• Advertisement

Срамуваме ли се от циганите?

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: Срамуваме ли се от циганите?

Мнениеот baconsutan » 4 Януари 2018, 21:55:49

Така е, но нали предстоят поредните избори. Европа ни надзирава с мониторинг и казва: не разрушавайте копторите в Баталова воденица, давайте им помощи, насърчавайте им раждаемостта. Като ви нападнат им се извинете!
Българинът като не си плати тока, водата и парното му ги спират. Той гладува и студува, но не краде и не напада инкасаторите. Брадчедите нищо не плащат с години, ама си имат и ток, и вода.
Българинът създаде едно, две деца и цял живот се трепе да ги отгледа, образова, дом да им създаде. Циганите раждат деца за да получават помощи, бият ги, кое оцеле, кое не. Образованието им е да научат кючека и ранните полови контакти.

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението (общо 2):
vlМитака ФУ
Рейтинг: 8%

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 121 пъти

Мнениеот itzo » 4 Януари 2018, 22:05:33

И затова трябва да се срамувам от циганите?
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 219 пъти

Мнениеот kyky » 4 Януари 2018, 23:44:19

Не се срамуваме от българските цигани, защото те не са ми никакви. Истински се срамувам от българи, които правят цигански номера.

По темата с циганите за мен е на дневен ред друга дилема - Да помагаме ли на (български) цигани в чужбина? Аз мисля, че да, трябва да им помагаме. Колкото по-добре се устроят някъде толкова по-малко бели ще вършат в България. ЕС е голям и е справедливо циганите да се разпределят равномерно. Опростено казано - не е честно няколко държави да поемат цялото бреме, а останалите да им ги връщат като за наказание. А и самите цигани не изпитват особено топли чувства към родината си България. Те са си номади.
kyky
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 67 пъти

Мнениеот baconsutan » 18 Януари 2018, 19:36:59

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот onufriy » 19 Януари 2018, 15:36:23

Не знам защо толкова се пениш, Баконе Сутанов. Много държави имат проблеми с подобни неконтролируеми малцинства: турците в Германия, арабите във Франция, Сами в Норвегия, кавказците в Русия, циганите в Румъния и Словакия, черните в Куба, you name it. В българското училище в Мюнхен има и циганета. Не можеш да слагаш цял етнос под един знаменател. Освен това какви точно са твоите очаквания към циганите? Ам че тях ги маргинализират трийсет години. Това си е направо трето поколение, under certain circumstances...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 271 пъти

Мнениеот baconsutan » 19 Януари 2018, 16:19:23

onufriy написа:Не знам защо толкова се пениш, Баконе Сутанов. Много държави имат проблеми с подобни неконтролируеми малцинства: турците в Германия, арабите във Франция, Сами в Норвегия, кавказците в Русия, циганите в Румъния и Словакия, черните в Куба, you name it. В българското училище в Мюнхен има и циганета. Не можеш да слагаш цял етнос под един знаменател. Освен това какви точно са твоите очаквания към циганите? Ам че тях ги маргинализират трийсет години. Това си е направо трето поколение, under certain circumstances...

Оnufriy, едно е да си пиеш бирицата в Мюнхен, друго е да бродиш в България сред брадчедите, плъзнали по улицата, в магазините, в общината, в превозните средства и къде ли не. На тумби, с каруци, с колички, мръсни, смрадливи, нахални, арогантни, конфликтни. Ти може и за това да не се връщаш, понеже твоите близките няма да са очаровани от среща в трамвая с някой надрусан циганин. Който е без билет, но е с мерак, самочувствие, защита от БХК и от такива като теб.
Пътуваш с влака и на Захарна фабрика твоите любимци чупят с камък стъклото и те целят по главата, Примерно! Или спират влака с големи огньове от запалени гуми и буйни танци. Може да станеш свидетел на каруца между релсите и пребиването на коня с талпи. Гледката е потресаваща, дори и да не обичаш животните. Което не се отразява на ежемесечните помощи и друг вид държавно стимулиране за повишаване раждаемостта. Включително безплатен ток и вода. Ако е така и в Германия ми го докажи и ще си посипя главата с пепел.
На умните и желаещи да се образоват цигани никой не им пречи, имат и стипендии. Но са много малко. Постовете и примерите ми не са за тях.
Моите очаквания са да не вършат престъпления, да работят и учат, да не са с предимство пред останалите българи. И да спазват хигиена.
Може да поканиш няколко онеправдани в къщи и да дадеш нагледен пример за успешната им интеграция.

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението (общо 2):
noviavl
Рейтинг: 8%

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 19 Януари 2018, 17:05:40

И кой им позволява всичките своеволия и престъпления? Сетих се :cheers: , БХК :mrgreen: . Отделно ЕУ-то притиска безпомощното българско правителство да не посяга на тях, циганите. И иначе смелият и безстрашен българин, който сам си плаща тока и водата, не смее да разреши проблем номер 1 на републиката, Циганите. С главна буква, защото колкото срамът от тях се увеличава(немчоците имат много хубава думичка фремдшемен), толкова Циганин звучи по-гордо. Ех Българио, защо ли те умряха.....
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 196 пъти

Мнениеот schachmatter » 19 Януари 2018, 18:19:43

Аз се срамувам от някои българи /нямам никой предвид от форума/ пък камоли от циганите. Ама вижте сега, родили сме се в България по не наша воля. Циганията ни е с български паспорти. Еми, значи трябва да си носим кръста. :mrgreen: и да се моли и пазим от камъните по прозорците на трамвая към Захарна фабрика. :mrgreen:
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 154 пъти
Благодарено: 57 пъти

Мнениеот onufriy » 19 Януари 2018, 18:47:00

baconsutan написа:
onufriy написа:Не знам защо толкова се пениш, Баконе Сутанов. Много държави имат проблеми с подобни неконтролируеми малцинства: турците в Германия, арабите във Франция, Сами в Норвегия, кавказците в Русия, циганите в Румъния и Словакия, черните в Куба, you name it. В българското училище в Мюнхен има и циганета. Не можеш да слагаш цял етнос под един знаменател. Освен това какви точно са твоите очаквания към циганите? Ам че тях ги маргинализират трийсет години. Това си е направо трето поколение, under certain circumstances...

Оnufriy, едно е да си пиеш бирицата в Мюнхен, друго е да бродиш в България сред брадчедите, плъзнали по улицата, в магазините, в общината, в превозните средства и къде ли не. На тумби, с каруци, с колички, мръсни, смрадливи, нахални, арогантни, конфликтни. Ти може и за това да не се връщаш, понеже твоите близките няма да са очаровани от среща в трамвая с някой надрусан циганин. Който е без билет, но е с мерак, самочувствие, защита от БХК и от такива като теб.
Всъщност аз съм от Банско. Там трамваи няма. И проблеми с циганите няма. Ако искаш малко повече информация, поразтърси се за ролята на банскалии във възродителните ни процеси (не само тоя в средата на оседемдесетте).
Пътуваш с влака и на Захарна фабрика твоите любимци чупят с камък стъклото и те целят по главата, Примерно! Или спират влака с големи огньове от запалени гуми и буйни танци. Може да станеш свидетел на каруца между релсите и пребиването на коня с талпи. Гледката е потресаваща, дори и да не обичаш животните. Което не се отразява на ежемесечните помощи и друг вид държавно стимулиране за повишаване раждаемостта. Включително безплатен ток и вода. Ако е така и в Германия ми го докажи и ще си посипя главата с пепел.

Аз съм пътувал с цигани във влака от Солун до Благоевград. С кърмаче на ръцете. Даже по едно време жена ми се разпенгяви, колко съм го държал на студено, щото съм си правил моабет на коридора с тях. Държавно стимулиране за повишена раждаемост няма. За второ дете еднократната помощ е 600 лева, за трето - двеста. Горе долу толкова ми излязоха и документите по регистрацията.

В Германия пробвай да се разходиш нощно време по Neuköln, същото важи за определени квартали на Лондон, Париж или Брюксел. Помниш ли как там едно българче го хвърлиха на релсите на метрото?
На умните и желаещи да се образоват цигани никой не им пречи, имат и стипендии. Но са много малко. Постовете и примерите ми не са за тях.
Моите очаквания са да не вършат престъпления, да работят и учат, да не са с предимство пред останалите българи. И да спазват хигиена.
Това се опитвам да обясня. Няма как да кандидатстваш за стипендия, ако не можеш да четеш. А да четеш не стига. Минава се през джунгла от образователни + административни изисквания. Това че Цветелин Кънчев получава европейски пари за Евророма, не означава, че нещо стига до циганите. Той също не е циганин.
Може да поканиш няколко онеправдани в къщи и да дадеш нагледен пример за успешната им интеграция.

А ти можеш ли да се държиш прилично? Кого ще поканя аз в къщи не е в твоята компетенция, ОК?
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот baconsutan » 19 Януари 2018, 20:39:44

onufriy написа:Не знам защо толкова се пениш, Баконе Сутанов....Всъщност аз съм от Банско....Аз съм пътувал с цигани във влака от Солун до Благоевград. С кърмаче на ръцете. Даже по едно време жена ми се разпенгяви, колко съм го държал на студено, щото съм си правил моабет на коридора с тях. Държавно стимулиране за повишена раждаемост няма. За второ дете еднократната помощ е 600 лева, за трето - двеста. Горе долу толкова ми излязоха и документите по регистрацията. В Германия пробвай да се разходиш нощно време по Neuköln, същото важи за определени квартали на Лондон, Париж или Брюксел. Помниш ли как там едно българче го хвърлиха на релсите на метрото? Това че Цветелин Кънчев получава европейски пари за Евророма, не означава, че нещо стига до циганите. Той също не е циганин. А ти можеш ли да се държиш прилично? Кого ще поканя аз в къщи не е в твоята компетенция, ОК?

Не пиша с прозвището Баконе Сутанов, знаеш английски, та ако обичаш не ме наричай по различен начин. Особено прилично е да ме опишеш с пяна на уста, нещо като английски булдог или неаполитански мастиф, още повече, след като не съм ти отговарял във форума.
Че си от района на Банско разбрах като даде за пример треньора си по бокс, който е свестен човек, но не е с големи спортни постижения. За спаринг съм готов по всяко време, но съм тежка категория, после може да пием македонско вино със сламки.
Ужасът в Кьолнски квартали лично съм го преживявал, но вервай ми и там не съм виждал коне с каруци и огньове на ж.п. бана. Може би след 4 - 5 годишни интеграционните процеси на новите гости, и това ще ми видят очите в DE.
Днес 4 ромчета препускаха с една разкъртена каруца и полужив кон в района на НДК. Сигурно искаха да впечатлят чуждите гости на нашето европредседателство. Танци в движение от кръста надолу и щракащи пръсти. С две думи Индиана Джоунс и обречените наоколо. За да избегнат светофара, понеже са с гореща кръв и с нещо консумирано преди това, подкараха каруцата в тревните площи. За съжаление не можах да ги увековеча с телефона, ама нейсе, тук гъмжи от такива латиноси.
Като ги краде Дон Цеци да му потърсят сметка, а не да налитат и да бият мирните българи. За моабети стават, за трапеза също, докато алкохолът не ги десоциализира напълно. Тогава грабват сопи, брадви, шишета, ножове, вилици и т.н..
И аз имам приятели цигани, но са много малко. Те самите се чувстват неудобно от зулумите на събратята си.
Едно е да пътуваш с мургави няколко часа, друго е да ги срещаш ежедневно в трамвая сутринта, понеже в градовете извън Банско имаме такива превозни средства, и вечерта, когато ти дишат плътно във врата с дъх на възкръснало зомби.
За влаковете в РБ препоръчвам каска, бронежилетка и табела с голям надпис "Ромите са щастливото ни бъдеще". Тогава камъните им може и да те пропуснат.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот onufriy » 19 Януари 2018, 23:05:10

