• Advertisement

Трудова борса

Форумът, който касае всеки!

Трудова борса

Мнениеот LegendartSpartac » 8 Юни 2018, 20:07:58

Здравейте , ще ви попитам нещо което предполагам доста хора са ви питали , и се извинявам ако вече има съществуваща такава тема , но не успях да намеря информацията от която се нуждая. Искам мнението на хора който са преминали през това и ако могат да ми споделят малко информация. От няколко години съм в Германия по точно 3 , и от 3 години работя в немска фирма и от 2 години вече съм със постоянен трудов договор. Но реших да се върна в родината , тук ми харесва много ,всичко е точно но просто не е моят дом. Да преминем към въпроса ми . Знам , че след определено време придобит трудов стаж тук мисля че година , а аз имам 3 , имаш право на трудово обезщетение за безработица във размер на 60% ако не се лъжа от последната ти заплата, в продължение на около година. Въпросите са ми следните. Има ли начин да взимам това обезщетение без да съм в Германия ? Нужно ли е да се подписвам всеки месец и дали може да стане от България ? Или трябва да подам документи във Българската трудова борса и да ми ги дават от там ? Много се съмнявам , че от Българската трудова борса ще ми дават толкова много пари защото 60% от заплатата ми обърната в български лева , са си доста и силно се съмнявам да се получи. Знам , че е най добре да питам във арбеисант-а , но преди това реших да попитам вас. Много ще съм ви благодарен :) :) :)
LegendartSpartac
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Трудова борса

Мнениеот Mr.Bombastic » 12 Юни 2018, 09:00:27

Наистина много е писано по темата. Но накратко: ще те привикат след първия месец и ще те накарат да си търсиш работа. Всеки месец трябва да показваш, че си търсил работа. Ако не го правиш ти спират помощите. Трябва да се явяваш и лично.

Потърси повече с търсачката в сайта.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 423 пъти
Благодарено: 298 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки