• Advertisement

Глоба за теглич - Гърция

ми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Глоба за теглич - Гърция

Мнениеот rikiking » 28 Август 2016, 10:43:00

От няколко години не съм карал в Гърция и през това време май са приели някои допълнителни правила и изисквания към шофьорите и автомобилите, които се движат в страната.
Приятел от България ми каза, че е чул че за джип или автомобил с теглич без да е закачено ремарке има глоба от 2000 Евро. Някой знае ли точно как стоят нещата по този въпрос? Пояснение - тегличът ми е сгъваем и в прибрано положение се подава навън не повече от четири-пет сантиметра под задната броня?
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 174 пъти
Благодарено: 303 пъти

Re: Глоба за теглич - Гърция

Мнениеот zlateto » 28 Август 2016, 13:10:19

С теглич в Гърция - ДА или НЕ?

След задълбочена проверка и много разговори с най-различни институции на тeриторията на южната ни съседка се оказа, че такъв проблем няма. Гръцките власти глобяват собствениците на автомобили, които не могат да представят Евро сертификат за произход на теглича. Вторият момент, за който гръцките полицаи налагат глоби, е че голяма част от прикаченият инвентар обикновено няма нито застраховка, нито дори гражданска отговорност.

Съветваме ви винаги да си монтирате оригинални тегличи с Евро сертификат (CE) за съвместимост. Когато пътувате в Гърция просто си носете сертификата (така както паспорта за газовата уредба) и можете да бъдете спокойни, че няма кой да ви глоби за нередовен теглич.

Има изискване и то е за цяла Европа, ако теглича по принцип е сваляем да бъде свален, когато не се ползва. Това не важи за фиксираните тегличи и не значи, че трябва да си сваляте гредата или главата всеки път. В нормалните държави теглича е дори обект на допълнителна застраховка и винаги е упоменат в полицата.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 1117 пъти

Re: Глоба за теглич - Гърция

Мнениеот rikiking » 29 Август 2016, 08:44:06

10 x :thumbleft:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 174 пъти
Благодарено: 303 пъти

Назад към Общ форум