• Advertisement

Днешна Русия и нейното очарование

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Днешна Русия и нейното очарование

Мнениеот olga » 17 Септември 2015, 11:00:48

bknf написа:
olga написа:
vl написа:всички, които не споделят вашите симпатии към Русия

Марш оттука ! Ако нямаш какво да кажеш за Русия и нейното очарование !

Да ама той не с тая цел я е създал темата ;-)
Целта му е точно обратното.
Достатъчно е да се видят всичките му изказвания.
Или както го има изражението - не с мир дойдохме, а с война..

Но, всичките му опити показват точно това, което той се опитва да.. покаже ;-)

Слабо ме интересува ! Темата е за Русия и нейното очарование !

Потребители благодарили на автора olga за мнението:
VaskoLeon
Рейтинг: 4%

Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот vl » 17 Септември 2015, 12:21:42

И за интересите на Бг може да се направи тема. Направи я, вместо да спамиш! В нея мога да се включа. Всичко, на което се "радваме" днес е пряко свързано с миналото. Съвсем не искам да кажа, че то винаги трябва да бъде оправдание за всякакви престъпления и безобразия.

Кое било по-важно-мандатността или благополучието на народа? Та те са неразривно свързани! Думичката "самозабравяне" чувал ли си я? Май и тя вече не се използва. Когато някой се задържи дълго на власт, с него се случва именно това и е много по-склонен към кражби, злоупотреби и всякакъв вид престъпления. Сега ще се учим на фундаментални неща.......

Колко е добре руският народ се вижда от всичките снимки и клипове тук. И те не са създадени от мен или от някакви русофоби-американци, европейци. Създадени са от руснаци, които дълбоко негодуват от мизерията и пошлостта, в които за затънали до козирката! Разбирам, че не ви харесват, но невинаги всичко може да ни хареса.

Така и не отговорихте на въпросите ми на какво у-ще ходите в момента и какви ценни теми с голям интерес към тях сте създали.......И както се вижда сте си набелязали само няколко теми за участие, в които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ОПИТВАТЕ ДА НАМЕСИТЕ ПОЛИТИКАТА! Може би така са ви наредили "ОТГОРЕ"?

Направих ви и нови теми, но интерес почти никакъв......Но в другите два форума, в които участвам съвсем не е така. И на двете места темата за безплатния обяд набира обороти.
Последна промяна vl на 17 Септември 2015, 12:52:36, променена общо 1 път
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 359 пъти
Благодарено: 161 пъти

Мнениеот olga » 17 Септември 2015, 12:51:36

Развалена плоча...
Скърца все на едно и също място
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vl » 17 Септември 2015, 12:53:47

Не, може и грамофонът да е развален. Но чий е той?
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 17 Септември 2015, 13:05:07

vl написа: Така и не отговорихте на въпросите ми на какво у-ще ходите в момента и какви ценни теми с голям интерес към тях сте създали.......И както се вижда сте си набелязали само няколко теми за участие, в които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ОПИТВАТЕ ДА НАМЕСИТЕ ПОЛИТИКАТА! Може би така са ви наредили "ОТГОРЕ"?

Я си признай - а на тебе "отгоре, или "отдолу" какво са ти наредили - и с каква цел? ;-)
И защо ти не отговаряш на въпросите, които ти се задават?

vl написа: Направих ви и нови теми, но интерес почти никакъв

А защо никой не участва в твойте теми? Може би, защото те са безсмислени. ;-)

vl написа:ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ОПИТВАТЕ ДА НАМЕСИТЕ ПОЛИТИКАТА

А нима ти уважаеми vl, не намесваш постоянно политиката? При което, без да я разбираш.
Искаш ли да се върнем малко по-назад и да видим какво си писал?

И къде за теб се намира това отгоре - от Всевишния ли?
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 199 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот vl » 17 Септември 2015, 13:21:28

Я пак! На кои въпроси не съм отговорил?

Интересно, защо тези същите теми в другите форуми се оказаха смислени? И се радват на интерес......

Да, аз страня от политиката , ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ЩЕ ТИ ПОВТОРЯ, ЧЕ ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ТЕМИ НЕ МЕ ВЪЛНУВАТ.

До ден днешен не зная какво точно става в Сирия, какво е това Ислямска държава, а новините ги спирам на секундата! Слушам само прогнозата за времето.

Сега ме чака работа, за разлика от вас. Ще се включа отново в полунощ.
Последна промяна vl на 17 Септември 2015, 13:27:50, променена общо 3 пъти
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот olga » 17 Септември 2015, 13:24:10

Отговарям ти на въпросите. На училище не ходя от 20 години. Други въпроси ? И колко форума на българите в чужбина има ?
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Мнениеот VaskoLeon » 30 Септември 2015, 20:09:16

bknf написа: Да ама той не с тая цел я е създал темата ;-)

Вие да не сте му водещ офицер, че знаете автора какво преследва с темата? 8-[

Без Русия няма мир в Сирия, дори Обама беше принуден да се срещне с Путин! Това е едно от многото очарования на Русия, стана фактор в световната геополитика!
Аватар
VaskoLeon
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 39 пъти
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 1 Октомври 2015, 14:26:57

Не съм била в Русия, но в ютюб гледам техни популярни предавания, за да си упражнявам руския, и ми се виждат изперкали хората. Руснаците винаги са били екстремни и изчанчени. Малко като японците са ми в това отношение. Българите сме земни и простички, имаме силна връзка със земята, при нас няма такива крайности на човешката психика. Руснаците са по-артистични и талантливи, но скалата за нормалност там е дооооста по-широка.
Там имам чувството, че или си от някакво забравено от Бога село, в което са само дегенерати и алкохолици, които се кръвосмешават и спят с 12 годишни момичета.
или си от голям град и си абсолютно екстремен типаж. Всичките им забавни передачи показват едни и същи фрикове: момичето барби от Одеса, което вярва, че е извънземно и духовен учител, някаква Карина Барби, която е асмесица между трол и провинциална девойка само все ще се жени за някой богаташ (папик, на руски), някаква мадама цялата от силикон, която е с гърди 3 метра в диаметър и говори като човек с умствено изоставане, едно момиче, което тотално се е изродило с всякакви пиърсинги сцепване на езика на две и прочее "модерни" модификации, и тн и тн. Абе куку до кукуто. Постоянно се случват някакви ужасии, каквито в България просто ги няма, например в Санкт Петербург, някакъв пънк си беше сготвил и изял приятелката, и куп други подобни.

Същевременно, ролята на жената е като от преди пампти века, да се омъжиш се смята за огромно постижение за жената. Изразът "Удачно въйти замуж" се повтаря във всяка една передача. Постоянно се натрапва на младите момичета, че преди всичко са жени и майки, а другото е от лукавия и от запада. Жената там е в подтиснато положение, по-зле многократно от в България. Постоянно има курсове, които ен са свързани с образование, а с това как да хванеш мъж и младите момичета с това се занимават, промиват им мозъците. На мен това ми е много неприятно. Някакъв техен си там дядка на 50 години певец бил се залюбил с некво момиче, коао то било на 15, а той на 35+. Момичето било искало музикална кариера и той заради това я изоставил и сега тя на почти 30 иска пак да се събира с дядката (вече на 50). И всички хором й обясняват, че нейн е бил проблемът, че била избрала кариерата, а не семейството, мъжът нямал нужда бил от конкуренция...абе некви такива и тя се чувстваше виновна и се извиняваше.
Да си съпруга на олигарх и да живееш на някаква там специална улица/ или квартал в Москва до ден днешен се смята за много велико постижение.
Май като цяло, ценностите от нашите мутренски години, още си важат там (на степен "н"). :-&

Помня и как, време на олимпиядата, някакви казаци биха момичетата от Пуси Райът с камшици, и някакви яки младежи ходеха по дирите им и ги тормозеха. Обидата към тях винаги беше от типа на "к*рва" и други подобни.

Отношението към жената в Германия е може би нещото, което най-много ми харесва тук и много се радвам как възпитават младите момичета.

don't get me wrong, говоря руски, чувствам се свързана с Русия културно заради приятели и любими книги и филми, уважавам безкрайно техните научни постижения, школата им в една конкретна наука, тук институтите са пълни с руснаци и руски евреи. Но като жена, никога за нищо на света не бих живяла там.
Много искам, обаче, да отида на гости тази година и ще до направя. :)

(дано не ме изядат мъжете).
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 1 Октомври 2015, 14:38:12, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора бонджорно'принчипеса за мнението:
vl

бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот olga » 1 Октомври 2015, 14:33:52

Я кажи един любим руски филм ?
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 1 Октомври 2015, 14:38:59

Сталкер ми е, може би, любимият филм, а не просто любим руски филм.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 1 Октомври 2015, 14:46:01

бонджорно'принчипеса написа:Не съм била в Русия, но в ютюб гледам техни популярни предавания, за да си упражнявам руския, и ми се виждат изперкали хората. Руснаците винаги са били екстремни и изчанчени. Малко като японците са ми в това отношение. Българите сме земни и простички, имаме силна връзка със земята, при нас няма такива крайности на човешката психика.

;-) Ами, кво да ти кажа.. нормални са си хората, и няма нищо страшно да живее човек там. Обаче, има и определени особености. Това не е нито като Европа, нито като Азия. Нещо омешано. И също, има много, много земни и нормални хора там. Въпроса e, че ако човек отиде там и е чужденец все пак - то много неща може и да не ги види. Понеже е огромна територия. И също, не малко хора там се "губят" (вътрешно). Точно защото е голямо пространството. А и поради други причини.

А иначе, нормално си живеят там жените. Няма нищо страшно ;-)
Мутренските години там са били по Елциново време. Но вече е минало това време.
Oт тук нататък какво ще е бъдещето - ще видим..
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 1 Октомври 2015, 14:50:03

bknf написа:
бонджорно'принчипеса написа:Не съм била в Русия, но в ютюб гледам техни популярни предавания, за да си

А иначе, нормално си живеят там жените. Няма нищо страшно ;-)
.

а защо постоянно се омъжват (удачно). Иначе, да, голяма държава, ама явно за телевизията подбират де що има болничко. При нас наистина такива хора няма.

И ако са минали мутренските им години, защо с такава грдост се заявява, че еди коя си мъжа й е олигарх и живее на рублевке.
А,да, Ала Пугачева още е в центъра на всичко :mrgreen: . Музикално са много по-назад от нас, между другото!

Забравих да добавя: с религията и критиката към гейовете също много се парадира, според мен това е пропаганден трик на Путин, който иска да по този начин да протиропостави Русия на Запада. Русия е лоното на християнството и морала, а Западът е морално западнал, еманципиран, прогейчен и пролесбиясал и лошо му се пише.
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 1 Октомври 2015, 15:00:44, променена общо 2 пъти

Потребители благодарили на автора бонджорно'принчипеса за мнението:
vl

бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 1 Октомври 2015, 14:55:01

искам, обаче, да отида на гости тази година и ще до направя.

Отивай.. ще бъдеш приятно изненадана. Но, ако не обичаш студеното - то по-добре иди пролетта или лятото. Тоест другата година.

а защо постоянно се омъжват (удачно). Иначе, да, голяма държава, ама явно за телевизията подбират де що има болничко. А да, Ала Пугачева още е в центъра на всичко

Нищо подобно)
това което си гледала някъде си - няма нищо общо с реалността. Никакви там, Пугачови и т.н.
Иначе, ето ти тука 50 канала.. http://www.glaz.tv/online-tv/

A и зависи къде точно ще отидеш, все пак..
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 1 Октомври 2015, 15:04:51

bknf написа:
искам, обаче, да отида на гости тази година и ще до направя.

Отивай.. ще бъдеш приятно изненадана. Но, ако не обичаш студеното - то по-добре иди пролетта или лятото. Тоест другата година.

а защо постоянно се омъжват (удачно). Иначе, да, голяма държава, ама явно за телевизията подбират де що има болничко. А да, Ала Пугачева още е в центъра на всичко

Нищо подобно)
това което си гледала някъде си - няма нищо общо с реалността. Никакви там, Пугачови и т.н.
Иначе, ето ти тука 50 канала.. http://www.glaz.tv/online-tv/

A и зависи къде точно ще отидеш, все пак..

Абе, Русия откъм политика и обществени нагласи не е моята кръвна група. Откровено си го казвам. За някои неща не мога да приема възгледите на руските си познати. Иначе тази година ще ходя в Москва. :cheers: Студът не ми е проблем.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник