• Advertisement

US Presidential election 2016

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: US Presidential election 2016

Мнениеот ivo75 » 9 Август 2017, 17:49:17

rikiking написа:
ivo75 написа:
Естествено не мога да отрека, че се наблюдава развитие,

E добре че има кой като тебе да наблюдава , анализира , архивира и систематизира творенията ми. :mrgreen:

Забелязъл съм отдавна изключителният ти интерес и ми доставя огромно удоволствие, да ти създавам все повече работа и съответно да чета безпочвенитите ти анализи, излъчващи само злоба,меланхолично огорчение и явно безсилие.

Единствено и само забавляваш, без лоши чувства. Не случайно се обърнах към теб със скъпи детски писателю, при това
абсолютно положително. Ако се беше появил по-рано с измислиците ти, нямаше да го има Барон Мюнхаузен ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 145 пъти

Мнениеот rikiking » 9 Август 2017, 18:50:13

ivo75 написа:
rikiking написа:
ivo75 написа:
Естествено не мога да отрека, че се наблюдава развитие,

E добре че има кой като тебе да наблюдава , анализира , архивира и систематизира творенията ми. :mrgreen:

Забелязъл съм отдавна изключителният ти интерес и ми доставя огромно удоволствие, да ти създавам все повече работа и съответно да чета безпочвенитите ти анализи, излъчващи само злоба,меланхолично огорчение и явно безсилие.

Единствено и само забавляваш, без лоши чувства. Не случайно се обърнах към теб със скъпи детски писателю, при това
абсолютно положително. Ако се беше появил по-рано с измислиците ти, нямаше да го има Барон Мюнхаузен ;-)

Винаги съм бил положително настроен, а на теб никога не ти е личало да се забавляваш .... напротив :mrgreen:
За измислиците ти се иска да са , просто някои хора имат живот далеч по-различен от твоето равнопоставено и уравнено с това на 69 от 70 милиона екзистиране при Мути.

ivo75 написа:А Тръмпи се напъва да удари сев. корейците, да ви видим дали ще им стиска на тези около него...

Със сигурност ще ги издуха в небитието както ураган червени мравки от пясъчен мравуняк, но все пак и той взема решенията,си имайки предвид елементарната човечност и хуманнизма, който е в основата на консервативните теории.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 175 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот ivo75 » 9 Август 2017, 22:56:06

rikiking написа:
ivo75 написа:А Тръмпи се напъва да удари сев. корейците, да ви видим дали ще им стиска на тези около него...

Със сигурност ще ги издуха в небитието както ураган червени мравки от пясъчен мравуняк, но все пак и той взема решенията,си имайки предвид елементарната човечност и хуманнизма, който е в основата на консервативните теории.

Добре, че е доказано, в прогнозите определено се скрие твоята сила, само че с обратен знак.
Толкова ще ги издуха Тръмпи северните корейци, колкото преди стотина години неколцина македонски пияници издухаха Австро-Унгарската империя и половината свят. Разликата днес ще бъде, че духайки на северняците
Тръмпи ще издуха целия свят...такъв, какъвто го знаем сега.
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 10 Август 2017, 08:36:08

rikiking написа:Със сигурност ще ги издуха в небитието както ураган червени мравки от пясъчен мравуняк, но все пак и той взема решенията,си имайки предвид елементарната човечност и хуманнизма, който е в основата на консервативните теории.

Война САЩ против КНДР ? Да ама там няма нефт. А само зли корейци. ;-) И ако някой лош съсед вземе, че им помогне - даде им такива едни, ракети за ПВО - и способност да свалят самолети.. То това едва ли ще се хареса, на летците и техните семейства. Без авиация да провеждат наземна операция там, като в Иракската пустиня - не е толкова лесно. Или да намерят офицери, които да се продадат? Кой знае..
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 199 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот rikiking » 10 Август 2017, 21:05:01

bknf написа:Война САЩ против КНДР ? И ако някой лош съсед вземе, че им помогне - даде им такива едни, ракети за ПВО - и способност да свалят самолети.. То това едва ли ще се хареса, на летците и техните семейства. Без авиация да провеждат наземна операция там, като в Иракската пустиня - не е толкова лесно. Или да намерят офицери, които да се продадат? Кой знае..

Абе то има LGM-30G и LGM-30F за тая работа, дето пилоти не са нужни , ама карай, мисля че ще размине. :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 10 Август 2017, 22:24:10

rikiking написа:... ама карай, мисля че ще размине. :mrgreen:

Дай Боже. Но двама луди от ядрен калибър идват множко на една обикновена планета :laughing6:

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-40894529
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 161 пъти

Мнениеот rikiking » 11 Август 2017, 05:36:53

itzo написа:
rikiking написа:... ама карай, мисля че ще размине. :mrgreen:

Дай Боже. Но двама луди от ядрен калибър идват множко на една обикновена планета :laughing6:

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-40894529

Късо застриганият дебеланко не може да се мери с големите. В общи линии прави първи дилетантски опити в областта на ядрения рекет,чрез пускове на почти неконтролирани първобитни пробни модели ракети, които и той не знае къде точно ще паднат.Продава пинизи,че да печели популярност като отклонява вниманието от вътрешните проблеми, преувеличавайки външната заплаха и по този начини крепи диктаторският режим.

Ако си спомняш, преди няколко месеца за малко да вкара едно желязо и на руска територия , та се наложи да му изръмжат даже и другарчетата му от север, да внимава къде се цели и какво прави...
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 11 Август 2017, 21:51:11

Абе то има LGM-30G и LGM-30F за тая работа, дето пилоти не са нужни , ама карай, мисля че ще размине

А оня северно-корееца, може ли да удари по американските бази в Южна Корея? Или по разни военни кораби, американски?
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 12 Август 2017, 06:40:03

bknf написа:
Абе то има LGM-30G и LGM-30F за тая работа, дето пилоти не са нужни , ама карай, мисля че ще размине

А оня северно-корееца, може ли да удари по американските бази в Южна Корея? Или по разни военни кораби, американски?

Виж, по - скоро може да направи някоя беля с конвенционална или реактивна артилерия на съседна територия. Дали точно до американските бази ще успее да стигне, не знам, но направи ли го - това ще е краят на доста неща в Севера. Президентът Тръмп предупреди директно бобъра , че не е и сънувал какъв отговор ще получи и каква мощ предизвиква.

Относно корабите - едва ли ще успее да метне някое от първобитните си железа и да пробие защитните системи на американско - японската армада, дислоцирана до бреговете му.

Изображение

Изображение
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 12 Август 2017, 07:54:01

rikiking написа:
bknf написа:

Виж, по - скоро може да направи някоя беля с конвенционална или реактивна артилерия на съседна територия. Дали точно до американските бази ще успее да стигне, не знам, но направи ли го - това ще е краят на доста неща в Севера. Президентът Тръмп предупреди директно бобъра , че не е и сънувал какъв отговор ще получи и каква мощ предизвиква.

Относно корабите - едва ли ще успее да метне някое от първобитните си железа и да пробие защитните системи на американско - японската армада, дислоцирана до бреговете му....

А китайците предупредиха Тръмпи, как от армадата нищо няма да остане, само ако...
Путин не предупреждавал, ама няма и нужда :mrgreen: ...и пак сме на изходно-входната точка, а бе к'во
стана с мексиканската стена?

Клоун и вишУ цирково изкуство.
Дали смешникът е достатъчно луд или само лудият смешен?

П.П. по-скоро ще се случи нещо в южно американските Карпати, където едно м..о се клати(и яко го разклащат
от север)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 12 Август 2017, 12:54:51

ivo75 написа:
А китайците предупредиха Тръмпи, как от армадата нищо няма да остане, само ако...

Мути май пак ви е орязала ниформационния флоу хъ-хъ-хъ ... :mrgreen:

Точно днес сутринта въртяха по всички не - немски телевизии изявлението на китайския правителствен говорител, който ясно заяви , че ако обзетят от войнствени чувства бобър удари първи и Щатите го изличат, Китай ще е неутрален и би се намесил само в случай на първоначален удар от американска страна. Не забравяй ,че чайнизите имат много мангизи да получават от Америка,ама страшно много и ако се сдърпат, нЕма и скъсан долар да видят. Затова ще си траят като рашките, а дебелобузия маниак ще яде ядрени шамари, ако още малко се поотпусне и си повярва че някой го взема насериозно.

И не на последно място, Китайският ядрен арсенал е повече от скромен , в сравнение с руският или американският. Второкласна ядерена сила съезмерима с Франция,Израел или Обединеното кралство , все пак.
Изображение
USS Ronald Reagan (front) and USS Carl Vinson and (back R) sail with Japanese navy ships (Picture: Retuers)
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 12 Август 2017, 22:53:09

rikiking написа:чайнизите имат много мангизи да получават от Америка,ама страшно много и ако се сдърпат, нЕма и скъсан долар да видят

А на мен ми се струва, че война им трябва - не на корейците, а на американците. Не на всички, а само на една малка група. И не на свойта територия - а някъде другаде. Защо? Ми щото вече имат към не помня колко трилиона долара "вътрешен" дълг, и нещо все трябва да направят - за да занулят малко тая маса задължения.
Тоест, там печатат хартия (долари), и купуват с тях ресурси от цял свят - нефт, титан, алуминий, стоки от цял свят; както и продават ценни книжа за % и т.н.
При една такава войничка, ще им кажат на китайците (и японците, руснаците, и т.н. по списъка - "ми извинявайте, ама кинти няма. Тия ни нападнаха първи". Има и други трикове, как са се самонападали първи и т.н., а за за пред света,
са изкарали виновна - другата страна.
Защо руснаците държат толкова пари в американски облигации, a не ги инвестират в собствената си икономика (май на 3-то място след Китай и Япония) - не знам.
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 13 Август 2017, 11:50:57

bknf написа:Защо руснаците държат толкова пари в американски облигации, a не ги инвестират в собствената си икономика (май на 3-то място след Китай и Япония) - не знам.

Сам си отговори - нали знаеш - интереса клати феса. :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 13 Август 2017, 14:32:23

bknf написа:...
Защо руснаците държат толкова пари в американски облигации, a не ги инвестират в собствената си икономика (май на 3-то място след Китай и Япония) - не знам.

Защото държането на долари вместо рубли минава за проява на елементарен здрав разум...въпреки появата на някой Тръмп отвреме-навреме :)
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 161 пъти

Мнениеот ivo75 » 13 Август 2017, 21:51:37

rikiking написа:
bknf написа:Защо руснаците държат толкова пари в американски облигации, a не ги инвестират в собствената си икономика (май на 3-то място след Китай и Япония) - не знам.

Сам си отговори - нали знаеш - интереса клати феса. :mrgreen:

Ха-ха интереса феса, просто швейцарските франкове и норвежките крони не ги печатат много :mrgreen:

Нещо Тръмпи ви е критикувал, разбираш ли, меко ама критика, какво става в клуба, още ли е
вашия президент?
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Политика