• Advertisement

Тъпи въпроси, които ме вълнуват...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Тъпи въпроси, които ме вълнуват...

Мнениеот baconsutan » 4 Септември 2018, 21:57:00

Значи няма какво да го завоалираме. Аз открито подкрепих Рикикинг/ТопалХасан в дискусията му с Иво75. Подкрепи го и Бкнф. Рики беше баннат, също и ТопалХасан, след като ти Ицо повдигаше непрекъснато въпроса дали е възкръснал, преродил се, какъв потребител е нов или стар и след провокациите на Иво75 към ТопалХасан.
Админът така е преценил, решението му според правилата на форума не може да се оспорва, още повече че той е посочил причината - обида. НО, мен ме вълнува въпросът, защо Иво75, който използваше често също обидни думи в постовете си, не беше санкциониран заедно с Рики. За да е равен подходът, иначе се получава ситуация при която Иво75 може да си пише всичко, за всеки и ти го подкрепяше в отделните теми.
Намекът ти за оправянето го възприех като относим към мен, ако съм сбъркам извинявай! Може да ме опровергаеш, като посочиш кого си имал предвид, ако ти стигне достатъчно смелост. И все пак, не ми отговори, ти какво правиш за да се промени нещо сред нас, в нашето отношение и поведение сред обществото, така че да стане по - добро и приемливо на времето в което живеем.
П.С. Твоите постове в различните подфоруми, например за Истанбулската конвенция са мнооого повече.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 121 пъти

Мнениеот bknf » 4 Септември 2018, 22:23:14

baconsutan написа:..Европа ще стане черна и мюсулманска, където ще се прилага Шериата. Жените с бурки, мъжете с бради и широки гащи, децата ще учат корана. България ще бъде под турско влияние и с циганско управление, плюс американски бази за дебнене на Русия. Аз съм християнин, европеец и човеколюбец. Искам такова бъдеще за хората в България, Германия и навсякъде в Европа..

Ако се стигне дотам, то това ще е по воля на европейските избиратели - на съответните партии?
На новодошлите "бежанци"/ мигранти ще се разреши, да си регистрират свои партии?
И ще се случи постепенно, през следващите 10- 20 години?

Що се отнася до "американските бази" - няма страшно, не бой се. Те нищо реално не могат да направят. Не живеем нито в 60-те години, нито 90-те.. нито e 1941. Техническите възможности за сдържане на каквото и да е било нападение са вече други. Такива, че да се откаже - "нападателя". ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 420 пъти

Мнениеот itzo » 5 Септември 2018, 05:12:32

Имате ли нещо против да си споделяте путинофи...ааа...тоест политическите пристрастия по някакъв друг начин, за да остане все пак някоя тема незаключена, поне до поредното завръщане на Кинг Хасан? Впрочем смятам, че последните му постове бяха повече от смислени, имам предвид онези за анцайгета и прочее максови щуротии.

П.С. Не съм си броил постовете. Пиша, когато сметна, че даден връл фен и проводник на едно или друго просто решение на сложни проблеми се увлича в пресоляване на манджата.
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 221 пъти

Мнениеот bknf » 5 Септември 2018, 06:21:13

itzo написа:Имате ли нещо против да си споделяте путинофи...ааа...тоест политическите пристрастия по някакъв друг начин, за да остане все пак някоя тема незаключена, поне до поредното завръщане на Кинг Хасан? Впрочем смятам, че последните му постове бяха повече от смислени, имам предвид онези за анцайгета и прочее максови щуротии..

Някой почва пак да си излива отрицателната енергия? Или иска да бъде деен участник в Третата Световна война?

Онова, с примера за кой защо е бил осъден - беше отговор на твоите нападки. Относно "хомосексуалистите".
Но няма страшно. Ти не си "обществено" лице, политически деец. Нито си председател на АфД.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 5 Септември 2018, 07:10:13

Да не мислиш, че е много лесно да изливаш позитивна енергия, наблюдавайки поясно-земните холопски поклони пред някой барин, бил той русский или американо? :mrgreen: А законите си ги чети, както са написани, не тълкуванията им по вестниците. И пак казвам- отворен съм към 'сякакъв вид анцайгета, само по възможност не намесвайте излишно форума. Щото Темида е кьорава- нали знаеш?
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 5 Септември 2018, 08:42:56

itzo написа:Да не мислиш, че е много лесно да изливаш позитивна енергия, наблюдавайки поясно-земните холопски поклони пред някой барин, бил той русский или американо? :mrgreen: А законите си ги чети, както са написани, не тълкуванията им по вестниците. И пак казвам- отворен съм към 'сякакъв вид анцайгета, само по възможност не намесвайте излишно форума. Щото Темида е кьорава- нали знаеш?

Ти от Темида ли си? Може и да си, като гледам как се измъкваш от въпросите и отговаряш витиевато в стил "другите правят поясно - земни холопски поклони пред барините, но не и аз".
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 121 пъти

Мнениеот bknf » 5 Септември 2018, 09:09:49

itzo написа:Да не мислиш, че е много лесно да изливаш позитивна енергия, наблюдавайки поясно-земните холопски поклони... А законите си ги чети, както са написани, не тълкуванията им по вестниците. И пак казвам- отворен съм към 'сякакъв вид анцайгета, само по възможност не намесвайте излишно форума. Щото Темида е кьорава- нали знаеш?

