• Advertisement

Днешна Русия и нейното очарование

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Днешна Русия и нейното очарование

Мнениеот bknf » 11 Януари 2018, 22:35:29

itzo написа:
bknf написа:...Няма кво да чакам с ляб и соль, аз отивам на място - даже и да не ме чакат

Дано тръгнеш по- бързо от Тошко Аматамата, дето втора година вече не успява да се раздели с немския социал.
Ама все обещава, някой ден, непременно..Да не съм офф..

Година след казармата заминах за Германия, не знаейки езика, с 500 марки в джоба, не познавайки никого и не знаейки нищо за немската действителност. Като изключим рекламните картинки на немски дворци, зелени поляни и цветните рекламни брошюри от Пловдивския панаир. Като пристигна автобуса в крайната цел, Зима, сняг и студ, тъмно към 4 сутринта, като пообиколих малко - ме учуди, че в един сравнително хубав квартал, 5-6 чернокожи мигранти - се грееха на един запален огън и слушаха африканска музика от едно радио :mrgreen: . И искаха да ми продадат дрога. Наоколо нямаше дебела сопа, да я взема в ръка - ама те и така - разбраха. ;-)

След няколко месеца, работех в един склад за товарене на пакети в джърман парсел, пак така едни 3-ма чернилки в съблекалнята се опитаха нещо да ми обяснят :mrgreen: Ама не стана - не всички бели са либерални, за тяхно голямо учудване. Пък се намеси на помощ и един руснак - от Казахстан. След което вече всичко стана се изясни-)).

Тогава ще наште дипломи за средното образование не ги признаваха във ФРГ. Имах виза за 30 дена - само за изпит по немски. Изпита не го взех, но останах за още 1 година, на подготвителен курс. А с финансирането ми, собственото - се оправях лично аз, щото наште нямаха какво да ми дават. Защо и кой обезцени българската валута и си присвои или унищожи бившата "народна" собственост - това ще го разбера впоследствие. Както и защо се е разпаднал СССР.

Понеже живеех в студентско общежитие в много хубав, богаташки квартал - трябваше да тръгвам сутрин в 4 сутринта,
а в 7.30 ми почваше задължителния немски "курс" - за придобиване на немско средно образование. Което беше свързано с визата - за 1 година. Така 2-3 месеца, после намерих друга работа.

И за цялото това време, през което съм бил в Германия, не съм получил нито 1 д-марка или после нито 1 евро социална помощ. И не само това. Като трябваше да работя нещо, след първото пращане на информацията за мен на немските държ. служби, че е започнал нов "служител" - "чужденец" (и то като студент) - то след 2-3 месеца идваше писмо, че за за да работя - трябва специално разрешение - Arbeitserlaubnis. Дори и и да има студентска виза. И че трябвало да се провери, дали за туй работно място няма немски или "европейски" граждани - кандидати. После заплашваха с 50 хиляди марки глоба - работодателя.

Обаче всяко зло - за добро ;-) После ще ми стане ясно, че колкото по-сложни и трудни са задачите (за разбиране), то толкова по-лесно е да си намери човек работа. След години, за същите тия немски служби - съм изпълнявал сложни проекти - за тяхното финансиране. За какво харчат те пари и с какви ползи.

Та още тогава се научих, че колкото по-сложно изглежда нещо - толкова по-лесно може да се окаже то на практика. И че трябва да се ходи "нагоре" - а не "надолу". Дори и да не знае човек всичко, по дадената задача.

А към Русия се насочих (първоначално)... с американска помощ и за решаване на американски "проблеми". Трябваше да оправям кашата, забъркана от тях самите. Някои си мислят, че като имат много долари - и всичко им е до колене. Ама то не винаги е така...:mrgreen:

Потребители благодарили на автора bknf за мнението (общо 2):
VaskoLeonnovia
Рейтинг: 8%

bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 231 пъти
Благодарено: 375 пъти

Мнениеот itzo » 11 Януари 2018, 23:36:48

И другарката Корнелия я влече, та целия Северозапад с нея. Току-що я гледах по "Господарите" :) Лапсус, ама показателен.

https://clubz.bg/62769-korneliq_ninova_ ... at_v_rusiq
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 186 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 12 Януари 2018, 00:01:02

itzo написа:
rikiking написа:...Ице , доколкото си спомням - на граничарите май ви даваха от тия пушчици със сгъваемите приклади ? :toothy10:

Това тест ли е? Със сгъваем приклад се полагаше само на кучкарите и свързочниците в гранични войски. Аз съм бил сапьор.

Ицко, бивши комунета няма, от мен да го знаиш! Надушвам ви от 100 километра, само като си отворите устата и почнете да се излагате със стари мантри, преработени за новите господари! :mrgreen:
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот itzo » 12 Януари 2018, 00:16:09

VaskoLeon написа:
itzo написа:
rikiking написа:...Ице , доколкото си спомням - на граничарите май ви даваха от тия пушчици със сгъваемите приклади ? :toothy10:

Това тест ли е? Със сгъваем приклад се полагаше само на кучкарите и свързочниците в гранични войски. Аз съм бил сапьор.

Ицко, бивши комунета няма, от мен да го знаиш! Надушвам ви от 100 километра, само като си отворите устата и почнете да се излагате със стари мантри, преработени за новите господари! :mrgreen:

Васе, днеска виждам антикомунистическата личност е взела връх в объркания ти акаунт. Пак ли си забравил хапчетата? :mrgreen:

П.С. Да не съм офф:

itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 12 Януари 2018, 17:59:37

itzo написа:
rikiking написа:...Ице , доколкото си спомням - на граничарите май ви даваха от тия пушчици със сгъваемите приклади ?

Това тест ли е? Със сгъваем приклад се полагаше само на кучкарите и свързочниците в гранични войски.
Аз съм бил сапьор.

Не само. Забравил си една малка, но славна бойна единица. Tия дето носеха сини барети ;-)
Към калашника имаше запалителни и взривни патрони. Както и заглушител.-)
Какви още други шашми имаше, от взривната наука - няма да казвам.;-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 12 Януари 2018, 18:33:25

bknf написа:...Не само. Забравил си една малка, но славна бойна единица. Tия дето носеха сини барети ;-)
Към калашника имаше запалителни и взривни патрони. Както и заглушител.-)
Какви още други шашми имаше, от взривната наука - няма да казвам.;-)

Майна-бригада е съвсем друга бира, човекът питаше за гранични войски. Ама все пак не смятам, че можеш да ме изненадаш с кой знае какво... ;-)

itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 12 Януари 2018, 18:36:39

А то беше полк преди, не бригада.
Последна промяна bknf на 12 Януари 2018, 18:48:37, променена общо 1 път
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 12 Януари 2018, 18:44:00

Нали не мислиш, че вие диверсантите сте носели някаква взривна джаджа, която не е била известна на на нашего брата сапьорите?

Парашутист пада към земята, не му се отваря парашута. Лети си надолу и се мъчи, по едно време гледа друг лети наблизо:
- Оооо, колега, как се отваря запасният?
- Не знам, аз съм сапьор!
:laughing6:
itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 12 Януари 2018, 18:57:02

itzo написа:Нали не мислиш, че вие диверсантите сте носели някаква взривна джаджа, която не е била известна на на нашего брата сапьорите?

Не знам, не помня кво имаше.. но имаше нещо като пластелин, лепиш го някъде - бучкаш на него взривателя - и после "бум" -)
Или нещо като кабел - увързваш с него дървото - и после все едно си бил с резачка ;-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 12 Януари 2018, 19:34:20

bknf написа:А то беше полк преди, не бригада.

Виждам че явно всичкчите сте били кирове и сте спяли директно по земята върху едно одеало заедно с кашимерията по ученията. :laughing6:
За разлика от елита - артилерията. Артилеристът никога не спи на земята като кашик.
И още повече - елитът на елита - реактивно-ракетния дивизион на бригадата 38 ххх, където свръхстарото ефрейтор rikiking e отбило войнския си дълг си към Майка България.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 210 пъти
Благодарено: 395 пъти

Мнениеот itzo » 12 Януари 2018, 19:36:01

VaskoLeon написа:...Ти по себе си ли съдиш, че други тоже вземат хапчета? :) :) :)

Не. Съдя по очевадни признаци, по наличието на които даже немедицинско лице може да се увери, че не си ги вземал скоро. Нямаш ли с какво друго да си играеш днес?
itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот itzo » 12 Януари 2018, 19:48:00

rikiking написа:...Виждам че явно всичкчите сте били кирове и сте спяли директно по земята върху едно одеало заедно с кашимерията по ученията. :laughing6:

Да си имаме уважението, никога не съм стъпвал на учение, че да ми се налага да спя на земята. Само веднъж една нощ на гръцката граница, когато търсихме една група от твоите любими арабски нашественици, през далечната 1990-та година, май. Ама това не се брои :mrgreen:
itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 12 Януари 2018, 20:23:46

rikiking написа: Виждам че явно всичките сте били кирове и сте спяли директно по земята върху едно одеало заедно с кашимерията по ученията. За разлика от елита - артилерията. Артилеристът никога не спи на земята като кашик..

Един път, бяхме на 1 учение. Повече от 40 (или 60) км ги минахме пеша (общо), в пълно бойно снаряжение. 1-ви декември, и падна първия сняг. А ние след часове обикаляне из пътеките - беше вече късно вечерта, легнахме на земята да спим. Запалихме огън, един буден - другите спят - и се сменят. Та насред гората, в 3 или 4 сутринта, стоя седнал буден, и държа автомата с 2-те ръце пред мен - изникна отнякъде, някъв овчар. С въпроса - "а вие кво правите тука" :mrgreen:
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bknf » 12 Януари 2018, 20:31:01

rikiking написа:За разлика от елита - артилерията. Артилеристът никога не спи на земята като кашик. И още повече - елитът на елита - реактивно-ракетния дивизион на бригадата ххх, където свръхстарото ефрейтор rikiking e отбило войнския си дълг си към Майка България.

А целта на учението беше, да се намери и унищожи - замаскирания ракетен дивизион, който кой го знае, къде са го скатали. Където е бил на служба, свръхстария ефрейтор рикикинг ;-) . Очаквайки скорошно уволнение и опитване на немската бира и печените прасенца. :mrgreen: Отделно, другите юнаци - от съседния батальон - търсеха нас, за да ни хванат и пратят там, където според тях ни е мястото -) Намерихме ги и ги цъкнахме, останаха само пушеците от тях. Hо и ония гавази - ни намериха нас -))

Обаче малко ме съмнява, че точно рики е бил тогава там из ония баири, зимъска в снега :mrgreen:
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 12 Януари 2018, 20:45:55

Отнесохме се в казармени спомени.

https://ria.ru/tourism/20180112/1512521 ... _popular_1

МВД определило список стран, в которые сотрудники ведомства могут выезжать на отдых. Это Азербайджан, Армения, Казахстан, Киргизия, Таджикистан, Белоруссия, Туркмения и Узбекистан, а также республики Южная Осетия и Абхазия. Также работники МВД могут выезжать во Вьетнам, на Кубу, в Палестину или Китай.

Ку не знаете, на служителите на руското МВР е забранено да излизат зад граница. Изобщо. И на военните(освен по служба, на танке :laughing6: ) а и на държавните служители. Види се, разхлабват режима.
itzo
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник