• Advertisement

Откъде минавате с автомобил към Родината

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Откъде минавате с автомобил към Родината

Мнениеот itzo » 12 Януари 2017, 15:03:19

amatama написа:ми не съм сам ! поне едно 70 % от жилищата в западна европа са газифицирани ! :mrgreen:

Къде се буташ с кухненската бутилка в газифицираните жилища и ти. Бомба вкъщи не бих си сложил никога :mrgreen:

Да не съм офф, на Белград по- добре не минавайте по новото околовръстно посока Ниш, както сочат табелите. Губи се излишно време.
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 162 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 12 Януари 2017, 18:05:23

itzo написа:
amatama написа:ми не съм сам ! поне едно 70 % от жилищата в западна европа са газифицирани ! :mrgreen:

Къде се буташ с кухненската бутилка в газифицираните жилища и ти. Бомба вкъщи не бих си сложил никога :mrgreen:

Да не съм офф, на Белград по- добре не минавайте по новото околовръстно посока Ниш, както сочат табелите. Губи се излишно време.

Да, ама аз два пъти се набутвах в задръстване, като минавах през Белград... Всичко е 50/50 ... Дали на околовръстното 40 минути в повече или в града 1 час задръстване... Въпрос на късмет!
Последна промяна Митака ФУ на 12 Януари 2017, 21:19:06, променена общо 1 път
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 28 пъти

Мнениеот itzo » 12 Януари 2017, 18:15:54

Те задръстванията на центъра са обикновено сутрин около 8 и вечер около 18 часа. Тъпото е, че по същото време е задръстено и околовръстното :)
itzo
Роден писач
Роден писач

Re: От къде минавате с автомобил към Родината

Мнениеот Митака ФУ » 13 Януари 2017, 12:45:43

****** написа:
Румен1 написа:
Stojan написа:В заключение: Така Унгария се минава за 3 часа и без винета, а по автобана за 4 и половина+винета.
Неписан закон е, че унгарската полиция си затваря очите ако някой кара 105 км/ч, при разрешени 90 на междуградски път. Изпробвано многократно.

Това не го вярвам, за 3 часа Унгария без автобан

Аз също съм пътувал няколко пъти по описания от Stojan маршрут и бих казал, че Унгария може да бъде премината за 3 (три) часа без магистрала, но при едновременно изпълнение на следните условия:
  • шофиране през пролетно/летния сезон при липса на мъгла
  • шофиране късно вечерта и през нощта
  • шофирани при неспазване ограниченията на скоростта, т.е. със 60-70 км/ч през градовете/селата и 110-120 км/ч извънградско. Просто се закачаш за някой местен, зад когото да караш (има в изобилие такива, които карат в нарушение)

Иначе 4 часа при спазване на ограниченията са реалистични.

Ако все пак карате по магистралата, не хранете "винетния картел" от будките на границата, като плащате 30%-40% повече за винетка. Купете си винетка от унгарска бензиностанция и платете с дебитна/кредитна карта. Няколко евро повече за "винетния картел" може би не си струва да се коментират, но аз държа да го спомена, защото става въпрос за принципи.

Да обърна внимание на ,,новобранците,, , че идеята за закупуване на унгарска винетка, не на границата , а на бензиностания 5 км по-нататък, е лоша идея...!!! Защото педалите са започнали да слагат камерата веднага след граничният пункт...! Има доста изгорели германци, които преди това години наред са си купували винетките по този начин.. Който има над 150 излишни евро и обича да рискува-да заповяда! Или си купува винетката по интернет, и спестява спиране и проблеми...

https://www.tolltickets.com/country/pro ... e-DE&mnu=c
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Мнениеот brumbar » 13 Януари 2017, 18:58:14

Да, в Унгария са въвели нови платени участъци по магистралите:
Изображение
Преди М15 беше цялата безплатна, а също така от сръбската граница до Szeged беше безплатна зона (като участъците на околовръстното на Будапеща).

А някога жълтите и оранжевите бяха безплатни:
Изображение
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!
Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 15 Януари 2017, 16:32:35

Я, прочетете и това тук... Пък, може и да не повтаряте тези грешки!

[url]http://magelanci.com/topic/4162-полицейщина-в-словения/[/url]
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ndandanov » 22 Януари 2017, 03:17:09

Здравейте,

Благодаря Ви отново за полезните мнения в темата!

В понеделник ориентировъчно между 14 ч. и 17 ч. трябва да премина Сръбско-Унгарската граница.

Откъде бихте ме посъветвали на мина - Хоргош или Томпа? Дали се очаква да е натоварен пунктът?
Идвам от Унгария в посока София :)

Благодаря Ви!

Поздрави,
Николай
ndandanov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 22 Януари 2017, 06:13:03

През Хоргош, само по тъмно не съм чакал много през последните години.... От 12 до 17 часа , в зависимост от кефа на унгарските миничари се минава тегаво! Никой не може да ти даде конкретен отговор- понякога само 1 час друг път 3-4 часа... Виж колко е интензивно движението в твоята посока, като наближиш Суботица? Така, може да прецениш и се отбиеш навреме към Томпа, и евентуално да спестиш време... Аз определено ще мина на връщане през Томпа!
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Мнениеот itzo » 22 Януари 2017, 08:54:57

Митака ФУ написа:.... От 12 до 17 часа , в зависимост от кефа на унгарските миничари се минава тегаво! Никой не може да ти даде конкретен отговор- понякога само 1 час друг път 3-4 часа... Виж колко е интензивно движението в твоята посока, като наближиш Суботица? ...

Става въпрос за обратната посока:

ndandanov написа:...Идвам от Унгария в посока София :)...

Тогава зависиш повече от кефа на браЧата сърби. Най- неприятно е около 18 часа, мисля в толкова беше смяната на митничарите им, която по принцип се прави в движение, но веднъж имах удоволствието да затворят бариерите на всички пунктове отведнъж и да се изнижат, точно пред носа ми, след което в продължение на час и половина новата смяна пиеше кафе вътре и чат- пат се подаваше някой четник да прецени дали колоната е достатъчно втасала за стригане :laughing6:
itzo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mirella82 » 22 Януари 2017, 08:55:44

Внимавайте с прословутия блинкер на излизане от аутобана на Никелсдорф посока Унгария,монтиран е от лявата страна долу на бетонните странични ограждения преди границата. Знам го от поне пет-шест години,но се бях разсеяла и ме щракна за пореден път, като сега обаче за сефте получих миналата седмица и честитка от Bezirkhauptmannshaft-a на стойност 70 Евро за скромно превишение на скоростта от 16 км-ч и то за нарушение от миналия септември, която глоба ако не съм платяла щяла да бъде заменена с Ersatzfreicheitstrafe от един ден и осем часа затвор........неам думи.
Аватар
Mirella82
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот itzo » 22 Януари 2017, 10:36:24

Mirella82 написа:... Знам го от поне пет-шест години,но се бях разсеяла и ме щракна за пореден път, като сега обаче за сефте получих миналата седмица и честитка от Bezirkhauptmannshaft-a ...

Ама там не ползваш ли фалшиФ ник и Тор браузър?(съжалявам, не се сдържах :mrgreen: ) В Унгария вече на доста места по магистралата стоят патрулки с радари, не е като едното време.
itzo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mirella82 » 22 Януари 2017, 12:03:43

Не,но обмислям напълно сериозно възможността да прехвърля една кола на стария си 92 годишен чичо и да ковна български номера,пък тогава да ги видя на кого ще пускат честитки, че ще го вкарват в затвора ако не плати в срок итн ...:)

Що се отнася до Унгария, част от тези патрулки са на пътното и снимат с камери за платени винетки, нямат радари. Иначе като влезеш в Унгария, чукаш 130 на автопилота и заспиваш. И без това е пълна скука по аутобана.
Аватар
Mirella82
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Митака ФУ » 22 Януари 2017, 18:51:52

Не знам как карате Мирела, но мен за 14 години само 2 пъти за по 15 евро са ме ,,снимали"...!

В Унгария, определено не ми е скучно на аутобана, че са големи комплексари и педе...сти, като шофьори! Опитвам се да карам винаги според правилата, коректно отношение към всички на пътя и т.н., ама си е много стрес, особенно привечер в района на Будапеща и надолу...Еле пък вечер- тръгваш да изпреварваш някой тир със 140 км/h ,и някой вече ти се е лепнал отзад на 5 метра и ти изважда очите с фаровете да му даваш път, виждайки, че има колона от 300 метра без дупка за изнасяне... Даже в Чехия не карат така! Поведението на тираджиите от Източна Европа и Турция, също не е за подценяване... Такива работи виждам на пътуване в едната посока- поне на 20 от тях, бих им взел доживот докЮментите!

И още нещо, мили сънародници-спирам октомври месец на моята любима станция Malaky, където зареждам обикновенно газ

https://www.google.de/maps/place/901+01 ... 17.0182641

и установявам, че тоалетните са затворени и не работят- едното от момичетата говори немски, и ми обясни, че заради българите и румънците са затворили баните и тоалетните, че правели голяма Sauerei... И нямали друг изход от ситуацията !!! Аз с голям срам й казах, че и аз съм българин, и тя ме погледна с невярващи очи....
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Мнениеот itzo » 22 Януари 2017, 19:05:13

Mirella82 написа:...Що се отнася до Унгария, част от тези патрулки са на пътното и снимат с камери за платени винетки, нямат радари...

Тези не са патрулки, бели шкоди, мисля бяха и са с оранжеви, не със сини лампи.
itzo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mirella82 » 22 Януари 2017, 19:19:37

@itzo - Точно тия с оранжевите лампи, някои от които са паркирани трайно на изходите на бензиностанциите са с камери за винетки.Понякога ги изнасят и на покривите.Не са радари.
Но нищо чудно обаче да почнат и да се комбинират и с полицията за скорост. Затова както казах- от едно време стъпя ли на аутобана в Унгария - 130 на автопилот и шест часа дрямка с едното око.

@MitakaFu - Аз обикновено се задържам не повече от няколко месеца в Европа, но имам по три-четири шайна на година, а ме снимат пет-шест пъти,но не всички шайнове пристигат, карам и коли под наем понякога. Но австрийската глоба от 70 евро за 16 км-ч ме възмути - за същото в Германия плащам 20 евро и никакви нагли писма за пандиз ако не платиш и подобни глупости.Ще ме амбицират да хвана някой австрийски адвокатин накрая за едната чест.
Аватар
Mirella82
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Пътуване