• Advertisement

Днешна Русия и нейното очарование

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Днешна Русия и нейното очарование

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 20:46:41

bknf написа:...Tова че е имало там американски военни, съвсем не означава, че там са замесени всички американци. Има определени интереси - да...

Хехехе, а се подигравате на израза "политкоректност", че бил еврогейщина. "Имало американски военни" :)

https://ria.ru/syria/20180109/1512330170.html

Американский разведывательный самолет следил за атакой дронов на российские военные объекты в Сирии, сообщило Минобороны.
"Посейдон" более четырех часов на высоте семь тысяч метров барражировал над Средиземным морем между Хмеймимом и Тартусом. В ведомстве сочли появление разведывательного самолета в регионе "странным совпадением".

Това беше миналата седмица. Обамго не е президент от една година. Ерго, не прехвърляйте проблема от болната глава на...по-болната. Или си забравил за петдесетте ракети Томахок, изстреляни по личното разпореждане на Тръмп, след, като дъщеря му се разстроила от някакъв телевизионен репортаж за Сирия?
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 211 пъти

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 20:47:08

По - интересни са президентските избори в Русия. Навални го отрязаха, но се включиха Айна Гамзатова и Павел Грудинин. Първата е съпруга на мюсулмански духовник в Дагестан, била е начело на списание "Ислям". Вторият е успешен бизнесмен, издигнат от Комунистическата партия, вместо неизбираемия Зюганов. Текат сложни процеси или малко театър за публиката.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 119 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 14 Януари 2018, 20:49:39

baconsutan написа:По - интересни са президентските избори в Русия. Навални го отрязаха, но се включиха Айна Гамзатова и Павел Грудинин. Първата е съпруга на мюсулмански духовник в Дагестан, била е начело на списание "Ислям". Вторият е успешен бизнесмен, издигнат от Комунистическата партия, вместо неизбираемия Зюганов. Текат сложни процеси или малко театър за публиката.

Навални нямаше никакъв шанс, направиха му услуга, че го отрязаха! :)

Грудинин повече от 10% няма как да вземе, а Гамзатова направо няма за какво да я коментирам!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 20:51:36

baconsutan написа:... Текат сложни процеси или малко театър за публиката.

Театърът е за иностранните СМИ, тоест за чуждата публика. Местното население е наясно и без театър, има богата практика след седемдесет години гласуване на избори с един кандидат, все пак :)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 21:11:37

Навални е подкрепян от Запада и е удобният повод да обвиняват Путин в липсата на действаща демокрация.
Гамзатова практически няма шанс за избор, но ще получи много гласове от Дагестан и Кавказ. Ще обере мюсулманският вот. Дали не се цели с нейното кандидатиране етническо напрежение вътре в Русия.
Грудинин също е интересен кандидат, успешен приватизатор, развил впоследствие предприятието, дава добри заплати на работниците си. Последователен е в политическите си дейности и е харесван от обикновените руснаци. И 10% да вземе, ще е важно за процесите в страната. Путин не случайно реши да се кандидатира като независим кандидат за да получи гласове от целия политически спектър.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 21:17:26

rikiking написа: За служителките в банките - разбрахме. Но я виж и милицайките-))

Милицайки не съм виждал, но там униформени и цивилни има навсякъде -)

Eдин път в Москва, в един квартал - с много жилищни блокове, големи фирмени сгради и т.н., омешано и интересно.
Вървя аз по тротоара (улицата е с 3 ленти за движение в 1 посока) - към един адрес.

Вадя телефона, и снимам за спомен - нещо пред мен. И забелязвам, как от движението на колите - една милицейска кола завива с ляв завой пред мен, след което от нея излизат 2-ма униформени. :mrgreen:
С думите - "може ли ваште документи, и какво носите в чантата?? -))

Имах документи вътре и 1 бутилка вода. Претърсиха ме, дали не нося лично оръжие, бомби и т.н. - извиниха се за неудобството - пожелаха ми успех - и си продължиха по живо по здраво. ;-)

Пак един път, в Петербург. По тротоара на около 20 метра пред мен се движеха 2-ма брадатковци.
Една УАЗ-ка спря зад тях, излязоха 3-ма униформени, сложиха им белезници - и ги прибраха в джипката.;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 270 пъти
Благодарено: 404 пъти

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 21:44:37

bknf написа:...По тротоара на около 20 метра пред мен се движеха 2-ма брадатковци.
Една УАЗ-ка спря зад тях, излязоха 3-ма униформени, сложиха им белезници - и ги прибраха в джипката.;-)

А когато брадатковците са повечко?

Прихожане московской мечети отбили мусульманина от сотрудников ОМОН. Цццц...ако бяха руснаци, май нямаше да стане баш така?

