• Advertisement

Страннен проблем с данъчните

Форумът, който касае всеки!

Re: Страннен проблем с данъчните

Мнениеот itzo » 8 Март 2018, 21:38:57

andrian99 написа:...Значи искат задължително да ми връщат.
Без аз да искам.
Яко.

Не е задължително да ти връщат. Един такъв неверник научи за такава практика по трудния начин, срещу 1100 евро. Щом не те търсят- свиркай си, и мен не са ме търсили 6-7 години вече. Aма имат правото и съм виждал такива писма неведнъж.
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 211 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 8 Март 2018, 21:39:47

andrian99 написа:
rikiking написа:
andrian99 написа:За работещи на трудов догов годишната данъчна деклатация не е задължителна, а доброволна.
Какви ги дрънкате тук всички.
Може да се подаде четири години назад. А може и да не.

Пич, ти питаш, после кой кво дрънкал . Ами кво си искаме това дрънкаме, като не ти изнася оди да си пускаш декларациите и се оривай от форума.

А по въпроса ти - ти написа че в писмото има текст , че " не си пуснал декларация , която е поискана от данъчните "
Последен акъл от моя страна - данъчните в Германия имат право да поискат писмено , всяко данъчнозадължено лице в Бундесгебита да подаде декларация. Независимо на какъв договор е и какво прави.
Теб те спасява това че си се отписал - тоест вече не си данъчнозадължен.Надявам се , че нямаш жена и деца в Германия също, щото тогава пак могат да те гонят. :mrgreen:

Ко?!
Ко сам питал?!?

Адрианчо, дете хубаво! Какво е това чалга поведение...?
Явно не ти харесва тук, при нас- форуми бол, хващай пътя!!! Ще си намериш и твоето духовно ниво нещо... [-X
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 1
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот ivo75 » 8 Март 2018, 21:49:57

andrian99 написа:....

Практически точно това правя.
Вече четири години не съм подавал.
Щото ме мързи.
И никой не ме търси.

P.S. Antragsveranlagung (Wenn keine Pflicht zur Abgabe einer Steuererklärung besteht).

Само да добавя, че няма gesetzliche Befreiung keine Steuererklärung auf Nachfrage zu abgeben. Аз лично не съжалявам до момента, че предавам, но и при мен е свирено вече, ти решаваш за себе си. А svetul4o, ще види, какво ще прави. Ако има развитие дано ни уведоми.
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 179 пъти

Мнениеот rikiking » 8 Март 2018, 22:04:00

ivo75 написа:Да, яко е, но е вярно. Можеш и да не вярваш, тя вярата си е лично решение. Ако един път влезеш в системата, само трайно отписване те спасява.

С Abmeldung става , но задължително и на съпруга/съпругата иначе попадаш под параграфа , че имаш Wohnsitz, дори и да не си стъпвал и година в Германия. Но с желание , всичко се постига ... :mrgreen:

Най-важното е , никакви обороти в немски банки над 990 Евро месечно.Има достатъчно други нормални държави с нормално данъчно законодателство, където можеш да си държиш парите.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот bknf » 8 Март 2018, 22:09:30

andrian99 написа:За работещи на трудов догов годишната данъчна деклатация не е задължителна, а доброволна.
Какви ги дрънкате тук всички. Може да се подаде четири години назад. А може и да не.

Дрънкаме ги, щото ни е толкова акъла :mrgreen:
Я дай да питаме някой, който може и да знае повече. Например - Lohnsteuerberatungsverbund e.V.
Wann ist die Abgabe einer Steuererklärung Pflicht ? Grundsätzlich unterscheidet das Einkommensteuergesetz zwischen zwei Veranlagungsarten:
1) Pflichtveranlagung: Immer dann, wenn Sie gesetzlich zur Abgabe der Steuererklärung verpflichtet sind
2) Antragsveranlagung: Immer dann, wenn Sie freiwillig eine Steuererklärung abgeben und einen Antrag auf die Einkommensteuerveranlagung stellen
https://www.steuerverbund.de/steuertipp ... g-pflicht/

А ти откъде разбра, какво може - и какво, не? ;-)

Щото има и други. Основния случай в Немско е, когато човека си е Arbeitnehmer, и е работил за някоя фирма.
Да ама.. ако е с Гевербе е друго, както и ако има английско Лтд, или други разни - юр. лица. Доходите от наем, и т.н.
Отделно ако ce засягат и други държави, извън ЕС.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 270 пъти
Благодарено: 404 пъти

Мнениеот andrian99 » 8 Март 2018, 23:51:57

Митака ФУ написа:
andrian99 написа:
rikiking написа:
Какви ги дрънкате тук всички.
Може да се подаде четири години назад. А може и да не.

Пич, ти питаш, после кой кво дрънкал . Ами кво си искаме това дрънкаме, като не ти изнася оди да си пускаш декларациите и се оривай от форума.

А по въпроса ти - ти написа че в писмото има текст , че " не си пуснал декларация , която е поискана от данъчните "
Последен акъл от моя страна - данъчните в Германия имат право да поискат писмено , всяко данъчнозадължено лице в Бундесгебита да подаде декларация. Независимо на какъв договор е и какво прави.
Теб те спасява това че си се отписал - тоест вече не си данъчнозадължен.Надявам се , че нямаш жена и деца в Германия също, щото тогава пак могат да те гонят. :mrgreen:

Ко?!
Ко сам питал?!?

Адрианчо, дете хубаво! Какво е това чалга поведение...?
Явно не ти харесва тук, при нас- форуми бол, хващай пътя!!! Ще си намериш и твоето духовно ниво нещо... [-X

Пак да питам - кво съм бил питал къде кого и за кво писмо става на въпрос ?

P.S. Човекът си е написал, че е работил на трудов договор. А не с Гевербе.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Evata » 9 Март 2018, 11:59:47

onufriy написа:
Evata написа:ако си подал делкарацията за 2016 след 31.05.2017 ти начисляват глоба от 250 Евро.
От 2017 има срок за подаване и тои изтича на 31.05.
За неплатени сметки те вкарват в Schufa и ако ниакои ден пак доидеш в Германия ще те привикат да ги платиш.

Чак там пеш... Аз закъснявам всяка година, кога се обадя, кога, не и няма никакъв проблем.

Ab 2017 NEU!!!!!!!!!!

Verspätete Abgabe wird teurer

Wer seine Steuererklärung nicht innerhalb der vorgesehenen Frist abgibt, muss künftig 0,25 Prozent der festgesetzten Steuer, mindestens 25 Euro pro Monat, Verspätung zahlen. Die Obergrenze für den Verspätungszuschlag beträgt 25000 Euro.
– Quelle: https://www.express.de/24039110 ©2018

Потребители благодарили на автора Evata за мнението (общо 2):
onufriyМитака ФУ
Рейтинг: 8%

Evata
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Предишна

Назад към Работа, данъци и осигуровки