• Advertisement

Детски надбавки - Kindergeld 2016+2017

Форум за семейните българи.

Re: Детски надбавки - Kindergeld 2014+2015

Мнениеот dido_73 » 8 Януари 2016, 21:53:15

Може ли някой да ми прати попълнена бланка Е411, която е изпращал на Фамилиенкасе? Искам да видя как се попълват някои неща. Моля да ми помогнете.
dido_73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bul_brothers » 11 Февруари 2016, 16:00:29

Здравейте ! На 21.01.16 подадохме документите за детски и днес получихме отговор , че сме одобрени , но само от момента на пристигане на детето в Германия , което означава от октомври миналата година .За времето до октомври поради някакви си организационни причини , молбата ни е прхвърлена към фамилиенкасе Байерн Норд - Нюрнберг , за уточнение ние сме в Ниедерзаксен . Въпросът ми е следният , трябва ли да пишем възражение или да чакаме отговор от там , за останалата част от времето , през което сме тук ?

Бях обещал да пиша какви документи са ни били нужни , но това беше преди детето да дойде и при нас , и нещата малко се поизмениха . Но все пак ще напиша ние какви документи занесохме:

1. Акт за раждане на детето - многоезичен .
2.Свидетелство за сем. положение , на жена ми , преведено от агенция в България.
3.Адресни регистрации на жената и детето.
4.Щойер номер на жената и детето
5.Застр. номер на жената
6.Копия на л.к и паспорт , отново на жената и детето
7.Бележка от училището , в което записахме малкия
8.Служебна бележка от НОИ , че не получаваме помощи в България , също преведена .
9.Бележка от местоработата на жената.

Надявам се да не съм пропуснал нещо и да съм бил полезен , също така и за съвет как да процедираме нататък .

Потребители благодарили на автора bul_brothers за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

bul_brothers
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот galy.slavova » 18 Февруари 2016, 18:27:28

Здравейте!Дойде ред да споделя,че след 16 месеца очакване най-накрая имаме детски.
Съоругът ми работи в Германия от месец юни 2014г.През октомври е подал искане за получаване на детски.Аз и двете ни деца пристигнахме в Германия през месец април 2015г. След пристигането и записването на децата в училища сме изпратили адресни регистрации и бележки от училищата.През месец октомври аз започнах езиков курс и се регистрирах в джобс центъра.След направено запитване към Фамилната каса в Нюрнберг,отговориха да чакаме.И така си чакахме до 21.12.2015г.Получихме искане за представяне на документ от България дали получаваме детски и да попълним формуляр от работодателя на съпруга ми.Изпратих необходимите документи и ооо чудо-на 16.02.2016г. имахме отговор и оревод по сметката,но само за периода от както ние с децата живеем тук.Доколкото съм запозната детските се полагат от момента,в който започнеш да работиш и плащаш данъци в Германия.Искам да напиша възражение и да бъде преразгледан периода,за който нямам изплатени детски.Доколкото изчетох форума има подобни случаи като нашия и има изпратени възражения.Молбата ми е ако някой има възможност да качи тук или на e-mail за да имам идея какво горе-долу да пиша.Благодаря Ви предварително.Форума е много добър и има доста информация.

Потребители благодарили на автора galy.slavova за мнението:
daisymm2

galy.slavova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот dty_76 » 22 Февруари 2016, 15:37:09

Здравейте, прочетох почти всички публикации, но не намерих отговор на моят въпрос, свързан с детските надбавки в Германия. Та той е следният:
В Приложение Чужбина към молба-декларация за герм.детски надбавки. На въпросите 3."През последните пет години преди подаване на молбата Ви, Вие, Вашият съпруг............................получавали ли сте семейни помощи към пенсия от агенция извън Германия, респ.подавали ли сте молба за такава". Тук посочват ли се детските надбавки в БГ, еднократната помощ за ученици, еднократна помощ при раждане на дете?
Другият ми въпрос е свързан с Е 411.
Днес го изпратих в АСП и ги помолих да ми бъде изпратен лично на мен /аз живея в БГ с децата в момента/.
Тъй като имаме един месец срок в Германия, а тук ако не се лъжа и тяхният срок е 1 месец за обработването на документа, се притеснявам дали ще успеем с времето.
Ако някой има опит и сподели ще бъда благодарна.
dty_76
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Детски надбавки - Kindergeld 2016

Мнениеот amirka5 » 17 Март 2016, 11:17:01

Здравейте, не можах да намеря отговор на въпроса ми, а той е следния: Работя в Германия, с бащата на детето ми сме разделени и нямаме сключен граждански брак, детето ми за сега е в България при баба си, каква е процедурата и какви документи ще трябва да подам за получаване на детски надбавки в Германия?
amirka5
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Фифория » 8 Май 2016, 12:24:17

Здравейте.Имам нужда от съвет.От няколко месеца получавам детски надбавки за отглеждане на дете,но странното е,че всеки месец ми превеждат само 172,10 евро.Не мога да разбера логиката,тъй като аз детски от България не получавам вече 2 години,някакъв допълнителен документ ли има,който трябва да представя.Благодаря ви предварително за помощта
Фифория
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 8 Май 2016, 14:47:57

Явно Bи изплащат разликата (минус детските в БГ). Приложихте ли преведено удостоверение от дирекция "Социално подпомaгане", че не получавате детски, както са направили по-напред в темата други съфорумци?

P.S. В решението на Familienkasse не е ли обосновано, защо са в намален размер?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

elica_djoneva написа:Здравейте, много бих Ви благодарна ако някой от вас ми изпрати линк или прикачен фаил с E401/Е411 на български

:arrow: Е-формуляри
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 1117 пъти

Мнениеот daisymm2 » 9 Май 2016, 08:33:48

zlateto написа:Явно Bи изплащат разликата (минус детските в БГ). Приложихте ли преведено удостоверение от дирекция "Социално подпомaгане", че не получавате детски, както са направили по-напред в темата други съфорумци?

@Фифория, не е странно, просто в момента получавате дифференzкиндергелд (как само го написах :mrgreen: ). Защо е така? Причината е обяснена по-напред в темата.

Не ви трябва преведено удостоверение от дирекция "Социално подпомaгане". Друго трябва да се направи. Защо е така? Причината е обяснена по-напред в темата.
Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот stani2015 » 1 Юни 2016, 23:40:48

Здравейте!

Понеже се интересувах тук по темата и с информациите от тук си пуснах молбата и чакането след 8 месеца свърши и парите дойдоха, малко информация и от мене.

При нас става въпрос за дете, родено в България, да е живо и здраво, и живяло с майка си там около година и половина и след това дошло в Германия. Аз, бащата, съм зелбщендих и от доста години съм постоянно в Германия, в NRW.

Молбата я пуснах септември. Отидох до местната каса с готови документи да ги питам нещо, и знаех, че трябваше да ги пращам направо в Нюрнберг, но в местната каса ми ги приеха и казаха, че и те могат да ги препратят в Нюрнберг.

Приложих:

Антраг ауф Киндергелд

моята адресна регистрация последните години в Германия

многоезичен акт за раждане на детето

щойербешайд за едната година и понеже за следващата още не беше дошъл, и приложих от щойербератера ми актуалните Гевинрехнунген

оригиналите! на издадените ни и попълнени от службите в България формуляри Е 411 и Е401

Няколко седмици след подаването на молбата пристигнаха детето и жената (не сме сключвали брак още) и ги анмелднахме официално в Германия и представих и техните Анмелдебешайнигунген пред местното Фамилиенкасе, което и тях ги препрати към Нюрнберг.

След пет месеца ми пратиха писмо, че искат ID-номера на мене и детето, и че жената също трябва да се подпише на Антрага. За ID-номера на жената не питаха, но го написах и него за всеки случй. Пишеха, че ги искат най-късно до края на март, защото тогава щели да вземат решение. Все пак то дойде в края на май.

Платиха за целия период от раждането на детето до сега, като за една част от периода, но не целия, в който жената и детето си бяха в България, бяха извадили от сумата на немските детски за всеки месец сумата, отговаряща на българските детски. Въпреки, че не сме получавали детски в България.

През цялото време се обаждах отвреме навреме да питам как върви обработката на документите на безплатния номер 0800.....

Успех от мене и благодаря за съветите преди време!

Потребители благодарили на автора stani2015 за мнението (общо 2):
onufriydaisymm2
Рейтинг: 8%

stani2015
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот gshandan » 4 Юни 2016, 17:27:16

Здравейте, съпругът ми живее и работи в Германия, а аз и децата сме в България. От периода август месец 2015г. до сега получаваме детски надбавки от Германия. А преди това съпругът ми работеше в Германия от 05.09.2013г. до 17.08.2014г., но прекъсна и се върна в България за няколко месеца. И в двата периода е работил при един и същи работодател. През това време получавахме детски в България. Въпросът ми е следният: Има ли такава опция, че за периода 05.09.2013г. - 17.08.2014г. да ни преизчислят разликата в детските и да ни ги изплатят със задна дата от Германия? И ако е така, какви документи са нужни?
Благодаря предварително!
gshandan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 5 Юни 2016, 07:39:34

gshandan написа:Има ли такава опция, че за периода 05.09.2013г. - 17.08.2014г. да ни преизчислят разликата в детските и да ни ги изплатят със задна дата от Германия? И ако е така, какви документи са нужни

Има. Детски надбавки се изплащат до 4 години назад. Във Вашият случай става дума за т.нар. Differenzkindergeld (минус сумата на детските в БГ). Информация, какви точно документи трябва да представите за този период освен познатите Ви Antragsformulare, ще получите в съответната Familienkasse.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
daisymm2

Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 1117 пъти

Детски надбавки - Kindergeld 2016+2017

Мнениеот Merbon » 27 Юни 2016, 07:10:17

Здравейте! Мъжът ми работи по трудов договор в Германия от 01/2016. Аз и детето сме регистрирани 03/2016. Одобрени сме за получаване на детски от 04/2016. Въпросът ми е от тогава ли наистина имаме право на детски или от януари? Намерих и други подобни въпроси във форума, но не и отговор на тях. Ако някой се е сблъсквал нека да помогне. Благодаря!
Merbon
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот profil111 » 29 Юни 2016, 11:18:04

Добър ден на всички , имам няколко въпроса относно детските . Става въпрос за детските със задна дата , тъй като ги изискваме с максимален срок от 4 години назад, възможно ли е да няма отговор вече 1 година ? и има ли някакъв начин от България , при съмнение да се свържа с отговарящата институция и да питам , науча дали искането вече е разгледано и дали парите вече са изплатени. Предварително благодаря на отзовалите се .
profil111
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Vanenceto » 8 Юли 2016, 16:16:05

Здравейте!
Много моля за помощ.
Подадох документи за детски надбавки, тук в Германия. Вчера ми върнаха отговор, че понеже съм отбелязала,че през последните 5 години преди подаване на молбата съм се водила като служител извън Германия и искат информация относно периода в който съм се водила и името на работодателя. Аз в България съм все още в майчинство и дефакто все още се водя във въпросната фирма.
Въпросът ми е: проблем ли е това, че в България съм все още в майчинство? Какво да им отговоря? Че се водя все още във фирмата или да напиша, че съм била един месец на работа там (което е вярно, защото само толкова съм се водила на работа и от тогава в болнични и майчинство)
Стана дълго, извинявам се. Надявам се, че някой може да ми отговори. Благодаря!
Vanenceto
Нов потребител
Нов потребител

Re: Kindergeld 2016

Мнениеот silvimirko » 26 Август 2016, 13:31:48

Здр!
Имате право от януари т.е.от както мъжът Ви работи на ТД в Германия.Успех!

Потребители благодарили на автора silvimirko за мнението:
daisymm2

silvimirko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 21 пъти
Благодарено: 2 пъти

Следваща

Назад към Семейство