• Advertisement

Днешна Русия и нейното очарование

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Днешна Русия и нейното очарование

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 20:46:41

bknf написа:...Tова че е имало там американски военни, съвсем не означава, че там са замесени всички американци. Има определени интереси - да...

Хехехе, а се подигравате на израза "политкоректност", че бил еврогейщина. "Имало американски военни" :)

https://ria.ru/syria/20180109/1512330170.html

Американский разведывательный самолет следил за атакой дронов на российские военные объекты в Сирии, сообщило Минобороны.
"Посейдон" более четырех часов на высоте семь тысяч метров барражировал над Средиземным морем между Хмеймимом и Тартусом. В ведомстве сочли появление разведывательного самолета в регионе "странным совпадением".

Това беше миналата седмица. Обамго не е президент от една година. Ерго, не прехвърляйте проблема от болната глава на...по-болната. Или си забравил за петдесетте ракети Томахок, изстреляни по личното разпореждане на Тръмп, след, като дъщеря му се разстроила от някакъв телевизионен репортаж за Сирия?
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 220 пъти

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 20:47:08

По - интересни са президентските избори в Русия. Навални го отрязаха, но се включиха Айна Гамзатова и Павел Грудинин. Първата е съпруга на мюсулмански духовник в Дагестан, била е начело на списание "Ислям". Вторият е успешен бизнесмен, издигнат от Комунистическата партия, вместо неизбираемия Зюганов. Текат сложни процеси или малко театър за публиката.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 121 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 14 Януари 2018, 20:49:39

baconsutan написа:По - интересни са президентските избори в Русия. Навални го отрязаха, но се включиха Айна Гамзатова и Павел Грудинин. Първата е съпруга на мюсулмански духовник в Дагестан, била е начело на списание "Ислям". Вторият е успешен бизнесмен, издигнат от Комунистическата партия, вместо неизбираемия Зюганов. Текат сложни процеси или малко театър за публиката.

Навални нямаше никакъв шанс, направиха му услуга, че го отрязаха! :)

Грудинин повече от 10% няма как да вземе, а Гамзатова направо няма за какво да я коментирам!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 20:51:36

baconsutan написа:... Текат сложни процеси или малко театър за публиката.

Театърът е за иностранните СМИ, тоест за чуждата публика. Местното население е наясно и без театър, има богата практика след седемдесет години гласуване на избори с един кандидат, все пак :)
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 21:11:37

Навални е подкрепян от Запада и е удобният повод да обвиняват Путин в липсата на действаща демокрация.
Гамзатова практически няма шанс за избор, но ще получи много гласове от Дагестан и Кавказ. Ще обере мюсулманският вот. Дали не се цели с нейното кандидатиране етническо напрежение вътре в Русия.
Грудинин също е интересен кандидат, успешен приватизатор, развил впоследствие предприятието, дава добри заплати на работниците си. Последователен е в политическите си дейности и е харесван от обикновените руснаци. И 10% да вземе, ще е важно за процесите в страната. Путин не случайно реши да се кандидатира като независим кандидат за да получи гласове от целия политически спектър.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 21:17:26

rikiking написа: За служителките в банките - разбрахме. Но я виж и милицайките-))

Милицайки не съм виждал, но там униформени и цивилни има навсякъде -)

Eдин път в Москва, в един квартал - с много жилищни блокове, големи фирмени сгради и т.н., омешано и интересно.
Вървя аз по тротоара (улицата е с 3 ленти за движение в 1 посока) - към един адрес.

Вадя телефона, и снимам за спомен - нещо пред мен. И забелязвам, как от движението на колите - една милицейска кола завива с ляв завой пред мен, след което от нея излизат 2-ма униформени. :mrgreen:
С думите - "може ли ваште документи, и какво носите в чантата?? -))

Имах документи вътре и 1 бутилка вода. Претърсиха ме, дали не нося лично оръжие, бомби и т.н. - извиниха се за неудобството - пожелаха ми успех - и си продължиха по живо по здраво. ;-)

Пак един път, в Петербург. По тротоара на около 20 метра пред мен се движеха 2-ма брадатковци.
Една УАЗ-ка спря зад тях, излязоха 3-ма униформени, сложиха им белезници - и ги прибраха в джипката.;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 420 пъти

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 21:44:37

bknf написа:...По тротоара на около 20 метра пред мен се движеха 2-ма брадатковци.
Една УАЗ-ка спря зад тях, излязоха 3-ма униформени, сложиха им белезници - и ги прибраха в джипката.;-)

А когато брадатковците са повечко?

Прихожане московской мечети отбили мусульманина от сотрудников ОМОН. Цццц...ако бяха руснаци, май нямаше да стане баш така?

