• Advertisement

"Да" или "Не" на паметника на съветската армия в София

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: "Да" или "Не" на паметника на съветската армия в София

Мнениеот schachmatter » 4 Ноември 2018, 13:44:36

ivo75 написа:Мда, виждам докъде си го докарал сам....От друга страна, един манол глистев или индже ага, определено са малко. Вместо на колегата, качи видеото тук да ти се порадваме, колко си голЕм и смЕл....

Ааа не, не бой се до това ниво няма да падам...ще поздравя колегата ти руснак на лични. Аз съм културен и не правя личното общо, нъл тъй... Няма да ти търся изказванията ти и цитирам...все още си ми симпатичен
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 144 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот ivo75 » 4 Ноември 2018, 13:49:36

Споделяйки личен разговор по скайп, на кое точно ниво те поставя? Или припикавайки паметници? Има ли въобще ниво, и какво е то? Кално и гнусно....може би?
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 191 пъти

Мнениеот schachmatter » 4 Ноември 2018, 14:10:34

ivo75 написа:Споделяйки личен разговор по скайп, на кое точно ниво те поставя? Или припикавайки паметници? Има ли въобще ниво, и какво е то? Кално и гнусно....може би?

Да прав си и аз се гнуса от себе си... Но с русофили и путински подлоги така се действа. Понякога падаш до нивото на опонента. От друго не разбират. Междудругото има закони за национално предателство...по точно параграфи от Наказателния кодекс. Преди да ме поставиш в чекмеджето на патрЕот, понеже ти почваш с големите е-та... Да ти кажа - не съм.
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот schachmatter » 4 Ноември 2018, 14:24:55

.
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот schachmatter » 4 Ноември 2018, 20:35:44

Иво, сори, май те сбърках с popwil...той твърдеше, че всичко е лично.. ☺️.. Преди да дезертира
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 5 Ноември 2018, 10:12:34

schachmatter написа:Иво, сори, май те сбърках с popwil...той твърдеше, че всичко е лично.. ☺️.. Преди да дезертира

Човешко е да се греши, но количеството определя качеството. Не искащият да е поп, а Кръстникът! Ако случайно не си, може би вече е късно....

П.П. И когато навираш постоянно нещо на останалите, например някакво фобство, защото така ти се иска и се чувстваш по-добре, помисли малко, придържай се към факти, използвай сравнения, опитай се да чуеш опонента си, а не използвай някакви боклуци, като индже ага, за да доказваш някакви тъпотии. Това е все едно, аз да ти рекламирам Русия със Сталин или Германия с Хитлер...и да съм разочарован, че си позволяваш да си на различно мнение.
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот schachmatter » 5 Ноември 2018, 11:37:36

Не беше писателя инджев. Не си чел какво постнах.
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 5 Ноември 2018, 11:54:15

schachmatter написа:Не беше писателя инджев. Не си чел какво постнах.

Добре, хвана ме, нямам представа, кой е писателя, но "журналиста" е....
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 8 Ноември 2018, 19:46:46

Паметникът е част от историята ни, трябва да бъде съхранен и опазен от вандали, простаци и наркомани.
Който иска да сложи и паметници на Рейгън, Ердоган, Пенчо Кубадински, Вселенския патриарх, Меркел, Макарон и други видни личности.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 122 пъти
Благодарено: 120 пъти

Мнениеот schachmatter » 8 Ноември 2018, 22:02:10

нищо против нямам историята, но точно МОЧА не е за там където е - в сърцето на София.
Да го демонтират и да го преместят в музей, на нам какво си, да му се възхищава, който си иска, когато си иска.
Същото и с бузлуджа..
Последна промяна schachmatter на 8 Ноември 2018, 22:46:39, променена общо 1 път
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 8 Ноември 2018, 22:32:03

Аз съм "за" паметникът да си стои. Доникъде няма да стигнем, ако всеки път си замитаме грешките под килима и се правим, че някой друг е пръднал във вагона. Немците предполагам по подобни причини още си държат оня руския солдатин с двата танка в парка Тиергартен.
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 217 пъти

Мнениеот schachmatter » 8 Ноември 2018, 22:49:47

ей, звучиш като тази руса ку.. захарова от агентура на кгб...каква грешка? Братушките решават и ни освобождават от нещо, което не го имало у нас - фашизъм - и налагат за 3 години режим на окупация /разходите ги носи Българската държава естествено, като окупирана/на всичко от горе комунистите им вдигат множество паметници, за да е ясно кой командва парада и кой има власт да коли и беси без съд и присъда. Меко казано странна логика.
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 9 Ноември 2018, 08:01:44

В същия ред на мисли и "турско робство" не е имало. Какво съвпадение само и от него ни освобождава Русия...Паметникът заради това, е на още по-централно място......Въпросът е, защо се налага изобщо някой да ни?

И като сме на тема демокрация, със силни крясъци смесени с истерия ли решаваме, какво да бутнем, преместим и прочие? Няма ли някакви други механизми освен препикавания, боядисване и други доставящи удоволствия някому действия, за решаване на подобни "проблеми"? Явно няма...

Една мъничка групичка не създала нищо в този живот, с крясъци и пяна на уста иска да разрушава, да бута, на принципа след нас и потоп. Хубаво, но изпуснахте момента, някъде 30-ина+ години между 1920 г. и 2000 г., се действаше така , сега е друго време, демокрация, други механизми. След като умирате да претопляте стари манджи, защо не го направите, както трябва, демократично със съответни нормативни актове, подготвени с финансиране? Защото много по-лесно е да се квичи моча това, Бузлуджа онова, реално начесахме крастата, до следващия сърбеж...

П.П. Както вече съм споделил, но за разните му, с удоволствие ще повторя, аз ще съм от първите, които ще дарят лични пари за демонтажа. И искрено се моля, да успеете да ме накарате на даря. Безценно е да доживея да разбера, къде ще е проблемът тогава? Какво ще му пречи на Андрешко?
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 9 Ноември 2018, 09:37:32

schachmatter написа:ей, звучиш като тази руса ку.. захарова от агентура на кгб...каква грешка? Братушките решават и ни освобождават от нещо, което не го имало у нас - фашизъм - и налагат за 3 години режим на окупация /разходите ги носи Българската държава естествено, като окупирана/на всичко от горе комунистите им вдигат множество паметници, за да е ясно кой командва парада и кой има власт да коли и беси без съд и присъда. Меко казано странна логика.

Грешките да вдигаме паметници на тоя и оня имам предвид. Ако не ги бутахме с всяка нова власт, за да построим на тяхно място други можеше и да си направим някакви по- правилни изводи :mrgreen:
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 217 пъти

Мнениеот baconsutan » 9 Ноември 2018, 10:50:10

Паметниците не са само история. От тях може да се печели добре чрез развитието на туризъм и други съпътстващи дейности. Конкретно за Бузлуджа имам познати чужденци които идват от другия край на света за да видят този изоставен паметник, плащат луди пари за самолети, превоз в България, гидове които да ги разведат до него и т.н. И като си купят някой сувенир сумата за посещението набъбнала достатъчно. Подобни примери по Европа и другаде по света колкото щеш, включително този, даден от Ицо.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 122 пъти
Благодарено: 120 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Политика