• Advertisement

Днешна Русия и нейното очарование

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Днешна Русия и нейното очарование

Мнениеот baconsutan » 13 Януари 2018, 21:29:31

Обикновеният руснак е много вярващ и го предава на децата си, за разлика от показната вяра на болшинството българи. Религията е едно от най - силните оръжия, което руските държавници знаят отлично. Поради това, те поддържат църквите и строят нови. Наскоро Орбан отпусна средства на Руската православна църква в Унгария.
В Москва има само една джамия, една синагога и множество християнски храмове, кой от кой по - величествен и красив. Вървейки по улицата се натъкваш на поредната църква през съвсем кратко разстояние. Да не говорим за Сергиев Посад, "Св.Спас" над Нередница, църквата в с. Кидекша, Владимировска област, "Покров Богородичен" на река Нерл, "Преображение Господне" в Переславъл Залески, Успенската катедрала, "Св. Архангел Михаил" над гр. Смоленск. Във Велики Новгород има няколко впечатляващи църкви и катедрали - "Св. София", "Рождество Богородично", "Св. Николай".
Понеже Руската федерация, като единствената днешна империя, включва народи с различни националности и вяра, е разбираемо за мюсюлманите да има джамия. И без това Кадиров трудно се оправя с чеченците.
В Москва, в Петербург и в някои други по - големи градове хигиената е перфектна. Нямо боклуци, няма скучаещи безработни, които да се шляят безметежно по улиците. Чистят даже в дъжда и в снега. За охраната се грижат Омоновците. По селата и в провинцията картинката е друга.
Не е особено здравословно да търсиш конфликт с руските мъже, щото са много едри, здрави и думата "страх" им е непозната. Последица от воините. Задружни са, защитават по - слабите, като инвалиди, възрастни, жени и деца. Обяснимо, прекършили са гръбнака на немската машина, на франсетата, на Златната орда, на джихадистите и на следващите по реда им.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 106 пъти
Благодарено: 105 пъти

Мнениеот itzo » 13 Януари 2018, 21:58:13

baconsutan написа:...В Москва има само една джамия...

Искаш да кажеш, шест големи джамии, седем по-малки и още около сто молитвени домове, може би? Наистина идват малко за милион и половина мюсюлмани, жители на столицата. Но това е поправимо, работи се активно по въпроса.

bknf написа:...А ти откъде знаеш - да не би да си я подписвал тая заповед - лично :mrgreen: ?
Дай някъв линк да видим.

Аз да не съм ви министр внутренных дел? Погледни си Статья 15 от Федеральный закон "О порядке выезда из РФ и въезда в РФ"

https://vz.ru/news/2015/2/16/729878.html

16 февраля 2015
...Депутат Госдумы Александр Хинштейн («Единая Россия») направил главе МВД России Владимиру Колокольцеву запрос с требованием разъяснить, почему всем сотрудникам ведомства запрещен выезд за рубеж.

Как отмечает депутат, в феврале во все подразделения МВД был разослан приказ Колокольцева о запрете на выезд из страны всем аттестованным сотрудникам органов внутренних дел (за исключением выезда в страны СНГ, а также Абхазию, Южную Осетию).
«Указанный запрет вызывает неоднозначную оценку со стороны личного состава, поскольку причины его введения до сотрудников не доведены и не разъяснены», – отмечает Хинштейн
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 186 пъти

Мнениеот bknf » 13 Януари 2018, 23:28:32

itzo написа: Аз да не съм ви министр внутренных дел? Погледни си Статья 15 от Федеральный закон "О порядке выезда из РФ и въезда в РФ"

Tи колко сътрудника на МВД искаш да поканиш на гости вкъщи - че така си се притеснил, че те няма да могат да ходят в чужбина? :mrgreen:

Kойто иска да обикаля по света - да напусне МВД и да почне друга работа.

Както и
В 2018 году вступит в силу закон Совета безопасности - "Об ужесточении права выезда за границу сотрудников силовых структур и чиновников, имеющих доступ к секретным сведениям

Които имат достъп до секретна информация. На теб каква ти е необходима, че така си се загрижил ? ;-)

А джамиите, си ги остави на мира. Или искаш да забраниш на хората, да вярват в каквото намерят за добре?
Свобода на религията и вероизповеданията бе. Нищо лошо няма. Или си - ислямофоб ? ;-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 231 пъти
Благодарено: 375 пъти

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 00:18:41

bknf написа:...Както и
В 2018 году вступит в силу закон Совета безопасности - "Об ужесточении права выезда за границу сотрудников силовых структур и чиновников, имеющих доступ к секретным сведениям

Които имат достъп до секретна информация. На теб каква ти е необходима, че така си се загрижил ? ;-)

Влез в настоящия век, моля ти се. Кой е луд да купува секретна информация заедно с източника? Ама руските полицаи реват като линейки по форумите, че в Сочи почивката излизала на двойна цена от Майорка, а загранпаспортите им събират прах в касата на управлението. Иззети. На полицаите паспортите. Имало кой да пази пазачите :laughing6:

bknf написа:...А джамиите, си ги остави на мира. Или искаш да забраниш на хората, да вярват в каквото намерят за добре?
Свобода на религията и вероизповеданията бе. Нищо лошо няма. Или си - ислямофоб ? ;-)

Свобода, зер. Виждам хората си викат каквото намерят за добре, например "Аллах акбар, джихад будем делать" насред Москва. От това по- свобода-здраве му кажи :)
itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 11:03:36

Мюсюлманите говорят руски, служат в армията, имат съзнанието, че са част от Русия. Празнуват военните празници заедно с останалите и много от тях са закичени с ордени от горе до долу. Вярно е, че някой и друг узбекистанец направи от време на време золум, ама властите не спят и веднага го окошарват. Недолюбват свидетелите на Йехова, които са всеизвестни по целия свят с подлата си дейност.
Русия има голям авторитет сред мюсюлманските държави, поради балансираната си политика. Даже араби си кръщават децата с руски имена, учат в тази държава.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 106 пъти
Благодарено: 105 пъти

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 12:40:54

itzo написа:
bknf написа:...А джамиите, си ги остави на мира. Или искаш да забраниш на хората, да вярват в каквото намерят за добре? Свобода на религията и вероизповеданията бе. Нищо лошо няма. Или си - ислямофоб ? ;-)

Свобода, зер. Виждам хората си викат каквото намерят за добре, например "Аллах акбар, джихад будем делать" насред Москва. От това по- свобода-здраве му кажи :)

Ислямската религия не е била гонена или забранявана, от болшевиките/ интернационалисти. Те са и тия, които са искали да правят световна революция, в която да изгори и Русия. Единия забягва даже в Мексико, че да е по-близо до САЩ (Троцки).

Те са притеснявали - православни попове и манастири - но не и джамиите. Сталин обаче, го спира това. Май и той е бил - семинарист. А тогава в Русия е имало много земи, населени с мусюлмани. Които болшевиките нарязват на "съветски" републики - в рамките на една държава. После след смъртта на Сталин, от Хрушчов нататък - поелите властта партийци сменят и констутуцията (сталинската) - и тия републики получават право на излизане от държавата. Което после през 90-те години и ще се получи.

За детайли - трябва сам да провериш.

Ето и един хубав филм, за ислямa и самбото - в СССР ;-)

bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 17:14:46

bknf написа:...А тогава в Русия е имало много земи, населени с мусюлмани. Които болшевиките нарязват на "съветски" републики - в рамките на една държава. После след смъртта на Сталин, от Хрушчов нататък - поелите властта партийци сменят и констутуцията (сталинската) - и тия републики получават право на излизане от държавата...

Извънредно интересен прочит на историята представяш, "имало много земи, населени с мюсюлмани, ама болшевиките ги нарязали" ;-)

http://www.liveinternet.ru/users/3498421/post363444286/

Доклад Военного Министра
Генерала от инфантерии А.Н. Куропаткина.
1900 год.

Ваше Императорское Величество!

На протяжении 18 и 19 веков Россия провела в войнах 128 лет, и только 72 года были мирные.
Из 128 лет только пять припадают на оборонительные войны, все остальные - это захватнические походы...

... 18 век для России знаменуется рядом военных заданий:

Из 19 войн и походов с захватническими целями велось 17 войн и только две войны можно признать оборонительными.
Защите (обороне) было посвящено 2 года и 5 мес., агрессии - 66лет и 1 мес. На Российской территории огонь войны бушевал 3 с половиной года, 65 лет вооружённых кампаний были перенесены на территорию противника.

... В 19 веке Россия вела 15 внешних войн и 3 внутренние войны. Внешние войны продолжались более 67 лет. На мирное время припадает 32 года и 9 мес. С 67 лет непрерывных боёв - оборонительные войны длились 2 года и 1 месяц. Остальные - 121 военная операция - разыгрывались вне границ империи.

За 200 лет войн Россия, имевшая в начале 18 века всего 12 млн. населения, превратилась в державу, которая в нынешнем 1900 году насчитывает 132 млн. человек.

Анадънму? Имало било, ама се отцепили. Русские не започвали войните, ами ги завършвали. Птички и пчелички... :laughing6: :laughing6: :laughing6:
itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 14 Януари 2018, 18:06:34

Въпреки че ислямизацията ми е любима тема, в случая си трая неслучайно и то защото ако не беше се намесила Русия в Сирия, ибриците както избиха първо православното население и разрушиха християнските села и манастири, досега да бяха превзели и Дамаск вече. И да бяха тръгнали на север и на запад да налагат шериат и да избиват мирното християнско население , което е оцеляло и в съседните на Сирия държави.
----------------------------------------------------------------------------------------

@bknf
За служителките в банките - разбрахме. Но я виж и милицайките :reindeer:

Изображение
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
bknf
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 211 пъти
Благодарено: 397 пъти

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 18:16:00

rikiking написа:Въпреки че ислямизацията ми е любима тема, в случая си трая неслучайно и то защото ако не беше се намесила Русия в Сирия, ибриците както избиха първо православното население и разрушиха християнските села...

