• Advertisement

Реквием за един крал- Quo vadis, какви сме и защо?

Тука фърляме всички скандалджии, луди, неразбрали, спамъри и рекламодатели-тарикати.

Реквием за един крал- Quo vadis, какви сме и защо?

Мнениеот ivo75 » 12 Октомври 2018, 07:47:46

Изображение

Възпоменание

40 дни без

Rikiking
Analfatal-off
Topalhasan-off

и нЕкои други

40 дни от очакваната и предизвестена смърт на виртуално-
дигиталния крал на заедно.де.

П(роп)аднал в борбата за бяло надмощие.

Без него нищо не е същото. Не се гаси, туй що не гори.

Завинаги в аналлите на заедно.

Поел заедно със заедно вечния път към небитието.
Дали ще пристигнат заедно?

Сбогом и до нови срещи там, където, когато, тогава....

Опелото тук и сега...

От впечатлените
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 182 пъти

Re: Реквием за един крал- Quo vadis, какви сме и защо?

Мнениеот amatama » 12 Октомври 2018, 18:52:45

Kогато отвратените си тръгнат,остават отвратителните !
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот bknf » 12 Октомври 2018, 20:02:27

ivo75 написа: ..очакваната и предизвестена.. П(роп)аднал...
Без него нищо не е същото. Не се гаси, туй що не гори.
Завинаги...

Докато човек не е умрял - още нищо не е загубено.
А тая картинка, какво означава - в тоя контекст?
Нещо ми прилича.. на някаква католическа идея.)

Ако ще да е за Рики - това отива по-добре ;-)
Прикачени файлове

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
Mr.Bombastic
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 273 пъти
Благодарено: 406 пъти

Мнениеот ysmivka » 12 Октомври 2018, 21:11:49

amatama написа:Kогато отвратените си тръгнат,остават отвратителните !

Тук не става ли въпрос за изгонените отвратителни? Отвратените си останахме :) .
А за темата нямам думи, то заглавие, то разпнат исус, а самото изложение кърти мивки.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 357 пъти

Мнениеот bknf » 12 Октомври 2018, 21:32:26

Обаче има и нещо друго.
ivo75 написа: Quo vadis, какви сме и защо?

Първото е на латински - накъде сме тръгнали.
Докато другите два въпроса, са доста обширни.
Защо сме такива, каквито сме - и защо сме тръгнали натам, накъдето сме тръгнали.. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 13 Октомври 2018, 09:18:39

bknf написа:
Ако ще да е за Рики - това отива по-добре ;-)

Кво туй? Админът на бял кон продупчва със своето банкопие краля-змей или що?
П.С. Считам панахидата за излишна. Ако мога да перифразирам Лао Дзъ, седиш ли достатъчно време във форума ще забележиш как потребителят Бвана Р. преплува периодично под нов акаунт и вънкашност ....ммм...съща през темите.
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 211 пъти

Мнениеот ivo75 » 14 Октомври 2018, 16:39:17

След изкъртените мивки и несъгласието с помена за виртуалния крал на заедно, няколко пояснения . Панахидата е точно навреме, 40 дни след окончателната виртуална смърт...Независимо от различните ни разбирания, въпреки човекоомразните му изявления, съчетани с развинтена фантазия, този(или тези, наистина много рядко, но имаше моменти, в които създаваше усещането, че не винаги един и същи списва под rikiking и издънките му, или пък си е пиел хапчетата), който се разтоварваше и забавляваше в заедно(негови уточнения в момент на откровение), а също и нас, е добре образован, интелигентен, с богат житейски опит. А наистина безценно е умението му ДА МИСЛИ и да не свени да го изрази в 1 л. ед.ч. Такива активни акаунти към днешна дата във форумите на заедно.де са много...малко. За сметка на копипейст.

Защо изобщо се гонят членове?

Защо не се актуализираТ ПРАВИЛАТА?

Защо дори неактуализирани, не се спазват?

Защо важат със страшна сила за някои, в конкретния случай, краля, а за други не, конкретно max, дейзито и т.н.?

Защо се разрешава на членове да копират единствено и само линкове във форумите, без каквато и да било лична позиция или коментар, в жалък опит да генерират кликс за съмнителни, като съдържание и финансиране сайтове?

Защо във форумите се допуска, дори толерира непрекъснато погазване на т.1 от Правилата, от едни и същи, ревящи, че са обиждани, докато обиждат наляво и надясно, насаждат расова и религиозна омраза?

Защо.....?

П.П. Доколко и за, какво беше прав freeoldmen, защо беше заличен? Карайки според мотото, има сураттефтер и ко, няма, какво да се направи и затова няма да се прави нищо, накъде и докъде ще стигне заедно?
Последна промяна ivo75 на 15 Октомври 2018, 10:15:22, променена общо 1 път
или обратното....

Потребители благодарили на автора ivo75 за мнението:
bknf

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 14 Октомври 2018, 17:05:41

ivo75 написа:... окончателната...

Няма такова нЯщУ. Че той ше да уил би бек(грейт ъгейн :mrgreen: )е толкова сигурно, колкото резултатите от изборите в Бавария.

Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 211 пъти

Мнениеот bknf » 14 Октомври 2018, 20:09:33

ivo75 написа: Защо важат със страшна сила за някои, а за други нe? Защо се разрешава на членове да копират единствено и само линкове във форумите, без каквато и да било лична позиция или коментар, в жалък опит да генерират кликс за съмнителни, като съдържание и финансиране сайтове? Защо във форумите се допуска, дори толерира непрекъснато погазване на т.1 от Правилата, от едни и същи, ревящи, че са обиждани, докато обиждат наляви и надясно, насаждат расова и религиозна омраза?

Когато стана дума в една друга тема, че някой пускал само линкове в постовете си (никола ат), то като го прочетох това, се сетих за vl. Който има обичая, да пуска разни линкове към нещо си, но без собствена мисъл - към някоя или към съответната тема. Който обичай при него го има отдавна. Но никой, не му направи забележка.
Даже и когато е обиждал, съзнателно или не - разни съфорумци.

Защо това е така? Може би - защото такава е политиката или идеята на заедно. Не знам.

Що се отнася до
itzo написа:
bknf написа:Ако ще да е за Рики - това отива по-добре

Кво туй? Админът на бял кон продупчва със своето банкопие краля-змей или що?

Съвсем не. В случая и според моята представа, рики беше тоя с "копието". Който се "бореше" против неща, за което бях напълно съгласен с него. Конвенции и т.н.

Даже и очаквах, че и аз ще съм следващия. Или и тия, които бяха съгласни с него. ;-)

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
baconsutan

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот baconsutan » 14 Октомври 2018, 21:08:07

bknf написа:Съвсем не. В случая и според моята представа, рики беше тоя с "копието". Който се "бореше" против неща, за което бях напълно съгласен с него. Конвенции и т.н.
Даже и очаквах, че и аз ще съм следващия. Или и тия, които бяха съгласни с него. ;-)

Точно така, съгласните с Рики сме под перманентна опастност от банване. За разлика от сураттефтера - автор на темата, който почна да поства и некролози за собствено садистично удовлетворение. Може да организира цяло виртуално погребение, да изпрати покани до отратените съфорумци, да съчини надгробно слово за Краля. Дори и тогава няма да бъде санкциониран, за разлика от Рики, който действаше на принципа "право куме та в очи". Но метаморфозата на То в погребален агент от форумно бюро "заедно де" е интересна и дава огронмо поле за изява на дълго стаената му злоба.
Амин.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 120 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот ysmivka » 14 Октомври 2018, 21:37:10

ivo75 написа:След изкъртените мивки и несъгласието с помена за виртуалния крал на заедно

Не е несъгласие а изумление, темата ми е някак гадно-подигравателна. Почти не съм го чела, дрънкаше много и несвързани неща, а, че е бил крал на форума ми е убягнало.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 14 Октомври 2018, 21:44:27

ysmivka написа:
ivo75 написа:След изкъртените мивки и несъгласието с помена за виртуалния крал на заедно

Не е несъгласие а изумление, темата ми е някак гадно-подигравателна. Почти не съм го чела, дрънкаше много и несвързани неща, а, че е бил крал на форума ми е убягнало.

неСъгласието не е насочено към теб, но разбирам, че си се почувствала някакси. Възхищавам се, че си успяла "почти" да не го четеш, той просто беше навсякъде от А до Я, с една и съща негова си мантра. Ако имаш желание може да ми споделиш, на кого точно гадничко се подигравам, да си знам.
или обратното....

Потребители благодарили на автора ivo75 за мнението:
bknf

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 14 Октомври 2018, 22:26:41

Не съм се почувствала никакси, просто не съм те чела в такава светлина. Ами да те науча (почти да не четеш), простичко е, прочиташ ред, два и ако не казват нищо, спираш дотам. Да ти кажа на кого се подиграваш? :) ами нямам вълшебно кълбо. Ти явно си знаеш, ако говорим за някой, който се появява под ново име, бих го оприличила на контри.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
bknf

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 15 Октомври 2018, 08:07:48

ysmivka написа:Не е несъгласие а изумление, темата ми е някак гадно-подигравателна. Почти не съм го чела, дрънкаше много и несвързани неща, а, че е бил крал на форума ми е убягнало.

А може ли да попитам тогава - какво си чела в заедно? В какви теми и дискусии - си взела лично участие, защото ти е било интересно?)

Иначе имаше и едно допитване - за кой потребител, как го оценяват останалите. Та, тогава рики беше взел най-много точки. A аз даже оцених и "Иво" с 1 точка, от възможни 2))
Другата 1 точка беше за Рики.

Kъде видя - "гадно или подигравателно" ? Това беше просто хумор, начин на изразяване на виждането за света. С майтап - а не с тъга или депресия.-)

baconsutan написа:Точно така, съгласните с Рики сме под перманентна опастност от банване..

Тука не знам, наистина. Но вероятност има. Както и защото може би има различни причини за неговото "баннване". Официално беше съобщено, че е бил обидил админа. Но според мен причините би трябвало да са по-дълбоки и различни от "официалната версия".

А за подобряване на настроението, ще поздравя всички редници, ефрейтори, лейтенанти (млaдши и старши) и т.н. - както и всички останали.- с една песничка).

Има емоционален заряд, смисъл - както и става дума общо взето за това, човек да мине бос по тревата (например в планината). По-добре следобяд, когато вече е изгряло слънцето. Hо може и сутринта, когато има още роса. ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=CwwyMqQwIMw
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ysmivka » 15 Октомври 2018, 09:27:30

bknf написа:А може ли да попитам тогава - какво си чела в заедно? В какви теми и дискусии - си взела лично участие, защото ти е било интересно?)

Може, може, днес съм без метла ;-) , чела съм всички теми в които се споделя информация, като ме е интересувало
основно дали и как се изкривява истината в тях. Всичко останало съм изчела не толкова защото ми е било интересно а за да добия представа какви хора пишат тук, какви са настроенията и така. Не виждам смисъл в това да гласувам за някого, не се и занимавам с подобни неща, ни най-малко не ме вълнува кой, колко точки е събрал.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Кофата