "газо- и електропреносната мрежа" в България продължава да закъсва. Както и всичко останало, впрочем.

Потребители благодарили на автора Lee за мнението (общо 5):
CHBGBotevaKOMEHTATOPKAvessy72bromma
Рейтинг: 21%

Аватар
Lee
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот bromma » 29 Януари 2012, 14:54:02

Lee, цяло удоволствие е човек да те чете! Единствената полза от образи като "кибика", е че все пак успяват да предизвикат ерудирани и мъдри хора като теб, Franken, CHBG и др. да се включат с интересни мнения. =D>

Потребители благодарили на автора bromma за мнението:
Boteva

Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 148 пъти
Благодарено: 251 пъти

Мнениеот dar » 4 Февруари 2012, 17:48:34