• Advertisement

"Да" или "Не" на паметника на съветската армия в София

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: "Да" или "Не" на паметника на съветската армия в София

Мнениеот VaskoLeon » 17 Декември 2015, 20:46:36

bknf написа:Иво разбира се, е избран и упълномощен от няколко милиона избиратели. След референдум ;)
И главната му идея е не как да се създават работни места, и да се развива индустрията.
Не за това мисли ден и нощ ;-)

Стара пушка е, не му трябва работа, а комитет! Да се разпищоли кат стар партиен секретар да дава указания!

:mrgreen:

Белки заработи някой лев от някоя фондацийка, пък може да мине за млад, красив и образован българин! =P~
Аватар
VaskoLeon
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 39 пъти
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот ivo75 » 18 Декември 2015, 00:43:51

Мъж страда от ужасно главоболие и накрая, изтощен, отива на лекар. Неврологът го преглежда и угрижено заявява:
– Имате рядко заболяване на мозъчните тъкани. Ще умрете до няколко дни. Имам обаче добра новина! Отскоро практикуваме експериментално присаждане на човешки мозък, което е много успешно.
И тъй като имаме две жертви на катастрофи, мога да започна операцията веднага. Изберете си кой мозък искате: единият е на шофьор на такси и струва 2 287 000 долара, а другият – на учен от Академията на науките. Неговата цена е 29,95 долара.
– Но защо мозъкът на учения е толкова евтин?! – смайва се болният.
– Използван е – отговаря с въздишка медикът....

Момчета, вие си знаете, че не сте академици и аз го знам :mrgreen: Не ме карайте да си мисля, че сте таксиджии....

bknf, като чета, и особено по теми свързани с Русия, писането от теб, винаги се сещам за една от прабабите ти и руските войници. Не си спомням само аз ли те осветлих, какво е война или някой друг го направи...Някъде из форума е, мина доста време, но е някъде там, тогава не беше такъв русофил. Еволюцията, развитието и надграждането при теб са достойни за уважение, но някой неща не можеш да промениш...

А аз и тогава , и сега съм си същия. При мен за съжаление или късмет, никакво развитие, не ми се налага :thumbleft: И убежденията и начина на разсъждение, без промяна. Ако ме убедиш в противното, ще почерпя. И го казвам сериозно.
Има тук една госпожица, която избиваше комплекси и пишеше от скука. Омраза към родината и сънародниците, опакована, като градивна критика и самоизтъкване. Сериозно я поканих на бира, първата щеше да е от мен. Е, не се отзова. Ти може и да си по сериозен....

Васко... Левски, радвам се, че в твоите очи съм стара пушка. Нищо, че при ЕГН-то ме водиш с едни 15 -тина години. Като няма какво да кажеш, винаги можеш да разчиташ на лафовете на двубуквения, те са вечни.... Само, че по този начин сам си сваляш нивото. А трябва да внимаваш, надолу не е много...

Има един форумник brumbar, не го познавам и незнам, дали още е активен, но ви моля, преди да тръгнете да ми отговаряте погледнете аватара му....прочетете, какво съм написал още веднъж, на спокойствие...и...
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 137 пъти

Мнениеот ivo75 » 18 Декември 2015, 00:54:05

contrainitiave, имам два въпроса във връзка с референдума.

Как точно ще формулиран въпросът?

И Кой ще бъде допуснат, българите по света и у нас? Само софиянци? Или ще бъде малко елитарен, само живеещите в центъра?

Имам подозрения, че ако искаш, а ти го искаш, личи си, да победи Не-то, трябва да е сериозен подбора на участниците в референдума. Гарантирам ти 100% успех със следните участници: леля Къна, джуджето с лампази, Манол Глистев и Мавъра.
При други участници, и не дай си боже всенародно допитване, няма да ти хареса резултата...
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Мнениеот VaskoLeon » 18 Декември 2015, 07:42:31

ivo75 написа:И Кой ще бъде допуснат, българите по света и у нас? Само софиянци? Или ще бъде малко елитарен, само живеещите в центъра?

Тъй де, за да е "добър" резултата ще гласуваш само ти, Иво! ;-)

Или ще подбереш "подходящи" избиратели, от онези дето ръкопляскат и гласуват по указания! =P~ =P~

Иначе Щази, ДС и КГБ ряпа да ядат, сега НСА подслушва дори частното хенди на госпожа Меркел, да не говоря за Интернет, банковите операции и други аспекти на тоталното подслушване! Затова се чувстваш в свои води, затова ТЕ имат нужда от вас, защото сте с опит от едно друго тоталитарно общество!

С тези мисли в главата дори Коледа няма да ти е сладка, Ивчо! ;-)
Аватар
VaskoLeon
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 39 пъти
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот contraintuitive » 18 Декември 2015, 10:54:17

Джентълмени,
чест и почитания към падналите руски мъже /с дъгогодишното подгъзуване на големия брат и жертвите на комунизма сигурно сме им компенсирали тази саможертва/, но шмайзери в небето и соц. монументи в София аз поне не искам. Нека да питат хората дали го искат това чучело в центъра на София. Под хората, разбирам всички имащи право на избор по Конституция.

Въпросът е трябва ли да бъде демонтиран МОЧА или не.
Да си го пъхат при победа на ДА, комунистите където си искат след това. Аз повтарям, че не искам дакава уродлива история, която не можеш да я подминеш и дори да искаш на централно място в Сф.
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 122 пъти

Мнениеот ivo75 » 18 Декември 2015, 17:09:33

VaskoLeon написа:
ivo75 написа:И Кой ще бъде допуснат, българите по света и у нас? Само софиянци? Или ще бъде малко елитарен, само живеещите в центъра?

Тъй де, за да е "добър" резултата ще гласуваш само ти, Иво! ;-)

Или ще подбереш "подходящи" избиратели, от онези дето ръкопляскат и гласуват по указания! =P~ =P~

Иначе Щази, ДС и КГБ ряпа да ядат, сега НСА подслушва дори частното хенди на госпожа Меркел, да не говоря за Интернет, банковите операции и други аспекти на тоталното подслушване! Затова се чувстваш в свои води, затова ТЕ имат нужда от вас, защото сте с опит от едно друго тоталитарно общество!

С тези мисли в главата дори Коледа няма да ти е сладка, Ивчо! ;-)

Васко Левски, моля да ме извиниш, обърка ме. Аз си мислех, че под теб не остава много, но то дъното е над теб, в грешната посока копаеш...С тия лафчета, преписани от твоя духовен брат(но знае ли човек Васко Левски..vl), далече няма да стигнеш. Разбирам те, просто е лесно и ти, като contrainitiative, комунистите това, руснаците онова. Само дето не сте жертва, вие и такива като вас, вие сте проблема...на България. Другата част от социално активните българи се тревожат, за глобализма, за "бедната" Германия и злата баба Меркел...и т.н. проблеми. Останалите българи са ден да мине, друг да дойде. БГ-то, кучета го яли...

На фона на всичко това, аз съм истински заинтересован да подобрим естическото и културно настроение на contrainitiative, и неговите съидейници. Дайте да го направим този референдум. Ама ще трябва да се преброите и започнете с организацията. Труд трябва, а не така блъскайки клавишите....
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 4 Юли 2017, 07:42:01

Започна събарянето на паметника пред НДК

И както обичаше да се изразява, този който откри въпросния "паметник" преди 36 години - "Айде, хаирлия да е..."

Архитектурното недоразумение,уродлив,но ярък представител на "социалистическото изкуство", известен сред жителите на централната част на столицата като "Петоъгълният шестоъгълник", отива там, където винаги му е било мястото - на боклука. Където между впрочем е мястото и на всички останали подобни "произведения" възхваляващи червената диктатура или чуждата армия, окупирала България през 1944 година.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението (общо 2):
schachmattervl
Рейтинг: 8%

Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 153 пъти
Благодарено: 275 пъти

Мнениеот paparazzo » 4 Юли 2017, 07:52:08

категорично НЕ. :evil4: :evil4:
“Хайде да се позабавляваме, защото може да ни е за последно.'"
Аватар
paparazzo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот schachmatter » 4 Юли 2017, 23:35:51

rikiking написа:Започна събарянето на паметника пред НДК

И както обичаше да се изразява, този който откри въпросния "паметник" преди 36 години - "Айде, хаирлия да е..."

Архитектурното недоразумение,уродлив,но ярък представител на "социалистическото изкуство", известен сред жителите на централната част на столицата като "Петоъгълният шестоъгълник", отива там, където винаги му е било мястото - на боклука. Където между впрочем е мястото и на всички останали подобни "произведения" възхваляващи червената диктатура или чуждата армия, окупирала България през 1944 година.

Този многоъгълен старчиьгьлник беше пълен позор в града и грозеше пейзажа. Дано това да повлече и вълна от утилизиране на други монументи из страната, примерно същата съдба да споделят и МОЧА и Бузлуджа!
Кирилица не е на Киро жена му :)

Потребители благодарили на автора schachmatter за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 36 пъти

Мнениеот vl » 26 Юли 2017, 23:12:37

Полша забрани комунизма, ще разрушава съветски паметници

https://www.actualno.com/europe/polsha- ... 18427.html
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 339 пъти
Благодарено: 159 пъти

Мнениеот vl » 9 Август 2017, 23:45:56

Да си припомним защо България има всички права и основание да демонтира съветските паметници

http://ivo.bg/2017/08/07/%D0%B4%D0%B0-% ... %B8%D1%87/
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 339 пъти
Благодарено: 159 пъти

Предишна

Назад към Политика