• Advertisement

US Presidential election 2016

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: US Presidential election 2016

Мнениеот ivo75 » 31 Май 2018, 23:40:42

itzo написа:
bknf написа:...За друго не знам, ама в случая малко ме съмнява тая атомна програма на севернокорейците...

Ама моля ти се, какво има да те съмнява? Че държавата, която все още се затруднява да произведе един брой автомобил с електрически стъкла не се затруднява да произведе ХХ броя ядрени бойни глави и ХХ броя балистични ракети към тях?

Без майтап, като на майтап :mrgreen: . Държавата, в която държавната железница ще я разпродават за скрап, заради дългове, дето небето и ще го пазят османски пазванти, пардон самолети, точно кат' едни 5 века мирно съжителство. С тоз' храбър народ победил джендърите и сега опитва на лягане и ставане да спаси немците, като едно време евреите...Тези същите, дето доматите и краставиците си внасят, ги мислят корейците(северните, те южните няма, какво да ги мисли човек), какво могат и не могат...
Не съм бил нито в Северна, нито в Южна и не вярвам да ми се наложи, желание така или иначе нямам, но ако поне една десета от "информацията" за Северна Корея беше вярна, там трябваше отдавна да са измрели от глад. А то, какво? Тръмпи го играе влюбен, срещи, метанета, иди ми, дойди ми. Лавров на крака, с китайците рандевута по няколко пъти в годината...

А наш Бат'Боце от два дни анонсирано гостуване при Путин не сколаса и да преспи, май? Изпратиха го обратно, преди още да е разопаковал куфарите....
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 171 пъти

Мнениеот itzo » 1 Юни 2018, 08:37:23

ivo75 написа:...ако поне една десета от "информацията" за Северна Корея беше вярна, там трябваше отдавна да са измрели от глад. А то, какво? Тръмпи го играе влюбен, срещи, метанета, иди ми, дойди ми. Лавров на крака, с китайците рандевута по няколко пъти в годината...

А наш Бат'Боце от два дни анонсирано гостуване при Путин не сколаса и да преспи, май? Изпратиха го обратно, преди още да е разопаковал куфарите....

Старата любов ръжда не хваща, все пак Корея е мястото на първия сериозен сблъсък между САЩ и СССР. А поклонението на Премиера наш в Мека...така де, Москва е съвсем разбираемо, пък и не той открива топлата вода :)

http://www.spiegel.de/politik/ausland/u ... 10617.html

Donald Trump behandelt die wichtigsten Verbündeten der USA wie Gegner. Es ist an der Zeit, in der Beziehung zu dieser Regierung reinen Tisch zu machen.
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 195 пъти

Мнениеот ivo75 » 1 Юни 2018, 09:42:44

itzo написа:...Старата любов ръжда не хваща, все пак Корея е мястото на първия сериозен сблъсък между САЩ и СССР. А поклонението на Премиера наш в Мека...така де, Москва е съвсем разбираемо, пък и не той открива топлата вода :)...[/b]

Да разбирам ли, че защото ким е открил топлата, пардон тежката вода, е толкова интересен и търсен? А наш Боце го отпращат скоропостижно и осторожно....Ама, как беше? Кой, каквото сам и т.н., нали? :mrgreen:.
Жалко е само, че протежето Боково, прецедентЪ(пълен член не му отива) не можа лично да обере овациите, а толкова се стара :mrgreen: . Нищо, то сега е заето с важни лични дела, шъ съ омъжва за някаква п(т)ичка ли, синоп(т)ичка ли. Разправят, че Бербата и камара други са му баджанаци, но щом се обичат, нека се вземат не дотам младите..
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 1 Юни 2018, 16:06:39

ivo75 написа:...Да разбирам ли, че защото ким е открил топлата, пардон тежката вода, е толкова интересен и търсен? ...

Другарят Ким не е открил нито топлата, нито тежката вода. На другаря Ким едни други другари му подхвърлиха определен брой железа, върху които да наплеска с блажна боя гордия надпис "Сделано в КНДР" и когато тези железа попривършиха другарят Ким прогласи, че спира с ядрените изпитания. Щото или ориз или ракети, за две в едно нема кинти.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 1 Юни 2018, 16:31:48

itzo написа:...Щото или ориз или ракети, за две в едно нема кинти.

Тогава Тръмпи, к'во му се умилква, ще се срещат, няма да се срещат...
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 2 Юни 2018, 20:14:31

Репчи се, не се умилква. Опитва се в старата омръзнала игра да играе едновременно доброто и лошото ченге.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 3 Юни 2018, 00:54:50

itzo написа:Репчи се, не се умилква. Опитва се в старата омръзнала игра да играе едновременно доброто и лошото ченге.

Това състояние си има съответно определение в медицината :mrgreen: . Каквито и да са причините, ракетни или без, ким е интересен. А ние не. Бат'Боце дори не го търпят повече от санитарния минимум. Един вид не те гоним, но ако тръгнеш веднага, няма да те спрем....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 3 Юни 2018, 08:08:47

itzo написа:http://www.spiegel.de/politik/ausland/us-strafzoelle-sagt-den-g-7-gipfel-ab-kommentar-a-1210617.html
Donald Trump behandelt die wichtigsten Verbündeten der USA wie Gegner. Es ist an der Zeit, in der Beziehung zu dieser Regierung reinen Tisch zu machen.

То и Горби измени отношенията на "свойта" страна - към страните от соцлагера. Е сега и Тръмп ще измени отношенията. На свойта страна - към "съюзниците". Нищо ново под слънцето. А на съюзниците кво друго им остава - ще се "преустройват".;-)

ivo75 написа: Каквито и да са причините, ракетни или без, ким е интересен...

Вдига си цената (на северняците) - при идващото обединение на Корея.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 249 пъти
Благодарено: 391 пъти

Мнениеот ivo75 » 3 Юни 2018, 08:40:36

bknf написа:
itzo написа:http://www.spiegel.de/politik/ausland/us-strafzoelle-sagt-den-g-7-gipfel-ab-kommentar-a-1210617.html

То и Горби измени отношенията на "свойта" страна - към страните от соцлагера. Е сега и Тръмп ще измени отношенията. На свойта страна - към "съюзниците". Нищо ново под слънцето. А на съюзниците кво друго им остава - ще се "преустройват".;-)

ivo75 написа: Каквито и да са причините, ракетни или без, ким е интересен...

Вдига си цената (на северняците) - при идващото обединение на Корея.

Свободата, Санчо, свободата не е за всеки....Някои много грешно се преустройват, не им се живее без остен...

Колкото до вероятността Кореите да се обединят и ким да сдаде(т.е. да му разрешат) властта в името, на каквото там си решиш, аз лично бих заложил пари, че е това е по-малко възможно да се случи, отколкото да играя в някое от казината на мафията в Хавана...Не и в следващите 50-60 год.
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 3 Юни 2018, 19:29:26

ivo75 написа:Колкото до вероятността Кореите да се обединят и ким да сдаде (т.е. да му разрешат) властта в името, на каквото там си решиш, аз лично бих заложил пари, че е това е по-малко възможно да се случи, отколкото да играя в някое от казината на мафията в Хавана...Не и в следващите 50-60 год.

Ще видим. На мен пък ми се струва, че до 1-2, най-много 3 години ще имаме единна Корея.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 3 Юни 2018, 21:05:14

Oбединението на Корея означава преминаването на Ким Който-Там-Е-В-Момента-На-Власт по стъпките на другаря Чаушеску. Не, че е невъзможно но ми се види бая невероятно в близо време.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 3 Юни 2018, 23:42:00

bknf написа:....
Ще видим. На мен пък ми се струва, че до 1-2, най-много 3 години ще имаме единна Корея.
[/quote]

Незнам вие, какво ще имате, но аз съм готов да заложа 100€ срещу твоите 50€, може и равностойноста им рубли, ако ти е по-удобно, че доктрираната Чукше, или в каквото там се кълне ким няма да си замине, ей тъй за една или две години..
Или сънуваш, как обединена Корея се въодушевява манифестирайки под благия поглед на вожда?

П.П. Все още чакам третия пол(в страните приели конвенцията) и се надявам, че педалите нямат бъдеще, обещал си :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 4 Юни 2018, 07:54:27

В страната на чучхе практически не са останали живи хора, които да помнят живот без Ким на шията. Има една детска приказка за орела, отгледан в кокошарника, та и те така.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 4 Юни 2018, 09:20:23

ivo75 написа:Не знам вие, какво ще имате, но аз съм готов да заложа 100€ срещу твоите 50€, може и равностойноста им рубли, ако ти е по-удобно, че доктрираната Чукше, или в каквото там се кълне ким няма да си замине, ей тъй за една или две години.. Или сънуваш, как обединена Корея се въодушевява манифестирайки под благия поглед на вожда?
П.П. Все още чакам третия пол (в страните приели конвенцията) и се надявам, че педалите нямат бъдеще, обещал си

Ким е една театрална фигура, нищо повече. И като такава, ще си играе зададената роля.

П.П. А в страните, приели Конвенцията като Библията едно време, там жените по-малко ли ги бият - или малката лъжа, използвана, за да бъде приета - се оказа вече безсмислена? ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 4 Юни 2018, 13:25:40

За теб(и мен) е театрална фигура, за двадесет и пет милиона корейци е трето поколение бащица, цар и бог. Нещо, като японския император преди прогресът в лицето на атомната бомба да посети дважди империята му.

П.С. По едно съвпадение тази година достига пълнолетие поколението, което не помни Русия без Путин:) :)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Политика