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 21:47:53

http://www.youtube.com/watch?v=O6ejVGzRV24
http://www.youtube.com/watch?v=ay3bvm1ul2s
"Валаам": Владимир Путин о православии, коммунизме и вере
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 22:25:37

itzo написа: А когато брадатковците са повечко?

Тогава ще се викне подкрепление. Както примерно тука с "ромите".
Щe се опънат така 1-2 пъти на властта, ама 3-ия път няма да им хареса.

1) https://www.youtube.com/watch?v=9VkKEtX8uoc

2) https://www.youtube.com/watch?v=Lwz4IWg ... r_embedded

И пак не разбирам, какво са те обидили тебе - разните киргизи, узбеки, таджики, дагестанци и т.н.?
Каква е разликата между техния ислям - и саудитския? И те са хора - и те душа носят.

Освен това - и аз не съм русоляв със сини очи. Ако не се обръсна 2-3 седмици - и аз ще стана брадатковец.
Е и ?-)

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
baconsutan
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 22:39:41

baconsutan написа:http://www.youtube.com/watch?v=O6ejVGzRV24
http://www.youtube.com/watch?v=ay3bvm1ul2s
"Валаам": Владимир Путин о православии, коммунизме и вере

Правилно говори. Комунизмът е религия, като всяка друга, а Ленин-ако не Исус, то поне Рамзес. Ето другарят Ким в КНДР вече пък е обявен за жив бог, трето поколение ако се не лъжа.

bknf написа:...Освен това - и аз не съм русоляв със сини очи. Ако не се обръсна 2-3 седмици - и аз ще стана брадатковец.
Е и ?-)

Е какво- бой :laughing6: Понаехала здесь нерусь всякая, ма.. их... еб.. и пере....и т.д.сещаш се. Особено ако и говориш с чуркестански акцент.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 22:48:38

O:) =D>
bknf написа: Като се викне подкрепление. Както примерно тука с "ромите".
Щe се опънат така 1-2 пъти на властта, ама 3-ия път няма да им хареса.

1) https://www.youtube.com/watch?v=9VkKEtX8uoc

2) https://www.youtube.com/watch?v=Lwz4IWg ... r_embedded

Красота. bknf, пиши къде да ти изпратя бутилка водка или каквото друго предпочиташ.
Ицо, ти си кръстен на Иисус, като един дето ходи бос по софийските улици, с черно расо, голям кръст и дълга коса, зимъска. Много му се радвам.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 22:51:49

itzo написа:
bknf написа:...Освен това - и аз не съм русоляв със сини очи. Ако не се обръсна 2-3 седмици - и аз ще стана брадатковец.
Е и ?-)

Е какво- бой :laughing6: Понаехала здесь нерусь всякая, ма.. их... еб.. и пере....и т.д.сещаш се. Особено ако и говориш с чуркестански акцент.

Да ама, аз приказвам без акцент. Било то немски, или руски -)
Аз съм техен човек - и те са мои хора.

Един път, един съмнителен тип (бяха общо 3-ма), в 2 часа през нощта във влака - взе да си точи ножа.
За хляб де, не за нещо друго. ;-)

Помисли ме, че съм шпион. Обаче след 10 мин разговор, добави - "балхары - ето наши люди".
И се обърнахме да спим.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 22:56:29

baconsutan написа:Красота. bknf, пиши къде да ти изпратя бутилка водка или каквото друго предпочиташ

Благодаря, но няма нужда. Някой ден, живот и здраве - ще се се разходим там, дето съм бил.
Без водка - чай ще пием, с мёд. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 23:00:36

baconsutan написа:...Ицо, ти си кръстен на Иисус, като един дето ходи бос по софийските улици, с черно расо, голям кръст и дълга коса, зимъска. Много му се радвам.

Не съм го срещал тоя, може да е на Васко Леонски роднина.

bknf написа:...Помисли ме, че съм шпион. Обаче след 10 мин разговор, добави - "балхары - ето наши люди".
И се обърнахме да спим.

А шо, към украинската граница си ходил? Другаде май не хъ-кат г-то. Наши...дали сме им писменост. И ъглошлайфа сме им дали, а сега се правят на не знам какви патрони :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 23:43:46

bknf написа:
Без водка - чай ще пием, с мёд. ;-)

А после мьод - девушки. Ето неосторожно?

[quote="itzo"]
Не съм го срещал тоя, може да е на Васко Леонски роднина. (quote)

Не говореше, но имаше странен поглед. Божи човек с изранени крака, християнин. А попът от църквата джитка един новичък джип "Нисан". С него проповядва словата Христови, след което се връща в своя трикатен палат.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник