• Advertisement

За егоизма

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: За егоизма

Мнениеот onufriy » 8 Март 2018, 16:18:22

vl написа:Днес новият папа каза, че егоизмът може да унищожи семейството и да убива хора. Според мен е прав. Твърде много примери могат да се дадат.

Много съм съгласен с новия, или вече не чак толкова нов, папа. Аз по принцип много го харесвам, особено на фона от масата му предшественици. Самият факт, че едно същество може да оказва алтруистична подкрепа на друго, предполага отричана на егоизма в някаква степен.
После, за твърденията,че егоизмът е бил естествено човешко качество: да, така е. Само че такива са страхът, завистта, подлостта, опортюнизмът. Само че ние учим децата си, поне аз моите, а и мен моите родители, да преодоляваме тези си слабости. Щото няма какво да се лъжем, горните качества са директно следствие на вътрешната слабост. Единствено силният човек е в състояние на безкористни постъпки поради простата причина, че центърът на самооценката е вътре в него и за него самоуважението е важен елемент от съществото му.

За съжаление цяло поколение се възпитава в откровен меркантилизъм: ти си колата ти, телефонът ти, броят на лайковете във фейсбук. Не си никога задоволе, от това което имаш, щото по-новият продукт е вече излязъл...

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
EdiMi1
Рейтинг: 4%

onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот rikiking » 8 Март 2018, 19:16:00

onufriy написа:Много съм съгласен с новия, или вече не чак толкова нов, папа. Аз по принцип много го харесвам, особено на фона от масата му предшественици.

В наше време има само един истински достоен наместник на Тоя Свише и той е Войтила - Йоан Павел Втори.

Що се отнася за сегашния палячо, назначен от кликата на нестериотипните неолиберали, като го гледах как се гъзеше да мие краката на дузина мюсюлмани прегазили границите ни по престъпен начин,почти ми идеше да вляза в ролята на Отец Стефан, убил Бенедикт Шести в тъмницата по особено жесток начин... :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 422 пъти

Мнениеот ivo75 » 8 Март 2018, 19:56:38

rikiking написа:
onufriy написа:Много съм съгласен с новия, или вече не чак толкова нов, папа. Аз по принцип много го харесвам, особено на фона от масата му предшественици.

В наше време има само един истински достоен наместник на Тоя Свише и той е Войтила - Йоан Павел Втори.

Що се отнася за сегашния палячо, назначен от кликата на нестериотипните неолиберали, като го гледах как се гъзеше да мие краката на дузина мюсюлмани прегазили границите ни по престъпен начин,почти ми идеше да вляза в ролята на Отец Стефан, убил Бенедикт Шести в тъмницата по особено жесток начин... :mrgreen:

Абе сериозно, не ти знам тленното състояние, ама поне от десeтилетие и повече тоя Войтила е минало време, т.е. имаше.
И какъв си католик, православен ли, също не ме интересува, но катогъзците едва ли си имали по-нормален бишофф, освен ако не си от рода Маклауд и си преживял и други бишоффи :mrgreen:
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 170 пъти

Мнениеот rikiking » 8 Март 2018, 20:19:48

ivo75 написа:Абе сериозно, не ти знам тленното състояние, ама поне от десeтилетие и повече тоя Войтила е минало време, т.е. имаше.

Тцъ, канонизиран е, така че за него се говори в сегашно време. Все пак гледа отгоре , все пак смЕтам знаеш ...:angel7:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 422 пъти

Мнениеот ivo75 » 8 Март 2018, 20:29:56

rikiking написа:
ivo75 написа:Абе сериозно, не ти знам тленното състояние, ама поне от десeтилетие и повече тоя Войтила е минало време, т.е. имаше.

Тцъ, канонизиран е, така че за него се говори в сегашно време. Все пак гледа отгоре , все пак смЕтам знаеш ...:angel7:

Не, все пак, не знам, не им водя каталог на каноните :mrgreen: И ако все пак гледа отгоре съм сигурен, че те вижда :mrgreen: . Чисто технически бая народ се е събрал горе, всички ли гледат?
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 170 пъти

Мнениеот bknf » 8 Март 2018, 22:23:14

vl написа:Днес новият папа каза, че егоизмът може да унищожи семейството и да убива хора. Според мен е прав.
Твърде много примери могат да се дадат.

To и оръжието може да унищожава хора. И то доста - не само семейството.

ivo75 написа:И ако все пак гледа отгоре съм сигурен, че те вижда.. Чисто технически бая народ се е събрал горе, всички ли гледат?

Чисто технически - даже едва ли може и да ги сметнем. Колко народ са живяли на Земята - къде са отишли душите им, след смъртта на тялото ? :mrgreen:
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 249 пъти
Благодарено: 391 пъти

Предишна

Назад към Приказвалник