• Advertisement

Здравна тема

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Здравна тема

Мнениеот malinapetkova » 29 Септември 2016, 11:56:27

Svetul4o написа:Макар, че фармаиндустрията би искала да мислиш, че мултивитамините са много полезни и бла бла бла, истината е малко по-различна. В момента в който витаминките бъдат извадени от оригиналния им контейнер (разбирай плодчета и зеленчуци) живота им при контакт със светлина и кислород е много кратък. Втори интересен момент е, че ако природата ги беше направила на таблетки можеби щеше да има смисъл да ги приемаме по този начин. За съжаление това не е така и се налага да купуваме обемни и неудобни ябълки, грозде, круши, домати и тн. Това което искам да кажа е, че за да се усвоят от тялото витамините и др. елементи трябва да бъдат консумирани заедно с др. неща пак съдържащи се в плодовете и зеленчуците.

Резултата от мултивитамините ще бъде едно скъпо пишкане. Вземи си един блендер и си прави плодови и зеленчукови кашички за по-голямо разнообразие. Храни се с предимно прясна (разбирай необработена) храна, без много салами, кашкавали, сирена, бял хляб и най-вече захар. Мюсли без добавена захар, ленено семе, сусам, бадеми (без да прекаляваш) ще ти помогнат с желязото, калция и др. Влючи в ежедневната си програма повече движение. Ако можеш 1-2 дни фитнес, малко бягане, но в никой случай не се претоварвай. Движението е здраве.

Ако те интересува нещо конкретно по горе изписаното питай. Не съм някакъв специалист, но се интересувам и чета.

Няма бързо хапче за добро здраве.

Опитвам се да се храня много здравословно, не се лишавам от нищо, хапвам доста плодове и зеленчуци, но явно не са достатъчни, за да си набавя всички витамини и минерали, които са нужни на тялото ми.
malinapetkova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Svetul4o » 29 Септември 2016, 17:06:24

Достатъчно се изписа по темата. Имаш глава на раменете и можеш сама да си прецениш. Можеш и със диетолог да се консултираш. Ако ти се чете има wikipedia, a може и тук да погледнеш.

Пък ако правиш реклама на сайта успех ти пожелавам. [-X
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот vl » 1 Октомври 2016, 01:19:13

Време е да се ваксинираме срещу грип! - РЗИ - Стара Загора

http://www.rzi-starazagora.org/images/n ... 6-2017.pdf
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 441 пъти
Благодарено: 187 пъти

Мнениеот Gabinova » 5 Октомври 2016, 09:58:18

За нищо на света, няма да си сложа каквато и да е , от т.нар. "грипни ваксини".
А, вие
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот wilkosz » 5 Октомври 2016, 19:51:26

Аз да. Тази година вече три пъти боледувах от нещо като грип. Два от тях през лятото, като ме повтори и вирусното прерастна в бактериална инфекция и повече от 2 месеца не можех да се оправя, температура, силни болки в гърлото, антибиотици за много дни, силна кашлица, и постоянна умора. Мерси, през този ад не желая повече, по-добре ваксина.

Потребители благодарили на автора wilkosz за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

wilkosz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 11 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот amatama » 5 Октомври 2016, 21:26:35

човек не е само тяло ! от време на време посещавайте Храм,и казвайте по някоя молитва-за да си качвате личната вибрация-чистота на трептенето! които има възможност да посети Нотрдам за да се изчисти от привнесени чужи негативни енергии (магии) там в Нотрдам освобождаването от такива енергии е моментално! трябва да знаете че докато вие спите тъмната страна не спи! и използва всичко- от магии до атомни боми ! цялото ви здраве и съдба зависят от това ! не контактуваuте с нечисти Хора,мислете позитивно,слушайте хубава музика...мисловната хигиена е много важна ! достатъчно е да насочите мисълта си към правилното място за да се разболеете или оздравеете!друго което е много важно-контакта с природата-хранете гулабите,гледайте реката,слънцето вечер звездите,прегръщайте дърветата! цялата вселена е изградена от мисъл,енергия и вбирация !и храненето е възможно най примитивния но най ефективния начин да си я набавите :)другото много важно нещо е да дaрявате-давайте ако искате да имате !
Последна промяна amatama на 5 Октомври 2016, 21:28:33, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора amatama за мнението (общо 2):
Svetul4obknf
Рейтинг: 8%

amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот bknf » 5 Октомври 2016, 21:28:23

Gabinova написа:За нищо на света, няма да си сложа каквато и да е , от т.нар. "грипни ваксини".
А, вие

Ваксини не съм си слагал, още от едновремешните от България. Против тетанус и каквото е било там. Които вече не са и валидни. И няма и да слагам- и за в бъдеще. Грип и т.н., си минават от само себе си. Ако изобщо възникне ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 420 пъти

Мнениеот vl » 6 Октомври 2016, 21:33:16

Ние пък всяка есен слагаме и сме доволни. За 18г. 3пъти грип и то без висока температура-малко над 37градуса. Последният случай беше миналата зима през януари. Хванали сме един от новите 3щама, които са се появили и не били включени във ваксината. Но! Въпреки това ваксината действа и против тях, само че по-слабо. Това ми обясни личната, а и съм го чел за други ваксини. Всяка ваксина действа освен по прякото си предназначение и против други заболявания.

Тези дни се сетих какво ми каза моя колежка от следването точно преди 18г., когато видя на масата ми инфлувак. "Ти знаеш ли колко са вредни ваксините?" Не знаех и не попитах колко точно.....Но сега си задавам въпроса откъде тя се е изучила през ония години, когато почти нямаше интернет? До този момент нашето семейство е видяло само полза, а вреда не. Моя близка лекарка от ИСУЛ също е за ваксините и нейното семейство всяка година ги използва. Тя веднъж ми каза, че ако сме с имунно заболяване, тогава няма смисъл от ваксина.

Грипът минава от само себе си за доста време!!! Месец и повече!!! А с антибиотик за една седмица......
Понякога и много месеци минават и все още не е излекуван! Появяват се куп усложнения, включително и повреда на клапите на сърцето! Мой съученик беше точно такъв потърпевш и през лятото 3месеца го лекуваха на системи! Накрая му смениха и клапа на сърцето. Каза ми, че всичко е започнало още през зимата.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот amatama » 6 Октомври 2016, 21:49:43

всеки път когато имате някакво неразположениe физическо или психическо това е знак че някъде в нещо грешите! няма болести има слабости ! когато правите онова за което сте направени,тогава цялата вселена ви помага ! иначе най много Хора е убил страха.за да го овладеете помнете че и най малката проява на СИЛАТА (смелостa) е по голяма и от най големия страх !
Последна промяна amatama на 6 Октомври 2016, 22:22:44, променена общо 2 пъти

Потребители благодарили на автора amatama за мнението:
olga

amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот vl » 6 Октомври 2016, 22:03:18

Уфффф.......Нямам какво друго да кажа.......
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот amatama » 6 Октомври 2016, 22:04:01

мога да ви дам някои мелодии с доказан положителен здравословен ефект- на първо място Across the Stars
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот vl » 6 Октомври 2016, 22:31:56

Да, разбира се, микрофонът е ваш. Но тези мелодии ще ни излекуват ли от грип? Или може би ще ни предпазят?

Доказано е, че музиката може да въздейства положително върху психиката, но да не изпадаме в крайности.

А колкото до вибрации, енергии, полета, тези понятия често се използват съвсем произволно и неграмотно. Астролозите като че ли са лидерите в посочената употреба.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот amatama » 6 Октомври 2016, 22:52:30

да вибрациите и музиката ще те предпазят от грип! това е най малкото което могат да направят за теб-ако сам не можеш да се опазиш ! не я харесвам тая Дума "научно е доказано" че вибрацията е единственното средство което въздейства върху ДНК на спиралите в живите организми-правени са изследвания върху всички възможни организми !
сега е сезона на едни малки червени витаминени бомби-плодчетата на червения глок! не пропускайте да ги хапвате когато минавате покрай глогов храст! полнете си шепата и яжте смело! за тези дето ще им е за първи път -имат малка костилка която се плюе .
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Gabinova » 6 Октомври 2016, 23:08:26

Сезона на "червения глоК" или глоГ.
От червени пистолети ли да си правим чай или от малките червени билки? ;-)

Потребители благодарили на автора Gabinova за мнението:
vl

Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот vl » 6 Октомври 2016, 23:47:55

Eто на.......Дойде момента да задам въпроса за какви точно вибрации става дума. НЧ, ВЧ, СВЧ? Ел.магнитни или механични? Или може би някакви други, непознати за науката???

Аз от много години съм голям меломан, но преди да използвам грипни ваксини музиката не успяваше да ме предпази от грип......Може би съм изключение......
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник