• Advertisement

Днешна Русия и нейното очарование

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Днешна Русия и нейното очарование

Мнениеот itzo » 9 Януари 2018, 23:38:52

VaskoLeon написа:Не ме учудва, че много немци се връщат отново в Русия, надоело им е в Германия, тук има мангизи, ама няма лайф! :) :)

Очевадно ти убягва разликата между лайф и жизнь, струва ми се.
Real stupidity beats artificial intelligence every time

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 211 пъти

Мнениеот bknf » 10 Януари 2018, 11:50:27

itzo написа: Очевадно ти убягва разликата между лайф и жизнь, струва ми се

Аз я знам, разликата. Тия, от групата на "лайфаджиите" - ще стоят в Лондон, за да пазаруват шарени дрънкулки, c откраднатите пари. Ония другите, ще ги видиш на парада с военна техника. Ще ги видиш по заводите и фабриките, в полицията и армията - и на много други места.

Обаче колкото и да са намъкнали, някой ден съвсем неочаквано, ще ги посетят едни хора. Te няма да слушат оправдания и да се интересуват от лайфаджийските им дрънкулки. И ще им се потърси сметка, за умело и ловко присвоеното.

Такъв сорт хора има по цял свят. Може да им се вгледаш и в лицата, и ще разбереш какви са разликите. Първата група ги влече едно - втората друго. Едните искат да има шоу и лайф. Другите искат да създават, измислят и творят. Запретват ръкави и строят нов мост, щом се налага. Или ако искат да минат през туй място. Или форсират реката другаде, избират друг маршрут и посока. Вместо да се оплакват, че времето е лошо и моста е паднал, а няма кой да им го оправи. На тях, "богоизбраните".

https://youtu.be/YSglghWZbyc
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 273 пъти
Благодарено: 406 пъти

Мнениеот itzo » 10 Януари 2018, 12:56:44

bknf написа:...Обаче колкото и да са намъкнали, някой ден съвсем неочаквано, ще ги посетят едни хора. Te няма да слушат оправдания и да се интересуват от лайфаджийските им дрънкулки. И ще им се потърси сметка, за умело и ловко присвоеното.

Еми пак ще попитам, в такъв случай... какво търсиш между лайфаджиите? Или пишеш постовете си от трактора, с който пахаеш целината някъде в Сибир, навЕрно? Барем в казарма влизал ли си? ;-)

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
bknf

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 10 Януари 2018, 13:17:56

itzo написа: Еми пак ще попитам, в такъв случай... какво търсиш между лайфаджиите? Или пишеш постовете си от трактора, с който пахаеш целината някъде в Сибир, навЕрно? Барем в казарма влизал ли си?

Първо да въртиш въпроси от едно, към личното - не мисля, че се отнася по тая тема.

Второ - а теб какво те засяга, аз къв съм и що съм ;-) ? За това ли е тая тема? -))

Трето - да, бил съм в казармата. Искаш ли да знаеш, в кое поделение? Това беше още по времето, когато нещата в армията се движеха още по инерцията, останала още от НРБ.

Четвърто - а ти бил ли си? ;-) и искаш ли да летиш до Лондон, за да пазаруваш нещо ?-))

И пето - а какво засяга туй темата за Руската Федерация? :mrgreen:
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот rikiking » 10 Януари 2018, 13:28:21

bknf написа:
itzo написа:Първата група ги влече едно - втората друго. Едните искат да има шоу и лайф. Другите искат да създават, измислят и творят. Запретват ръкави и строят нов мост, щом се налага. Или ако искат да минат през туй място. Или форсират реката другаде, избират друг маршрут и посока.

Чакай сЯ. Има разни хора, разни идеали - какво е това - или лайф или бач до спукване.

Аз пък ти казвам - който не умее да се весели , той не умее и да работи... :cheers:

Най-добрият работник е щастливият работник. И аз съм и творил, и съм работил здраво, че и реки както казваш съм форсирал с тежка техника и то в буквалния смисъл, което не ми пречи обаче да си гледам кефа и лайфа при всеки удобен случай. ;-)
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
bknf

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 10 Януари 2018, 15:13:21

bknf написа:...Първо да въртиш въпроси от едно, към личното - не мисля, че се отнася по тая тема. ..

Toгава не вмъквай моля в темата деветосептемврийски лафове от сорта

bknf написа:...Обаче колкото и да са намъкнали, някой ден съвсем неочаквано, ще ги посетят едни хора. Te няма да слушат оправдания и да се интересуват от лайфаджийските им дрънкулки...

Елате, хора. Ще ви посрещнем сърдечно, поне аз :mrgreen:

bknf написа:...Второ - а теб какво те засяга, аз къв съм и що съм ;-) ? За това ли е тая тема? -))...

Другарят Карл Радек е измислил за хора като теб термина useful idiot.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BE%D1%82

Не бързай да се обиждаш, обаче,първоначалното значение на думата идиот е било "гражданин" ;-)

bknf написа:...Трето - да, бил съм в казармата. Искаш ли да знаеш, в кое поделение? Това беше още по времето, когато нещата в армията се движеха още по инерцията, останала още от НРБ.

Четвърто - а ти бил ли си? ;-)

Бил съм. Както вече съм го отбелязвал, аз съм бил един от онези, които с автомат в ръка пазеха такива, като теб да не вземат да прескочат бодливата тел и да търтят на запад. И нямам желание да го правя отново :laughing6:

bknf написа:И пето - а какво засяга туй темата за Руската Федерация? :mrgreen:

Не засяга. Прочее погледни точка първа. Тука не е конгрес на БКП.

П.С. Очарованието на днешна Русия изобщо не се състои в сторването на коленопреклонни метани пред един дребен диктатор :mrgreen:

Потребители благодарили на автора itzo за мнението (общо 2):
bknfvl
Рейтинг: 8%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 10 Януари 2018, 19:39:24

itzo написа: Очарованието на днешна Русия изобщо не се състои в сторването на коленопреклонни метани пред един дребен диктатор

Много си написал, другарю партиен секретар - обвинител, но може ли с подробности, доказателсва и доказани факти - за написаната измислица?

Или си живял там, дълго време? И си запознат, как мислят там хората? Ти знаеш ли, че точно Путин промени положението на "работния народ" - да им се плащат редовно заплати, както и стегна армията и МВД.

Или искаш да се кандидатираш за следващия руски президент? ;-)
Да им спретнеш една демократично -седесарска революция, или болшевишка като другаря Ленин? ;-)

Ми пробвай се. Може и да успееш :mrgreen:
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 10 Януари 2018, 19:56:44

bknf написа:Първата група ги влече едно - втората друго. Едните искат да има шоу и лайф. Другите искат да създават, измислят и творят. Запретват ръкави и строят нов мост, щом се налага. Или ако искат да минат през туй място. Или форсират реката другаде, избират друг маршрут и посока.

rikiking написа: Чакай сЯ. Има разни хора, разни идеали - какво е това - или лайф или бач до спукване. Аз пък ти казвам - който не умее да се весели , той не умее и да работи... :cheers: Най-добрият работник е щастливият работник. И аз съм и творил, и съм работил здраво, че и реки както казваш съм форсирал с тежка техника и то в буквалния смисъл, което не ми пречи обаче да си гледам кефа и лайфа при всеки удобен случай. ;-)

Правилно казваш - напълно съм съгласен. Аз имах нещо съвсем друго предвид, като го написах това.
Тия "богоизбраните" - това са ония "капиталисти", поставени по Елциново време като собственици на бившите държавни преработвателни заводи. Един го арестуваха във Франция преди известно време. Пияндурници и на нищо не способни.

За другото - ще ти обясня някой друг път. Че ся не ми се мисли ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 10 Януари 2018, 20:07:36

bknf написа:...Много си написал, другарю партиен секретар - обвинител, но може ли с подробности, доказателсва и доказани факти ...

Фактът, че чакаш Червената(напоследък зелена :mrgreen: ) армия с лЕб и сол на варненското пристанище не стига ли?

bknf написа:...Ти знаеш ли, че точно Путин промени положението на "работния народ" - да им се плащат редовно заплати, както и стегна армията и МВД...:

Зная, зная. И освен това той кара слънцето да изгрява сутрин и да залязва вечер. И докарва пълноводието на Нил...пЪрдон, Волга.
Има милион неща, на които да се възхищава човек в Русия. Природа, култура. На рускините, ако щеш. Ама щом си избрал да се възхищаваш на местния фараон-твоя си работа :laughing6:

Потребители благодарили на автора itzo за мнението (общо 2):
bknfvl
Рейтинг: 8%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот VaskoLeon » 10 Януари 2018, 23:43:41

itzo написа:
bknf написа:...Много си написал, другарю партиен секретар - обвинител, но може ли с подробности, доказателсва и доказани факти ...

Фактът, че чакаш Червената(напоследък зелена :mrgreen: ) армия с лЕб и сол на варненското пристанище не стига ли?

bknf написа:...Ти знаеш ли, че точно Путин промени положението на "работния народ" - да им се плащат редовно заплати, както и стегна армията и МВД...:

Ама щом си избрал да се възхищаваш на местния фараон-твоя си работа :laughing6:

Да бре, знаем, че Путин дори е предизвикал Ледниковия период преди хиляди години! :) :) :)
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот bknf » 11 Януари 2018, 16:54:44

itzo написа:Фактът, че чакаш Червената(напоследък зелена :mrgreen: ) армия с лЕб и сол на варненското пристанище не стига ли?

Притрябвала им е на тях твойта Варна. Те се възвърнаха това, което им беше незаконно отнето. За огромна радост на местното нaселение, което никога не е искало да учи завъртяния полски. ;-)

То тя не е и лично твоя де, Варна. Нито пък и моя. Пък и те, земя си имат достатъчно. Виж на картата - щото май си позабравил часовете по география. Ех тия граничари бе.. уж не спят, a пазят границата на Отечеството. :mrgreen:

A тоя дребен диктатор, ми тръгнал да възстановява мир и справедливост.. Не ще да слушка - както подобава на всички диктатори по света ;-)

Няма кво да чакам с ляб и соль, аз отивам на място - даже и да не ме чакат :mrgreen:

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
VaskoLeon

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 11 Януари 2018, 17:15:13

bknf написа:...Няма кво да чакам с ляб и соль, аз отивам на място - даже и да не ме чакат :mrgreen:

Дано тръгнеш по- бързо от Тошко Аматамата, дето втора година вече не успява да се раздели с немския социал. Ама все обещава, някой ден, непременно... :mrgreen:

Да не съм офф:

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 11 Януари 2018, 20:43:18

itzo написа: B такъв случай - какво търсиш между лайфаджиите? Или пишеш постовете си от трактора, с който пахаеш целината някъде в Сибир, навЕрно? Барем в казарма влизал ли си?

Ще се върна към тоя въпрос, но не сега. Някой друг път. Както и към останалите - засегнати на майтап от твоя милост. :mrgreen:
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот rikiking » 11 Януари 2018, 20:51:19

bknf написа:
itzo написа: B такъв случай - какво търсиш между лайфаджиите? Или пишеш постовете си от трактора, с който пахаеш целината някъде в Сибир, навЕрно? Барем в казарма влизал ли си?

Ще се върна към тоя въпрос, но не сега. Някой друг път. Както и към останалите - засегнати на майтап от твоя милост. :mrgreen:

Аз мисля , че отива към нова тема. Специално за нас - служилите. Там да си мерим .... калашниците... :laughing6:

Ице , доколкото си спомням - на граничарите май ви даваха от тия пушчици със сгъваемите приклади ? :toothy10:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 11 Януари 2018, 21:34:53

rikiking написа:...Ице , доколкото си спомням - на граничарите май ви даваха от тия пушчици със сгъваемите приклади ? :toothy10:

Това тест ли е? Със сгъваем приклад се полагаше само на кучкарите и свързочниците в гранични войски. Аз съм бил сапьор.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник