• Advertisement

Ролята на социалните мрежи в живота ни

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Ролята на социалните мрежи в живота ни

Мнениеот drebosyk » 10 Януари 2017, 10:33:37

Ето една приятна темичка. :)
Използвате ли ги? Колко често и по колко време на ден? Какво ви е мнението за тях? Каква роля играят социалните мрежи в живота ви? Ползват ли ги децата ви и обкръжението около вас, как им влияе? :)
Последна промяна drebosyk на 10 Януари 2017, 14:09:57, променена общо 2 пъти
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 64 пъти
Благодарено: 18 пъти

Re: Ролята на социални медии в живота ни

Мнениеот ivo75 » 10 Януари 2017, 12:08:28

"Ролята на социалните медии в живота ни....."

От комуникативна-информативна, през терапевтична до наркотична. Зависи си от човека.

Потребители благодарили на автора ivo75 за мнението:
drebosyk
Рейтинг: 4%

Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 145 пъти

Мнениеот contraintuitive » 10 Януари 2017, 12:20:17

drebosyk написа:Ето една приятна темичка. :)
Използвате ли ги? Колко често и по колко време на ден? Какво ви е мнението за тях? Каква роля играят социалните мрежи в живота ви? Ползват ли ги децата ви и обкръжението около вас, как им влияе? :)

"социалниТЕ медии" или социалните мрежи имаш в предвид?

Социалните мрежи са като бежанците. Без да ни питат, за добро и лошо, на тия които им е изгодно ги наложиха в живота ни и сега чувствам, че са неразделна час от моя. Чувствам, ги повече като асоциални от колкото социални, понеже както и със всяка добра идея се злоупотребява с тяй- от чисти манипулации, до досаден спам и претоварване с ненужна информация и реклама, при която една шепа хора се облагодетелства. Има много още да се прави по отношение на опазването на личното пространство на потребителите и спокойствието им.
Иначе ме свързват с приятели и познати от България и с тях си маркетирам ресурсите и знанията на пазара на труда - това са положителните ефекти.
Иначе с иво75 съм дакор.
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението:
drebosyk

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 122 пъти

Мнениеот drebosyk » 10 Януари 2017, 13:43:18

contraintuitive написа:
drebosyk написа:Ето една приятна темичка. :)

"социалниТЕ медии" или социалните мрежи имаш в предвид?
Ох, не ''социални медии'' ,а ''социалните мрежи'' имах в предвит пах съм спала докато съм писала :mrgreen: Мерси за поправката!

Ето едно интересно виждане на нещата: https://fin.unibit.bg/images/pdf/bakalavri/Kovacheva_424_IR.pdf
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Re: Ролята на социалните мрежи в живота ни

Мнениеот amatama » 10 Януари 2017, 17:13:59

ФБ- най актуалното преброяване на "глупаците" :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 33 пъти
Благодарено: 24 пъти

Мнениеот LastKiss » 10 Януари 2017, 19:16:02

Пор.о сайтовете напълниха компютъра ми само с вируси . [-(
Като забогатея ще си купя автоматик .
LastKiss
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот drebosyk » 11 Януари 2017, 11:17:52

По принцип фейсбука е един от представителите на социалните мрежиhttps://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B0. Социални мрежи са и ю-тюб, туитър дори и нашия форум може да се разглежда като една социална мрежа- непознати хора се събирът ,разговарят, опознават се, дават полезни съвети. :) Аз лично мога да кажа за себе си,че ползвам само ю- тюб за да слушам музика (но не поствам мнение след песните), нямам фейсбук, нито туитър и прочие, само скайп за да се чувам с родителите ми. Това е първият форум в който се осмелявам да пиша (правя го понеже виждам, че форума е различен от другите) :mrgreen:. По принцип смятах, че фейсбука и всичко останало ще е една мода и ще мине, както всяка една вълна...Обаче какво забелязвам- забелязвам, че всички около мен ги ползват- това са млади и образовани хора- българи, немци - всички. Забелязвам също така, че умни и интелигентни хора вече приемт всичко в мрежата за истина или лъжа. Без да си дава сметка-кой го пише това, дали същият е компетентен по дадени въпроси(тоест дали е учил журналистика, медицина и прочие в зависимост от темата на поста), дали това което е написано в случая ни късае, дали информацията е стара или преписана от някой друг, дали този който го пише е в нашето положение...Така хората от едната крайност отиват в другата и пропускат златната среда. Също така забелязвам и как обикновени хора( виждането ми е в групата на 25-30 годишните) започват да се занимават с промотирането си за да се впишат в дадени групи, занемаряват отношенията си със съпруг/а, деца, брат, сестра, баща и майка...Забелязвам и една класификация в разговорите- тоест понеже някои хора са наясно, че отсреща седи непознат и те се опитват мислено да го поставят в една графа или категория за да го идентифицират(тоест изявяват се като следователи, в което няма нищо лошо, но да не забравяме че следователите учат за да бъдат такива, държът изпити и т.н.Психолозите също учат за да бъдат такива :mrgreen: ). Дали е правилно или не всеки за себе си избира. Хубаво е да изразяваш мнение, но то важи само за нас-тоест за нас е истина, за другиго в нашето положение също е истина, но за трети който не е в нашето положение може да е лъжа. Всеки сам за себе си избира дали да вярва на нещо или не. В случая аз изразявам едно мнение, всеки може да го приеме или отхвърли :mrgreen:.
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Мнениеот zlateto » 11 Януари 2017, 12:18:17

Като се заговори за ролята на социалните мрежи винаги се сещам за следната мисъл относно гледането на телевизия: "Fernsehen macht die Dummen dümmer und die Klugen klüger." ;-)

Търся си нови приятели извън Facebook и Instagram. Излизам на улицата и викам на хората: Сготвих т'ва ... ядох он'ва ... пих Дом Периньон ... обяснявам к'во правя ... Към момента ме следват трима. Двама полицаи и един психиатър.

Хубав ден от мен!
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 5):
estiraboyko123amatamadrebosykcontraintuitive
Рейтинг: 21%

Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 1117 пъти

Мнениеот olga » 11 Януари 2017, 13:52:14

И все пак се казва социални медии.
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Svetul4o » 11 Януари 2017, 20:14:24

По принцип като технически отворен човек се предполага, че трябва да съм положително настроен към Facebook и прочие. Ами съвсем честно не бях, не съм и няма да бъда. Още преди години когато всички се прехласваха и трупаха десетки и стотици приятели в мрежата аз им сумтях презрително и се обръщах на другата страна за да не изпусна някоя глупост. Но като всяко нещо на този свят има условности и "ами ако еди какво си". Преди месец и нещо се разделих с жената в живота ми и в момента се намирам на място където социалните контакти са меко казано сложни. Ами човек със огромна дупка в живота и липса на социален контакти ползва Facebook. Проверявам го по 5-6 пъти на ден. Имам приятели пръснати по цял свят и това ми е единствената калпава връзка със тях, и нещото което ми помага да се държа на ниво психически и емоционално. Така че въпреки, че съм против признавам че тоз вид социални мрежи имат своята полза, но само до някъде.

Потребители благодарили на автора Svetul4o за мнението:
drebosyk

Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот drebosyk » 12 Януари 2017, 11:03:03

Svetul4o написа:По принцип като технически отворен човек се предполага, че трябва да съм положително настроен към Facebook и прочие. Ами съвсем честно не бях, не съм и няма да бъда. Още преди години когато всички се прехласваха и трупаха десетки и стотици приятели в мрежата аз им сумтях презрително и се обръщах на другата страна за да не изпусна някоя глупост. Но като всяко нещо на този свят има условности и "ами ако еди какво си". Преди месец и нещо се разделих с жената в живота ми и в момента се намирам на място където социалните контакти са меко казано сложни. Ами човек със огромна дупка в живота и липса на социален контакти ползва Facebook. Проверявам го по 5-6 пъти на ден. Имам приятели пръснати по цял свят и това ми е единствената калпава връзка със тях, и нещото което ми помага да се държа на ниво психически и емоционално. Така че въпреки, че съм против признавам че тоз вид социални мрежи имат своята полза, но само до някъде.

Спокойно, всичко го правим под една или друга форма- едни по малко други в повече, трети също го правят, но се правят на ощипани ;-). Нормално е - 2017 година сме, всеки има плазма, ресурси, ай фони, ай пади, хлебопекарни, смутита, съдомиални и говори поне 2-3 езика, а да и ходи по почивки :mrgreen:. Друг е въпроса че някой хора си седят в определено време на определено място и смятат там да си останат, щото там им е по удобно, в което няма нищо лошо :mrgreen:. Дали се нарича порастване - незнам и не ме интересува :mrgreen:. Вече започнах да се интересувам от по простички неща като гледане на бебета, как се готви фасул, каква дограма да си сложа в къщи :mrgreen:. Щастлива съм , че имам млад мъж който ме дърпа напред във времето, че застояването води до загуба на разни стари навици :mrgreen:
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Мнениеот kalitu » 14 Юни 2017, 17:43:57

Колкото положителни емоции имам от социалните мрежи, толкова и отрицателни. Със сигурност ни отварят очите за много неща случващи се по света. Не бих казала, че трябва да се уповаваме на тях и основните ни връзки (приятели) и виждания да се определят от социалните мрежи. Много често се допитвам до (фейсбук) приятелите си за различни неща от ежедневието. Като казахте "дограма".. явно последно време най-често жените мислим за тази част. Преди месец се допитах до моите приятели за качествена дървена дограма с която да подменя моята, която вече е доста остарялата. Колебаех се между няколко, фирми които проучих предварително в интернет. В крайна сметка се оказа, че за една от тях имам две изключително положителни референции. Още на другия ден я поръчах и искам да ви се похваля! Такова обслужване и експедитивна доставка не бях виждала! Препоръчвам и на други жени, споделящи нашите търсения. Доверих се на Фамозо Лайн. Фирмата е с доста добър бекграунд. Това е сайта им https://famosoline-bg.com/ =D>
kalitu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Приказвалник