• Advertisement

Работа в Германия

Форумът, който касае всеки!

Работа в Германия

Мнениеот maverika85 » 27 Октомври 2006, 15:13:54

Здравейте!Трябва ми инфо относно квотата на работни места,която немците отпускат за българи през следващата година(за какви позиции въобще).Ако ме насочите към сайт ще бъде супер.

Потребители благодарили на автора maverika85 за мнението:
костов
Рейтинг: 4%

Аватар
maverika85
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот velingrad » 9 Ноември 2006, 22:34:44

И понеже има още запитвания, моля намерилите информации да ги пускат тук.
Да направим тази Тема "Важна"!

Като начало, за говорещите немски език:
arbeiten in deutschland
europaservice

hotel-career
stepstone
kalaydo
jobscout24
dienstleistungen-24
Последна промяна velingrad на 20 Февруари 2007, 19:22:53, променена общо 2 пъти
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот velingrad » 12 Ноември 2006, 11:53:34

Това са изискванията, за свободна/легална работа на територията на Германия.

Freizügigkeit: Deutschland - http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro ... s=1&step=2

Съшествува и възможност за работа като Handerwerker/Gärtner например - за целта е необходимо да се обяви Gewerbe:

Was müssen Ausländer bei der Gewerbeanmeldung beachten?

* Für Angehörige eines Mitgliedstaates der Europäischen Union ist die Gewerbeanmeldung, sofern es sich nicht um einen Handwerksbetrieb handelt, unproblematisch. Sie müssen lediglich die Aufenthaltserlaubnis EU, auf die ein Rechtsanspruch besteht, vorweisen. Diese Aufenthaltserlaubnis EU wird nach Vorlage verschiedener Nachweise im Regelfall durch die zuständige Ausländerabteilung des Verbraucherschutzamtes ausgestellt. Zunächst wird die Erlaubnis befristet erteilt und verlängert, bis die Voraussetzungen für die unbefristete Aufenthaltserlaubnis erreicht sind. Die Geltungsdauer liegt im Ermessen der Behörde. Üblicherweise wird die Aufenthaltserlaubnis für ein Jahr erteilt und für je zwei Jahre verlängert. Anschließend kann sie unbefristet verlängert werden.
* Für Angehörige von Staaten, die mit der Bundesrepublik Deutschland besondere Vereinbarungen getroffen haben (z.B. USA, Kanada, Schweiz), gelten Sonderregelungen.
* Alle übrigen Ausländer müssen, sofern sie sich noch in ihrem Heimatland aufhalten, einen Antrag auf Erteilung einer unbeschränkten, d.h. Ausübung eines Gewerbes berechtigenden Aufenthaltserlaubnis bei der jeweiligen deutschen Botschaft stellen. Schon in Deutschland ansässige Ausländer müssen bei der Ausländerbehörde einen Antrag auf Änderung der Auflage im Visum stellen, also den in ihrer Aufenthaltserlaubnis enthaltenen Sperrvermerk streichen lassen.

Повече инфо ТУК и, разбира се, от запознати с въпросите. :wink:
Richtlinie über Dienstleistungen in Binnenmarkt
Dienstleistungs- / Niederlassungsfreiheit
handwerksnovelle
Гастрономия
Хотели и гастрономия
Последна промяна velingrad на 2 Юли 2007, 23:38:51, променена общо 2 пъти
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот MrBig » 1 Декември 2006, 14:50:58

Интересува ме какво мислите за офертите в този сайт:
http://www.rabotaeu.com/
Est modus in rebus
Аватар
MrBig
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 1 Декември 2006, 16:05:45

За Екипа на rabotaEU.com

Ако трябва да започнем нашата презентация както повечето колеги в бранша, които започват така: “Ние сме екип от професионалисти ...” няма да е съвсем точно. Просто защото ние сме екип от суперпрофисионалисти, които работят тази работа още откогато се появи частният бизнес у нас! .....

....Много от по-хубавите ни колежки пък създадоха семейства, буквално с работодателите, с които контактуваха по телефона. Интересно е и става много весело, когато наши бивши колеги се връщат в България за отпуските: посрещаме ги, изпращаме ги – става истински купон!...

Нашата фирма е като едно голямо семейство – ковачница на елитни кадри, някои от които после отиват в чужбина и обират високоплатените шефски места.

...първоначално Вашите данни ще бъдат приети от Милена – симпатична и възпитана млада жена, която наред с високото си образование и опит има и медал от армията на САЩ (не като войник на бойното поле, разбира се – а за работата й като отговорен мениджър там).

Повече прочетете сами ТУК

Толкова сериозна Фирма, не бях срещал скоро :wink:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот MrBig » 1 Декември 2006, 16:49:46

По-скоро ме интересува доколко са реални тези цени:

За да разкриете своя фирма във Великобритания оттук, от България ще Ви струва 300 лв.. Ако обаче искате фирмата Ви да има и реален адрес и секретарка , която да приема и изпраща пощата, телефонните обаждания и пр. (това ще направи фирмата Ви реално съществуваща), това ще Ви струва още 190лв. отгоре.

Колко би струвала тази услуга в Германия?
Est modus in rebus
Аватар
MrBig
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mottor » 1 Декември 2006, 17:10:44

Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот velingrad » 7 Декември 2006, 00:25:14

Вапрос на @todorov69: Легално или нелегално

todorov69 написа:Здравейте на 19 години съм и за сега съм в България.Имам голямото желание след 01.01.07 да замина за Карлсруе и да почна работа там.Възможно ли е да почна легална работа(нямам права на студент)?Ако ли не ,другия вариант евентуално за някаква работа нелегално много ли е рисковано.Изобщо как стоят нещата с работа нелегално.Ако ме хванат какви санкции ще ми наложат?Ако има някой от Карлсруе запознат поне малко с работните места там,дали има интерес,дали набират работници и т.н. ще съм му благодарен ако отговори.Искам и да попитам за легална работа,ако има такъв вариант,какви са изискванията?
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот ivo_petkov » 10 Декември 2006, 00:09:00

Много ме интересува това: Аз сега съм студент, след като завърша и се дипломирам какъв ми е шансът за Германия като бакалавър по биотехнологии? Имам ли възможност за близките години, или легално няма да мога до 2014 година?
Разбира се мисля да продължа и с магистратура (в Германия задължително), но разбрах, че трябва да имам опит 2 години по специалността предварително за ме приемат за магистър. А това в БГ няма как да стане или може, но с много по-нисък ценз от този, за който завършвам и срещу 250-300 лв. на месец. А така няма да мога да си платя следването в ДЕ?! :(
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот satbradar » 9 Януари 2007, 16:48:45

про4итането на този документ ще предотврати доста въпроси относно работа на Бг граждани в Де.
По достоверен източник от този -както му казваме в Бг -здраве му кажи -

Bundessagentur für Arbeit
Stand Januar 2007

Връзка
Последна промяна satbradar на 4 Април 2008, 11:09:30, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот velingrad » 27 Януари 2007, 18:37:32

По молба на още един, срамуващ се да пита сам:
според негова информация, дори и да не е позволено (за българи), възможност за работа в Германия има, ако желаещият обяви Gewerbe. Правят го предимно поляци - фаянсаджии, зидари и т.н.т.
Някой по-прясно и достоверно инфо?
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот mirogh » 30 Януари 2007, 12:07:36

Velingrad,по-горе си изнесъл няколко сайта за работа в Германия.Каква е причината ХОТЕЛ да не се отваря,а тази сфера много ме вълнува.
Аватар
mirogh
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 18 Февруари 2007, 22:47:39

mirogh написа:Velingrad,по-горе си изнесъл няколко сайта за работа в Германия.Каква е причината ХОТЕЛ да не се отваря,а тази сфера много ме вълнува.

Съжалявам - оправено е/сега отваря.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот makeno » 20 Февруари 2007, 01:12:55

Намерих този сайт.Намира ти работа по зададени критерии.
www.profis.de
Die Anmeldung bei PROFIS.de ist für Auftraggeber und Auftragnehmer unverbindlich und kostenlos.

Auch das Einstellen von und Suchen nach Aufträgen ist gratis.

Nur der Auftragnehmer, der den Zuschlag erhält, zahlt eine Vermittlungsgebühr in Höhe von 2% auf den Auftragswert, mindestens 4,99 Euro.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот velingrad » 29 Април 2007, 09:39:25

Deutschland schottet sich weiter ab

Keine Chance für Polen, Tschechen oder Ungarn: Die Bundesregierung hat sich auf eine Verlängerung einer Ausnahmeregelung verständigt, mit der Osteuropäer weiterhin vom deutschen Arbeitsmarkt ferngehalten werden sollen. Wirtschaftsminister Michael Glos wird das nicht freuen.

Hamburg - Darauf haben sich nach Informationen des SPIEGEL die zuständigen Fachpolitiker der Koalition am Rande ihrer Verhandlungen über eine Neuordnung des Niedriglohnsektors verständigt. Danach wird die Bundesregierung die Ausnahmeregelung, die sie beim Beitritt Polens, Tschechiens und acht weiterer osteuropäischer Länder zur EU ausgehandelt hatte, bis zum Jahr 2011 verlängern.

Derzeit gilt das Arbeitsverbot für Polen, Tschechen oder Ungarn lediglich bis zum Jahr 2009. In den vergangenen Wochen hatte insbesondere Wirtschaftsminister Michael Glos gefordert, die Grenzen für Arbeitskräfte aus Osteuropa möglichst frühzeitig zu öffnen.

spiegel-online

Което означава, щом за тях не може - България (и българина) да забрави.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Следваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки