• Advertisement

Откъде минавате с автомобил към Родината

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Откъде минавате с автомобил към Родината

Мнениеот itzo » 22 Януари 2017, 21:19:39

Mirella82 написа:@itzo - Точно тия с оранжевите лампи, някои от които са паркирани трайно на изходите на бензиностанциите са с камери за винетки.Понякога ги изнасят и на покривите.Не са радари...

Е аз нали същото казвам? БТВ, знаете ли за "пресретачите" в държавите от бивша Югославия?

Полицейски екипи в мощни автомобили без полицейски обозначения. Правят си "дръпки" с пътуващите и когато някой наруши правилата/превиши скоростта направо му подават палката през прозореца. А в Сърбия за 80 км/ч. превишение направо те прибират за 15 дена в пандиза...
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 154 пъти

Мнениеот Mirella82 » 22 Януари 2017, 21:44:58

E,айде сега 15 дАна зандан. У Српско сможеме да ЧАСТИМЕ, га е надлежно.....:)

У СрПско винаги си перкам с 200+ на участъците по аутобана непосредствено преди и след БеОграда,които ги позакърпиха сносно. Иначе имам впечатление,че куките им се паркират с радари предимно по национала където е прекъсната магистралата при ограничения 60 и надолу.
Аватар
Mirella82
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот itzo » 22 Януари 2017, 22:38:37

Mirella82 написа:E,айде сега 15 дАна зандан. У Српско сможеме да ЧАСТИМЕ, га е надлежно.....:)

Е па чАстихме нАдлежно 75 евра последния път. Ама за над 80 км/ч. официалната глоба е към 240 000 динара, демек май 2000 евро излиза, та чАстенето ще е подобаващо. Не съм такъв патрон, хвала лепо :mrgreen:
itzo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Митака ФУ » 2 Май 2017, 21:31:31

Малко инфо, както ви бях обещал:

Тази година минах през Berlin, Bayreuth, Prag, Bratislava, Komarno и от там без магистрала в Унгария

Komarom, Kisber, Székesfehérvár, Dunaújváros, Kskunhalas, Tompa, Subotiza( колегата от първите постове го беше описал чудесно)
(При лошо с валежи и т.н време , нощем, не бих го минавал отново...!!!)

Маршрутът през Унгария, беше много спокоен и приятен, и ми отне към 4,5 часа ... Бях свеж като краставица, и карах чак до 50 км преди Белград...!!!
Обикновенно спя в Mizse Hotel-Lajosmizse на магистралата след Будапеща, че съм винаги супер изморен и изнервен... Но, сега бях приятно изненадан от този нов маршрут, препоръчан от колегата ! Минах бързо граничният пункт, а на връщане унгарците пак се изпедерастиха и чаках 3 часа, ако не се бях забавил с три часа в Сърбия, щях да мина бързо-но уви, късмет... Въпрос на настроение, на шиб...те митничари!

На връщане бях приятно изненадан от завършената магистрала Прага-Берлин!
Преди се караше до Velemin, за да се стигне до аутобана.... Сега е вече готова, и от там се кара направо по трилентовата
нова настилка, и се спестяват едни 25 /30 минути, и си е голямо удоволствие.(Бате Винету да ми я...де ............ с неговите магистрали )

Приятни пътувания на всички ви!
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 41 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот zlateto » 5 Септември 2017, 13:59:18

Министерство на външните работи уведомява, че от 01.09.2017 на територията на Република Сърбия започна прилагането на електронен контрол на средната скорост на МПС, движещи се по автомагистралите в страната.

За целта устройствата, отбелязващи часа на преминаване през пунктовете за заплащане на магистралните такси, са синхронизирани. Ако при преминаването между два пункта средната скорост на МПС е надвишила максимално допустимите 120 км/ч, служители на пътна полиция налагат глоби на място.

Глобите имат следните парични измерения:

:arrow: 121 – 140 км/ч – 3000 динара (около 50 лв.);

:arrow: 141 – 160 км/ч – 5000 динара (82 лв.);

:arrow: 161 – 181 км/ч – 6000 – 20 000 динара (100 - 330 лв.);

:arrow: 181 – 200 км/ч – 15 000 – 30 000 динара (250 - 500 лв.);

:arrow: 201+ - 100 000 – 120 000 динара (1650 - 2000 лв), включително и лишаване от свобода за срок от 15 дни.

Освен парични глоби се налагат и наказания лишаване от право на управление на МПС за различен период от време. При превишаване на средната скорост, същата ще се изписва на касовата бележка, която се получава при заплащане на магистралните такси.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 126 пъти
Благодарено: 1116 пъти

Мнениеот ivo75 » 5 Септември 2017, 17:22:43

zlateto написа:Министерство на външните работи уведомява, че от 01.09.2017 на територията на Република Сърбия започна прилагането на електронен контрол на средната скорост на МПС, движещи се по автомагистралите в страната.

За целта устройствата, отбелязващи часа на преминаване през пунктовете за заплащане на магистралните такси, са синхронизирани. Ако при преминаването между два пункта средната скорост на МПС е надвишила максимално допустимите 120 км/ч, служители на пътна полиция налагат глоби на място.

Глобите имат следните парични измерения:

:arrow: 121 – 140 км/ч – 3000 динара (около 50 лв.);

:arrow: 141 – 160 км/ч – 5000 динара (82 лв.);

:arrow: 161 – 181 км/ч – 6000 – 20 000 динара (100 - 330 лв.);

:arrow: 181 – 200 км/ч – 15 000 – 30 000 динара (250 - 500 лв.);

:arrow: 201+ - 100 000 – 120 000 динара (1650 - 2000 лв), включително и лишаване от свобода за срок от 15 дни.

Освен парични глоби се налагат и наказания лишаване от право на управление на МПС за различен период от време. При превишаване на средната скорост, същата ще се изписва на касовата бележка, която се получава при заплащане на магистралните такси.

Това хубаво, модерно, но какво ще ми попречи да си карам с 200 км/ч взимайки под внимание, къде са путарините(абсолютно стационарни и с местоположение известно) и да превърна спечеленото време в една, две плескавици?
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 141 пъти

Мнениеот rikiking » 5 Септември 2017, 21:31:11

Точно за същото си мислех, докато се сетих за миналогодишното бясно каране до Гърция и обратно.

Но рано или късно ще либерализират окончателно и сърбите и тогава вече ще си имат и междинни камери на тунелите като във Франция примерно , пък и преди и след чевапчийниците и кафаните...
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 168 пъти
Благодарено: 289 пъти

Мнениеот itzo » 5 Септември 2017, 21:38:26

ivo75 написа:...Това хубаво, модерно, но какво ще ми попречи да си карам с 200 км/ч взимайки под внимание, къде са путарините(абсолютно стационарни и с местоположение известно) и да превърна спечеленото време в една, две плескавици?

Пресретачите. Виж по- назад в темата.
itzo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 5 Септември 2017, 21:45:43

itzo написа:
ivo75 написа:...Това хубаво, модерно, но какво ще ми попречи да си карам с 200 км/ч взимайки под внимание, къде са путарините(абсолютно стационарни и с местоположение известно) и да превърна спечеленото време в една, две плескавици?

Пресретачите. Виж по- назад в темата.

Не са на ниво и се разпознават отдалече , балканска полицейщина. А и от началото на века винаги имам по едно помощно средство със змийско име,желателно да е модификация от последната петилетка, което го ползвам навсякъде и дори и в страни като Гърция и ме спасява почти безотказно. Икономическият резултат е повече от добър , а ако добавим спестените излишни разговори с разни полицаи, нерви и изгубено време ... :thumbleft:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Мнениеот itzo » 6 Септември 2017, 07:29:57

На нас ни се пристроиха отзад и докато не изпревариха и не светна ламБата Policija не разбрахме, че били прости балканци. А за антирадара...всеки си има глава. 2000 евро е глобата в Гърция за него, ако те хванат, че имаш.
itzo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Митака ФУ » 6 Септември 2017, 11:14:28

itzo написа:На нас ни се пристроиха отзад и докато не изпревариха и не светна ламБата Policija не разбрахме, че били прости балканци. А за антирадара...всеки си има глава. 2000 евро е глобата в Гърция за него, ако те хванат, че имаш.

Спокойно, Рикито има пачка в портмонето! Какво го бъркат едни 2 к Euronen ... ;-) \:D/
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 41 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот rikiking » 6 Септември 2017, 19:50:03

Митака ФУ написа:
itzo написа:На нас ни се пристроиха отзад и докато не изпревариха и не светна ламБата Policija не разбрахме, че били прости балканци. А за антирадара...всеки си има глава. 2000 евро е глобата в Гърция за него, ако те хванат, че имаш.

Спокойно, Рикито има пачка в портмонето! Какво го бъркат едни 2 к Euronen ... ;-) \:D/

2 к си е 2 к и бърка сериозно,независимо какво имаш и какво нямаш, но засега се справяме и като тегля чертата съм на яка далавера от употребата на средството.Да не говорим за швабско, нидерландско , камери итн.

Само един път съм глобяван в Гърция - 700 Е и след като отидох да ги платя на другия ден в пощата на централния мегдан срещу Електрата в Солун, ме изненадаха приятно че ми отбивали половината /350 Е /заради бързото плащане. :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Предишна

Назад към Пътуване