А това, че там в момента подкрепяните от САЩ баш ибрици се бият с подкрепяните от Русия не-чак-дотам-ибрици не ти ли докарва известна порция когнитивен дисонанс?
itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 19:51:39

Това го взимам от темата "накъде след Германия", защото ми хареса ;-)
itzo написа:
bknf написа:...Няма да ти обяснявам - като на първокласник :mrgreen: . Чети повече, вниквай, разбирай.. и силата да бъде с тебе-)...

Не се налага да ми обясняваш нищо, схващам от половин дума. Само имай предвид, че когато shit hits the fan много хора, които са си мислели, че на тая сватба са от страната на младоженеца, са се оказвали откъм булката-)) Особено често това се получава в Мадър Раша

Абсолютно, така е. Но в случая - всеки сам си прави избора, и решава - на коя страна да застане. На доброто, или на..
А има и други детайли, в които няма да се задълбочавам ;-) .

Обаче аз не съм нито канен, нито съм участник на тая или друга сватба. Няма и необходимост. Те си имат достатъчно доброволци и служители - които да ги решават - тия задачи.

Но ако се стигне наистина до голяма "сватба", като на 22 юни - преди бая време - и пак до "ставай страна огромная" - и аз се намирам там, а не някъде другаде то...Тогава едва ли ще има голямо значение, откъм страната на булката ли ще съм - или откъм гостите. ;-)

Дано да не се стига.

Е за такива "сватби" става дума - ако съм те разбрал правилно:

bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 20:02:28

bknf написа:...Е за такива "сватби" става дума - ако съм те разбрал правилно:...

Това повечето пловдивски парашутисти имате много идеализирана представа за войната. А войната, тя е такава( който не е клал прасе да не гледа по- добре):

itzo
Златен писач
Златен писач

Мнениеот VaskoLeon » 14 Януари 2018, 20:31:07

bknf написа:
itzo написа: Аз да не съм ви министр внутренных дел? Погледни си Статья 15 от Федеральный закон "О порядке выезда из РФ и въезда в РФ"

А джамиите, си ги остави на мира. Или искаш да забраниш на хората, да вярват в каквото намерят за добре?

Той Ицко пръцкото си е бивше комуне, служи на поредният господар, който пак по погрешка е избрал! :mrgreen:

Не всички мюсюлмани са терористи, свободата на вероизповеданието може само комуне-мандражия да я постави под съмнение!!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 20:33:26

itzo написа:
rikiking написа:Въпреки че ислямизацията ми е любима тема, в случая си трая неслучайно и то защото ако не беше се намесила Русия в Сирия, ибриците както избиха първо православното население и разрушиха християнските села...

А това, че там в момента подкрепяните от САЩ баш ибрици се бият с подкрепяните от Русия не-чак-дотам-ибрици не ти ли докарва известна порция когнитивен дисонанс?

Мога да отговоря вместо рики - въпреки че и той ще има какво да каже по тоя въпрос ;-)

Първо - тия брадатковци- наемници почнаха там не при Тръмп , а доста преди него. Това че определени кръгове отнякъде си - разбъркаха там манджата, съвсем не означава, че той бил замесен. Не го знам, къде е бил по онова време.

Както и Ердоган беше поканен на сватбата, ама после се усети, че до нищо добро няма да доведе туй хоро.
Ако продължава да го играе по оная музика.

Tова че е имало там американски военни, съвсем не означава, че там са замесени всички американци. Има определени интереси - да.

Както и помня, какъв вой се беше вдигнал в немската преса, по време на изборите - и как не искаха Тръмп да бъде избран. Защо - само те си знаят.
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 20:43:33

itzo написа:..имате много идеализирана представа за войната. А войната, тя е такава( който не е клал прасе да не гледа по- добре-)

Ти да не би да си бил там, на кадрото :mrgreen:

bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ivo75 » 14 Януари 2018, 20:45:31

bknf написа:
itzo написа:

Мога да отговоря вместо рики - въпреки че и той ще има какво да каже по тоя въпрос ;-)

Първо - тия брадатковци- наемници почнаха там не при Тръмп , а доста преди него. Това че определени кръгове отнякъде си - разбъркаха там манджата, съвсем не означава, че той бил замесен. Не го знам, къде е бил по по онова време.

Както и Ердоган беше поканен на сватбата, ама после се усети, че до нищо добро няма да доведе туй хоро. Ако продължава да го играе по оная музика.

Tова че е имало там американски военни, съвсем не означава, че там са замесени всички американци. Има определени интереси - да.

Както и помня, какъв вой се беше вдигнал в немската преса, по време на изборите - и как не искаха Тръмп да бъде избран. Защо - само те си знаят.

Спомням си някъде прочетох, че дръвчето и мъглата били предложени за повишение в чин, след онзи нещастен случай над Смоленск.
Още обаче не съм сигурен, дали няма да има разжалвания в родата на Тръмп и при него самия, или се приема, че добре си изпълнява задачите, да не прави нищо :mrgreen:
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 165 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник