• Advertisement

Детски надбавки - Kindergeld 2016+2017

Форум за семейните българи.

Re: Детски надбавки - Kindergeld 2016+2017

Мнениеот rumydi » 22 Март 2017, 10:21:54

Здравейте, при подаване на документи за детски надбавки за пове4е от 1 година - молба и приложения, следва ли за всяка отделна година да се попълва отделен документ (ясно е за пове4е от едно дете) при положение, че има промяна в данните, например месторабота, детето в чужбина/БГ и др. Предварително благодаря за Вашите отговори.
rumydi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот zlateto » 22 Март 2017, 11:21:45

@Rumydi, използвайте следният формуляр :arrow: Veränderungsmitteilung

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
rumydi
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 1117 пъти

Мнениеот rumydi » 22 Март 2017, 16:55:55

Благодаря. Документите ще се подават за първи път - за период от окт.2014 до 2016. Затова предполагам с 1 декларация се декларира състоянието за 1 година? В тази връзка да попитам и следното:
1. Ако съм държавен служител в България, следва ли да го отбележа в качеството си на родител в Приложение-дете към Молба-декларация и
2. В Приложение чужбина секция 2, ако детето е живяло в чужбина през определен период примерно 2011-2015 в Англия, след това 2015-2016 в България, в два отделни реда на 1 декларация ли се попълва или в отделни документи (по години). И ако разглеждания период е 2014-2016, то следва ли да се посочва период на живеене в чужбина 2011-2015 (каквато информация фигурира в удостоверението от университета в чужбина) или само 2014-2015 г.? т.е. търси ли се съвпадение на посочените данни, или се следят периодите?
rumydi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот Eti_27 » 2 Юни 2017, 12:54:33

Здравейте,
Някой можели да ми кажи дали ще можем да вземем детски и какво трябва да направим в нашия случай, който е следния
Таткото работи от март миналата година в Германия до ноември включително, след което се връща и от май тази година е отново е при същия работодател. Има адресна регистрация през цялото това време, децата живеят в бг. От 2010 г работи на договори по 6 до 8 месеца в годината като има два пропуснати години. За това време в България сме вземали детски само 1 година 2015/2016 с добавка за ученик период, в който бащата не е работил
Благодаря!
Eti_27
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот yordanov63 » 11 Октомври 2017, 11:37:31

Здравейте, нов съм във форума. Съпругата ми работи от близо две години в Германия, а аз работя в България. До преди месец и половина децата бяха в БГ при мен, а сега са при нея. Подадохме документи в Германия и тя получава детски за двете деца, но в намален размер около 170 евро. В социални грижи бяхме подали и за формуляри Е401 и Е411 това че не получаваме детски тук в БГ (на практика никога не сме получавали детски в БГ). Децата са регистрирани на адреса на съпругата ми, копия от адресните регистрации са изпратени в Майнц, но до момента детските са в намален размер. Днес ходи при социалните, но ми казаха че съпругата ми трябва лично да подаде някакво искане за служебна бележка, че не получаваме детски в БГ. Какво трябва да направим, за да разрешим този проблем?
yordanov63
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот olga » 11 Октомври 2017, 13:04:39

yordanov63 написа:Здравейте, нов съм във форума. Съпругата ми работи от близо две години в Германия, а аз работя в България. До преди месец и половина децата бяха в БГ при мен, а сега са при нея. Подадохме документи в Германия и тя получава детски за двете деца, но в намален размер около 170 евро. В социални грижи бяхме подали и за формуляри Е401 и Е411 това че не получаваме детски тук в БГ (на практика никога не сме получавали детски в БГ). Децата са регистрирани на адреса на съпругата ми, копия от адресните регистрации са изпратени в Майнц, но до момента детските са в намален размер. Днес ходи при социалните, но ми казаха че съпругата ми трябва лично да подаде някакво искане за служебна бележка, че не получаваме детски в БГ. Какво трябва да направим, за да разрешим този проблем?

Направете това, което са ви казали.
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот silvimirko » 14 Октомври 2017, 18:15:09

yordanov63 написа:Здравейте, нов съм във форума. Съпругата ми работи от близо две години в Германия, а аз работя в България. До преди месец и половина децата бяха в БГ при мен, а сега са при нея. Подадохме документи в Германия и тя получава детски за двете деца, но в намален размер около 170 евро. В социални грижи бяхме подали и за формуляри Е401 и Е411 това че не получаваме детски тук в БГ (на практика никога не сме получавали детски в БГ). Децата са регистрирани на адреса на съпругата ми, копия от адресните регистрации са изпратени в Майнц, но до момента детските са в намален размер. Днес ходи при социалните, но ми казаха че съпругата ми трябва лично да подаде някакво искане за служебна бележка, че не получаваме детски в БГ. Какво трябва да направим, за да разрешим този проблем?

Здравейте!
Вземете си от Дирекция социално подпомагане в БГ служебна бележка или удостоверение,в които да пише период за който са получавани детски надбавки в Бг,сумите описани за всяко дете и че примерно към днешна дата вече не получавате детски в Бг .
Успех.
silvimirko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 21 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот silvimirko » 14 Октомври 2017, 18:17:55

Eti_27 написа:Здравейте,
Някой можели да ми кажи дали ще можем да вземем детски и какво трябва да направим в нашия случай, който е следния
Таткото работи от март миналата година в Германия до ноември включително, след което се връща и от май тази година е отново е при същия работодател. Има адресна регистрация през цялото това време, децата живеят в бг. От 2010 г работи на договори по 6 до 8 месеца в годината като има два пропуснати години. За това време в България сме вземали детски само 1 година 2015/2016 с добавка за ученик период, в който бащата не е работил
Благодаря!

Опитайте!
Би трябвало да може,макар и с прекъсване на трудовата дейност!
silvimirko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 21 пъти
Благодарено: 2 пъти

Предишна

Назад към Семейство