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 21:47:53

http://www.youtube.com/watch?v=O6ejVGzRV24
http://www.youtube.com/watch?v=ay3bvm1ul2s
"Валаам": Владимир Путин о православии, коммунизме и вере
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 22:25:37

itzo написа: А когато брадатковците са повечко?

Тогава ще се викне подкрепление. Както примерно тука с "ромите".
Щe се опънат така 1-2 пъти на властта, ама 3-ия път няма да им хареса.

1) https://www.youtube.com/watch?v=9VkKEtX8uoc

2) https://www.youtube.com/watch?v=Lwz4IWg ... r_embedded

И пак не разбирам, какво са те обидили тебе - разните киргизи, узбеки, таджики, дагестанци и т.н.?
Каква е разликата между техния ислям - и саудитския? И те са хора - и те душа носят.

Освен това - и аз не съм русоляв със сини очи. Ако не се обръсна 2-3 седмици - и аз ще стана брадатковец.
Е и ?-)

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
baconsutan
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 22:39:41

baconsutan написа:http://www.youtube.com/watch?v=O6ejVGzRV24
http://www.youtube.com/watch?v=ay3bvm1ul2s
"Валаам": Владимир Путин о православии, коммунизме и вере

Правилно говори. Комунизмът е религия, като всяка друга, а Ленин-ако не Исус, то поне Рамзес. Ето другарят Ким в КНДР вече пък е обявен за жив бог, трето поколение ако се не лъжа.

bknf написа:...Освен това - и аз не съм русоляв със сини очи. Ако не се обръсна 2-3 седмици - и аз ще стана брадатковец.
Е и ?-)

Е какво- бой :laughing6: Понаехала здесь нерусь всякая, ма.. их... еб.. и пере....и т.д.сещаш се. Особено ако и говориш с чуркестански акцент.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 22:48:38

O:) =D>
bknf написа: Като се викне подкрепление. Както примерно тука с "ромите".
Щe се опънат така 1-2 пъти на властта, ама 3-ия път няма да им хареса.

1) https://www.youtube.com/watch?v=9VkKEtX8uoc

2) https://www.youtube.com/watch?v=Lwz4IWg ... r_embedded

Красота. bknf, пиши къде да ти изпратя бутилка водка или каквото друго предпочиташ.
Ицо, ти си кръстен на Иисус, като един дето ходи бос по софийските улици, с черно расо, голям кръст и дълга коса, зимъска. Много му се радвам.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 22:51:49

itzo написа:
bknf написа:...Освен това - и аз не съм русоляв със сини очи. Ако не се обръсна 2-3 седмици - и аз ще стана брадатковец.
Е и ?-)

Е какво- бой :laughing6: Понаехала здесь нерусь всякая, ма.. их... еб.. и пере....и т.д.сещаш се. Особено ако и говориш с чуркестански акцент.

Да ама, аз приказвам без акцент. Било то немски, или руски -)
Аз съм техен човек - и те са мои хора.

Един път, един съмнителен тип (бяха общо 3-ма), в 2 часа през нощта във влака - взе да си точи ножа.
За хляб де, не за нещо друго. ;-)

Помисли ме, че съм шпион. Обаче след 10 мин разговор, добави - "балхары - ето наши люди".
И се обърнахме да спим.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 22:56:29

baconsutan написа:Красота. bknf, пиши къде да ти изпратя бутилка водка или каквото друго предпочиташ

Благодаря, но няма нужда. Някой ден, живот и здраве - ще се се разходим там, дето съм бил.
Без водка - чай ще пием, с мёд. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 23:00:36

baconsutan написа:...Ицо, ти си кръстен на Иисус, като един дето ходи бос по софийските улици, с черно расо, голям кръст и дълга коса, зимъска. Много му се радвам.

Не съм го срещал тоя, може да е на Васко Леонски роднина.

bknf написа:...Помисли ме, че съм шпион. Обаче след 10 мин разговор, добави - "балхары - ето наши люди".
И се обърнахме да спим.

А шо, към украинската граница си ходил? Другаде май не хъ-кат г-то. Наши...дали сме им писменост. И ъглошлайфа сме им дали, а сега се правят на не знам какви патрони :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 23:43:46

bknf написа:
Без водка - чай ще пием, с мёд. ;-)

А после мьод - девушки. Ето неосторожно?

[quote="itzo"]
Не съм го срещал тоя, може да е на Васко Леонски роднина. (quote)

Не говореше, но имаше странен поглед. Божи човек с изранени крака, християнин. А попът от църквата джитка един новичък джип "Нисан". С него проповядва словата Христови, след което се връща в своя трикатен палат.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник