• Advertisement

Погребение - Разноски - Наследство

Форум за семейните българи.

Re: Погребение - Разноски - Наследство

Мнениеот Rory » 26 Март 2009, 16:41:34

Здравейте, имам въпрос към юридически компетентните.
Пoпрегледах темата, четох и препрочитах, но някак не успях да намеря отговор на конкретния проблем. Та въпроса ми към по-вещите в тази област:
По време на брак – тук в De (втори и за двамата, всеки с пълнолетно дете, неосиновявани), съпругата закупува на свое име с банков кредит недвижим имот. След дълго боледуване и операции здравословното състояние на съпруга се влошава силно. Какви претенции може да има синът, който е Pflichterbe (при условие че баща му не издържи поредната операция), към закупения преди 8-9 год. имот ?
Бракът е сключен преди повече от 10 год.
:-s
Аватар
Rory
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот velingrad » 13 Ноември 2011, 22:43:51

Че няма да си тормозите главите с подобни мисли, вяврам и го знам. Това обаче, че много от живеещите в Германия, са довели и родителите си (може и само мама, например), поставя въпросът, "ами ако" ?
Имайте предвид, че погребение/нормално в "немско", започва от 2500 и достига до 10 хиляди, че и повече евро.
Те затова, няколко евтини алтернативи:
Günstige Bestattungen

Der-billigbestatter
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

смърт в чужбина

Мнениеот nadjushenka » 17 Октомври 2013, 22:21:11

Здравейте,

надявам се някой да сподели с мен формалитетите при смърт на близък човек в чужбина.

Майка има рак и я взех при преди година при мен в Германия да я гледам. За съжаление лекарите вече не ни дават големи надежди. Пред мен стои въпросът, какво да направим с майка. Желанието и е да, когато дойде времето, да бъде погребана в България.

В този тежък момент ще ми е трудно да се занимавам с формалности. За това искам да попитам, дали някои се е сблъсквал с погребение между Германия и България.

Не знам дали майка ще е в състояние да лети през последните си дни и да се приберем навреме в България.

Моля помогнете ми със съвет. Ако не искате да пишете във форума и ми напишете в лично съобщение.
nadjushenka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Re: смърт в чужбина

Мнениеот daisy » 17 Октомври 2013, 22:38:21

Не мога да ти отговоря конкретно, но при кремация би могла да пренесеш урната. Не знам как стоят нещата с превоз по самолет. Майка ми направи така, но с кола и в рамките на България.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот velingrad » 17 Октомври 2013, 23:03:36

@nadjushenka
ако нямаш нищо против, ще свържа темите

Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот ljuba » 18 Октомври 2013, 00:01:18

Здравей @nadjushenka,може да се наеме линейка,която да превози майка Ви до България.Може да се наеме и от Германия и от България,но от България е по-евтино естествено.
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот nadjushenka » 18 Октомври 2013, 07:55:01

Вчера потърси информация в интернет. Пишеше, че немското законодателство не позволява предаване на урната на близките. Разрешено било единствено урната да се погребе или потопи във водно пространство.

В България също не знам дали е позволено, аз сама да я пренасям.
nadjushenka
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nadjushenka » 18 Октомври 2013, 08:06:06

velingrad написа:@nadjushenka

Имам чувството, че във форума

се пише предимно за настедствени проблеми
nadjushenka
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот DrJeckyl_and_MrHyde » 18 Октомври 2013, 10:50:48

nadjushenka написа:Вчера потърси информация в интернет. Пишеше, че немското законодателство не позволява предаване на урната на близките...

Аз бих посетил още от сега няколко погребални агенции за да се информирам необвързващо за евентуалните възможности. Така наречения Friedhofszwang може относително лесно да бъде заобиколен. Как това става, ще разбереш, ако малко повече се задълбочиш в търсене из интернет. Виж напр. ТУК.
На твое място бих спестил на майка ти един дълготраен транспорт приживе до България, ако не е в състояние да понесе без компликации един полет. Друг е въпросът, че в последствие е възможен и въздушен транспорт на покойници. Това е относително скъпо удоволствие, преди около 9 години струваше към 1800,- €. Какви са днешните цени и условия, могат от всяка погребална агенция да ти кажат!
И да, човек колкото и да се стреми всичко да предвиди, изненади винаги има. Дали днес е така не знам, но неприятните такива за мен дойдоха от българска страна. Затова взех решение противно на последната воля. Явно е било обаче правилно, щом до сега никой не ме е упрекнал ни косвено, ни директно! O:)
Аватар
DrJeckyl_and_MrHyde
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот velingrad » 18 Октомври 2013, 12:58:06

nadjushenka написа:
velingrad написа:@nadjushenka

Имам чувството, че във форума

се пише предимно за настедствени проблеми

Така е, но само защото до вчера никoй не пожела да последва примера мой (от 2007 г.) :-k Въпреки това, съединявам темите.

Според един от линковете, които пускам, Überführung на Турция (като пример ) струва около 3000€ тоест, колкото би струвало погребение и тук. Според другият link, подготовката за подобно мероприятие е сложна работа- нада ли ще имаш спокойствие да се справиш с цялата бüрокрация.

Überführung ins Ausland: Mit Verstorbenen an Bord
Das müssen Sie bei einer Überführung des Leichnams ins Ausland beachten
Was ist zu tun, wenn ein Todesfall im häuslichen Umfeld eintritt?
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот kamelia_ivanov » 9 Септември 2014, 06:08:51

Много неприятни моменти, но всеки се сблъсква с тях !
kamelia_ivanov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 9 Септември 2014, 07:53:13

kamelia_ivanov написа:Много неприятни моменти, но всеки се сблъсква с тях !

Сякаш искаш да споделиш, но по някаква причина не го правиш. Притеснява ли те нещо в този форум :-k
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1393 пъти
Благодарено: 580 пъти

Мнениеот pogrebeniebg » 28 Август 2017, 18:29:06

DrJeckyl_and_MrHyde написа:
nadjushenka написа:Вчера потърси информация в интернет. Пишеше, че немското законодателство не позволява предаване на урната на близките...

Аз бих посетил още от сега няколко погребални агенции за да се информирам необвързващо за евентуалните възможности. Така наречения Friedhofszwang може относително лесно да бъде заобиколен. Как това става, ще разбереш, ако малко повече се задълбочиш в търсене из интернет. Виж напр. ТУК.
На твое място бих спестил на майка ти един дълготраен транспорт приживе до България, ако не е в състояние да понесе без компликации един полет. Друг е въпросът, че в последствие е възможен и въздушен транспорт на покойници. Това е относително скъпо удоволствие, преди около 9 години струваше към 1800,- €. Какви са днешните цени и условия, могат от всяка погребална агенция да ти кажат!
И да, човек колкото и да се стреми всичко да предвиди, изненади винаги има. Дали днес е така не знам, но неприятните такива за мен дойдоха от българска страна. Затова взех решение противно на последната воля. Явно е било обаче правилно, щом до сега никой не ме е упрекнал ни косвено, ни директно! O:)

Наземен транспорт от всяка една точка на Европа до българия е 1 евро на километър/заплаща се само едната посока.за повече инфо:+359888017477 или www.pogrebenie-iovana.com
Денонощно погребално обслужване в България и Европа.Качество и коректност на ниски цени от погребална агенция Йована. 0888/017-477
pogrebeniebg
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Семейство