baconsutan написа:Не пиша с прозвището Баконе Сутанов, знаеш английски, та ако обичаш не ме наричай по различен начин. Особено прилично е да ме опишеш с пяна на уста, нещо като английски булдог или неаполитански мастиф, още повече, след като не съм ти отговарял във форума.
"Пениш" в смисъл на газираш, връзваш, превъзбуждаш.
Че си от района на Банско разбрах като даде за пример треньора си по бокс, който е свестен човек, но не е с големи спортни постижения. За спаринг съм готов по всяко време, но съм тежка категория, после може да пием македонско вино със сламки.
Нерде Ямбол, нерде Стамбул. За какво говорехме, той на бой ми налита. То целия ми отбор беше 110 кила+, още познавам с ръцете си, кога ще вали...
Ужасът в Кьолнски квартали лично съм го преживявал, но вервай ми и там не съм виждал коне с каруци и огньове на ж.п. бана. Може би след 4 - 5 годишни интеграционните процеси на новите гости, и това ще ми видят очите в DE.
Всъщност имах предвид квартала в Берлин. Както и да е: не го правят, щото тук ги задължават да ходят на училище до 16 години. Схващаш ли къде е разликата?
Днес 4 ромчета препускаха с една разкъртена каруца и полужив кон в района на НДК. Сигурно искаха да впечатлят чуждите гости на нашето европредседателство. Танци в движение от кръста надолу и щракащи пръсти. С две думи Индиана Джоунс и обречените наоколо. За да избегнат светофара, понеже са с гореща кръв и с нещо консумирано преди това, подкараха каруцата в тревните площи.
Освен че ходят на училище, живеят в блокове, та няма чак такива условия за отглеждане на коне.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот ivo75 » 20 Януари 2018, 00:38:58

Ама верно ли Нойкьолн не е кьолнски квартал? :mrgreen: Заедно, като образователен сайт попълва празноти в общата кОлтура на наследниците на Хана с пръчките....
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 20 Януари 2018, 08:33:28

То и Кройцберг няма нищо общо с кръста. Всеки може да бъде извинен затова, че не знае за/не е попадал в Кючук Истанбул Маала около старото летище Темпелхоф ;-)
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 219 пъти

Мнениеот baconsutan » 20 Януари 2018, 10:16:50

onufriy написа:Пениш" в смисъл на газираш, връзваш, превъзбуждаш...Нерде Ямбол, нерде Стамбул. За какво говорехме, той на бой ми налита. То целия ми отбор беше 110 кила+, още познавам с ръцете си, кога ще вали...Всъщност имах предвид квартала в Берлин. Както и да е: не го правят, щото тук ги задължават да ходят на училище до 16 години. Схващаш ли къде е разликата?...Освен че ходят на училище, живеят в блокове, та няма чак такива условия за отглеждане на коне.

Превъзбуждам се от други неща, които не са джендър и транс...демек да са хетеросексуални от един пол.
Банскалии сте големи кибритлии, особено след няколко литра вино. Та затова те поканих да успокоим топката с някоя керацуда.
За Берлинския квартал само съм слушал, без да съм го посещавал. Но явно по - добре да го пропусна. Обаче съм бил в турско - арабско - циганските квартали в Кьолн, в Дортмунд и там съм се нагледал на всичко.
И в РБ са задължени да ходят на училище, ама те не го правят. Водят се, че посещават школата, а през това време крадът, пият и правят чаавета. Държавата им дава помощи. На възрастните които уж ходят на училище доброволно им дават някакви стипендии по линия на евроинтеграционното подпомагане.
Като искаха да им разрушат незаконните коптори, те обжалваха заповедите в съда и ореваха Еврокомисията. Оттам рекоха - сакън, да им дадете жилища. Та така ги настаниха в един чисто нов блок. Първо изгориха паркета и всичко що е дървено. После изкъртиха дограмата и я продадоха. След това от първи до втори етаж вкараха в апартаментите коне, кози и овце - понеже няма прозорци ги виждаш от улицата, чува се цвиленето и мученето. Вечер е на фона на открития огън в помещенията. От втория етаж нагоре са само отглеждащите зайци, кокошки и други дребни пернати и бозайници. Трудно е качването на домазлъка, щото и железните перила по стълбите са заминали за джелезо. До момента никой не е наказан. Номера им е, че това е направено от малолетни или непълнолетни.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 20 Януари 2018, 11:06:12

itzo написа:То и Кройцберг няма нищо общо с кръста. Всеки може да бъде извинен затова, че не знае за/не е попадал в Кючук Истанбул Маала около старото летище Темпелхоф ;-)

onufriy написа:В Германия пробвай да се разходиш нощно време по Neukölln....

baconsutan написа: Ужасът в Кьолнски квартали лично съм го преживявал...

Абсолютно всеки може да бъде извинен за абсолютно всичко. Когато обаче има количествено натрупване на качествени изменения прави впечатление.
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Политика