• Advertisement

Клевета или истина

Was Sie schon immer über Bulgarien wissen wollten - Land und Leute...

Re: Клевета или истина

Мнениеот ysmivka » 17 Декември 2016, 12:14:22

Срам ме е да ви чета. Затова и няма да го направя. Не ми казвайте, че никой от вас не е бил наклеветяван и плащал лъжите на немците.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 347 пъти

Мнениеот venslav » 17 Декември 2016, 12:48:26

Тук просто ме напушва смях, защото видях че някои е пуснал тема за бежанците от рода на "брак по сметка" и подобни смехории и изведнъж тази яка БГ новина. Е, как е сега, с какво точно сме по-добри от бежанците, факта, че в случaя става дума за циганин не върши работа, защото си го знаем само ние между нас? Малко се изпускаме с някои неща маи, а? !
venslav
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот pinco » 17 Декември 2016, 14:06:52

ysmivka написа:Срам ме е да ви чета. Затова и няма да го направя. Не ми казвайте, че никой от вас не е бил наклеветяван и плащал лъжите на немците.

Аз не съм. И какво искаш да кажеш, че всички българи са били "наклеветявани и плащал лъжите на немците"? Да, те си нямат друга работа, само за нас мислят. Защо се мислим за толкова важни и че цял свят нази гледа?
pinco
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот rikiking » 17 Декември 2016, 14:20:25

itzo написа:Той тоя е ЕУ гражданин и не му трябва паспорт, за да пътува, може с лична карта. Забравил си май. И аз сам си се смях 5 минути, като прочетох "биодойчер" :evil4:

Напротив, не съм забравил. Такива като тоя и лична карта не трябва да имат поне пет години след излежаване на присъдата.Не трябва да разполага с никакви хартии, карти, паспорти, книжки итн.ТрЕбе да му се даде само един пасаван с фото да може да се придвижва с него в района на маалата, при наложени строги ограничения,вечерен час и толкоз.Убаво им пишеше едно време в зелените паспорти, кой циганин, кой гагауз, кой каракачанин, ама нали либерална демокрация....

И сега точно тия западни неолибералчета и правозащитници, дето им дадоха пълноправни документи на осъжданите цигани и ревяха денонощно за правата на мангалите,точно тях почнаха да ги ритат и бият вече любимите им питомци по европейските столици.:mrgreen: Оня отгоре всичко вижда, бави, но не забравя накрая възмездието за глупаците......
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 168 пъти
Благодарено: 289 пъти

Мнениеот ivo75 » 17 Декември 2016, 16:40:38

venslav написа:Тук просто ме напушва смях, защото видях че някои е пуснал тема за бежанците от рода на "брак по сметка" и подобни смехории и изведнъж тази яка БГ новина. Е, как е сега, с какво точно сме по-добри от бежанците, факта, че в случaя става дума за циганин не върши работа, защото си го знаем само ние между нас? Малко се изпускаме с някои неща маи, а? !

Един се качил на Витоша с базука. И почнал да стреля, бам по Люлин, бам по Младост, бам по Дружба...
На въпрос, какво прави? Отговорът бил:

Избивам комплексите...си

И някои други тук така. Или Тука е Така. Те циганите...цигани и ние българите арийци...смели през годините от прабългари, траки/славяни, печенеги, кумани, татари до турци и власи. Защо ли сме толкоз стойностни и сме на този хал?
А да, циганите са виновни :mrgreen: .
Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 141 пъти

Мнениеот drebosyk » 17 Декември 2016, 20:10:44

pinco написа:
drebosyk написа:Мое мнение: не трябва да се подчертава какъв е - българин , циганин, сирийец, марсианец...все тая. Важното е, че това се случи тук! Това трябва да се прекрати, а до момента не виждам какво прави полицията по въпроса. От нова година 2015 насам, аз виждам едни неща които се случват тук, но полицията не прави нищо за да ги предотврати. Защо? Защо преди декември 2015 имаше ред, а сега няма? Въпроса е защо не се спира това? Защо аз като данъкоплатец на тази страна вече нямам доверие в полицията?

Значи когато българин извършва престъпление няма значение какъв е, когато е бежанец има, и то голямо.

Кой е казал че има значение ? Аз просто казвам, че трябва да се обърне внимание на това как да се борим срещу престъпността, а не кой какъв е и от каде идва.

pinco не ме нападай, не съм расистка,няма и да бъда. Етноса на някого никога не ми е било проблем. Проблем ми е престъпността. Смятам че полицията можеше да направи повече. След като не си ме разбрал, не е нужно да ме обиждаш. Нормално е когато има дискусия хората да са на различни мнения. Не е нормално да се обиждат, поправете ме ако греша.
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 64 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот itzo » 17 Декември 2016, 20:54:44

https://www.welt.de/politik/article1603 ... ommen.html

Die Berliner Polizei hat den 27-Jährigen festgenommen, der eine Frau eine U-Bahn-Treppe herunter getreten haben soll.
Der Mann sei am Nachmittag am Omnibusbahnhof angekommen und im Bus festgenommen worden, teilte die Polizei mit.

Напоследък ставаме известни я с Издислав, я със Светослав. Карма :laughing6:
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 154 пъти

Мнениеот pinco » 18 Декември 2016, 15:20:56

drebosyk написа:
pinco написа:
drebosyk написа:Мое мнение: не трябва да се подчертава какъв е - българин , циганин, сирийец, марсианец...все тая. Важното е, че това се случи тук! Това трябва да се прекрати, а до момента не виждам какво прави полицията по въпроса. От нова година 2015 насам, аз виждам едни неща които се случват тук, но полицията не прави нищо за да ги предотврати. Защо? Защо преди декември 2015 имаше ред, а сега няма? Въпроса е защо не се спира това? Защо аз като данъкоплатец на тази страна вече нямам доверие в полицията?

Значи когато българин извършва престъпление няма значение какъв е, когато е бежанец има, и то голямо.

Кой е казал че има значение ? Аз просто казвам, че трябва да се обърне внимание на това как да се борим срещу престъпността, а не кой какъв е и от каде идва.

pinco не ме нападай, не съм расистка,няма и да бъда. Етноса на някого никога не ми е било проблем. Проблем ми е престъпността. Смятам че полицията можеше да направи повече. След като не си ме разбрал, не е нужно да ме обиждаш. Нормално е когато има дискусия хората да са на различни мнения. Не е нормално да се обиждат, поправете ме ако греша.

Не съм нападала и обиждала никой, къде го видя? И аз само изказвам мнение, тъй като забелязвам непоследователност в коментарите, чак пък да се обидиш...
pinco
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ivo75 » 18 Декември 2016, 21:44:25

За всички арийци между нас, чувствителните родолюбци и за....останалите от нас. Мисля, че темата е подходяща да отдадем почит на гения Димитър Стоянов.

Срещнали се на полянка,

прабългарин и славянка.

Цуни-гуни, вади-тури,

народили чукундури.

Хем ебливи, хем крадливи,

но най-вече завистливи.

Потребители благодарили на автора ivo75 за мнението:
Mr.Bombastic
Рейтинг: 4%

Аватар
ivo75
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 141 пъти

Мнениеот pinco » 18 Декември 2016, 22:51:14

ivo75 написа:За всички арийци между нас, чувствителните родолюбци и за....останалите от нас. Мисля, че темата е подходяща да отдадем почит на гения Димитър Стоянов.

Срещнали се на полянка,

прабългарин и славянка.

Цуни-гуни, вади-тури,

народили чукундури.

Хем ебливи, хем крадливи,

но най-вече завистливи.

=D> =D> =D> eee, туй е старо, ама рядко се среща, защото чувството за самокритичност и самоирония при българина е ампутирано.
Сега като ми наскачат Патриотите "кой, аз ли вееее, алоууу?"
Ама поетът да не се е объркал нещо, май става въпрос за циганите, не за българите :-k
pinco
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот rikiking » 19 Декември 2016, 10:52:09

pinco написа:Ама поетът да не се е объркал нещо, май става въпрос за циганите, не за българите :-k

Не кой да е , а великият Хайне описва много точно и нагледно и някои"привлекателни" черти и качества на немскоезичното население. И въпреки че е адресирано в частност към тиролците,които в момента населяват Австрия и малка част от Италия, като го чета все едно че е писано и за голяма част от днешните германци. :mrgreen: Прочетете го и помислете, не наблюдаваме ли описаното от Хайне ежедневно и на всяка крачка в Германия? ;-)

Heinrich Heine: „Die Tiroler sind schön, heiter, ehrlich, brav, und von unergründlicher Geistesbeschränktheit“

„Die Tiroler sind schön, heiter, ehrlich, brav, und von unergründlicher Geistesbeschränktheit. Sie sind eine gesunde Menschenrasse, vielleicht weil sie zu dumm sind, um krank sein zu können. Auch eine edle Rasse möchte ich sie nennen, weil sie sich in ihren Nahrungsmitteln sehr wählig und in ihren Gewöhnungen sehr reinlich zeigen; nur fehlt ihnen ganz und gar das Gefühl von der Würde der Persönlichkeit.
Der Tiroler hat eine Sorte von lächelndem humoristischen Servilismus, der fast eine ironische Färbung trägt, aber doch grundehrlich gemeint ist. Die Frauenzimmer in Tirol begrüßen dich so zuvorkommend freundlich, die Männer drücken dir so derb die Hand, und gebärden sich dabei so putzig herzlich, daß du fast glauben solltest, sie behandelten dich wie einen nahen Verwandten, wenigstens wie ihresgleichen; aber weit gefehlt, sie verlieren dabei nie aus dem Gedächtnis, daß sie nur gemeine Leute sind, und daß du ein vornehmer Herr bist, der es gewiß gern sieht, wenn gemeine Leute ohne Blödigkeit sich zu ihm herauflassen. Und darin haben sie einen naturrichtigen Instinkt; die starrsten Aristokraten sind froh, wenn sie Gelegenheit finden zur Herablassung, denn dadurch eben fühlen sie, wie hoch sie gestellt sind.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Mony60 » 19 Декември 2016, 21:57:29

rikiking написа:Прочетете го и помислете, не наблюдаваме ли описаното от Хайне ежедневно и на всяка крачка в Германия?

Не, Рики, не може да слагаш тиролците в един кюп с прусаците. Единствено с баварците и то само с тези, които не са виждали университет от вътре :mrgreen: .
Жалко, че Стоян не се вясва напоследък, той щеше да те освети по темата ;-) .
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 139 пъти
Благодарено: 169 пъти

Мнениеот rikiking » 19 Декември 2016, 22:39:26

Mony60 написа:
rikiking написа:Прочетете го и помислете, не наблюдаваме ли описаното от Хайне ежедневно и на всяка крачка в Германия?

Не, Рики, не може да слагаш тиролците в един кюп с прусаците. Единствено с баварците и то само с тези, които не са виждали университет от вътре :mrgreen: .
Жалко, че Стоян не се вясва напоследък, той щеше да те освети по темата ;-) .

За прусите, доколкото въобще вече ги има вече в чист вид - незнам,но като чета този текст все едно виждам всичките разновидности на разните му там долни,горни,анхалтски и чисти саксонци с университет,без университет,със и без занаят, работа итн,които са и доминиращата популация в държавата в момента. :mrgreen:

Аз лично от т.нар немска нация, най-съм си уважавал през годините баш баварците и отчасти населението на Baden-Württemberg . Що се отнася до останалите потомци на саксите и готите - Хайне добре го е описал.
Като оставим настрана простотията, един средностатистически англичанин е много по -прям и с чувство за чест,отколкото един съвременен немец, който избягва всякакви директни пререкания и същевременно се чуди по цял ден,какъв донос да спретне за някого и каква бележка да залепи на нечия врата, естествено на пръсти и без да го усетят.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Предишна

Назад към Da werden Sie geholfen