• Advertisement

Българи в Ница?

За посетителите ни от Франция ;)

Българи в Ница?

Мнениеот tyutyu » 25 Май 2009, 08:44:10

Здравейте,
Аз имах късмета да отида и да поуча в Ница. Тъй като всички мой колеги бяха чужденци в момента се намирам в странното положение на откъсната от всякакви бг среди. Драснете някой ред :)
tyutyu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Българи в Ница?

Мнениеот kanak » 25 Май 2009, 19:33:33

Смятах да идвам миналата седмица към Монте Карло да гледам формулата, ама ме забавиха в БГ. ПО принцип съм се насочил към Антиб ( аз съм по работна линия, а не по учаща :) ), но тъй като Антиб сега е пълен с всякаква сган съм се насочил на първо време за първите 3-4 дена към Кан или Ница (ситуацията ми е странно позната, може би защото е отрепетирана 1 път вече .... ). Та макар и не точно по твоите проблеми искам да те питам как е положението в Ница, и особено на пристанището, има ли много яхти, ама от тез големите???
Все още ли автобус 200 ходи от Ница до Антиб и билетчето е около 3 евро?
kanak
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tyutyu » 26 Май 2009, 19:47:30

Да, номерът на автобуса е 200 и има добра новина след като избраха новия кмет, билетчето е 1 евро!
Що се отнася до ученето, аз вече се дипломирах и аз си търся работа, само че май доста ще почакам.
Имах интервю за яхти в Кан, за съжаление не ме избраха, но както и да е. Аз си мисля, че това за което ме питаш е по-скоро в Кан. Но не те разбрах точно каква работа? Как си с езика?
Все пак ако се навиеш, квартирите в Антиб са по-евтини от Кан, но пък има превоз редовен както вече споменах за №200
tyutyu
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vikki » 31 Май 2009, 23:13:18

Здравейте,спешно тьрся някой ,който да пьтува от Ница до Варна с Евролайнс в неделя в 13 ч до кьм 20-23 юни
Работя в Сент Максим и ще си пьтувам за Бг сьс самолет ,но сьм с много багаж . От агенцията ми казаха ,че не пренасят куфари без придружител.Не открих никакьв друг евтин начин за пренос на багаж вьв Франция.Молбата ми е само да ми придружи куфара до Бг /софия или Варна /Ако някой знае друг начин или др фирма за изпращане на багажи ,моля да ми пише ,ще сьм благодарна за всички сьвети и предложения
vikki
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vikki » 1 Юни 2009, 17:53:51

Може и ако някой пьтува на 7 ил 14юни/това беше уточнение на питането ми за това дали някой ще пьтува за бг от Ница/
vikki
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gppleven » 6 Юни 2009, 19:04:09

Здравейте,
Лекар съм и търся контакт с колеги във Франция.
Живея до Ница.
Поздрави!
Аватар
gppleven
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот didofr » 30 Ноември 2009, 11:46:32

Ако търсите контакт с българите в Ница,Кан и Монако последвайте следващиат линк. http://www.facebook.com/group.php?gid=196911602864
didofr
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gppleven » 30 Ноември 2009, 21:03:21

Мерси!Хубаво е сред българи! =D> ;-)
Аватар
gppleven
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 30 Ноември 2009, 21:22:35

Уважаеми българи в Ница или някъде другаде из френската държава. Ясно, че е хубаво сред българи, но дали не е още по-хубаво и да се споделя с други българи?
Така или иначе, ще стигнали някак си до този Форум- споделете, препоръчайте, независимо какво. Уверявам ви, че ще бъде полезно, както за вас самите, така и за евентуалните ви читатели.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот didofr » 27 Април 2010, 14:38:32

velingrad написа:Уважаеми българи в Ница или някъде другаде из френската държава. Ясно, че е хубаво сред българи, но дали не е още по-хубаво и да се споделя с други българи?
Така или иначе, ще стигнали някак си до този Форум- споделете, препоръчайте, независимо какво. Уверявам ви, че ще бъде полезно, както за вас самите, така и за евентуалните ви читатели.

Здравей Велинград.Това и правя(поне аз де)Споделям и съветвам.Бях казал че няма да пиша повече в този форум заради дръпнатото държание на твой колега ама нейси.Видях че има мн въпроси зададени за фр и мн хора които са се почусвали изгубени в търсенето на инфо та затова пиша от време на време.Разгеле този път май никой не е трил след мен :))) Квото е.Ще помагаме с квото можем стига да не комплексирате срещо ни като ни обвинявате в пошлост,невежливост и не зн кво още.С мен се хванахте заради тва че пиша на шлакавица и не помна още кво(тва ми проблема,мн бързо забравям).Ще ти напомня че повечето от ппишещите тук имат френски клавиатури на пс-тата си и като напишем нещо и го пуснем в кирилизатора излиза точно шлакавица щото тази клавиатура е мн по различна от вс др.Абе общо взето във Франция вс е на опаки ама квото е:)))
didofr
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 27 Април 2010, 20:14:23

И все пак, приятел didofr е намерил начин, да не пише на "шльоки" ;-) Все пак, е не само по-естетично, когато българи към българи, на български пишат. Преди всичко, е уважение към родният език!

п.п. Неочакваната ти активност, може само да ни радва!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Nayden1 » 3 Септември 2017, 12:24:12

Здравейте.

Живея в Англия от много години и тази година реших да посетя Ница.
Утре пътувам за Ница и ще остана до Събота.
Ще ми бъде приятно да се запозная с българи живеещи в Ница.
Ако има желаещи да се срещнем ще ми бъде много приятно.
Пишете на майла ми naidenivanov@yahoo.com

Хубав ден на всички.
Nayden1
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Общ форум