Да ама в случая първо твоя милост почна с тая тема. А аз само ти отговорих.

И не за разните поясно-земните холопски, а за твоето явно и ясно отношение към всички хомосексуални. А в случая - почна да заплашваш николай. Който едва ли, предполагам - познаваш лично. Ти ли си забравил, или трябва да ти напомня?

Нещо не виждам къде е темата за "бежанците". И твоите мнения относно николай. Сигурно е изтрита. Там ти го заплаши, на което аз ти отговорих - за понятията, и какво е съдебното им значение.

Законите са си закони, тяхното прилагане на практика обаче - от съдебната система - как и защо - също има значение.
Което ти май не искаш да видиш.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот zlateto » 5 Септември 2018, 10:41:10

bknf написа:Нещо не виждам къде е темата за "бежанците".

Приеми го като знак свише, време е протеста да излезе извън виртуалното. Cтатиите в/у флаери, листовки и диплянки, cнимки на големи плакати, лозунги с огромни букви. :mrgreen: Напред дружина хахахх

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
andrian99
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1185 пъти

Мнениеот bknf » 5 Септември 2018, 10:58:35

zlateto написа:Приеми го като знак свише, време е протеста да излезе извън виртуалното. Cтатиите в/у флаери, листовки и диплянки, cнимки на големи плакати, лозунги с огромни букви..Напред дружина хахахх

Не ме вълнуват, нито интересуват - "протестите".

В случая ставаше дума за написаното от потребителя itzo срещу потребителя nikolaj. Тоест заплашването му с анцайге, за която той щял да се "занимае" евтл. лично.

На което видях за необходимо да се обясни с цитати - за сегашното Rechtssprechung, относно използваното от itzo - понятие. И както е известно, "съдебното мнение" за евентуален въпрос не е статично, а се и променя.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот zlateto » 5 Септември 2018, 11:20:45

Добре, ама Кольо е Schnee von gestern, heute ist Friede, Freude, Eierkuchen angesagt!

:wav: :wav:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1185 пъти

Мнениеот itzo » 5 Септември 2018, 16:25:17

bknf написа:
В случая ставаше дума за написаното от потребителя itzo срещу потребителя nikolaj. Тоест заплашването му с анцайге, за която той щял да се "занимае" евтл. лично.

На което видях за необходимо да се обясни с цитати - за сегашното Rechtssprechung, относно използваното от itzo - понятие. И както е известно, "съдебното мнение" за евентуален въпрос не е статично, а се и променя.

Айде без обичайното дебелоочие, бива ли? Твоят приятел Максо а.к.а. КольоАТ ме заплаши в прав текст с анцайге за клевета, на което му разясних с думи прости, че първото, за което ще се хванат властите, ако се обърне към тях са собствените му съставомерни(провери си термина с гооглето, юридически е. Твоите "понятия" пък са термин от руския криминален жаргон, ако не знаеш) деяния, тоест писания. Аз не съм чак толкова изкукал от скука на работа, че да седна да анцайгвам някакъв непознат в друга държава за глупостите, които пише. Още нещо неясно?
Последна промяна itzo на 5 Септември 2018, 18:02:42, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
andrian99
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 5 Септември 2018, 17:23:45

itzo написа:Твоите "понятия" пък са термин от руския криминален жаргон, ако не знаеш - деяния, тоест писания

И пак нещо се нервираш, май. Знам защо - но няма да ти кажа.
Деянията (нещо направено, извършено) - не са писания (нещо написано).

ДЕЯНИЯ НА СВЕТИТЕ АПОСТОЛИ
http://www.pravoslavieto.com/bible/nz/deyan.htm

Чл. 11, ал. 3 НК постановява, че деянието е непредпазливо, когато деецът не е предвиждал настъпването на обществено опасните последици, но е бил длъжен и е могъл да ги предвиди"
https://www.bg-pravo.com/2011/03/9_31.html

Престъпление е това общественоопасно деяние (действие или бездействие), което е извършено виновно и е обявено от закона за наказуемо.
http://www.juen.bg/sp-vks/zak/30006011.htm
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 5 Септември 2018, 18:14:26

От юридическа гледна точка писанията са деяния, уважаеми, в съда Светото Писание не върви :) Но всичкото това са глупости някакви, аз няма да седна да съдя никого затова, защото е седнал да избива комплекси в модерния хоремаг, а подозирам, че Макс също няма да съди никого, ако седне пет минути да помисли, след като му мине периодът на ПМС :)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 5 Септември 2018, 18:39:21

itzo написа:От юридическа гледна точка писанията са деяния, уважаеми, в съда Светото Писание не върви

В случая ти взе да твърдиш, че думата "деяние" била от руското наказателно право. ;-)
На немски - die Tat, die Handlung, и т.н.-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 5 Септември 2018, 18:45:37

"Понятие", уважаеми, понятие. Воровский закон, капиш? Чети по-внимателно, моля ;-)

П.С. Току-що забелязах, че лекинко си изманипулирал моето цитирано мнение, където вместо скоба си поставил тире, явно в опит да промениш смисъла му. Няма що, значи все пак четеш внимателно, ама не ти изнася това, което четеш?
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник